Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 16 kwi 2024, 19:56

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 wrz 2011, 20:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 wrz 2011, 19:26
Posty: 2
Witam
Nie jest jeszcze zindeksowana parafia Dźwierszno Wielkie - okręg Wyrzysk. Akurat tam chrzest miał mój ojciec w roku 1927 i zapewne ślub nieco wcześniej dziadek. Jaka jest możliwość otrzymania materiałów do indeksowania ? Wiem tylko tyle, że właściwe archiwum jest w Gnieźnie i znane są jego zasoby.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 wrz 2011, 20:50 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Witam,

praktycznie wszystkie projekty indeksacji biorą pod uwagę akta ponad 100-letnie, więc - jak podejrzewam - szansa na uzyskanie dostępu do jakiegokolwiek indeksu z XX wieku jest praktycznie żadna. Szczególnie jeśli chodzi o Poznań Project - tutaj ramy czasowe są ograniczone do XIX wieku. Najlepiej skontaktować się z odpowiednim Archiwum, czy akta z XX wieku są w ogóle udostępniane, albo skontaktować się z właściwym USC przechowującym księgi stanu cywilnego i poprosić o sprawdzenie aktu (w przypadku Archiwum pewnie w grę wchodzi płatna kwerenda, a w przypadku USC można liczyć na uprzejmość urzędnika).

_________________
Pozdrawiam, Maciej - http://www.glowiak.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 wrz 2011, 21:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3726
Akta Dźwierszna są w AAG i tam trzeba odnaleźć właściwe zapisy.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 paź 2011, 20:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 wrz 2011, 19:26
Posty: 2
To akurat wiem, że można uzyskać odpisy lub zdjęcia cyfrowe z AAG. Z uwagi na rodzinę mam chęć przyłączyć do Projektu Poznań z indeksowaniem. Ale nie bardzo wiem czy można dostać materiały (zdjęcia cyfrowe z XIX wieku Dźwierszna) i spokojnie to robić w domu (mieszkam w Bydgoszczy). Przypuszczam, że nie ma takiej możliwości, a praca zawodowa nie pozwala mi na wyjazdy. Przy okazji byłem raz w archiwum diecezjalnym w Pelplinie i tam jest fantastyczny dostęp do oglądania zdjęć na komputerach (3/4 rodziny pochodzi z parafii Więcbork) - stąd moje zapytanie.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL