Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 16 kwi 2024, 23:20

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 sty 2007, 00:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2006, 20:07
Posty: 628
Lokalizacja: Nekla, pow. wrzesiński
Dzisiaj, w niedzielę 14 stycznia 2007 r. o godz. 17.25 program 1 TVP wyemituje kolejny odcinek z cyklu "Sekrety rodzinne", poświęcony poszukiwaniu przodków Hanny Śleszyńskiej.
Ciekawy jestem Waszych opinii po obejrzeniu tego programu.
Jednym z kolejnych bohaterów ma być Artur Barciś, związany ponoć z Wielkopolską.
Pozdrawiam.
Jerzy


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 sty 2007, 20:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2538
Lokalizacja: Mnichowo
Witam!
Zacząłem gdzie indziej a to trzeba tutaj :D
No wiec ogladałęm ten odcinek i byłem pod wrażeniem.Przede wszystkim "naszego Waldka" .Ma chłop zadatki na aktora. Sposób w jaki podaje informacje jest sama zachetą dla zajęcia sie genealogią. Tak powinien być prowadzony ten program. Uważam że wielu malkontentów którzy wypowiadaja się między innymi na Genpolu nie ma racji. Niewielu zainteresuje program sciśle instruktażowy i nazwijmy to profesjonalny. To trzeba podawac w lekkiej formie, a że zdobywanie informacji i poszukiwania są żmudne to juz zupełnie coś innego. Liczą sie efekty i satysfakcja z uzyskania i dotarcia do dokumentów.
Pani Śleszyńska była naprawdę fantastyczna dodajac wiele blasku temu programowi, czego brakowało w poprzednich.
Pozdrawiam
Wojtek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 sty 2007, 09:03 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2006, 11:47
Posty: 1411
Lokalizacja: Poznań
Moim zdaniem to był najlepszy program jak do tej pory, co nie oznacza, że inne były złe.
Niesamowite wrażenie zrobiła na mnie krypta rodziny Szczuków w dawnym kolegium pijarów w Szczuczynie. Co ja bym dała za takie przygody :) Aż zazdrościłam Waldkowi tej wyprawy, kontaktów z miłym księdzem, oglądania ksiąg, kartuszy herbowych etc.
Co do gościa czyli Hanny Śleszyńskiej – zgadza się, przydała ona temu odcinkowi blasku, ciepła i serdeczności. Z przyjemnością oglądałam wczorajszy odcinek. Był o tyle ciekawy, że dotyczył korzeni szlacheckich, poszukiwania ich i udawadniania, w sytuacji kiedy brak jest w rodzinie odpowiednich dokumentów, a przekonanie o tym utrwalone jest tylko w pamięci potomnych.

Asia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 sty 2007, 15:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2006, 10:38
Posty: 1309
Lokalizacja: Luboń
Zgadzam się z Wami. Rzeczywiście Waldek jest perfekcjonistą w każdym calu. Oglądałam dopiero drugi raz ten program.
Poprzedni z Dodą był taki sobie, ale to chyba przez to, że nie jej lubię :roll:
Natomiast Śleszyńska była fantastyczna - reagowała tak prawdziwie i ciepło :lol:

_________________
Pozdrawiam serdecznie, Basia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 sty 2007, 00:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2006, 20:07
Posty: 628
Lokalizacja: Nekla, pow. wrzesiński
W najbliższą niedzielę, 28 stycznia 2007 r. o godz. 17.25 TVP-1 wyemituje kolejny odcinek "Sekretów rodzinnych".
Tym razem będzie on poświęcony Arturowi Barcisiowi.
Wprawdzie nie potwierdziły się bezpośrednie związki przodków bohatera z Wielkopolską ale prawdopodobnie zostanie zasygnalizowany wielkopolski kierunek poszukiwań genealogicznych.
Jak to zostało pokazane, przekonamy sie w niedzielę.
Waldek Frączak informował w Genpolu, że ten odcinek zrealizowany został w nieco innej konwencji.
Pozdrawiam serdecznie. :lol:
Jerzy


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lut 2007, 17:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lut 2007, 00:56
Posty: 61
Lokalizacja: Łódź
Witam Serdecznie
Cieszę się, że jesteście przyjaźnie nastawieni do programu, który powstaje dzięki dużemu wysiłkowi nas - genealogów amatorów.
Asiu, takie przygody, jak ta w kryptach czy na kościelnym strychu, to w czasie poszukiwań rzecz dość powszednia. Niektóre z nich trafiają później do felietonów. Przy okazji odkrywamy dużo interesujących spraw, niekoniecznie związanych z bohaterami odcinków. Np. odkryłem jedną XIX wieczną lożę masońską na Mazowszu. W literaturze nie ma o niej wzmianki. Być może w wakacje wyruszę tam ponownie. Znalazłem, zapomniany grób ojca Narcyzy Żmichowskiej. Wpadliśmy na trop obrazu zaginionego z jednego z kościołów. Przy okazji z proboszczem ustaliłem, ze zaginęło tam więcej obrazów w okresie głębokiego PRL. Kiedyś to chyba opiszę.
Odcinek z Barcisiem wiązał się pośrednio z Wielkopolską. Wysunąłem jedną z dwóch hipotez, o możliwości przeniesienia się osadników olęderskich z Barczyzny koło Nekli do Czarnego Lasu koło Częstochowy. Przybyszów z Barczyzny, czy jak ją zmiękczano - Barcizny, mogli mieszkańcy pobliskiej wsi, zamieszkałej przez Polaków, przezwać Barcisie.
To trochę naciągana legenda, ale chciałem mieć pretekst do pokazania losu osadników olęderskich.
Jutro będzie emitowany odcinek poświęcony Magdzie Schejbal. W nim też sporo będzie o osadnictwie i emigrantach. Przesunięto jednak chyba nieco godzinę ze względu na skoki narciarskie.
Pozdrawiam serdecznie
Waldek Fronczak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lut 2007, 09:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2007, 05:50
Posty: 495
Lokalizacja: Poznań
http://gwiazdy.wp.pl/wiadomosc.html?kat ... id=8725135

Kasia

_________________
Katarzyna Krüger
Szukam Krüger, Krystman, Rusznica, Tuszyński.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL