Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 19 kwi 2024, 12:33

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 30 wrz 2012, 10:36 
Offline

Dołączył(a): 23 wrz 2012, 06:54
Posty: 25
Witam,
poszukuję wszelkich informacji o księżach związanych z Gąsawą i Wenecją (oprócz tych, które można znaleźć w projekcie "Księża Wielkopolscy" i na cmentarzach w Gąsawie i Wenecji ). Chciałabym zamieścić informacje o proboszczach i wikarych w wyszukiwarce grobów, którą dla obu tych cmentarzy przygotowujemy z grupą pozytywnie zakręconych historycznie pasjonatów.
Ewa

_________________
Krupińscy (Gąsawa), Błaszak, Krakowscy, Krakowczyk (Miłosław, Brzezie)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 wrz 2012, 17:37 
Offline

Dołączył(a): 31 gru 2008, 16:15
Posty: 108
W AAG w katalogu on line znalazłam akta dotyczące ks. Jana Łykowskiego proboszcza z Gąsawy w sprawie przeciw obywatelom miasta o meszne. Akta dotyczą lat 1798-1815. I jeszcze jeden dotyczący legatu mszalnego ks. Jana Łykowskiego 500 talarów, lata 1837-1911. Niestety akt nie widziałam,choć przy czasie zamierzam je przejrzeć, ponieważ w kręgu moich zainteresowań jest nazwisko Łykowski, Niestety jakoś nie mogę go umieścić w moim drzewie. Nie wiem o nim nic.
Mam jeszcze pytanie. W kręgu moich zainteresowań jest nazwisko Głowski, Poskrob, Kusz. Całkiem niedawno odkryłam, że mieszkali na terenie parafii Wenecja. Był to Biskupin, Godawy Czy zachowały się tam jakieś groby z połowy XIX wieku? A może żyją potomkowie o tych nazwiskach?
Będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje.
Pozdrawiam
Barbara Bilińska

--------------------------------------------------------
Poszukuję jakichkolwiek informacji o Kozubskich sprzed roku 1750


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 paź 2012, 19:19 
Offline

Dołączył(a): 23 wrz 2012, 06:54
Posty: 25
Witam, dziękuję za wiadomość o księdzu Łykowskim;jeśli znajdzie Pani coś jeszcze w Archiwum, proszę o kontakt. Nazwiska Kusz i Głowski pojawiają się na cmentarzach w Gąsawie i w Wenecji; żyją też w Gąsawie osoby o nazwisku Kusz. Proszę o doprecyzowanie kogo Pani szuka :)
Pozdrawiam
Ewa

_________________
Krupińscy (Gąsawa), Błaszak, Krakowscy, Krakowczyk (Miłosław, Brzezie)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 paź 2012, 19:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:22
Posty: 1360
Lokalizacja: Strzelno
Pałuczanin nr 5 z 16.01.1930 : Złoty Krzyż Zasługi został nadany ks. Romualdowi Sołtysińskiemu, proboszczowi parafji w Siedlimowie, patronowi Kółek Rolniczych na powiat strzeliński, za zasługi na polu pracy społeczno-rolniczej. Nadmienić wypada, iż ks. prob. Sołtysiński, będąc wlkarjuszem w Gąsawie pow. żniński, brał czynny udział w Kółku Rolniczym.

_________________
Marzena
Szukam:Zgórski,Jankowski,Musiałowski,Wojtasik,Gabryszak,Andrzejczak,Szulczewski,Woźniak,Gryger (Gregier),Kuraszkiewicz,Grzeszkiewicz (Grzeszkowiak),Leśniewicz,Walczak,Orłowski,Tarnecki,Wiśniewski (były powiat Strzelno,okolice Skulska i Wilczyna)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 paź 2012, 20:17 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Mam trochę informacji na temat genealogii ks. Tadrzyńskiego, wikariusza w Wenecji. Niezbyt wiele ponad to, co na stronie:
http://wtg-gniazdo.org/ksieza/main.php? ... is&id=4678
ale w razie czego proszę o kontakt na PW.

_________________
Pozdrawiam, Maciej - http://www.glowiak.com


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 61 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL