Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 19 mar 2024, 06:26

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3448 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 69  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 cze 2020, 19:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 maja 2008, 21:51
Posty: 348
Lokalizacja: Brzeg Dolny
Kubuś napisał(a):
Sławo

Szok to jest wtedy, gdy indeksujący chce podzielić się swoją wiedzą o nazwiskach, którą nabył indeksując kilka nawet miesięcy daną parafię a potem Kubuś czy ktoś inny pisze, że czyjaś wiedza z indeksacji nie jest mu potrzebna! To tak, jakby robiący doktorat połowę swoich wyników badań nie opisał, bo przecież czytający jego wnioski z badań sami do wyników dojdą. Nonsens ...
======================================================

Sławo

Jaka wiedza ????O co tu chodzi .

Toż to Papież Sylwester II by sie załamał.

Skoro ktoś zajmuje się jakimś rekordem to znaczy jest to jego przodek albo w drzewie powiązany rodzinnie .
I to ten człowiek ma największą wiedze o swojej rodzinie i rodzinach powiązanych .

Wiedza indeksującego do niczego mu nie potrzebna bo indeksujący nie ma żadnej wiedzy .

A jeżeli indeksujący ma wiedzę o danej rodzinie to znaczy ,że są powiązani rodzinnie i niech sobie osobiście przy kawie wymienią uwagi a nie w indeksach


....bo to nikkogo nie obchodzi .

Zainteresowany sam sobie wiedzę z przyjemnością uzupełni .

O co w tym wszystkim chodzi ??????

Indeksujący zapisuje jak widzi i nie ma prawa włączać sugestii i autosugestii właśnej .

To podstawy indeksacji .

To co obecnie czytam to wielki szok dal mnie i brak reakcji liderów setek towarzystw genealogicznych natychmiastowej .

Zero

To jeszcze większy szok .


Tyle tylko że nikt tutaj nie mówi o zastępowaniu w indeksach zapisu z aktów. Wówczas byłaby to faktycznie twórczość własna. Mówimy i piszemy o poprawieniu błędnie lub dziwnie zapisanych imionach. Gdy mowa o nazwiskach to nikt nie pisze o ich zastępowaniu, lecz o uzupełnieniu zapisu w uwagach o inne warianty. Ja nie znając niektórych wariantów nazwisk nie dotrę do aktu, a temu ma służyć indeks. Przykład z dzisiejszego dnia:

Cytuj:
Szukam aktu urodzenia(Chrztu) Katarzyny Sperling. Rodzicami jej byli Jan Sperling i Marianna z d. Nowicka. Według kościelnego aktu ślubu zawartego 03.01.1882 r. w Peine (Niemcy), urodziła się 08.10.1859 r. "w Podrzecze powiat Krobia".
Znalazłem na Basi akty urodzenia i zgonów jej rodzeństwa z Krajewice parafia Domachowo i z Gostynia. Niestety nie ma aktu Chrztu Katarzyny.
Czy ktoś może mi pomóc w poszukiwaniach?
Piotr z Poznania

Cytuj:
Może to
Strzelce Wielkie (par. rzymskokatolicka) - akt urodzenia/chrztu, rok 1851 , wpis nr 125
Katarzyna , rodzice: Jan Szperlik , Marianna Nowicka

Archiwum Archidiecezjalne w Poznaniu
PM 289/14

Jarek

A wystarczyło - o ile to jest właściwy trop - gdyby w indeksie byłby zapis:
Katarzyna , rodzice: Jan Szperlik , ( Sperling ), Marianna Nowicka

I o to właśnie nam w tym wszystkim chodzi!
Cytuj:
Poproszę administratora o interwencję ,bo to insynuacje i to brzydkie .


Nie wiem czy nie byłby już czas aby w stosunku do autora tego zdania kolejny już raz i ostatecznie zastosować interwencję. Bo praktycznie z nim tu nie można prowadzić rzeczowej dyskusji.

Roman


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 cze 2020, 18:02 
Offline

Dołączył(a): 24 paź 2011, 14:30
Posty: 26
Pawle, trochę zaszalałeś z wiekiem tej pary :)
http://www.basia.famula.pl/record/NTRfNzk4XzYuMV8zOV83Ml8xX19fMTg0MF84NGE2YzE1OWU5NDU2NDE4ODU5YTdhNzI2ZjNkNGJiN19rYXRfYg
Chyba że to przy imporcie jednostki poszło coś nie tak?

_________________
Pozdrawiam
Maciek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 cze 2020, 21:34 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2019, 11:08
Posty: 444
Lokalizacja: ok. Poznania, ok. Koła-Kościelca-Brudzewa
MaciekS napisał(a):
Chyba że to przy imporcie jednostki poszło coś nie tak?

To raczej dzieje się w programie do indeksowania (w ASI), czasami jak się zawiesi i zamknie - to w miejscu, w którym się zawiesił generuje takie nieskończone liczby. Kilka razy miałem takie liczby.
Teraz dokładnie nie pamiętam co powoduje zawieszanie, ale program ASIA ma "ciężko" gdy się łączy dwa skany i przeskakuje potem na kolejne zapominając wrócić do niepołączonych skanów.
Chyba wiem, kiedy się wiesza - jak mamy załadowanych sporo skanów (np. z kilku lat razem) i robimy w nich wyszukiwanie - wybieramy z wyników wyszukiwania kolejne skany - to lubi się zawiesić.

_________________
Jak edytować czy scalać dodane przez innych profile publiczne na DARMOWYM koncie w Geni?
Wyszukać w drugiej przeglądarce będąc niezalogowanym, skopiować link do profilu i "odpalić" w przeglądarce, gdzie jesteś zalogowany/a.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 cze 2020, 22:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sty 2011, 23:18
Posty: 186
Lokalizacja: Radomierz / wielkopolska
Indeksuję NOWOŚCI z Basi i np.

Przemęt (USC) - akt urodzenia, rok 1893, [Księga urodzeń]
Victor , rodzice: Nicolaus Bajończak , Magdalena Szmatuła ,
Archiwum Państwowe w Lesznie
435/1.1/59, skan 118
indeksacja: Bożena Wojciechowska
dodano: 2020-05-29
ID 6062943
Otwiera się ten link a nie skan 118, dlaczego?
https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/jed ... ka/2760681

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Bożena


----------------------------------------------------------------------------------------
Poszukuję:
Wojciechowski,Zygmanowski,Bajończak,Błażejczak,Maniecki,Koźlik,Skorupiński,Domagała,Jauer,
Tomaszewski,Białas


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 cze 2020, 22:39 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2019, 11:08
Posty: 444
Lokalizacja: ok. Poznania, ok. Koła-Kościelca-Brudzewa
skała napisał(a):
Linki do nowego szukajwarchiwach już działają, docelowo pewnie wszystkie będę na niego kierować. Minus taki, że na razie linki kierują tylko na konkretną księgę, a nie bezpośrednio do skanu. Jeśli uda się to zmienić, to poprawię.
Pozdrawiam
Piotr


Wydaje mi się to chyba niewykonalne, bo na nowym wynalazku SZWA linki mają takie postaci: .../skan/-/skan/8f5c3826ccf30b0c465906a87b3047924b4158b17e18310a51539f2a2f955595

i nie sądzę, by był jakiś sposób na inne linki (może admini nowego wynalazku SZWA coś wymyślą innego dla BASI?)

Tak to już jest z nowymi tryndami i wynalazkami ... Miało być lepiej a wyszło jak zawsze.

_________________
Jak edytować czy scalać dodane przez innych profile publiczne na DARMOWYM koncie w Geni?
Wyszukać w drugiej przeglądarce będąc niezalogowanym, skopiować link do profilu i "odpalić" w przeglądarce, gdzie jesteś zalogowany/a.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 cze 2020, 04:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2017, 11:10
Posty: 2218
Lokalizacja: Poznań
Cytuj:
Pawle, trochę zaszalałeś z wiekiem tej pary :)


Maćku, w moim indeksie wiek jest prawidłowy. Prawdopodobnie to przez upgrade ASIA w trakcie indeksacji. Dziękuję za zwrócenie uwagi, wysłałem indeksy raz jeszcze.
W dodatku 'rozmnożył' się jeden ze Świadków :)

_________________
Pozdrawiam, Paweł
poszukuję: Wietrzykowski, Wyzuj, Gibowski, Sławek

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 cze 2020, 13:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lip 2013, 23:08
Posty: 1200
Nie należę do grona indeksujących, ale mam pewne spostrzeżenia.

Nazwiska...

Jak tworzył indeksy/regesty Dworzaczek? wg jakiej reguły zapisywał nazwiska i imiona?
Oryginalne akta były w większości po łacinie, a i zlatynizowane nierzadko bywały tak nazwiska, jak i imiona.

A jak z jego notatek spisywane były nazwiska na serwer Biblioteki Kórnickiej?
Czy "klawiaturowiec" zawsze prawidłowo odczytał nieczytelne niekiedy pismo Dworzaczka?
I ile tam jest "palcówek"? Widzę, że niemało (ale to jest zrozumiały ludzki błąd, trudno coś zarzucać).

Zapisywanych wersji nazwisk jest często zadziwiająco wiele, niektórych zupełnie nie sposób się domyślić. Jak wtedy znaleźć je w bazach indeksów? jak zauważyć w samych aktach?
Pomyślałam kiedyś, by podawać przykłady takich znalezionych rozmaitych brzmień/zapisów nazwisk (zwłaszcza, gdy ewidentnie chodzi o tę samą osobę).
U samego Dworzaczka trzeba wpisać do wyszukiwarki wiele rozmaitych domyślnych brzmień nazwiska, aby zebrać możliwie pełny zestaw zapisów. A i tak okazuje się, że bywają zapisane w sposób, jakiego byśmy w ogóle się nie domyślili... i czasem znajdujemy je przy innych okazjach.

A w aktach późniejszych, XIX-wiecznych?
Czy BASiA "wyrzuci" nam dla hasła KWIATKOWSKI nazwisko zapisane w akcie niemieckim jako QUIATKOSKI ?
i inne wykwity twórczości różnych skrybów...

Niekiedy w tym samym roczniku księgi lub wręcz na tej samej stronie nazwisko osoby (ewidentnie tej samej) zapisane jest w różny sposób...

Wydaje się, że rubryka "Uwagi" czy "Komentarz" jest właściwym miejscem na wpisanie wersji nazwiska, jakiej domyśla się indeksujący uważając ją za poprawną wg prowadzonej kwerendy. Nie jako autorytatywne stwierdzenie, ale jako sugestia dla poszukujących.

_________________
- Krystyna


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 cze 2020, 15:58 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2019, 11:08
Posty: 444
Lokalizacja: ok. Poznania, ok. Koła-Kościelca-Brudzewa
Krystyna z Kujaw napisał(a):
Wydaje się, że rubryka "Uwagi" czy "Komentarz" jest właściwym miejscem na wpisanie wersji nazwiska, jakiej domyśla się indeksujący uważając ją za poprawną wg prowadzonej kwerendy. Nie jako autorytatywne stwierdzenie, ale jako sugestia dla poszukujących.

Wpisanie innych wersji nazwiska w rubryce Komentarz niewiele pomoże szukającym, bo BASIA nie przeszukuje tego pola.
W programie do indeksowania jest rubryka INNE OSOBY, przeszukiwana przez BASIę, ale tam nie można wpisywać kolejnych wersji nazwisk, bo to by oznaczało, że każda z tych zapisanych dodatkowo osób jest wymieniona w akcie!

Jedyną rozsądną opcją jest dopisanie innych wersji nazwiska ... po nazwisku odczytanym w akcie (lub gdy mamy problem z odczytaniem to kolejnych wersji, jakie możemy się domyślać). Czyli zapisać: Kowalski vel Kowalewski albo jak nie mogę odczytać to piszę Kowa??ski vel Kowalski? - dodaję znak zapytania jak nie jestem pewien odczytu.

Co do wielu wersji nazwisk spotykanych w aktach - korzystam często ze slupcagenealogy, gdzie autor indeksuje mormońskie (i nie tylko) skany często zapisane po łacinie, i na dodatek indeksuje bez polskich ogonków i odmiany nazwisk. I da się wszystko co zindeksował odnaleźć, bo ... każda wersja nazwiska jest do wyboru z rozwijanej listy nazwisk (zresztą te rozwijanie nazwisk bardzo obciąża stronę www i szybkość wyszukiwania, ale przynajmniej widać jakie wersje nazwiska są).
A nasza BAŚKA wiele imion nie wyszukuje w ogóle :(
Jak podawałem adres zagranicznym ludziom na geni do BASI, to musiałem im tłumaczyć, by wyszukiwali tylko po nazwisku...

_________________
Jak edytować czy scalać dodane przez innych profile publiczne na DARMOWYM koncie w Geni?
Wyszukać w drugiej przeglądarce będąc niezalogowanym, skopiować link do profilu i "odpalić" w przeglądarce, gdzie jesteś zalogowany/a.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 cze 2020, 19:35 
Offline

Dołączył(a): 10 kwi 2016, 12:56
Posty: 487
Mam prośbe do indeksującego o sprawdzenie wpisu:

Strzelce Wielkie (par. rzymskokatolicka) - akt zgonu, rok 1916 , wpis nr 8 , -

Marianna Szperlik
, rodzice: Elisabetha Szperlik ,
Archiwum Archidiecezjalne w Poznaniu
PM 289/21
indeksacja: Andrzej Czapulak
dodano: 2015-01-22
ID 2464678
Szukałem w księgach i nie ma tego wpisu. Gdzie może być błąd, pozycji, roku, parafii ?
Bardzo proszę o sprawdzenie, bo poszukuję zgonu Marianny Szperlik i nie moge sobie poradzić.
Pozdrawiam
Piotr z Poznania


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 cze 2020, 20:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5180
Piotrze, jest ten wpis.

Parafia Strzelce Wielkie, LM 1916 r, s. 307, wpis nr 8, zgon dn. 20-01-1916, wiek 1 rok i 6 mies.

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 cze 2020, 20:46 
Offline

Dołączył(a): 10 kwi 2016, 12:56
Posty: 487
Bardzo dziękuję Danko i pozdrawiam
Piotr z Poznania


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 cze 2020, 17:07 
Offline

Dołączył(a): 08 lis 2010, 22:52
Posty: 211
Lokalizacja: Września
Witam
Chciałabym bardzo serdecznie podziękować Henrykowi za pracę włożoną w indeksację parafii Września a Piotrowi za udostępnienie indeksów w projekcie BaSIA.
Pozdrawiam
Hania

_________________
Poszukuję:
Lisiak, Dorna - okolice Szamotuł
Stein, Bulczyński - Września


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 cze 2020, 21:23 
Offline

Dołączył(a): 08 wrz 2012, 14:55
Posty: 391
Lokalizacja: Toruń
Henryku,
ja również bardzo Ci dziękuję za zindeksowanie parafii Września. Mam tam wielu przodków i sporo zagadek do rozwikłania. Jeszcze raz wielkie dzięki.
Agnieszka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 lip 2020, 15:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2009, 22:40
Posty: 249
Witam,
mam ostatnio problem z otwarciem skanów w wyszukiwarce BASIA.
Pojawia się komunikat : Podczas łączenia z serwerem „szukajwarchiwach.pl” wystąpił błąd. PR_CONNECT_RESET_ERROR
Czy ktoś ma podobny problem, czy też pojawia się to tylko u mnie?

Pozdrawiam
Genowefa

_________________
Gdzie urodził się Walenty Schulz (ok 1769), który poślubił Katarzynę Jender / Jąder (?), ich syn to Michał Schulz (1811) (Potockie Olendry k. Opalenicy)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 lip 2020, 16:08 
Offline

Dołączył(a): 20 sty 2020, 11:16
Posty: 101
Lokalizacja: Warszawa
@gensi61

Też ostatnio zauważyłem to u siebie. Problem jednakże pojawia się przy skanach na starym SzWA. Na nowym, z tego co pamiętam, otwierały się normalnie.

_________________
Poszukiwani potomkowie:
- Franciszki Cielaszyk, Pelagii Taberskiej oraz Jana Gruszczyńskich od Michaliny Dobrogojskiej;
- Dobrogojskich, którzy zrobili test autosomalny DNA
-----------------------------------------------
Pozdrawiam,
Marek D.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 lip 2020, 16:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2009, 22:40
Posty: 249
Dziękuję za odpowiedź, właśnie sprawdziłam, że u mnie też nie otwierają się skany w starym SzWA. Nowe otwierają się.
Genowefa

_________________
Gdzie urodził się Walenty Schulz (ok 1769), który poślubił Katarzynę Jender / Jąder (?), ich syn to Michał Schulz (1811) (Potockie Olendry k. Opalenicy)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lip 2020, 07:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5110
Lokalizacja: Poznań
Piotrze, wysłałem dziś Tobie indeksy parafii Witkowo, byłoby miło gdybyś je w miarę szybko dodał do bazy.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lip 2020, 11:23 
Offline

Dołączył(a): 04 lis 2011, 08:11
Posty: 853
Lokalizacja: Gniezno
Henryku, już z góry dziękuję za indeksację Witkowa. Mam tam dużo przodków jednak nie miałem czasu na metryki XVIII w. Dzięki Tobie mam ułatwione zadanie ;)

_________________
Pozdrawiam. Mikołaj M


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lip 2020, 11:07 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Dziękuję Henryku, indeksy są już dostępne w BaSIA.
Przy okazji napiszę, że poprawiona została wyszukiwarka i nie powinno być teraz problemu z nazwiskami w postaci geb.Nowak (bez spacji w środku). Jest to kilkadziesiąt tysięcy osób, które dotychczas nie wyszukiwały się.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lip 2020, 18:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3711
Fantastycznie, dzięki, Piotrze.

skała napisał(a):
Dziękuję Henryku, indeksy są już dostępne w BaSIA.
Przy okazji napiszę, że poprawiona została wyszukiwarka i nie powinno być teraz problemu z nazwiskami w postaci geb.Nowak (bez spacji w środku). Jest to kilkadziesiąt tysięcy osób, które dotychczas nie wyszukiwały się.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lip 2020, 09:42 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
GLINNO- wpisane powiat wągrowiecki, powinna być powiat sieradzki

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lip 2020, 11:13 
Offline

Dołączył(a): 08 lis 2010, 22:52
Posty: 211
Lokalizacja: Września
Podstolice - wpisane powiat wrzesiński, powinno być powiat chodzieski
Pozdrawiam
Hania

_________________
Poszukuję:
Lisiak, Dorna - okolice Szamotuł
Stein, Bulczyński - Września


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 lip 2020, 09:13 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Genowefa napisał(a):
GLINNO- wpisane powiat wągrowiecki, powinna być powiat sieradzki

hanialg napisał(a):
Podstolice - wpisane powiat wrzesiński, powinno być powiat chodzieski


Dziękuję, poprawione.
Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 sie 2020, 16:46 
Offline

Dołączył(a): 15 sty 2020, 12:41
Posty: 80
Lokalizacja: Poznań
Nie działają linki AP w Zielonej Górze (dotyczące Obry):
http://basia.famula.pl/record/ODlfMjIyX ... MV91c2NfYQ
http://basia.famula.pl/record/ODlfMjIyX ... dmX3VzY19j
http://basia.famula.pl/record/ODlfMjIyX ... 2NfdXNjX2E
Czy dałoby radę coś z tym zrobić? Bardzo proszę :)

_________________
Paweł B.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 sie 2020, 18:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5110
Lokalizacja: Poznań
pebro napisał(a):
Nie działają linki AP w Zielonej Górze (dotyczące Obry):
http://basia.famula.pl/record/ODlfMjIyX ... MV91c2NfYQ
http://basia.famula.pl/record/ODlfMjIyX ... dmX3VzY19j
http://basia.famula.pl/record/ODlfMjIyX ... 2NfdXNjX2E
Czy dałoby radę coś z tym zrobić? Bardzo proszę :)


Możesz wejść przez tą stronę.
http://basia.famula.pl/skany
Tu masz skany do pierwszej i trzeciej pozycji.
https://szukajwarchiwach.pl/89/222/0/1/7/#tabSkany
Tu do drugiej
https://szukajwarchiwach.pl/89/222/0/3/21/#tabSkany

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 sie 2020, 19:50 
Offline

Dołączył(a): 15 sty 2020, 12:41
Posty: 80
Lokalizacja: Poznań
Dziękuję, wiem jak się dostać. W 2 pozycji dodałem komentarz z namiarem na skan. Jednak dla porządku i przyszłych poszukiwaczy dobrze byłoby wprowadzić poprawki na stałe.

_________________
Paweł B.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 sie 2020, 10:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5110
Lokalizacja: Poznań
Piotrze, wysłałem dziś na Twój adres indeksy par. Duszniki z lat 1624 - 1808. Liczę na w miarę szybkie dodanie :-)

Mam jeszcze pytanie. W zasobach AAP są księgi parafii opisanej jako Bukowiec k/Grodziska, czy zgodnie z tym tak mam opisać indeksy? W BaSIA jest ta parafia opisana jako Bukowiec pow. nowotomyski. Pytam, bo są jeszcze dwa Bukowce - pow. międzyrzecki i pow. obornicki, więc może być problem z wyszukiwarką, chyba, że odnajduje ona po numerze PM.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 sie 2020, 22:35 
Offline

Dołączył(a): 19 cze 2009, 15:43
Posty: 953
Lokalizacja: Duszniki Wlkp.
Zatem czekamy na nowości dla Dusznik !!!!

_________________
pozdrawiam,
Jacek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 wrz 2020, 04:41 
Offline

Dołączył(a): 19 cze 2009, 15:43
Posty: 953
Lokalizacja: Duszniki Wlkp.
Kiedy aktualizacja?

_________________
pozdrawiam,
Jacek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 wrz 2020, 08:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2009, 22:40
Posty: 249
Pamiętam czasy, że aktualizacja była raz w tygodniu, potem dwa razy w miesiącu. Teraz jest coraz rzadziej, mnie to nie mobilizuje do indeksacji. :)
Pozdrawiam

G. Szulc


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 wrz 2020, 09:53 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Wszystkie przesłane indeksy zostają sukcesywnie dodawane do bazy danych. Właśnie skończył się okres wakacyjny i rzeczywiście miałem dłuższą przerwę. Wczoraj dodałem indeksy przesłane z programu Asia, dzisiaj parafię Duszniki od Henryka.
Serdecznie dziękuję i zapraszam do poszukiwań
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 wrz 2020, 21:42 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2019, 11:08
Posty: 444
Lokalizacja: ok. Poznania, ok. Koła-Kościelca-Brudzewa
skała napisał(a):
Wczoraj dodałem indeksy przesłane z programu Asia, dzisiaj parafię Duszniki od Henryka.


Nieśmiało chciałbym zapytać, czy moje indeksy (pierwsze w excelu) wysłane 24.08 na e-mail dotarły i czy zostaną dodane?

Śluby, Brudzew (kolski) 1791-1808

Bo nie wiem czy (i w jakim szablonie: BASIA/Geneteka) indeksować kolejne :cry: :(

_________________
Jak edytować czy scalać dodane przez innych profile publiczne na DARMOWYM koncie w Geni?
Wyszukać w drugiej przeglądarce będąc niezalogowanym, skopiować link do profilu i "odpalić" w przeglądarce, gdzie jesteś zalogowany/a.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 wrz 2020, 12:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5110
Lokalizacja: Poznań
Piotrze, wysłałem dziś na Twój adres indeksy parafii Bukowiec koło Grodziska z lat 1633-1817. Mam nadzieję na w miarę szybkie dodanie, choć ostatnio nie mam powodów do narzekania, bo wszystko idzie błyskawicznie :-)

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 paź 2020, 15:35 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Dziękuję Henrykowi oraz Sławkowi za przesłanie indeksów z Bukowca oraz Brudzewa. Są już w BaSIA i można z nich korzystać.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 paź 2020, 11:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 kwi 2008, 14:58
Posty: 34
Lokalizacja: Poznań
Dzień dobry!
Wysłałem przed chwilą indeksy z parafii Świerczyna z lat 1850-1869 z prośbą o wrzucenie do bazy :) Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 paź 2020, 12:18 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
JjmJ napisał(a):
Dzień dobry!
Wysłałem przed chwilą indeksy z parafii Świerczyna z lat 1850-1869 z prośbą o wrzucenie do bazy :) Pozdrawiam :)

Dziękuję, dodane!

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 paź 2020, 07:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2017, 11:10
Posty: 2218
Lokalizacja: Poznań
Piotrze
Czy mógłbyś udostępnić w ASIA księgi parafii Winnagóra, które są dostępne w nowej wersji Szukajwarchiwach ? Swoją drogą co raz więcej skanów ksiąg 'znika' ze starej strony...

_________________
Pozdrawiam, Paweł
poszukuję: Wietrzykowski, Wyzuj, Gibowski, Sławek

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 paź 2020, 22:58 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Paweł Wietrzykowski napisał(a):
Piotrze
Czy mógłbyś udostępnić w ASIA księgi parafii Winnagóra, które są dostępne w nowej wersji Szukajwarchiwach ? Swoją drogą co raz więcej skanów ksiąg 'znika' ze starej strony...

Zrobiłem update dla APP, ale Winnagóra pozostała bez zmian. O które konkretnie jednostki chodzi?

Przy okazji zamieszczam listę miejscowości z nowymi skanami:
  • Arcugowo, pow. gnieźnieński
  • Bielsk, pow. płocki
  • Błaszki, pow. kaliski
  • Bralin, pow. kępiński
  • Buczek Wielki, pow. kępiński
  • Chocz, pow. pleszewski
  • Dębno, pow. pilski
  • Dobra, pow. turecki
  • Drobnin, pow. lesczyński
  • Duszniki, pow. szamotulski
  • Gosławice, pow. koniński
  • Górzno, pow. pleszewski
  • Grzegorzew, pow. kolski
  • Gułtowy, pow. poznański
  • Jabłonna, pow. grodziski
  • Jarocin, pow. jarociński
  • Kamieńsk, pow. radomszczański
  • Karsy, pow. pleszewski
  • Kazimierz Biskupi, pow. koniński
  • Knyszyn, pow. moniecki
  • Kobryń, pow. kobryński
  • Kobylniki, pow. szamotulski
  • Koło, pow. kolski
  • Konin, pow. Konin
  • Kowal, pow. włocławski
  • Koźminek, pow. kaliski
  • Kromolice, pow. gostyński
  • Królikowo, pow. nakielski
  • Ligota, pow. górowski
  • Lipicze, pow. sieradzki
  • Lubin, pow. kościański
  • Łekno, pow. wągrowiecki
  • Łódź, pow. Łódź
  • Międzyrzecz, pow. międzyrzecki
  • Nekla, pow. wrzesiński
  • Pleszew, pow. pleszewski
  • Potulice, pow. wągrowiecki
  • Poznań, pow. Poznań
  • Pudliszki, pow. gostyński
  • Radlin, pow. jarociński
  • Raduchów, pow. ostrowski
  • Rogalin, pow. poznański
  • Rokosowo, pow. gostyński
  • Ruchocice, pow. grodziski
  • Smogulec, pow. wągrowiecki
  • Stawiszyn, pow. kaliski
  • Szamocin, pow. chodzieski
  • Tuchorza, pow. wolsztyński
  • Turkowo, pow. nowotomyski
  • Tworzymirki, pow. gostyński
  • Węgorzewo, pow. gnieźnieński

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 paź 2020, 06:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2017, 11:10
Posty: 2218
Lokalizacja: Poznań
Sygnatura 53/3551/0 .
W indeksach są luki (np. lata czterdzieste) a skany są dostępne do indeksowania.

_________________
Pozdrawiam, Paweł
poszukuję: Wietrzykowski, Wyzuj, Gibowski, Sławek

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 paź 2020, 09:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 wrz 2013, 07:54
Posty: 659
Lokalizacja: Koszuty / Środa / Śrem
Paweł Wietrzykowski napisał(a):
Sygnatura 53/3551/0 .
W indeksach są luki (np. lata czterdzieste) a skany są dostępne do indeksowania.

Wysłałem PW.

_________________
Pozdrawiam
Wojciech

***


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 paź 2020, 11:59 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2012, 12:05
Posty: 182
Knyszyn - pow. moniecki, to Podlasie, a Kobryń - pow. kobryński to obecnie Białoruś.

_________________
Pozdrawiam
Wojtek Bud


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 paź 2020, 16:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2017, 11:10
Posty: 2218
Lokalizacja: Poznań
Wojtku - dziękuję za informację :)

_________________
Pozdrawiam, Paweł
poszukuję: Wietrzykowski, Wyzuj, Gibowski, Sławek

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 paź 2020, 06:08 
Offline

Dołączył(a): 23 lip 2019, 16:56
Posty: 31
Prośba o poprawienie wpisu.
Zgodnie z tłumaczeniem Hani to nie jest akt zgonu Katarzyny, tylko martwego dziecka urodzonego przez nią -> post

_________________
Pozdrawiam
Wojtek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 paź 2020, 11:41 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2019, 11:08
Posty: 444
Lokalizacja: ok. Poznania, ok. Koła-Kościelca-Brudzewa
skała napisał(a):
Przy okazji zamieszczam listę miejscowości z nowymi skanami:
[*]Gosławice, pow. koniński
Piotr

Akta gminy Gosławice
Księga ludności stałej wsi i gminy Gosławice 1865 (48/688/-/244)
Księga ludności stałej wsi Gertrudowa gminy Gosławice [Osada Koniecbór] 1865
[...]
i tak dalej - to nie są akta Gosławic w powiecie konińskim, tylko z innego powiatu, bo akta znajdują się w:
Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim.
Kod:
Ukazem carskim z dnia 15 III 1859 r. dotyczącym reorganizacji gmin wiejskich w Królestwie polskim, powstała gmina Gosławice, położona na terenie powiatu piotrkowskiego, guberni warszawskiej.

_________________
Jak edytować czy scalać dodane przez innych profile publiczne na DARMOWYM koncie w Geni?
Wyszukać w drugiej przeglądarce będąc niezalogowanym, skopiować link do profilu i "odpalić" w przeglądarce, gdzie jesteś zalogowany/a.


Ostatnio edytowano 02 lis 2020, 08:35 przez Slawo, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 paź 2020, 04:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2017, 11:10
Posty: 2218
Lokalizacja: Poznań
Cytuj:
Prośba o poprawienie wpisu.

Dziękuję, poprawiłem

_________________
Pozdrawiam, Paweł
poszukuję: Wietrzykowski, Wyzuj, Gibowski, Sławek

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 paź 2020, 09:06 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2012, 12:05
Posty: 182
Paweł Wietrzykowski napisał(a):
Wojtku - dziękuję za informację :)

Czyli Knyszyn i Kobryń są raczej poza obszarem Basi.

_________________
Pozdrawiam
Wojtek Bud


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 paź 2020, 20:27 
Offline

Dołączył(a): 04 gru 2012, 14:04
Posty: 18
Witam
A kiedy będą skany z USC Rokietnica ? Czekam z niecierpliwością.
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lis 2020, 18:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2010, 19:57
Posty: 425
Lokalizacja: Gdynia, Grzegorzew pow. kolski
Potrzebuję aktualny SETUP do Asi. Mam problem z pobraniem zarezerwowanych jednostek.

_________________
Rafał Kędziora syn Leona.


1/4 Kędziorów ze Skowrońskimi ( Poznań - Środa Wlkp.), 1/4 Żurów z Banaszakami ( Kościan ), 1/4 Warteckich z Drabinami (Iwanowice - Brudzew Kolski ), 1/4 Durków z Przeorami ( Turek - Wilamów - Grzegorzew )


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lis 2020, 19:35 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2019, 11:08
Posty: 444
Lokalizacja: ok. Poznania, ok. Koła-Kościelca-Brudzewa
Rafi przesłałbym e-mailem mojego setupa, który działa, ale pewnie filtry pocztowe skasują exeka.

Tu masz link do ostatniej wersji i chyba tej co moja: http://www.basia.famula.pl/asia/ASIA-setup.exe

_________________
Jak edytować czy scalać dodane przez innych profile publiczne na DARMOWYM koncie w Geni?
Wyszukać w drugiej przeglądarce będąc niezalogowanym, skopiować link do profilu i "odpalić" w przeglądarce, gdzie jesteś zalogowany/a.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lis 2020, 21:05 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Zgadza się, jest to link do aktualnej wersji programu, ale z tego co widzę ona też może nie działać. Problem z pobieraniem jest chyba związany z wygaszeniem starej wersji szukajwarchiwach, przyjrzę się temu i w najbliższym czasie naniosę poprawki.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3448 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 69  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL