Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 04 maja 2024, 23:55

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wronki
PostNapisane: 24 lis 2009, 09:13 
Offline

Dołączył(a): 03 mar 2008, 13:57
Posty: 251
Pod koniec listopada miało być spotkanie we Wronkach.
Listopad się kończy. Nic bliższego nie słychać i widać.
?

_________________
Pozdrawiam Alicja
------------------
Kruk, Skubiszyński, Małecki, Kozłowicz, Wilczyński, Rembacz, Rębarz, Krzyszkowiak
Pobiedziska, Kostrzyn, Wronki,


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wronki
PostNapisane: 24 lis 2009, 09:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2538
Lokalizacja: Mnichowo
Witam!
Spotkanie we Wronkach odbędzie się na wiosnę. Prawdopodobnie w kwietniu. Teraz odbędzie się tylko spotkanie roboczo-konsultacyjne ,jako wstęp do cyklu spotkań nazwijmy to szkoleniowych.:)
Pozdrawiam
Wojtek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wronki
PostNapisane: 24 lis 2009, 15:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 cze 2008, 15:48
Posty: 74
Czy spotkania o których piszecie mają z związek ze spotkaniem które miało się odbyć w Muzeum Regionalnym??
Magda

_________________
http://www.bilscy.eu
http://www.zastawie-netau.net


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wronki
PostNapisane: 24 lis 2009, 16:51 
Offline

Dołączył(a): 03 mar 2008, 13:57
Posty: 251
Tak. To o to chodzi.
Pozdrawiam Alicja


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wronki
PostNapisane: 28 lis 2009, 16:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2006, 10:38
Posty: 1309
Lokalizacja: Luboń
Byliśmy wczoraj ze Sławą i Wojtkiem we Wronkach.
Relacja wkrótce :D

_________________
Pozdrawiam serdecznie, Basia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wronki
PostNapisane: 29 lis 2009, 09:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2538
Lokalizacja: Mnichowo
27 listopada , piątek

Mamy dziś piękny dzień. Pogoda jak na te porę roku nietypowa . Jest słonecznie i ciepło. Mój termometr samochodowy wskazuje 12 stopni.
Dziś mamy w planie spotkanie genealogiczne w Wronkach. Jak do tego doszło. Już we wrześniu , dzięki Jackowi z Dusznik, nawiązałem kontakt z Panią Darią z Muzeum Regionalnego we Wronkach. Umówiliśmy się na krótka rozmowę w trakcie naszego Spotkania Rocznicowego w Poznaniu. Efektem tego było zaproszenie przedstawicieli naszego Gniazda na spotkanie z grupa mieszkańców Wronek . Mieliśmy przedstawić nasze Towarzystwo , ale co najważniejsze to zachęcić i pomóc w poczynaniach genealogicznych.
Jedziemy więc w trójkę . ( Basia , Sława i ja ) , a na miejscu ma być jeszcze Eugeniusz. Zabraliśmy ze sobą tablice genealogiczne, komputer ( rzutnik ma być na miejscu) i multimedialne prezentacje. Nie zapominamy o folderach, rocznikach WTG i kilku książkach o genealogii.
Po drodze, mając w zapasie trochę czasu, zatrzymujemy się w Ostrorogu. Robimy zdjęcia kościoła i podjeżdżamy na cmentarz. Szukamy nagrobków księży. Do projektu . Cmentarz zachwyca Basię swoją urodą i położeniem. Jest naprawdę uroczy . Położony na kilku pagórkach , otoczony z jednej strony jeziorem zarośniętym częściowo szuwarami. Wszystko , dzięki dobremu nasłonecznieniu jest pięknie skomponowane i pozwala nacieszyć oczy swoim pięknem.
Do Wronek dojeżdżamy pół godziny przed czasem . Po zrobieniu rundy na rynku trafiamy do muzeum.
Możemy zaparkować blisko drzwi, więc nie będzie problemów z przeniesieniem zabranych materiałów.
W progu wita nas urocza gospodyni- pani Daria. Wszystko przygotowane , czeka na rozpoczęcie spotkania. Schodzimy więc do niewielkiej , ale jakże pięknej salki rycerskiej.
Rozstawiamy nasze plansze, uruchamiamy komputer i zgrywamy go z rzutnikiem. W między czasie gospodyni częstuje kawą i ciasteczkami.
Dochodzi 17.00 . Na spotkanie przychodzi około 30 osób, więc niewielka salka jest prawie cała zapełniona.
Rozpoczynamy. Po przedstawieniu przez Gospodynię mówię kilka słów o naszym Towarzystwie, a następnie przechodzimy do wykładów genealogicznych.
Basia pokazuje i objaśnia zebranym jak rozpocząć przygodę z genealogia. Jak zacząć dobrze. Swój wykład wspiera pokazem multimedialnym specjalnie na tę okazje przygotowanym.
Potem kilka słów o terminologii genealogicznej w moim wykonaniu i robimy krótka przerwę na kawę. W trakcie przerwy prowadzimy rozmowy i odpowiadamy na pytania i wątpliwości tych którzy już trochę złapali bakcyla genealogicznego.
Po przerwie Sława rozdaje przygotowane przez siebie materiały i prowadzi wykład o tym jak praktycznie korzystać w archiwach z ksiąg metrykalnych. Korzysta z rzutnika. Prezentuje bardzo wiele skanów ksiąg co pozwala przybliżyć słuchaczom problemy z ich odczytaniem.
Wykład Sławy robi furorę. Jest świetna. I znowu objawia się talent w naszym Towarzystwie. Tym razem edukacyjny.
Po prawie dwóch godzinach kończymy spotkanie . Czujemy zadowolenie widząc zainteresowanie wśród jego dzisiejszych uczestników.
Przemiła gospodyni dziękuje nam i umawiamy się na dalsze wspólne przedsięwzięcia. Na pewno zrobimy w kwietniu spotkanie wyjazdowe we Wronkach.
Wychodząc zabieramy ze sobą , na pamiątkę, plakat informujący o naszym spotkaniu ,a rozwieszany na mieście.

Jest to pierwsza próba edukacyjna naszego Towarzystwa. Myślę ze trzeba by stworzyć zespół, pewna grupę osób, które przygotują się do tej roli bardziej profesjonalnie i będziemy mogli prowadzić taka działalność na większa skalę. Bo że trzeba to nie ulega najmniejszej wątpliwości.

Wojtek
p.s. zdjęcia też będą:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wronki
PostNapisane: 29 lis 2009, 09:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2538
Lokalizacja: Mnichowo
MUZEUM

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wronki
PostNapisane: 29 lis 2009, 09:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2538
Lokalizacja: Mnichowo
PRZYGOTOWANIA
Obrazek

ROZPOCZĘCIE

Obrazek

WYKŁAD
Obrazek

ROZMOWY

Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wronki
PostNapisane: 29 lis 2009, 09:42 
Offline

Dołączył(a): 03 mar 2008, 13:57
Posty: 251
Bardzo mi przykro, że na to spotkanie we Wronkach nie przyszli (zamieszkali we Wronkach i okolicy) przedstawiciele mojej rodziny bo poinformowano mnie , że spotkanie zostało przełożone.
Mimo wcześniejszego zaproszenia ich (wstępnie) - po informacji j.w - odwołałam...

Spotkanie w większej grupie "szkoleniowe" odbyło się jednak...
Teraz - jak to czytają - mają do mnie pretensje.

Pozdrawiam Alicja


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wronki
PostNapisane: 29 lis 2009, 09:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2006, 10:38
Posty: 1309
Lokalizacja: Luboń
wojciech napisał(a):
Witam!
Spotkanie we Wronkach odbędzie się na wiosnę. Prawdopodobnie w kwietniu. Teraz odbędzie się tylko spotkanie roboczo-konsultacyjne ,jako wstęp do cyklu spotkań nazwijmy to szkoleniowych.:)
Pozdrawiam
Wojtek

Alu nic tu nie ma o odwołaniu zebrania. Plakaty w mieście wisiały, kontakt z panią Darią nie jest chyba we Wronkach trudny. Szkoda...

_________________
Pozdrawiam serdecznie, Basia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wronki
PostNapisane: 29 lis 2009, 10:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2538
Lokalizacja: Mnichowo
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wronki
PostNapisane: 29 lis 2009, 10:13 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Wojtek - podobny, Basia - podobna, ale Sławka jakaś taka młodziutka na tym plakacie... ;)

_________________
Pozdrawiam, Maciej - http://www.glowiak.com


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wronki
PostNapisane: 29 lis 2009, 10:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2538
Lokalizacja: Mnichowo
Ale najważniejsze , że podobna :)
Wojtek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wronki
PostNapisane: 29 lis 2009, 14:04 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 cze 2009, 21:01
Posty: 649
Lokalizacja: Niemcy
Witam,
relacja ze spotkania brzmi bardzo zachęcajaco.
Chętnie wzięłabym udział w takim spotkaniu i byłabym skłonna nawet przyjechać, jeżeli tylko czas mi na to pozwoli. Mam nadzieję, że jeżeli dojdzie do organizacji kolejnych takich kursów edukacyjnych będzie o tym informacja na forum.
Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli.
Magda

_________________
Magda


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wronki
PostNapisane: 29 lis 2009, 14:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2006, 10:38
Posty: 1309
Lokalizacja: Luboń
Magdo, będzie nam bardzo miło, choć myślę, że i Ty mogłabyś nas wielu rzeczy nauczyć :D

_________________
Pozdrawiam serdecznie, Basia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wronki
PostNapisane: 29 lis 2009, 17:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 cze 2008, 15:48
Posty: 74
Witam.
Ja też zostałam wprowadzona w błąd. Będąc jakiś czas temu we Wronach, słyszałam od pani Darii o spotkaniu w listopadzie. Miały do mnie dotrzeć jakieś bliżesz informacje na ten temat ( zostawiłam nawet numer telefonu). Niestety nie mieszkam we Wronkach, więc nie miałam możliwości widzieć plakatów. Systematycznie jednak sprawdzałam stronę interentową WOKu, gdzie ma też swój kącik muzeum.
http://www.wokwronki.pl/index.php?optio ... &Itemid=56
Nic tam nie znalazłam o spotkaniu.Z tego wątku na forum zrozumiałam,że spotkanie które jest teraz to spotkanie czysto organizacyjne dotyczące spotkania kwietniowego :(
Szkoda, że nie wiedziałam, że spotkanie się odbyło, zwłaszcza, że nie wiem czy obowiązki służbowe pozwolą mi być na spotlaniu w kwietniu.
Magda

_________________
http://www.bilscy.eu
http://www.zastawie-netau.net


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wronki
PostNapisane: 29 lis 2009, 17:44 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Witajcie,

głosy wokół spotkania we Wronkach pokazują tylko, jak wielki "głód" takich i podobnych spotkań jest wśród genealogów. Po "Dniu Genealoga" widać, że forma warsztatowa i wykładowa przyciąga ludzi, którzy dotąd nie wiedzieli jak zacząć szukać przodków bądź też nie wiedzieli o tych wszystkich możliwościach, które niesie za sobą poszukiwanie w archiwach i internecie. Sądzę, że należałoby umożliwić w przyszłości udział wszystkim chętnym w tego rodzaju imprezach i powinno to też być ogłoszone odpowiednio wcześniej.

_________________
Pozdrawiam, Maciej - http://www.glowiak.com


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wronki
PostNapisane: 29 lis 2009, 18:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2538
Lokalizacja: Mnichowo
Moi drodzy!
Kilka słów wyjasnienia.
Nie chciałem robic szumu wokół tego spotkania gdyż:
- było to pierwsze spotkanie tego typu - w pewnym sensie eksperyment - i nie chciałem abysmy dali plamę na starcie ( zresztą po tym spotkaniu widać iż potrzeba dokonac pewnych zmian) :)
- byliśmy ciekawi zainteresowania mieszkańców Wronek , w założeniu miało być to jedno z wielu spotkań tego typu w tym mieście
- spotkanie odbyło się na zaproszenie i z i nicjatywy Muzeum we Wronkach
I to tyle wyjaśnienia.
Cieszy mnie bardzo zainteresowanie o to zarówno we Wronkach , jak i tutaj na tym forum.
Bardzo chętnie będziemy uczestniczyć w następnych tego typu spotkaniach szkoleniowych. Potrzeba tylko mieć do dyspozycji salę wyposażoną w rzutnik. My niestety takową nie dysponujemy. :(

Pozdrawiam
Wojtek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wronki
PostNapisane: 29 lis 2009, 18:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 wrz 2007, 08:46
Posty: 725
Lokalizacja: Poznań
MagdaBilska napisał(a):
Z tego wątku na forum zrozumiałam,że spotkanie które jest teraz to spotkanie czysto organizacyjne dotyczące spotkania kwietniowego :(

Ja zrozumiałam tyle samo. Wyjaśnienia Wojtka rozwiały jednak resztę wątpliwości i teraz wiem co i jak. Tak, jak zauważyli moi przedmówcy, jest ogromny popyt i apetyt ;) na tego typu spotkania i mam nadzieję, że po udanym debiucie, o kolejnych będziemy dowiadywać się odpowiednio wcześniej.

_________________
pozdrawiam
Magda


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wronki
PostNapisane: 30 lis 2009, 00:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 gru 2008, 22:02
Posty: 267
Lokalizacja: D-ki, PL
szkoda, że mnie tam nie było...

_________________
poszukuję info o: Dederek -Wijewo,Brenno i okolice, Lichocki/a Duszniki, Moczyński /a - Wlkp.,Kuna: i różne jej odmiany Knopt/f ,Kropt/f, Sroka -Zębowo,Lwówek,Miedzichowo,N.Tomyśl,Bartoszewski Józef i Antonina Bartoszewska rod.Górecka -Poznań/Kaźmierz?


Ostatnio edytowano 30 lis 2009, 01:06 przez JacoL, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wronki
PostNapisane: 30 lis 2009, 00:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 gru 2008, 22:02
Posty: 267
Lokalizacja: D-ki, PL
wojciech napisał(a):
Bardzo chętnie będziemy uczestniczyć w następnych tego typu spotkaniach szkoleniowych. Potrzeba tylko mieć do dyspozycji salę wyposażoną w rzutnik.

- w nawiązaniu do wątku i pierwszej naszej rozmowy z Prezesem (na tegorocznym spotkaniu w AA), proszę o ujęcie w grafiku takowych warsztatów w Dusznikach (najlepiej w okresie letnim) :!:
Do Wronek wszakże niedaleko - ten sam powiat :D
Jacek

_________________
poszukuję info o: Dederek -Wijewo,Brenno i okolice, Lichocki/a Duszniki, Moczyński /a - Wlkp.,Kuna: i różne jej odmiany Knopt/f ,Kropt/f, Sroka -Zębowo,Lwówek,Miedzichowo,N.Tomyśl,Bartoszewski Józef i Antonina Bartoszewska rod.Górecka -Poznań/Kaźmierz?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wronki
PostNapisane: 30 lis 2009, 00:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 mar 2009, 23:12
Posty: 108
Lokalizacja: Bydgoszcz
JacoL napisał(a):
Bardzo chętnie......
- jak to mogę skasować? ;/

Jacku po prawej stronie nad ikonką "cytuj" masz "X", którym możesz usunąć cały swój post, lub obok jest "zmień" aby go wyedytować.
pozdrawiam
Leszek

_________________
Leszek Umiński
http://uminski.name/
http://www.madalinski.info/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wronki
PostNapisane: 07 mar 2010, 23:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 cze 2008, 15:48
Posty: 74
Witam!
Kiedy będzie ustalony ostateczny termin spotkania we Wronkach ? Wiem, że to jeszcze sporo czasu, ale pracuję też w weekendy i chciałabym wiedzieć kiedy zarezerwować sobie wolne.

Magda

_________________
http://www.bilscy.eu
http://www.zastawie-netau.net


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wronki
PostNapisane: 09 mar 2010, 08:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2538
Lokalizacja: Mnichowo
Prace związane z organizowaniem spotkania we Wronkach trwają. Postaram się w jak najszybszym czasie powiadomić o terminie i planie spotkania.
Wojtek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wronki
PostNapisane: 11 mar 2010, 00:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 gru 2008, 22:02
Posty: 267
Lokalizacja: D-ki, PL
wojciech napisał(a):
Prace związane z organizowaniem spotkania...

Czy ja o czymś nie wiem?! :!: :?:

_________________
poszukuję info o: Dederek -Wijewo,Brenno i okolice, Lichocki/a Duszniki, Moczyński /a - Wlkp.,Kuna: i różne jej odmiany Knopt/f ,Kropt/f, Sroka -Zębowo,Lwówek,Miedzichowo,N.Tomyśl,Bartoszewski Józef i Antonina Bartoszewska rod.Górecka -Poznań/Kaźmierz?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL