Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 29 mar 2024, 07:55

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 paź 2010, 19:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2009, 20:13
Posty: 1052
Lokalizacja: Poznań
Jestem tylko gościem na Forum WTG.

Skorzystałem kilkanaście miesięcy temu z zaproszenia - Wielkopolskiego Towarzystwa Genealogicznego "Gniazdo" aby tutaj wymianić poglądy, uzyskać pomoc w poszukiwaniach, może czasem, w miarę mojej, mizernej wiedzy - choć sporych chęci, pomóc innym. Czasem może też nie zgodzić z tym co piszą inni.

Regulamin Forum (który zaakceptowałem) mówi w jednym z pierwszych, a więc 'mocnych' punktach - p.2 że 'Forum dostępne jest dla wszystkich'.

Będąc tylko gościem pozwolę sobie jednak ze względów tylko i wyłącznie FORMALNYCH zapytać:

- czy według oceny Gospodarzy Forum jest postępowaniem fair jak i w pełni zgodnym z Regulaminem Forum administracyjne PRZENOSZENIE wątków z forum regulaminowo 'dostępnego do wszystkich' w których to wątku istnieją wpisy zarówno członków WTG jak i gości do 'forum zarezerwowanego dla członków WTG' ?
Takie działanie pozbawia Waszych gości (także i mnie) dostępu do edycji własnych wpisów jak i możliwości ewentualnej dyskusji o nim (jeżeli by się pojawiła).
Forum ogólnostępne jest moderowane (jest tak chyba, bo istnieją, jak opisano na głównej stronie Forum - Moderatorzy).
Skąd więc tak drastyczne środki - wcześniej można było przecież ewentualnie dokonać moderacji wpisów, udzielić ostrzeżeń czy administracyjne zamknąć wątek jeżeli naruszał Regulamin ?

- czy usunięcie konta na Forum (w trybie administracyjnym czy na żądanie użytkownika) skutkuje automatycznym usunięciem wszystkich postów wysłanych na forum które zostały popełnione przez posiadacza usuniętego konta, bez względniania ich treści?
Tego zagadnienia Regulamin Forum zdaje się nie precyzować. Być może sie mylę - ostatnio z Forum w trybie j/w zniknęło ponad 300 listów. Po prostu szkoda.

_________________
pozdrawiam, Tomek
Odoliński , Odaliński, Oduliński - jeżeli spotkasz się z tymi nazwiskami gdziekolwiek napisz do mnie koniecznie...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 paź 2010, 18:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lis 2009, 21:44
Posty: 422
http://www.savoir-vivre.pl/f13/administ ... m-293.html

_________________
Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
DankaW


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 paź 2010, 19:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2537
Lokalizacja: Mnichowo
Odpowiadam na zadane pytania.
- przeniesienie do "forum zarezerwowanego" toczącej się dyskusji jest możliwe w przypadku jeżeli ona zaczyna dotyczyć tylko i wyłącznie działalności członków towarzystwa, co miało miejsce w ostatnim przypadku.
- usunięcie konta na forum, jak również wszystkich listów zostało dokonane na wyraźne żądanie osoby zainteresowanej
Niepoważnym wydaję się być, jeżeli osoba rezygnująca i żądająca usunięcia wszystkich swoich wypowiedzi z forum, funkcjonuje na nim pod szyldem innej osoby.
To tyle komentarza i więcej w tej sprawie nie będzie informacji.
Wojtek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 paź 2010, 19:42 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
mac: przepraszam, ale pisałem widać równocześnie z Wojtkiem - potraktujcie więc to jako uzupełniające wytłumaczenie od administratora

Witajcie,

TomekD napisał(a):
Regulamin Forum (który zaakceptowałem) mówi w jednym z pierwszych, a więc 'mocnych' punktach - p.2 że 'Forum dostępne jest dla wszystkich'.
Będąc tylko gościem pozwolę sobie jednak ze względów tylko i wyłącznie FORMALNYCH zapytać:
- czy według oceny Gospodarzy Forum jest postępowaniem fair jak i w pełni zgodnym z Regulaminem Forum administracyjne PRZENOSZENIE wątków z forum regulaminowo 'dostępnego do wszystkich' w których to wątku istnieją wpisy zarówno członków WTG jak i gości do 'forum zarezerwowanego dla członków WTG' ?
Takie działanie pozbawia Waszych gości (także i mnie) dostępu do edycji własnych wpisów jak i możliwości ewentualnej dyskusji o nim (jeżeli by się pojawiła).


Dyskusja została przeniesiona do forum zarezerwowanego po uwagach przynajmniej kilkunastu członków WTG, że taki temat powinien być kontynuowany w gronie WTG.
Forum jest oczywiście dostępne dla wszystkich, choć pewne tematy - szczególnie te dotyczące działalności WTG mogą być roztrząsane w gronie członków. Nie widzę w przeniesieniu wątku nic niestosownego, choć rozumiem, że te osoby, które wcześniej się w nim wypowiedziały mogły poczuć się rozgoryczone.
WTG nie jest jednak instytucją publiczną finansowaną z naszych podatków, a stowarzyszeniem członków i mają oni prawo podejmować decyzje i prowadzić dyskusje we własnym gronie. Nie uważam że jawność wszysystkich spraw jest tutaj kwestią "fair" czy "nie fair".

TomekD napisał(a):
Forum ogólnostępne jest moderowane (jest tak chyba, bo istnieją, jak opisano na głównej stronie Forum - Moderatorzy).
Skąd więc tak drastyczne środki - wcześniej można było przecież ewentualnie dokonać moderacji wpisów, udzielić ostrzeżeń czy administracyjne zamknąć wątek jeżeli naruszał Regulamin ?


Forum jest moderowane. To prawda. Nie uważam, żeby było moderowane w sposób znaczący. Dla przykładu forgen jest moderowany znacznie bardziej, co widać po częstych "notatkach administratora". Nasze moderowanie sprowadza się zasadniczo do łączenia i dzielenia wątków dla ich przejrzystości, zmianie tematów, poprawie błędów ortograficznych. Bardzo rzadko zdarzają się cięcia (było to zaledwie kilka przypadków na 2701 tematów - i to myślę, że kilka bardziej w sensie palcy jednej ręki niż obu). Zazwyczaj po ostrych dyskusjach, wzajemnym obrażaniu się czy ostrych kłótniach na tematy nie-genealogiczne.

TomekD napisał(a):
- czy usunięcie konta na Forum (w trybie administracyjnym czy na żądanie użytkownika) skutkuje automatycznym usunięciem wszystkich postów wysłanych na forum które zostały popełnione przez posiadacza usuniętego konta, bez względniania ich treści?


Bogdan nie odniósł się do tego, a szkoda, bo mógłby to wytłumaczyć pewnie lepiej ode mnie. Danka poprosiła o usunięcie jej konta wraz ze wszystkimi jej postami. Nie mnie oceniać taką decyzję. Jej prośba została spełniona. Szkoda, że tak wyszło, bo w tych 300 postach było mnóstwo ciekawych tematów - moim zdaniem większość, Danka ma ogromną wiedzę i chętnie się nią dzieliła; tym bardziej mi szkoda że chciała usunięcia swoich postów.

TomekD napisał(a):
Tego zagadnienia Regulamin Forum zdaje się nie precyzować. Być może sie mylę - ostatnio z Forum w trybie j/w zniknęło ponad 300 listów. Po prostu szkoda.


Szkoda. Te ponad 300 postów to właśnie działalność Danki na forum.

Dodam tylko, że nie jesteśmy forum o Savoir-vivre, nie jesteśmy nawet GENPOL-em, czy FORGEN-em. Mamy swoje reguły, swoich administratorów i nie uważam żeby były one w jakiś znaczący sposób ograniczające swobodę wypowiedzi. Z drugiej strony widać, że użytkownicy to szanują i czują się tu w większości dobrze. Kilka przypadków ostrzejszych reakcji (i chyba w sumie jedno czy dwa usunięte konta przez administratorów) w ciągu naszej historii też o tym świadczy.

_________________
Pozdrawiam, Maciej - http://www.glowiak.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 paź 2010, 19:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2009, 18:32
Posty: 739
Lokalizacja: Nowy Tomyśl\Łagwy
"Niepoważnym wydaję się być, jeżeli osoba rezygnująca i żądająca usunięcia wszystkich swoich wypowiedzi z forum, funkcjonuje na nim pod szyldem innej osoby."
Na ten temat poprzestanę na zacytowaniu(zdanie zgodne z moim).

_________________
Aga
Dyderski,Pierzyński-Opalenica,Grodzisk
Drzymała,Koza-Grodzisk,Bukowiec
Piotrowski-Granowo
Dota,Dotka-Modrze,Buk,Słupia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 paź 2010, 20:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lis 2009, 21:44
Posty: 422
AGA KOZA napisał(a):
(zdanie zgodne z moim).


Agnieszko,
post jest mój.
Jedni w avatarze maja muchy, puszki, kwiatki itd., i nikomu to nie przeszkadza.
Ja mam zdjecie Danki, bo mi jej brak na forum, i jeszcze mogę na Nią patrzeć.
Jeśli Tobie to przeszkadza, nie otwieraj moich postów.

_________________
Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
DankaW


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 37 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL