Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 08 maja 2024, 04:39

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 17 gru 2006, 22:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 23:03
Posty: 472
Lokalizacja: Bydgoszcz / Braunschweig
Cytuj:
A w związku z tym przenoszę się do wątku "poszukuję", bo właśnie potrzebuję porady.

Hallo Boguslawie,
to bardzo dobry pomysl, bo to jeden z celow dla ktorych sie tu spotykamy.
Zagladamy tu kiedy potrzebujemy pomocy, a takze wtedy kiedy mozemy jej udzielic.
A jezeli chodzi o spotkania WTG, to nie one sa najwazniejsze. Mamy wszyscy dostep do internetu i kontaktujemy sie niekiedy kilka razy w ciagu dnia jezeli zaistnieje taka potrzeba. A wiec nie martw sie tym ze masz 300 km do Poznania, ja mam wiecej i to nie stanowi dla mnie problemu.
Piszesz ze:
Cytuj:
Obecnie zajmuję się tematem w ramach którego na dzień dzisiejszy mam do przejrzenia ponad 200 teczek w Archiwum Państwowym.

a moze kiedy juz bedzeisz przegladal te teczki moglbys informacjami tam zawartymi jeszcze komus pomoc ? Form pracy jest duzo, oby starczalo tylko czasu na wszystkie pomysly.
I jeszcze jedna sprawa - nawet jezeli zdecydujesz sie na czlonkostwo w naszym towarzystwie, zapewniam Cie ze nikt nie bedzei Cie zmuszal do odbierania legitymacji. My to traktujemy jako forme zaszczytu, a nie przymusu.
Pozdrawiam - Teresa
PS.Nie robimy tu zadnych podzialow na mlodych czy starych, a Macieja szanujemy za jego wiedze i umiejetnosci.

_________________
Pozdrawiam serdecznie, Teresa


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 gru 2006, 22:53 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Witam,

Dyskusja zabrnęła trochę w ślepy zaułek. Cieszę się, że Teresa i Wojtek zgrabnie wszystko podsumowali.

Co do logo i legitymacji - te zostały już ustalone, zamknęliśmy obie dyskusje, teraz czekamy na sygnał od Maćka (daauyi) i na druk. Pewnie w międzyczasie będzie trzeba dostarczyć zdjęcia. Ja mogę pomóc w ew. obróbce, ale inicjatywa należy do Maćka.

Pozdrawiam

Maciej


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 gru 2006, 14:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 gru 2006, 12:24
Posty: 399
Lokalizacja: 77-100
wojciech napisał(a):
Witam!

Natomiast ............... , a to że jest młody wcale nie znaczy że głupszy ,gorszy i nie może powiedziec swojego zdania. Uważam że dzielenie ludzi w taki sposób nie jest dobre .



Ja tak nie uważam i tego nie powiedziałem/ napisałem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 gru 2006, 16:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2006, 10:38
Posty: 1309
Lokalizacja: Luboń
Będziemy dalej w to brnąć, czy może każdy już powiedział, to "co mu w duszy gra"... i dosyć :lol:

_________________
Pozdrawiam serdecznie, Basia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 gru 2006, 20:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 gru 2006, 12:24
Posty: 399
Lokalizacja: 77-100
Chciałbym tylko nieśmiało zwrócić uwagę, że funkcjonują przepisy o ochronie danych osobowych, obowiązkowej rejestracji posiadanych zbiorów danych , i inne takie drobiazgi z tym związane......


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 gru 2006, 12:56 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
BTK47 napisał(a):
Chciałbym tylko nieśmiało zwrócić uwagę, że funkcjonują przepisy o ochronie danych osobowych, obowiązkowej rejestracji posiadanych zbiorów danych , i inne takie drobiazgi z tym związane......


Witam,

Też już o tym myślałem, dobrze, że mi przypomniałeś. Teraz przy rejestracji znalazła się stosowna adnotacja.


Maciej


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 gru 2006, 19:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 gru 2006, 12:24
Posty: 399
Lokalizacja: 77-100
[quote="wojciech"]
logo to symbolizuje Wielkopolske Tzn. Tarcza herbowa i drzewo ,dąb rogaliński. Jak Ci zapewne wiadomo są to b.stare drzewa i niektóre juz tak wygladają. A że i Wielkopolska to najstarszy region naszego kraju , to i cała symbolika. Połączenie drzewa regionu a drzewem genealogicznym.
Rozumiem, że moze sie Tobie nie podobac , ale pamietaj o starej maksymie : de gustibus non est disputandum

Z przymrużeniem oka!

Straszna ze mnie gapa, że nie zauważyłem, że to rogalińskie....
Fakt, dawno tam nie byłem.
Tarczę natomiast skojarzyłem prawidłowo!
No cóż - włażę pod stół i odszczekuję "suszkę"!!!!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03 sty 2007, 09:59 
Offline

Dołączył(a): 28 lis 2006, 21:42
Posty: 32
Lokalizacja: Warszawa
witam ponownie :) przepraszam, za chwilke milczenia, ale zycie mi tu gna strasznie do przodu. dzis lub jutro postaram sie skontaktowc z drukarnia i dowiedziec sie wszelkich szczegolow. co do zdjec, najlepiej byloby gdybym je otrzymywal w pliku jpg, jak najwiekszym, wraz ze wszystkimi danymi potrzebnymi do legitymacji.

mysle tez ze trzeba to wyslac hurtowo do drukarni, czyli wtedy gdy wszyscy obecni czlonkowie wtg, nadesla juz swoje zdjecie i dane.

czekam wiec na zdjecia i dane na maila:
geneoMALPApodstolski.com

pozdrawiam serdecznie,
maciek

_________________
agnosco veteris vestigia flammae___


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03 lut 2007, 11:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 lut 2007, 20:28
Posty: 121
Lokalizacja: przeżmierowo
Witajcie genealodzy wielkopolscy
wczoraj się zarejestrowałam teraz czym prędzej muszę wypełnić kartę członkowską.Legitymacja czlonkowska wudług projektu Maćka super.
POZDRAWIAM Gabriela

_________________
gabriela


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03 lut 2007, 14:46 
Offline

Dołączył(a): 28 lis 2006, 21:42
Posty: 32
Lokalizacja: Warszawa
gabriela napisał(a):
Witajcie genealodzy wielkopolscy
wczoraj się zarejestrowałam teraz czym prędzej muszę wypełnić kartę członkowską.Legitymacja czlonkowska wudług projektu Maćka super.
POZDRAWIAM Gabriela


bardzo prosze o zdjecie na mojego maila :)
o to samo prosze wszystkich, ktorzy jeszcze nie doslali zdjecia.

pozdrawiam
maciek

_________________
agnosco veteris vestigia flammae___


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09 lut 2007, 17:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2538
Lokalizacja: Mnichowo
Witam!
W porozumieniu z Maciejem zleciłem w Gnieźnie wykonanie legitymacji ( na razie jednej) na próbę . Legitymacja wyszła b.dobrze w wersji karty bankomatowej i wg. wzoru zaprojektowanego przez Macieja. Ponadto ważne jest to iż koszt wykonania 1 szt. to 8,0 zł , a przy większym zleceniu - ponad 15 szt - opłata wynosi 6,0 zł.Cena "warszawska" to ok.15,0 zł i plus taki że drukarnia jest na miejscu i w każdej chwili mozna dodrukowywać następne.
Wobec powyższego proszę o przesłanie zdjęć na adres wutege@interia.pl W tej chwili mam zdjęcia Basi, Irki, Janki, Marzeny i Jurka. Muszę czekać na pozostałe ,aby uzyskać rabat.
Pozdrawiam
Wojtek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lut 2010, 22:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5182
Wojtku.

Serdecznie dziękuję za wydanie legitymacji członkowskiej WTG Gniazdo.
Jest piękna i "dostojna".
Pozdrawiam
DankaW

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lut 2010, 22:16 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lis 2007, 17:27
Posty: 891
Lokalizacja: Kalisz / Poznań
Miałem napisać... i zapomniałem :D
Teraz kiedy wyświetlił się temat na stronie głównej przypomniało mi się...
Legitymacja już mi się przydała...
Otóż byłem w jednej parafii. Ksiądz bardzo niechętnie chciał dopuścić mnie do ksiąg. Kiedy pokazałem legitymację powiedział tylko: "a... chyba że tak...".
Miałem całą kancelarię dla siebie i czas nieograniczony :D
I tu wypadałoby złożyć podziękowania, więc DZIĘKUJĘ BARDZO :)

_________________
Pozdrawiam
Kuba


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lut 2010, 14:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 gru 2007, 10:19
Posty: 780
Lokalizacja: Września
Witam !

Nie mam jeszcze legitymacji. Czy przyjmowane są zamówienia od tych, którzy jeszcze nie posiadają ich?

Pozdrawiam
Jarek

_________________
Gdzie i kiedy, na Kujawach lub w Wielkopolsce, wzięli ślub Józef Górski i Marianna Pytlińska (ok. 1829 r.) oraz Wiktor Górski i Marianna Nalazek (ok. 1860 r.)? Gdzie ok. 1803 r. urodził się Józef Górski?

http://www.gorscy.org.pl/

haplogrupa: I-M253


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lut 2010, 16:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5182
Witaj Jarku.

Ja wysłałam do Wojtka, na adres e-mail WTG prośbę o wydanie legitymacji członkowskiej. Do e-maila załączyłam zdjęcie.
Wcześniej przeczytałam cały temat o legitymacjach, i jest w nim informacja, że zdjęcie może być przesyłane w formie elektronicznej.
Po kilku dniach otrzymałam przesyłkę listową, a w niej legitymację członkowską WTG "Gniazdo" nr 62, o pięknej szacie graficznej.

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lut 2010, 18:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 gru 2007, 10:19
Posty: 780
Lokalizacja: Września
Witam !

11 lutego wysłałem moją fotkę na adres mailowy Towarzystwa, ale nie otrzymałem potwierdzenia odbioru i dlatego nie mam pewności, czy doszła.

Pozdrawiam
Jarek

_________________
Gdzie i kiedy, na Kujawach lub w Wielkopolsce, wzięli ślub Józef Górski i Marianna Pytlińska (ok. 1829 r.) oraz Wiktor Górski i Marianna Nalazek (ok. 1860 r.)? Gdzie ok. 1803 r. urodził się Józef Górski?

http://www.gorscy.org.pl/

haplogrupa: I-M253


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lut 2010, 21:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2662
Lokalizacja: Poznan
Na powyzszy email adres zamieszczony przez Wojtka poslalam 2 maile z zapytaniem czy mam wyslac zdjecie ? czy beda legitymacje wysylane za granice ?, nie dostalam odpowiedzi.

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lut 2010, 23:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2538
Lokalizacja: Mnichowo
Haniu!
Zapytanie wysłałaś dzis o 2.20 , a ja jestem na wyjeździe i nie miałem dostępu do netu.
Odpowiedź wysłałem.
Wojtek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lut 2010, 23:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2662
Lokalizacja: Poznan
Wojtku - teraz dostalam od ciebie maila z odpowiedzia, dziekuje.
Ja pierwszego maila wyslalam do ciebie w zeszla sobote popoludniu a drugiego wczoraj wieczorem. Rozumiem jesli cie nie bylo to nie mogles odpowiedziec :)
Pozdrowienia

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lut 2010, 12:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 gru 2007, 10:19
Posty: 780
Lokalizacja: Września
Ja też dziękuję Wojtkowi za maila z odpowiedzią.

Pozdrawiam
Jarek

_________________
Gdzie i kiedy, na Kujawach lub w Wielkopolsce, wzięli ślub Józef Górski i Marianna Pytlińska (ok. 1829 r.) oraz Wiktor Górski i Marianna Nalazek (ok. 1860 r.)? Gdzie ok. 1803 r. urodził się Józef Górski?

http://www.gorscy.org.pl/

haplogrupa: I-M253


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lut 2010, 23:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sty 2007, 16:29
Posty: 583
Lokalizacja: Nowa Ruda dolnośląskie
Legitymacja już mi się przydała...
Otóż byłem w jednej parafii. Ksiądz bardzo niechętnie chciał dopuścić mnie do ksiąg. Kiedy pokazałem legitymację powiedział tylko: "a... chyba że tak...".
Miałem całą kancelarię dla siebie i czas nieograniczony :D
I tu wypadałoby złożyć podziękowania, więc DZIĘKUJĘ BARDZO :)[/quote]

Legitymację członkowską dostałam dzisiaj za którą ślicznie dziękuję :D
Chciałabym zindeksować jedną parafię do projekt Poznań. Odwiedziłam kiedyś proboszcza, który niechętnie udostępnia księgi tłumacząc tym, że pseudo genealodzy wyrywają kartki.
Zgodził się na przejrzenie niektórych interesujących mnie wpisów ale dał mi niestety niewiele czasu.
Mam nadzieję, że okazanie legitymacji, tak jak w przypadku Kuby, spotka się z przychylnością proboszcza.

_________________
pozdrawiam
Jola Mazur

Włodarczyk Suśnia Mokronos, par Kobierno, Orla - Koźmin, Wielowieś
Wachowiak Frankowiak par Wyganów
Jończak Błaszczyk/Błaszak Mokronos
Zieleziński Krenc Sulmierzyce
Dymek Połajewo
Narożyński par. Objezierze/Oborniki


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL