Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 29 mar 2024, 02:09

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Logo
PostNapisane: 18 lis 2006, 16:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 16:04
Posty: 618
Lokalizacja: Turek
Rozpoczynam nowy temat żeby łatwiej było policzyć głosy i żeby czyjeś wskazanie na konkretyny typ nie przepadło w wypowiedziach na inny temat.
Moje zdanie, od czasu powstania tego forum, trochę się zmieniło.
Rysunki przesłane przez Wojtka bardzo mi się podobały i już wybrałem według mnie najodpowiednieszy, ale ten który teraz zdobi nasze foru, przygotowany przez Macieja, wydaje mi się najlepszy.
Wielkopolski orzeł i drzewo - i chyba wystarczy.
Inne regionale towarzystwa mają jeszcze oprócz symbolu dodane napisy z nazwą towarzystwa lub skróty nazw, ale to rzucam tylko pod rozwagę i ewentualną dyskusję. A zresztą kto powiedział, że musimy mieć wszystko takie jak inni.

_________________
Pozdrawiam
Darek 100

Uzyskałeś darmową pomoc na naszym forum? Znalazłeś przodków w naszych projektach? Wspomóż nas, nic Cię to nie kosztuje:
https://fanimani.pl/wtggniazdo/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Logo cd...
PostNapisane: 18 lis 2006, 23:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2537
Lokalizacja: Mnichowo
Witam1
Darku dobra propozycja z tym nowym tematem. Proponuje aby wszyscy sie tutaj wypowiedzieli i wtedy policzymy głosy. Proponuje zrobic to w miare szybko aby temat został załatwiony . Pozwolicie że ja wypowiem sie na końcu.
Wojtek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lis 2006, 13:08 
Offline

Dołączył(a): 19 lis 2006, 13:05
Posty: 2
Lokalizacja: Środa Wlkp.
Witam Towarzystwo,

Zgadzam się z Darkiem i Wojtkiem co do logo. Jest proste, ale w jakis sposób oryginalne.

Pozdrawiam
winide


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lis 2006, 19:16 
Offline

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:05
Posty: 22
Lokalizacja: Książ Wlkp.
W kwestii logo uważam, ze które znajduje się na naszej stronie jest naprawde dobre i mogłoby być naszą wizytówką!!! Z propozycji, które przesłał Wojtek najbardziej podoba mnie się logoo na samym dole po lewej stronie. Proste i konkretne, te kolorowe sa zbyt... kolorowe!!!
Pozdrawiam - Agatka

_________________
Agatka


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lis 2006, 21:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:22
Posty: 1359
Lokalizacja: Strzelno
Również stawiam na logo, o którym pisze Agata, czyli na dole po lewej, czy korona potrzebna ? może jej nie być lub stworzyć skromniejszą. Co do loga widocznego obecnie - nie identyfikuję się z nim, jak wiadomo mój "orzeł" jest w połowie czarny :lol: ale jeśli ma zostać to logo , to przydałby się napis WTG GNIAZDO , np. u góry .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lis 2006, 22:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2006, 20:07
Posty: 628
Lokalizacja: Nekla, pow. wrzesiński
Kochani,
Sprawa znaku graficznego jest ważna, ale czy najważniejsza?
Czy musimy o tej sprawie rozstrzygać w tej chwili i w tak małym gronie?
Powtórzę moje stanowisko, przedstawione wcześniej w korespondencji, gdy nie mieliśmy tego forum. Powinni w tej kwestii wypowiedzieć się wszyscy członkowie WTG w momencie, gdy rzeczywiście będzie nas wielu.
Nowi członkowie nie wiedzą o jakich propozycjach piktogramu dyskutujemy. Należy więc przedstawić wszystkim wzory proponowane przez Wojtka . Może ktoś z wstępujących zechce zgłosić swoje propozycje?
Jeśli miałbym w tej chwili wyrazić swoją opinię, to z propozycji ośmiu znaków wybierałem przedostatni. Wszystkie były podobne a umieszczone tam drzewo przypominało znaczek z talii kart. Litery były zbyt duże. Wszystkie znaki były podobne w swojej konstrukcji do symboli innych Towarzystw, które znamy z Genpolu.
Kiedy pojawiła sie propozycja Macieja, mocniej zabiło moje serce.
Widzę na tym rysunku zdrowy, mocno osadzony na Wielkopolskiej Ziemi dąb z piastowskim orłem, przypominający znaną wszystlim legendę
"O Lechu, Czechu i Rusie". Lech powiedział "Tu zostaję, gdyż orzeł wybrał to miejsce i na tym dębie uwił swoje GNIAZDO". Czy może być jeszcze bardziej wymowny symbol naszego Towarzystwa?
Obawy Marzenki o brak w piktogramie liter WTG i nazwy "Gniazdo" nie są chyba uzasadnione, gdyż w każdym komunikacie, ogłaszanym choćby w Genpolu, zawsze jest informacja o tym kto daną informację zgłasza.
Piktogram Macieja jest na tyle czytelny i różniący się od znaków innych Towarzystw, że z pewnością zostanie przez wszystkich zapamiętany i identyfikowany z naszym Towarzystwem.
Zdecydowanie głosuję za tym znakiem.

Pozdrawiam Wszystkich.
Jerzy


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lis 2006, 22:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2537
Lokalizacja: Mnichowo
Witam!
Wobec powyższego postu (Jurka) przeslę Maciejowi wszystkie loga aby umieścił na tym forum.
Uważam ,że logo jest b.ważne ,gdyz będzie naszm znakiem firmowym i musi byc z WTG kojarzone.Dlatego jaknajszybsze ustalenie logo pozwoli wyść z informacjami na zewnątrz.
Mi sie tez podoba logo Macieja, ale napis WTG GNIAZDO byłby w nim bardzo celowy.
Pozdrawiam
Wojtek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lis 2006, 23:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:22
Posty: 1359
Lokalizacja: Strzelno
Znowu się nie zrozumieliśmy, Jurku. Nie chodzi o autorstwo , lecz o to , że mój "orzeł", który jest w połowie czarny, jest godłem Kujaw. Wstawiłam uśmiechniętą buźkę, więc nie sądziłam, że zareagujesz serio.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lis 2006, 23:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2006, 20:07
Posty: 628
Lokalizacja: Nekla, pow. wrzesiński
Marzenko, myślę że znaleziony zostanie kompromis. W żadnym wypadku nie chodzi o autorstwo ale o argumenty, dlaczego podoba się określony projekt. Starałem się to jasno uzasadnić. Nawiasem, Strzelno do dziś leży na Szlaku Piastowskim. :wink: :wink:
Pozdrawiam.
Jerzy


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lis 2006, 00:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 23:03
Posty: 472
Lokalizacja: Bydgoszcz / Braunschweig
Hallo,
na temat logo wypowiedzialam sie dosc obszernie we wczesniejszym e-mailu do Wojtka, a wiec nie bede sie tu powtarzac. Wybralam "na sile" jedno z proponowanych wczesniej wzorow sugerujac jednak ze zamiast korony widzialabym w nim wielkopolskiego orla. Obecnie zaprezentowane logo, ze wzgledu na to ze wiaze nas jednoznacznie z regionem dzialania bardzo mi odpowiada! Pozostaje jeszcze pytanie: z literami, czy bez? W srodowisku genealogicznym zapewne wszyscy wkrotce beda kojarzyc nas z tym logo, coz jednak kiedy bedziemy chcieli wyjsc z nim na zewnatrz? Czy archiwa, koscioly, urzedy i inne instytucjach beda odczytywac za tym znakiem towarzystwo genealogiczne ?
Z drugiej strony obawiam sie ze wstawienie liter zepsuje obraz graficzny a wiec decyzja nie jest latwa...
Cytuj:
juros napisal: Powinni w tej kwestii wypowiedzieć się wszyscy członkowie WTG w momencie, gdy rzeczywiście będzie nas wielu.

Ile to jest "wielu" i kiedy nas bedzie "wielu". Oczywiscie, mozna czekac z ta decyzja, ale im wiecej nas bedzie tym wiecej roznych zdan i bedzie ona trudniejsza. A wiec moze nie patrzac na ilosc czlonkow ograniczyc terminem przedstawianie propozycji i po krotkiej dyskusji przeprowadzic glosowanie.
Pozdrawiam serdecznie - Therese

_________________
Pozdrawiam serdecznie, Teresa


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lis 2006, 13:28 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Witam,

Cieszę się, że logo się podoba. Jeśli chodzi o dodanie napisu, to nie będzie z tym problemu. Trzeba tylko wybrać jakąś ładną czcionkę. W najbliższym czasie przedstawię dodatkową propozycję.

Logosy przysłane przez Wojtka umieściłem pod adresem:

http://monstera.man.poznan.pl/wtg/pliki/logo.pdf

Pozdrawiam

Maciej


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lis 2006, 18:20 
Offline

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:05
Posty: 22
Lokalizacja: Książ Wlkp.
Myśle, że Therese ma racje mówiąć, że im więcej członków będzie sie wypowiadało na temat logo to tym trudniej będzie zdecydowac sie na cokolwiek... Wiadomo - ilu ludzi tyle zdań..... Więc chyba najlepszym rozwiązniem będzie podjęcie decyzji w w obecnym gronie.
Myśle, że logo umieszczono na stronie powinno jednak być zaopatrzone w napis WTG Gniazdo bo bez tego napisu - stanowi w sumie tylko symbol. Ale symbol czego? Zainetresowani będą wiedzieli o co chodzi ale ludzie z zewnątrz na pewno nie!!!! Myśle, że Maciej zaproponuje coś, co nam wszystkim sie spodoba.

_________________
Agatka


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lis 2006, 20:20 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Propozycje z napisami - również w formacie PDF:

http://monstera.man.poznan.pl/wtg/pliki/gniazdo_logo.pdf

Oczywiście wszelkie zmiany są możliwe
Pozdrawiam

Maciej


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lis 2006, 21:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 23:03
Posty: 472
Lokalizacja: Bydgoszcz / Braunschweig
hallo,
jezeli chodzi o forme, z przedstawionych pieciu propozycji najbardziej podoba mi sie - Nr 1
Nad czcionka mozna jeszcze dyskutowac...
Pozdrawiam - Therese

_________________
Pozdrawiam serdecznie, Teresa


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lis 2006, 21:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2537
Lokalizacja: Mnichowo
Mógłbyś jeszcze spróbować zrobic pod spodem drzewa napis WTG GNIAZDO. Ta obwódka - napis w koło powoduje że dynamika tego znaku zostaje zahamowana. Jakby to drzewo juz nie mogło sie rozrosnąć.
Przepraszam że marudze ale takie mam odczucia.
Wojtek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lis 2006, 21:39 
Offline

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:05
Posty: 22
Lokalizacja: Książ Wlkp.
Ja osobiście myślalam o jakims mniejszym, dyskretniejszym napisie, który by tylko podkreślił czego symbolike drzewa z herbem. A te napisy wydają mnie sie takie ogromne.... To jest tylko moje zdanie. Ale oststecznie myśle, że propozycja nr 1 jest do przyjęcia!

_________________
Agatka


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lis 2006, 21:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:22
Posty: 1359
Lokalizacja: Strzelno
Z podanych pięciu wizerunków - wybieram nr 1, prosty napis Gniazdo jest Ok, bo nr 2 kojarzy mi się z pieczęcią urzędową . Darku, pozwól , że Cię zacytuję , bo ładnie napisałeś "Logo to nie rozbudowany ex libris, powinno być nieskomplikowanym znakiem graficznym, łatwym do zapamiętania i narysowania. Powinno szybko "wpadać w oko" i kojarzyć się z Towarzystwem".
Jurku, Strzelno leży na Szlaku Pistowskim, to prawda, a Piast czyj? toć to Kujawiak znad Gopła :D
Pozdrawiam, Marzena


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lis 2006, 22:45 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Hej,

Nie pomyślałem wcześniej o zastosowaniu skrótu WTG. To nieco upraszcza.

A zatem kolejna porcja obrazków.

http://monstera.man.poznan.pl/wtg/pliki/gniazdo_logo1.pdf

(poprawiłem linka, wcześniej mogło nie działać!)

Osobiście najbardziej chyba podoba mi się wersja "6b" (nie wiem czy powinienem się wypowiadać!). Dobrze, żeby logo nie było za wysokie, bo później będzie problem z nagłówkami strony czy papeterią - będzie po prostu optycznie za duże (albo po pomniejszeniu napis będzie za mały).

Wojtku, marudzisz! ;-) Żartuję oczywiście. Ostatnio widziałem drzewo wrośnięte w mur klasztoru. Nie wiem czy było celowo zamurowane, ale wychodziło na górze z muru i rosło sobie jak gdyby nigdy nic...

Maciej


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lis 2006, 12:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 23:03
Posty: 472
Lokalizacja: Bydgoszcz / Braunschweig
Hallo,
jakos tak síe sklada, ze znowu ja pierwsza ide do odpowiedzi...
Niestety Macieju, moje zdanie jest odmienne od Twojego - stawiam na 9b.
Nie przekreslalabym jednak jeszcze propozycji nr 1 z poprzedniego zestawu.
Pozdrawiam - Therese

_________________
Pozdrawiam serdecznie, Teresa


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lis 2006, 14:40 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Therese napisał(a):
Hallo,
jakos tak síe sklada, ze znowu ja pierwsza ide do odpowiedzi...
Niestety Macieju, moje zdanie jest odmienne od Twojego - stawiam na 9b.
Nie przekreslalabym jednak jeszcze propozycji nr 1 z poprzedniego zestawu.
Pozdrawiam - Therese


Tak, tak, to tylko propozycje. Możliwe jest również "wymieszanie" elementów w inny sposób.

Pozdrawiam

M.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lis 2006, 20:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:22
Posty: 1359
Lokalizacja: Strzelno
Z nowego zestawu , tak jak Teresa, stawiam na 9b, choć 1 z poprzedniego zestawu była lepsza, z propozycji Wojtka - na dole lewy
Marzena


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Logo
PostNapisane: 21 lis 2006, 21:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2006, 20:07
Posty: 628
Lokalizacja: Nekla, pow. wrzesiński
Dobry wieczór!
Najbardziej podoba mi się wzór nr 1, choć fajna jest również wersja 9b.
Macieju, czy mógłbyś pokazać obok siebie te dwa wzory w wielkości, w jakiej najczęściej będziemy oglądać logo na stronie internetowej w różnych sytuacjach ? Czy ten pierwszy nie straci na czytelności?
Pod wzgledem treści przedstawia sedno sprawy.
Pozdrawiam.
Jerzy


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Logo
PostNapisane: 22 lis 2006, 10:56 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
juros napisał(a):
Dobry wieczór!
Najbardziej podoba mi się wzór nr 1, choć fajna jest również wersja 9b.
Macieju, czy mógłbyś pokazać obok siebie te dwa wzory w wielkości, w jakiej najczęściej będziemy oglądać logo na stronie internetowej w różnych sytuacjach ? Czy ten pierwszy nie straci na czytelności?
Pod wzgledem treści przedstawia sedno sprawy.


Witam, jako że większość osób wybrała logo numer "1" i logo numer "9b" umieściłem je na wspólnym obrazku. Myślę, że na stronie byłby wykorzystany drugi co dowielkości obrazek (oznaczony "2")

Oceńcie sami.

http://www.wtg-gniazdo.org/pliki/logo_zestawienie.png

Maciej


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lis 2006, 11:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 23:03
Posty: 472
Lokalizacja: Bydgoszcz / Braunschweig
Hallo,
porownujac obie propozycje jestem zdecydowanie za "jedynka".
Pozdrawiam serdecznie - Therese

_________________
Pozdrawiam serdecznie, Teresa


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Legitymacje
PostNapisane: 23 lis 2006, 21:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:22
Posty: 1359
Lokalizacja: Strzelno
Nie wiem, czy wszyscy akceptują obecne logo, jeśli tak, to czas na legitymacje, ja nie bardzo się orientuję, ale może się wypowiecie na ten temat ? Czy zlecimy to komuś? A może zrobić w formie wizytówek i zalaminować, podobnie jak prawo jazdy? Na pewno muszą być nasze dane, zdjęcie, nazwa WTG i logo, coś jeszcze?
Marzena


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lis 2006, 22:12 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Witam

Wobec braku nowych głosów postanowiłem wykorzystać na stronie logo nr 1. Za byli: juros, menka, therese i agatka (choć z zastrzeżeniami). Mi też się ta propozycja podoba :)

Jeśli nie ma więc głosów sprzeciwu chciałbym abyśmy zakończyli dyskusję o logo (chyba że ktoś jeszcze chce się wypowiedzieć).

Co do legitymacji - mogę pomóc graficznie.

Pozdrawiam

Maciej


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lis 2006, 10:35 
Offline

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:05
Posty: 22
Lokalizacja: Książ Wlkp.
Już nie mam zastrzeżeń.... :D

_________________
Agatka


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lis 2006, 21:56 
Offline

Dołączył(a): 28 lis 2006, 21:42
Posty: 32
Lokalizacja: Warszawa
hmmm, czy logo jest juz zaakceptowane? jesli tak, ok. jesli nie pozzwole sobie w ciagu kilku dni podrzucic jeszcze kilka moich propozycji.

pozdrawiam,
maciek

_________________
agnosco veteris vestigia flammae___


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 lis 2006, 09:41 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Witam,

Miło powitać w gronie grafika!

Wydaje mi się, że logo zostało już przegłosowane :) i szkoda byłoby znów zaczynać tą dyskusję. Teraz dużym wyzwaniem są legitymacje i mam nadzieję, że tu będziesz mógł rozwinąć skrzydła. Reszta w wątku o legitymacjach.

Maciej


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL