Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 14:23

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 31 sty 2011, 21:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 gru 2008, 22:02
Posty: 267
Lokalizacja: D-ki, PL
W miarę możliwości służę pomocą i informacją o i z (obecnej) Gminy Duszniki pow. szamotulski woj. wielkopolskie
pozdrawiam
JacoL

_________________
poszukuję info o: Dederek -Wijewo,Brenno i okolice, Lichocki/a Duszniki, Moczyński /a - Wlkp.,Kuna: i różne jej odmiany Knopt/f ,Kropt/f, Sroka -Zębowo,Lwówek,Miedzichowo,N.Tomyśl,Bartoszewski Józef i Antonina Bartoszewska rod.Górecka -Poznań/Kaźmierz?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lut 2011, 15:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 maja 2009, 19:20
Posty: 18
Interesowałoby mnie czy spotkał pan w tej oklicy nazwisko Wojciech Otmianowski? Rodzina ta miała cos wspólnego z rodem Niegolewskich a w szczególności z Andrzejem Niegolewskim tym z boju pod Somosierrą!!!

A z moich domowych/rodzinnych zainteresowań to poszukuję takich rodzin jak: Sininiak, Kaczmarek, Orzeł, Halaburda, Kierstan (Kiersztan ???), Maćkowiak Walenty - wszystko z okolic Niewierz, Brody, po Zajaczkowo, Kożle aż po Sady i Swadzim. Więcej w poście poszukuję ......
Z góry DZIĘKUJĘ
Remigiusz

_________________
Poszukuję - z okolic Szamotuł-Obrzycka-Pniew-Zajączkowa-Koźla - Kaczmarek-Prędka vel Janowiak-Szajstek-Siminiak-Orzeł-Maćkowiak-Szczechowiak-Halaburda (Hałaburda)-Kiersztan (Kierstan) - z okolic Strzelce Wielkie i Gostyń - Fajfer i Ptak.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lut 2011, 01:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 gru 2008, 22:02
Posty: 267
Lokalizacja: D-ki, PL
Remi napisał(a):
Interesowałoby mnie czy spotkał pan w tej oklicy ...,
z moich domowych...

oczywiście, że tak
pozdrawiam
J

_________________
poszukuję info o: Dederek -Wijewo,Brenno i okolice, Lichocki/a Duszniki, Moczyński /a - Wlkp.,Kuna: i różne jej odmiany Knopt/f ,Kropt/f, Sroka -Zębowo,Lwówek,Miedzichowo,N.Tomyśl,Bartoszewski Józef i Antonina Bartoszewska rod.Górecka -Poznań/Kaźmierz?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 mar 2011, 21:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sty 2011, 13:10
Posty: 76
Witam Jacku!
Właśnie "wylądowałem" (wirtualnie) w Dusznikach. Tu brali ślub w roku 1878 moi prapradziadkowie Stanisław Przybylski i Petronela z d. Klińska. W tym samym roku w Zakrzewku urodziła się im córka - moja prababcia Stanisława. Tyle ustaliłem siedząc wygodnie przed komputerem w Ostrzeszowie, gdzie mieszkam. Dalsze poszukiwania wymagają odłączenia czterech liter od siedziska dokującego i wyruszenia w krainę AA (nie mylić z innym AA) i AP. Chcę poznać rodziców prapradziadków, ich rodzeństwo i inne dzieci. Jeżeli jest jakaś możliwość pomocy w tym zakresie, to proszę o nią bardzo, ale bez wizyt w archiwach raczej się nie obędzie.
Chociaż nigdy w Dusznikach nie byłem (chyba, że przelotnie - w drodze nad morze) to jakoś bliskie mi się zrobiło to miejsce.
Pozdrawiam serdecznie - Krzysztof

_________________
Krzysztof Jędrzejak - Ostrzeszów

Poszukuję danych o rodzinie Jędrzejak - okolice Ostrzeszowa, Chlewa i Odolanowa, Jurkiewiczów - okolice Ostrzeszowa, Gąszczaków - okolice Opatowa, ziemi kępińskiej i wieluńskiej, Ratzingów - okolice Kępna


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 mar 2011, 22:59 
Offline

Dołączył(a): 19 cze 2009, 15:43
Posty: 953
Lokalizacja: Duszniki Wlkp.
Witaj Krzysztofie.
Super, że zajrzałeś do "wirtualnych" Dusznik.

Muszę tobie powiedzieć, że ja też coś mam z Ostrzeszowem, mieszkając w Dusznikach.
Zmarł w Ostrzeszowie mój pra-pradziadek senior Andrzej Szajkowski w 1912 r. - szpital.
Zamieszkał z żoną Katarzyną z d. Lechniak w miejscowości Kuźniki, które należy do gminy Ostrzeszów. Więc mam troszkę podobnie jak Ty. Niestety, nie wiem czy zachował się grób na cmentarzu parafialnym w Ostrzeszowie. Czy mógłbym cię poprosić o sprawdzenie ww. nazwiska.
Sądzę, że tam go pochowano, lecz po jego śmierci żona Katarzyna wróciła do Konarzewa [pow. Poznań], co ich skłoniło do wyjazdu w okolice Ostrzeszowa...hmmm sam i moja rodzina też nie wie. Będę wdzięczny za jakąkolwiek informację. :D

_________________
pozdrawiam,
Jacek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 mar 2011, 15:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 sty 2011, 18:52
Posty: 134
Lokalizacja: Zatom Stary
Witam!
Szukam informacji o prapradziadku Stanisławie Łukaszyku, który urodził się w okolicach Dusznik (prawdopodobnie w Buku) około 1880r. i jego żonie Wiktorii zd. Szajek, która też pochodziła z tych okolic. Miała kilkoro rodzeństwa - znane mi są imiona 4 z nich: Elżbieta, Kazimierz, Piotr i Stanisław. Mieli 3 dzieci: Jadwigę, Leokadię (moja prababcia) i Ignacego. Stanisław zginął w I Wojnie Światowej, niestety nie udało mi się dotychczas natrafić na żaden ślad po nim.

_________________
Pozdrawiam!
Agnieszka Bogajewicz-Lamcha

---------------------------------------------
Szukam
Frankowski, Straburzyński, Szymkowiak, Tacik, Łukaszyk, Szajek, Kalemba, Fąferek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 mar 2011, 21:57 
Offline

Dołączył(a): 19 cze 2009, 15:43
Posty: 953
Lokalizacja: Duszniki Wlkp.
Witaj Agnieszko!

Z nazwiskiem ŁUKASZYK "spotkałem się". Ww. nazwisko jest do dziś w gm. Duszniki. Jak dobrze pamiętam w Dusznikach mieszka r. Łukaszyk i chyba w Sędzinach. Być może to potomkowie z "gałęzi bocznej" Twojej rodziny, albo osoby nie związane z rodziną, które zamieszkały na terenie gminy po uprzednim przybyciu.

_________________
pozdrawiam,
Jacek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 mar 2011, 22:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 sty 2011, 18:52
Posty: 134
Lokalizacja: Zatom Stary
Hej Jacku!
Dziękuję za informację. Być może to "boczna gałąź" od rodzeństwa Stanisława Łukaszyka - niestety nic o nim nie wiem, a jego jedyny syn Ignacy zginął na wybrzeżu w 1939r jako kawaler. Na Poznań Projekt znalazłam kilka małżeństw Łukaszyków z okolic Dusznik, jednak nie mogę ich powiązać w żaden sposób z moim prapradziadkiem. Dodatkowa informacja o nim - służył w Armii Pruskiej.

_________________
Pozdrawiam!
Agnieszka Bogajewicz-Lamcha

---------------------------------------------
Szukam
Frankowski, Straburzyński, Szymkowiak, Tacik, Łukaszyk, Szajek, Kalemba, Fąferek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 mar 2011, 16:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sty 2011, 13:10
Posty: 76
Witam Jacku!
Działam w Twojej sprawie. We wtorek będę miał akt zgonu Andrzeja Szajkowskiego z tłumaczeniem (mam nadzieję - w miarę dobrym). Spróbuję także ustalić miejsce pochówku, bo grobu, jak znam nasz cmentarz, raczej już nie ma.
Pozdrawiam - Krzysztof

_________________
Krzysztof Jędrzejak - Ostrzeszów

Poszukuję danych o rodzinie Jędrzejak - okolice Ostrzeszowa, Chlewa i Odolanowa, Jurkiewiczów - okolice Ostrzeszowa, Gąszczaków - okolice Opatowa, ziemi kępińskiej i wieluńskiej, Ratzingów - okolice Kępna


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 mar 2011, 19:30 
Offline

Dołączył(a): 19 cze 2009, 15:43
Posty: 953
Lokalizacja: Duszniki Wlkp.
Witaj Krzysztofie.!
Zaskoczyłeś mnie pozytywnie. Niestety, nie mam aktu zgonu, więc w sam raz.
Jestem Tobie bardzo wdzięczny wręcz 100-krotnie :D :D :D

_________________
pozdrawiam,
Jacek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 mar 2011, 10:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 lip 2009, 17:12
Posty: 705
Lokalizacja: Buk Przeźmierowo
Witam Cię Agnieszko!
Jeśli chodzi o Łukaszyków to do dzisiaj mieszkają w Buku.To samo tyczy się nazwiska Szajek,występuje także.
Byc może dowiem się czegoś więcej o Łukaszykach,wtedy się odezwę.
Pozdrawiam:
Krzysztof Nadobnik.

_________________
Sibilski choć obecnie Nadobnik.
http://sibilski.org/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 mar 2011, 11:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 sty 2011, 18:52
Posty: 134
Lokalizacja: Zatom Stary
Dziękuję Krzysztofie :)
Ja czekam na dokumenty z USC więc może dowiem się czegoś więcej o Wiktorii zd. Szajek i będę mogła podać więcej szczegółów - o ile urząd znów mnie nie zawiedzie... :?

_________________
Pozdrawiam!
Agnieszka Bogajewicz-Lamcha

---------------------------------------------
Szukam
Frankowski, Straburzyński, Szymkowiak, Tacik, Łukaszyk, Szajek, Kalemba, Fąferek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 kwi 2011, 10:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 lip 2009, 17:12
Posty: 705
Lokalizacja: Buk Przeźmierowo
Witaj Agnieszko!
Mam dla Ciebie Niespodziankę!Jestem CHYBA szybszy niż USC :)
Mam foto z Księgi Ślubów z parafii bukowskiej.Twój Stanisław urodził się w 1885r.(Niegolewo?) ślubował Weronice Szajek ur.1887 Sędzinko 6.pazdziernika 1907 roku w Buku.W akcie masz podanych rodziców małżonków,ale to już musisz zobaczyc sama.Myślę też,że mam siostrę Stanisława.Ponadto domniemywam,że z Witoldem Gruszczyńskim macie chyba wspólnych krewnych.To jednak musicie już sami ocenic.
Napisz proszę na priv. i podaj mi adres mail,prześlę Ci Agnieszko to co dzisiaj zdobyłem.
Pozdrawiam:
Krzysztof Nadobnik.

_________________
Sibilski choć obecnie Nadobnik.
http://sibilski.org/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 kwi 2011, 10:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 sty 2011, 18:52
Posty: 134
Lokalizacja: Zatom Stary
Krzysztofie!
Ogromnie dziękuję! Odpisałam na PW :)

Remigiuszu!
Byłam wczoraj na cmentarzach w Brodach i Michorzewie i spotkałam kilka nazwisk o których piszesz (szkoda, że nie doczytałam wcześniej bo i Tobie zrobiłabym fotki :oops: ) Mam jedynie zdjęcia grobów z nazwiskiem Kiersztan - podaj mi E-mail na PW jeśli jesteś zainteresowany to je prześlę.

_________________
Pozdrawiam!
Agnieszka Bogajewicz-Lamcha

---------------------------------------------
Szukam
Frankowski, Straburzyński, Szymkowiak, Tacik, Łukaszyk, Szajek, Kalemba, Fąferek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 cze 2011, 15:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 maja 2009, 19:20
Posty: 18
Agnieszko
Dziękuję za już i odpisuje na pw :)
Co do nazwiska Łukaszyk to w Bytyniu w szkole pracuje nijaka Anna; jest nauczycielką :)

Natomiast przyglądam się twemu szukanemu nazwisku Szajek !!!!!!
I tak sobie myślę czy to przypadkiem nie ma coś wspólnego z nazwiskiem przeze-mnie szukanym - Szajstek :?:
Niby różne, odmienne ale już się sam spotkałem że to tylko kwestia błędnego odczytania ze starej metryki, bądź błędu przy wypisywaniu tejże :)) Czy masz może w swym drzewie niejaką Mariannę, która wyszła za mąż za Laurentego (Wawrzyna) Kaczmarka :?:

Pozdrawiam
Remigiusz

_________________
Poszukuję - z okolic Szamotuł-Obrzycka-Pniew-Zajączkowa-Koźla - Kaczmarek-Prędka vel Janowiak-Szajstek-Siminiak-Orzeł-Maćkowiak-Szczechowiak-Halaburda (Hałaburda)-Kiersztan (Kierstan) - z okolic Strzelce Wielkie i Gostyń - Fajfer i Ptak.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 cze 2011, 16:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 maja 2009, 19:20
Posty: 18
Chyba jednak się mylę! Właśnie znalazłem na "POZNAŃ PROJECT" to:
[i]Parafia katolicka Buk, wpis 52 / 1841 zgodność: Pan młody: 100%
Laurentius Kaczmarek (23)
Marianna Szajstek (22)[i]

..........
Przy okazji zauważyłem i to:
Parafia katolicka Brody, wpis 5 / 1820 zgodność: Pan młody: 100%
Laurentius Kaczmarek (30) ojciec: Simon Kaczmarek, matka: Marianna Kowalów
Marianna Rapieranka (28) ojciec: Bartholomaeus Rapir, matka: Catharina Lipianków

Oj mieszają te miejsca jak BUK, Brody i inne okoliczne miejscowości na mym drzewie !!!!!!!!!!

Pozdrawiam
Remigiusz

_________________
Poszukuję - z okolic Szamotuł-Obrzycka-Pniew-Zajączkowa-Koźla - Kaczmarek-Prędka vel Janowiak-Szajstek-Siminiak-Orzeł-Maćkowiak-Szczechowiak-Halaburda (Hałaburda)-Kiersztan (Kierstan) - z okolic Strzelce Wielkie i Gostyń - Fajfer i Ptak.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 wrz 2014, 13:27 
Offline

Dołączył(a): 23 wrz 2014, 22:24
Posty: 5
Witam. Czy ktoś tu jeszcze zagląda? ( Tzn chodzi mi o ten post :) )

Szczególnie zależałoby mi na kontakcie z Panem Remigiuszem.
Panie Remigiuszu, w okolicznym Wąsowie ( okolicznym dla Brodów ) narodził się mój prapradziadek Jan KIERSTAN .
Z tego co widzę, poszukuje Pan tej części rodziny także. Moja rodzina KIERSTANÓW to Wąsowo ( gdzie slub brali rodzice Jana - Stanisław i Agnieszka zd. Dykrzak / Dykszak ) oraz okoliczna Wytomyśl, Lwówek itp. Jeśli chodzi natomiast o same Brody, Szamotuły i Obrzycko to tam rodzina Kmiecikowskich, Stankiewiczów i Lewandowskich.

Pozdrawiam !!!!

P.S. Zindeksowany akt slubu Stanisława i Agnieszki znalazłem na BaSI. Także Kmiecikowskich Wojciecha i Katarzyny.

Cała rodzina to dziś Inowrocław i okolice. Nie wiem, czy ktoś został na tamtych terenach.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 wrz 2014, 14:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2009, 18:32
Posty: 739
Lokalizacja: Nowy Tomyśl\Łagwy
Rodzina Kierstan tutaj w wątku
viewtopic.php?f=3&t=7220&p=70529&hilit=kierstan#p70529

_________________
Aga
Dyderski,Pierzyński-Opalenica,Grodzisk
Drzymała,Koza-Grodzisk,Bukowiec
Piotrowski-Granowo
Dota,Dotka-Modrze,Buk,Słupia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 wrz 2014, 17:32 
Offline

Dołączył(a): 16 gru 2006, 20:28
Posty: 796
Lokalizacja: Wolsztyn
I tutaj panie kolego :wink: viewtopic.php?f=3&t=6082
oraz tutaj viewtopic.php?f=3&t=6173&p=57677#p57677
ale to chyba znasz. A zaglądamy cały czas.

_________________
Pozdrawiam
Jacek Piętka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 wrz 2014, 20:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 maja 2009, 19:20
Posty: 18
Cały czas wątki są pod kontrolą :)

Pozdrawiam serdecznie
Remigiusz

_________________
Poszukuję - z okolic Szamotuł-Obrzycka-Pniew-Zajączkowa-Koźla - Kaczmarek-Prędka vel Janowiak-Szajstek-Siminiak-Orzeł-Maćkowiak-Szczechowiak-Halaburda (Hałaburda)-Kiersztan (Kierstan) - z okolic Strzelce Wielkie i Gostyń - Fajfer i Ptak.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 lis 2014, 13:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5114
Lokalizacja: Poznań
Witam,
Szukam aktu zgonu mojej 4xprabaki Elżbiety Chancyk primo voto Przewoźnej z domu Świnka (de loco Wilk) urodzonej 15.11.1802r. Pierwszy ślub 1 V 1823r. (wpis 3)w Wilczynie (Wilczyna) z Jakubem Wąsikiem alias Przewoźnym (9.07.1797 - 17.11.1865 Podrzewie). Drugi ślub w Dusznikach w listopadzie 1876 (USC 1876/27) z Janem Chancykiem ur.5.06.1803r.
Domyślam się tylko, że jeśli tam brali ślub, to również mieszkali w okolicach i tam musiała umrzeć, ale jakoś nie mogę trafić na jej akt zgonu. Może ktoś trafił na ten akt przy okazji poszukiwań własnych przodków?

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 paź 2018, 20:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5180
Orędownik Wielkopolski Nr 142 z 1933 r.

Małżonkowie Józef Bilewski i Maria z d. Jęczkowska zam. w Dusznikach ...

Obrazek

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 paź 2018, 11:43 
Offline

Dołączył(a): 18 sty 2010, 21:35
Posty: 234
Lokalizacja: Poznań
Witam.Wprawdzie nie Duszniki ale też w tych stronach.Rodzina Szajek prowadzi zakład rzeźniczo-wędliniarski już co najmniej w drugim pokoleniu w Granowie. Pozdrawiam. juras


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 paź 2018, 01:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 cze 2011, 15:24
Posty: 87
Lokalizacja: Toronto,Richland ,WA
Witam Ja mam w swoim drzewie Marianne Kierstan o której nic nie wie tylko
ze wyszła za Casimira Bielaka (1827-1894) Czy ktoś może wie coś o Mariannie Dziękuje Anna


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL