Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 04 cze 2024, 15:04

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2761 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 56  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 05 sty 2010, 21:50 
Offline

Dołączył(a): 05 sty 2010, 21:46
Posty: 2
Witam,
Poszukuję przodków z miejscowości Zawady i Zielona Wieś k. Rawicza. Niestety, w projekcie te miejscowości wogóle nie zostały ujęte, nie ma ich także na mapie powiatu Rawicz - czy to oznacza, że nie będą one indeksowane?

Pozdrawiam,

Agnieszka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 sty 2010, 22:02 
Offline

Dołączył(a): 14 cze 2008, 12:20
Posty: 90
Lokalizacja: Rawicz
Witam,
w latach które uwzględnione są w Poznan Projekt Zielona Wieś i Zawady należały do parafii Golejewko a ta zindeksowana jest całkowicie 1820-1880, 1884-1889.

Napisz jakich nazwisk szukasz ? Jedni z moich przodków też pochodzili z tamtych okolic.

_________________
Adam

Czy ktoś odwiedza parafię w Wielkim Łęcku ( powiat działdowski w Warmińsko-Mazurskie) ? Poszukuję tam Nadrowskich i Nadolskich.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 sty 2010, 22:05 
Offline

Dołączył(a): 21 mar 2007, 10:02
Posty: 2460
Miejscowości tych oczywiście nie ma w bazie, bo nie było w nich kościoła. Podstawową jednostką administracji kościelnej jest parafia, nie miejscowość. Mieszkańcy tych wsi przyjmowali sakramenty w pobliskim Golejewku, którego metryki ślubów - w zachowanym zakresie - zostały dla Projektu zindeksowane w 100%.

_________________
Pozdrawiam - Bartek

HIC MORTVI VIVVNT ET MVTI LOQVVNTVR. A dbałość o naukę jest miłość.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 sty 2010, 23:25 
Offline

Dołączył(a): 05 sty 2010, 21:46
Posty: 2
Dziękuje za informacje. Mój pradziadek się urodził w Zawadach, nazywał się Wojtaszek. Byłam tam niedawno i dowiedzialam się sporo o swoich przodkach, mieszkali na tym terenie na pewno od 100 lat, choć wiele informacji to tylko ustny przekaz.

Pozdrawiam,

Agnieszka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 sty 2010, 13:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2009, 07:51
Posty: 25
Lokalizacja: Poznań
Witam!
Jestem bardzo młodym stażem forumowiczem dlatego witam całą społeczność forum i wiem ile dopomogła w uzyskaniu wiedzy w tworzeniu mego drzewa. Dlatego dziękuję wszystkim i pozdrawiam w Nowym Roku.

Wracając do meritum zapytania Agnieszki to jestem w posiadaniu dla Ciebie dużego kompedium
odnośnie osób z terenu Parafii p.w. Św Floriana w Zielonej Wsi dotyczy to również miejscowości Zawady; jak również osób o nazwisku Wojtaszek.
Osoby te są częścią mego drzewa. kontakt priv. 1950larys@wp.pl
Pozdrawiam

Ryszard

_________________
Ryszard Lachera - Poznań

Poszukuję: Skrzypczak, Szczechowiak, Porwich, Wilk, Bąk z okolic Dusznik, Wilczyny, Konina, Pniew, Łężeczki, Chrzypsko


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sty 2010, 20:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3735
Dziś pierwsza w nowym roku aktualizacja bazy.

Nowe parafie:

Granowo [pow. Grodzisk]; Kamieniec [pow. Śmigiel]; Leszno - ewangelicka parafia wojskowa; Obrzycko [pow. Szamotuły] - parafia ewangelicka

Uzupełnienia:

Września; Budzyń [pow. Chodzież]; Skórzewo i Modrze [pow. Poznań]; Dziewierzewo i Juncewo [pow. Żnin];
Objezierze [pow. Oborniki]; Brzezie [pow. Pleszew]; Pniewy [pow. Szamotuły]; Jaraczewo [pow. Jarocin]; Ostrzeszów

Nadal mamy więcej małżeństw, niż Geneteka :) ale już pewnie tylko przez następny tydzień, czy dwa...

Pozdrawiam,
Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sty 2010, 20:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 paź 2007, 20:14
Posty: 94
Lokalizacja: Częstochowa
Łukaszu,
czy coś z tych "mormońskich" z Poczdamu jest niezindeksowane?

Piotr

_________________
Piotr Gerasch

Częstochowa/Szczecin
www.genealodzy.czestochowa.pl
piotr.gerasch (na) gmail.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sty 2010, 20:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3735
Pszczew katolicka par. jest w opracowaniu, a parę parafii ewangelickich jeszcze czeka na ochotnika.

Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sty 2010, 20:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 paź 2007, 20:14
Posty: 94
Lokalizacja: Częstochowa
Dogadamy te ewangelickie na prywatnym.
pozdrawiam
Piotr

_________________
Piotr Gerasch

Częstochowa/Szczecin
www.genealodzy.czestochowa.pl
piotr.gerasch (na) gmail.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sty 2010, 21:10 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Łukasz Bielecki napisał(a):
Dziś pierwsza w nowym roku aktualizacja bazy.
Nadal mamy więcej małżeństw, niż Geneteka :) ale już pewnie tylko przez następny tydzień, czy dwa...
Łukasz


No może i tak...ale Oni mają małżeństwa z całej Polski, a my z regionu i nikt nas nie "przebije"
Zakres lat też mają szerszy. Gdybyśmy u nas mogli poszerzyć choćby do 1910 (bo chyba z ostatnich 100 lat nie można?) to dopiero byłby "wyczyn".Możemy być dumni z tego co mamy!
Pozdrawiam

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sty 2010, 21:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3735
Genowefa napisał(a):
Łukasz Bielecki napisał(a):
Dziś pierwsza w nowym roku aktualizacja bazy.
Nadal mamy więcej małżeństw, niż Geneteka :) ale już pewnie tylko przez następny tydzień, czy dwa...
Łukasz


No może i tak...ale Oni mają małżeństwa z całej Polski, a my z regionu i nikt nas nie "przebije"


No tak, szczeniak bernardyna zawsze kiedyś przerośnie kocura :)



Genowefa napisał(a):
Zakres lat też mają szerszy. Gdybyśmy u nas mogli poszerzyć choćby do 1910 (bo chyba z ostatnich 100 lat nie można?) to dopiero byłby "wyczyn".


To nie jest dokładnie tak. Wydaje się, że ustawa o ochronie danych osobowych zabrania tworzenia (bez zezwolenia) takich baz po prostu jedynie dla osób żyjących. Zatem, gdyby ktoś chciał robić Genetece dywersję, to znalazłby w niej jakiegoś stulatka (w bazie chrztów) i rozpętał aferę. Myślę, że przyjęta przez nich granica 1910 roku wynika raczej z zasad wprowadzonych przez diecezję w Pelplinie, która udostępnia skany do indeksowania PTG - a i geneteka stąd czerpie dane.

Najsensowniejsze byłoby jakieś rozwiązanie zbliżone do stosowanego w niemieckich archiwach - czyli np. wprowadzałoby się do bazy online chrzty po 110 latach, małżeństwa po 90, a zgony - no tak właściwie zgony można by wprowadzać już nazajutrz po zgonie. Myślę, że w praktyce nie znajdzie się już wśród żywych, osób, które ślubowały przed 1920-25 rokiem.

Tak naprawdę, to oprócz powyższych dywagacji liczy się też dostępność archiwaliów. W praktyce ciężko jest uzyskać masowy dostęp z możliwością indeksacji akt dwudziestowiecznych i stąd można wywieść zasadę 100 lat, jak w genetece.

Poznań Project różni jednak od geneteki pewne założenie początkowe. Oni tworzą bazę z założenia obejmującą wszelkie metrykalia przydatne dla polskiej genealogii. Zakres czasowy nie gra tu roli. Moją ideą było natomiast od początku przede wszystkim dokładne pokrycie konkretnego terenu w pewnym porównywalnym zakresie lat - tak, aby dla tego okresu móc zidentyfikować pochodzenie możliwie najliczniejszych żyjących w tym okresie ludzi. Przy tym założeniu polowanie na akta z nienakładających się zakresów czasowych byłoby stratą czasu i środków. Stąd wyznaczyłem 50, później 70 lat, dla których postanowiłem zdobyć, o ile możności, komplet akt małżeństw. To założenie pozostaje na razie w mocy, a po wypełnieniu tego planu możemy pomyśleć nad rozszerzeniem formuły - czasowym, terytorialnym, tematycznym itd.

Pozdrawiam,
Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sty 2010, 23:02 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Cytuj:
Moją ideą było natomiast od początku przede wszystkim dokładne pokrycie konkretnego terenu w pewnym porównywalnym zakresie lat - tak, aby dla tego okresu móc zidentyfikować pochodzenie możliwie najliczniejszych żyjących w tym okresie ludzi.
Łukasz


Idea zrozumiała i słuszna, a takie "marzenia" jak moje wywodzą się jedynie z "zachłanności " osoby poszukującej rodziny-co pewnie ogarnia tez wielu innych. :D

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sty 2010, 11:21 
Offline

Dołączył(a): 01 mar 2007, 17:56
Posty: 64
Lokalizacja: Łódź
Dwukrotnie dodałem ten sam komentarz do odnalezionego małżeństwa, jak to poprawić ?
genoan (Andrzej Nowak)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sty 2010, 12:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3735
Proszę podać jego dzień i godzinę (widać w komentarzu), to skasuję.
ŁB

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sty 2010, 12:59 
Offline

Dołączył(a): 01 mar 2007, 17:56
Posty: 64
Lokalizacja: Łódź
Witam!
Powtórzony a zarazem zbędny komentarz to:
"genoan (e-mail: genoan -at- gmail.com): Zofia Doczekała miała Rodzeństwo: Walenty, Katarzyna, Józef, Wojciech i Maria (2010-01-23 09:56)"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sty 2010, 13:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3735
ok

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sty 2010, 21:03 
Offline

Dołączył(a): 22 sty 2010, 20:11
Posty: 2
Dobry wieczór

Łukasz, kilka dni temu zalogowałem się i nie mam zielonego pojęcia jak się zabrać do poszukiwań. Co spróbuje to kłody pod nogami. Chciałbym ustalić jakieś wiadomości o moim pradziadku.
Antoni Wleklak ur. ok 1872r. w Lwówku Wlkp. Syn Walentego i Antoniny z domu Boruta. Tyle wiem na podstawie aktu zgonu z Wir koło Poznania i to wszystko co wiem. Jak próbowałem dopasować do jakiś Wleklaków z tamtych okolic, to do żadnych nie pasuje. W bazie małżeństw Project Poznań nie znalazłem wpisu małżeństwa Walentego Wleklak i Antoniny z domu Boruta. Jest mnóstwo innych Wleklak, Wleklik, Wlekły, Wlekło. Podpowiedz mi gdzie i jak mam szukać. Pewne jest tylko to, że miał na imię Antoni zm. w 1932r. w wieku 60 lat i pochowany jest w Wirach.Chcę ustalić czy miał rodzeństwo i znaleźć akt ślubu jego rodziców.

Pozdrawiam
Robert


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sty 2010, 21:45 
Offline

Dołączył(a): 16 gru 2006, 20:28
Posty: 796
Lokalizacja: Wolsztyn
Witaj.Jedyna sprawa jaką możesz uczynić to w parafii Lwówek szukać aktu urodzenia Antoniego około roku 1872.Kilka lat przed i po 1872.Jak znajdziesz to będziesz miał imiona rodziców(które zresztą znasz).Musisz się cofnąć znow i szukać w małżeństwach kiedy był ślub.Albo rozpocząć zaraz od ślubu. Antoniego Wleklaka napewno nie będzie w Projekcie bo ślub mógł brać ok.1900.

_________________
Pozdrawiam
Jacek Piętka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2010, 12:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3735
Robert6869 napisał(a):
Antoni Wleklak ur. ok 1872r. w Lwówku Wlkp. Syn Walentego i Antoniny z domu Boruta. Tyle wiem na podstawie aktu zgonu z Wir koło Poznania i to wszystko co wiem. Jak próbowałem dopasować do jakiś Wleklaków z tamtych okolic, to do żadnych nie pasuje. W bazie małżeństw Project Poznań nie znalazłem wpisu małżeństwa Walentego Wleklak i Antoniny z domu Boruta.


Proponuję sprawdzić parafię Brody w Archiwum Archidiecezjalnym. Na razie w bazie danych mamy tylko wcześniejsze lata z tej parafii i nazwisko to występuje tam licznie. Lwówek cały jest w bazie, więc raczej to nie tam, większość okolicznych parafii też już jest.

Pozdrawiam,
Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2010, 13:47 
Offline

Dołączył(a): 07 maja 2009, 18:32
Posty: 244
W bazie danych "projekt Poznań" w kilku przypadkach pisze tak:orginalny zapis znajduje się we właściwej parafii,nie ma wskazania w którym archiwum szukać.Czy to oznacza,że księgi te zostały do wglądu w parafii?Elżbieta


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2010, 13:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3735
lusia1942 napisał(a):
W bazie danych "projekt Poznań" w kilku przypadkach pisze tak:orginalny zapis znajduje się we właściwej parafii,nie ma wskazania w którym archiwum szukać.Czy to oznacza,że księgi te zostały do wglądu w parafii?Elżbieta


Oznacza, że księgi są właśnie u proboszcza w parafii na miejscu, a nie w Archiwum.
Ł.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2010, 14:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 wrz 2007, 08:46
Posty: 725
Lokalizacja: Poznań
lusia1942 napisał(a):
W bazie danych "projekt Poznań" w kilku przypadkach pisze tak:orginalny zapis znajduje się we właściwej parafii,nie ma wskazania w którym archiwum szukać.Czy to oznacza,że księgi te zostały do wglądu w parafii?Elżbieta

To właśnie oznacza, że księgi są dostępne tylko w danej parafii.

_________________
pozdrawiam
Magda


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2010, 15:56 
Offline

Dołączył(a): 07 maja 2009, 18:32
Posty: 244
Dziękuję państwu za odpowiedz.
Prosiłam o wyjaśnienie,bo ja korepondowałam z proboszczem parafii i dostałam odpowiedż,że wysłał wszystkie księgi do archiwum.No cóż,nie wiem co teraz czynić.Pozdrawiam Elżbieta


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2010, 19:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3735
Która to parafia? Możliwe, że istotnie ostatnio wysłał, tylko ja o tym nie wiem :)
Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 sty 2010, 11:46 
Offline

Dołączył(a): 07 maja 2009, 18:32
Posty: 244
Witam.
Po napisaniu ostatniego postu pomyślałam o tym samym co Pan,Sprawdziłam,że Lechlin był indeksowany w 2006r.Jest mi głupio,że wątpiłam w prawdziwość słów proboszcza.Przepraszam Elżbieta


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 sty 2010, 12:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3735
W sprawie Lechlina wstrzymam się ze zmianą do czasu potwierdzenia w AAG, że ta księga tam faktycznie jest. Natomiast dzięki tej informacji raz jeszcze sprawdziłem bazę danych i wychwyciłem jeszcze 2 parafie (Kwieciszewo i Kościelec), gdzie też w ostatnim czasie AAG przejęło księgi (co mam potwierdzone), natomiast w bazie były nieaktualne informacje o przechowywaniu w parafii. Dziękuję za zwrócenie uwagi na ten problem.

Pozdrawiam,
Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sty 2010, 16:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3735
Dziś znów aktualizacja bazy.

Dodane nowe parafie: Bonikowo pow. Kościan, Strzałkowo pow. Września i Jedlec pow. Pleszew.

Uzupełniono: Błaszki pow. Kalisz i Brudzewo pow. Września.

Miłych poszukiwań.
Łukasz Bielecki

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Ostatnio edytowano 31 sty 2010, 21:18 przez Łukasz Bielecki, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sty 2010, 20:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2009, 14:03
Posty: 103
Lokalizacja: Gniezno/Powidz
Witam!
Jeżeli chodzi o Strzałkowo to znajduje się ono w powiecie słupeckim.
Pozdrawiam

_________________
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Poszukuję informacji o nazwiskach: Kaczyński, Pietrzak, Liberkowski, Wróblewski, Nowak, Oziemkowski, Gawarecki,


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sty 2010, 21:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3735
Owszem, ale my tu w Poznań Project stosujemy się do podziału z epoki, według spisu z 1888 r...
Pozdrawiam,

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sty 2010, 22:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2009, 14:03
Posty: 103
Lokalizacja: Gniezno/Powidz
A tak...To mi umknęło przepraszam i zwracam honor

Pozdrawiam

_________________
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Poszukuję informacji o nazwiskach: Kaczyński, Pietrzak, Liberkowski, Wróblewski, Nowak, Oziemkowski, Gawarecki,


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 lut 2010, 12:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3735
Ponieważ sprawa nie dotyczy tylko jednej osoby, więc podaję moją odpowiedź na zapytanie przysłane emailem. Skądinąd proszę o zadawanie tego typu pytań tu na forum, zaś na mój adres prywatny proszę o przysyłanie jedynie propozycji pomocy w Projekcie :)

Cytuj:

Data: 1 lutego 2010 12:29
Do: wtg-gniazdo@googlegroups.com

W ubiegłym roku po wpisaniu na portalu Poznan Project nazwisko pana młodego Starszak i wybraniu rejonu Gniezno Września , otrzymałem wiadomość: Szymon Starszak l 70 wdowiec i Catharina kozerska lat 50 wdowa Wpis w ks ślubów w parafii Sokolniki w poz. 3/1821.W dniu 31.01.2010 wpisałem jak wyżej i otrzymałem odpowiedz: Simon Stasiak l 70 wdowiec i Catharina Rozanska lat 50 .Zapis w ks. ślubów Sokolniki poz. 7/ 1821. Proszę o wyjaśnienie skąd taka rozbieżność.


Aktualnie w bazie danych mamy dla tej parafii zapisy z oryginalnych ksiąg przechowywanych w AA Gniezno. Do niedawna mieliśmy spis wykonany z duplikatów ksiąg tej samej parafii, posiadanych przez AP w Poznaniu. Nowy spis zamienił stary, a widocznie między oboma są rozbieżności, jak widać czasem niemałe. W Poznan Project nie zajmujemy się oceną merytoryczną zapisów, natomiast staramy się możliwie dokładnie spisać to, co widnieje w aktach, przy czym pierwszeństwo dawane jest oryginalnym księgom parafialnym, zaś duplikaty honorujemy w razie braku tych pierwszych, lub ich trudnej dostępności.

Z poważaniem
Ł.Bielecki

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lut 2010, 22:28 
Offline

Dołączył(a): 07 lut 2010, 21:20
Posty: 22
Witam,
Pomyłkowo wpisałam komentarz w bazie Poznań Project nie do tej osoby, do której powinnam. Proszę o informację, w jaki sposób go usunąć lub przenieść we właściwe miejsce :(


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lut 2010, 23:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3735
Proszę podać dokładny czas dodania komentarza i pod jakim nickiem, to usunę.
Ł

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lut 2010, 22:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3735
DZIŚ AKTUALIZACJA BAZY!


NOWE PARAFIE:

Kucharki [pow. Pleszew]; Spicimierz [pow. Turek]; Wągłczew [pow. Sieradz]; Maniewo [pow. Oborniki]; Kołaczkowo [pow. Września]

Ewangelickie: Dębogóra [pow. Wieleń]; Pieski oraz Zbąszyń [pow. Międzyrzecz]


UZUPEŁNIENIA:

Pleszew; Kamieniec oraz Łęki Wielkie [pow. Śmigiel]; Kobylagóra [pow. Ostrzeszów]; Ostrowo nad Gopłem [pow. Strzelno];
Pszczew [pow. Międzyrzecz]; Poznań-Św. Wojciech; Dziewierzewo [pow. Żnin]; Kostrzyn [pow. Środa];
Objezierze oraz Rogoźno [pow. Oborniki]

Ewangelickie: Runowo [pow. Czarnków]; Obrzycko [pow. Szamotuły]; Międzyrzecz


Dziękuję wszystkim indeksującym i życzę wielu sukcesów użytkownikom,

Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lut 2010, 15:47 
Offline

Dołączył(a): 17 lut 2010, 02:17
Posty: 10
Witam Serdecznie
Panie Łukszu, czy wiadomo coś czy są w opracowaniu dwie interesujące mnie parafie : Kuczków i Gołuchów
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lut 2010, 22:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3735
Kuczków tak, Gołuchów - trwa ustalanie miejsca przechowywania ksiąg :)

Pozdrawiam,
Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lut 2010, 12:27 
Offline

Dołączył(a): 17 lut 2010, 02:17
Posty: 10
Dziękuję za informacje

Pozdrawiam
Adrian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lut 2010, 13:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 lut 2009, 19:33
Posty: 128
Lokalizacja: Kcynia
Witam serdecznie.
Łukaszu, czy wiadomo coś na temat indeksacji Orchowa i Kamieńca w pow. Mogilno?
Pozdrawiam.
Daniel


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lut 2010, 13:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3735
Niestety, nic. Zapraszam do włączenia się.
Pozdrawiam,
Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lut 2010, 16:28 
Offline

Dołączył(a): 17 lut 2010, 02:17
Posty: 10
Ja z wielką chęcia mógłbym pomóc, ale mam utrudniony dostęp do materiałów, moja rodzina pochodzi co prawda z Wielkopolski, ale ja mieszkam w świętokrzyskim


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 mar 2010, 10:50 
Offline

Dołączył(a): 03 mar 2008, 13:57
Posty: 251
Mam prośbę
Proszę w poszukiwania ślubów wstawić do imion panny młodej - imię Regina.
W dawnych latach bardzo popularne i ułatwi poszukiwania.

Pozdrawiam Alicja


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 mar 2010, 11:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3735
To będzie trzeba też Teklę, Tekli w bazie jest nawet więcej niż Regin.

Przy okazji, kiedyś zauważyłem, że imię Regina bardzo jest zróżnicowane terytorialnie. Było w XIX wieku bardzo popularne w rejonie czarnkowsko-szamotulskim i gostyńsko-kościańskim, a stosunkowo rzadkie w powiatach na wschód od Poznania. Do tej pory nie wpadłem na żadną sensowną przyczynę takiego stanu.

Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 mar 2010, 11:27 
Offline

Dołączył(a): 21 mar 2007, 10:02
Posty: 2460
Imię Regina nadawano w ścisłym związku ze świętami maryjnymi i, przynajmniej w rejonie kościańsko-gostyńskim, od II połowy XVIII wieku było stopniowo wypierane przez imię Marianna. Oba używano zresztą zamiennie, ale w niewielkim stopniu (skala wymiany podobna jak w przypadku pary Elżbieta - Helena).

_________________
Pozdrawiam - Bartek

HIC MORTVI VIVVNT ET MVTI LOQVVNTVR. A dbałość o naukę jest miłość.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 mar 2010, 14:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3735
DZIŚ AKTUALIZACJA BAZY

DODANE PARAFIE:

Lubcz [pow. Żnin]; Stawiszyn i Giżyce [pow. Kalisz] oraz ewangelickie Policko [pow. Międzyrzecz]

UZUPEŁNIENIA:

Kamieniec i Wielichowo [pow. Śmigiel]; Parkowo, Radzim-Maniewo i Rogoźno [pow. Oborniki];
Bytyń [pow. Szamotuły]; Dakowy Mokre [pow. Grodzisk]; Kiekrz i Głuszyna [pow. Poznań];
Ostrowo k.Gniewkowa [pow. Inowrocław]; Rogalinek [pow. Śrem]

Pozdrawiam,
Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 mar 2010, 15:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3735
Przy okazji zwracam uwagę, że od niedawna w naszej bazie jest już pierwszy materiał zindeksowany (przez Michała Zielińskiego II) z zasobu Cyfrowego Archiwum Archidiecezji Poznańskiej - jest to parafia Radzim-Maniewo.

Zachęcam również inne osoby do zajęcia się tymi od niedawna dostępnymi księgami. Wiadomo, że można je oglądać tylko na miejscu w pracowni AAP, więc będą dla nas tym cenniejszym nabytkiem. Są już sfotografowane i czekają na ochotnika spore zakresy ksiąg z Kąkolewa, Świerczyny, Psarskiego, Szamotuł, Starego Bojanowa, Połajewa, Lusowa, Chobienic, Przemętu i innych.

Pozdrawiam,
Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 mar 2010, 16:31 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Łukaszu, napisałeś, w bazie, że potrzebna jest korekta Rogalinek do 1851. Mogłabym to zrobić, bo poprawiając pozostałe lata tej parafii "poznałam " nazwiska i byłoby mi łatwo.
Bożena

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 mar 2010, 21:45 
Offline

Dołączył(a): 28 lut 2010, 22:29
Posty: 107
Lokalizacja: Kalinowa
Witaj Łukaszu!
Mam pytanie czy w najbliższym czasie mozna by było do Projektu włączyć parafię Kalinowa koło Błaszek
Pozdrawiam Zbyszek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 mar 2010, 21:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3735
Jeślibym tylko dostał indeks tej parafii, od razu włączam :)

Zachęcam do sporządzenia i przysłania.

Pozdrawiam,
Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 mar 2010, 21:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 mar 2010, 21:25
Posty: 496
Dane w Projekt Poznan a dane w materiałach.
Ciekawi mnie różnica między Danymi w PP a mareriałami w Archiwum Panstwowym.
Przykład w PP
Parafia katolicka Kamieniec Śmigiel wpis 6/1827
Valentinus Skotarczak(36) ojciec:Jacobus,matka:Rosalia - vidus
Agnes Sibilanka alias Sibila (27) ojciec:Laurentius,matka:Catarina
Zawartość Arch. Panst. w Poznaniu
Parafia kat. Kamieniec 1827/6 (duplikaty)
Valentinus Skotarczak(36) vidus BRAK WPISANYCH RODZICÓW komornik z Gożdzichowa
Agnes Sibilanka(27) panna BRAK WPISANYCH RODZICÓW z Kamieńca
Ciekawi mnie skąd w wykazie na PP wzieli się RODZICE????
pozdrawiam
Olek

_________________
Pozdrawiam
Olgierd


Ostatnio edytowano 14 mar 2010, 15:09 przez stan, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 mar 2010, 21:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3735
A jak się kliknie na "Akt oryginalny", to gdzie znajduje się źródło dla rzeczonego wpisu?
Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2761 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 56  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL