Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 19 mar 2024, 09:10

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2761 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 56  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 maja 2016, 21:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5180
pmis napisał(a):
Piotrze.
Ja tutaj listów nie piszę, bo nie do tego służy Forum WTG. Odnoszę wrażenie, że jesteś dość zarozumiałym, nowym użytkownikiem Forum, który nie przyjmuje żadnych rad ani rozwiązań pomocniczych, tylko oczekuje gotowego rozwiązania podanego na talerzu.
W przyszłości kieruj Swoje pytania imiennie, od kogo oczekujesz odpowiedzi czy kto może Tobie odpisać.
Po Twoich bliższych informacjach skierowanych do Łukasza, pomimo tego że mogłabym Tobie pomóc, nie uczynię już tego.
Zapamiętaj, teren Pleszewa, i wszystko co za nim mam prawie w paluszku, ale nie dla …
Szczęśliwej genealogicznej drogi

Jeśli tak traktujesz jak sama piszesz nowych użytkowników Forum, to gratuluję. Sama popełniasz błedy merytoryczne, a mówisz że ja oczekuję podania czegoś na talerzu. Nigdy tego nie robiłem. To wszystko co zebrałem do mojego drzewa, zawdzięczam swoim badaniom. Setki godzin w archiwach, wizyty listy i maille do USC w całej Polsce. Do tego internet ( tu godzin już nie liczę), w którym niezastąpione PP, PBasia,SzWA. W tej chwili mam udokumentowane aktami urodzeń, małżeństw i zgonów,we wszystkich liniach przodków moich i mojej żony od 7 do 12 pokoleń.
Jeśli uważasz że to wszystko samo przyszło, to ranisz duszę "zarozumiałego nowicjusza".( właśnie mija 50 lat gdy stworzyłem pierwsze swoje drzewo,piórkiem redisowym na kartkach bloku technicznego z wklejonymi zdjęciami).
Kończę i życzę Tobie i wszystkim którzy podobnie odebrali moje prośby i pytania, udokumentowanych 15 pokoleń.
Piotr z Poznania


Piotrze.
Zamieszczenie prywatnej wiadomości jaką Tobie przesłałam poprzez PV i zamieszczenie jej na publicznym forum, świadczy o Twojej kulturze osobistej a jakiej, to pozostawiam ocenie Forumowiczów.
Tak czynią tylko …
!!!
To wszystko z mojej strony w tym temacie. Nie oczekuję odpowiedzi ni komentarza.

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 maja 2016, 22:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2006, 14:28
Posty: 1097
Lokalizacja: Billy-Montigny we Francji
DankaW napisał(a):
pmis napisał(a):
Piotrze.
To wszystko z mojej strony w tym temacie. Nie oczekuję odpowiedzi ni komentarza.


Widzę, że DankaW dalej używa tych swoich ukochanych formuł : "Nie oczekuję odpowiedzi ni komentarza".

Dziwne słowa : bo tu forum, a forowicze zwykle odpowiadają i komentują ...

Chrystian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 maja 2016, 23:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5180
Nie oczekuję odpowiedzi ni komentarza to znaczy, że nie mam ochoty na dalszą dyskusję i wymianę zdań. Mam do tego prawo.
W przeciwieństwie do Ciebie, nigdy nie traktowałam tego Forum jak swego prywatnego i nie użyłam wobec nikogo zwrotu „Kto mi tu szczeka”, tak jak Ty Chrystianie.
Mam do Ciebie prośbę. Na Forum będzie milej i spokojniej, jeśli nie będziesz czytał i komentował moich postów. Zapewniam Cię – ja Twoich również. Na moje zapytania czy prośby nie musisz odpowiadać, choćby nikt mi nie pomógł.

Powtórzę: nie oczekuję odpowiedzi ni komentarza.

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 maja 2016, 23:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2006, 14:28
Posty: 1097
Lokalizacja: Billy-Montigny we Francji
DankaW napisał(a):
Nie oczekuję odpowiedzi ni komentarza to znaczy, że nie mam ochoty na dalszą dyskusję i wymianę zdań. Mam do tego prawo.
W przeciwieństwie do Ciebie, nigdy nie traktowałam tego Forum jak swego prywatnego i nie użyłam wobec nikogo zwrotu „Kto mi tu szczeka”, tak jak Ty Chrystianie.
Mam do Ciebie prośbę. Na Forum będzie milej i spokojniej, jeśli nie będziesz czytał i komentował moich postów. Zapewniam Cię – ja Twoich również. Na moje zapytania czy prośby nie musisz odpowiadać, choćby nikt mi nie pomógł.

Powtórzę: nie oczekuję odpowiedzi ni komentarza.


Niestety, jak już pisałem Tobie prywatnie, urodziłem się w kraju Woltera. O cenzurę ode mnie nie ma mowy. Jestem Charlie :) (chociaż ... daleko jestem od tego pisma) .
Więc mogę tylko Ci obiecać, że Twoje posty cały czas będę czytał i ewentualnie komentował. Obowiązkowo, bo czasem potrzebujesz pomocy . Na Forum będzie milej, jeśli będziesz umiała uznać, że coś od innych genealogów otrzymałaś, choćby nawet od Chrystiana Orpela. Jak myślę, tak piszę : jak wiesz, u mnie nie ma prywatnych interpretacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 maja 2016, 14:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 cze 2015, 12:58
Posty: 302
Nie wiem czy już się pojawiła taka sugestia, czy nie...
Przydałoby się udogodnienie w postaci funkcji "Szukaj rodziców" i "Szukaj dzieci" przy poszczególnych indeksach.

_________________
Pozdrawiam
Kuba


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 maja 2016, 16:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5110
Lokalizacja: Poznań
AlpaCino napisał(a):
Nie wiem czy już się pojawiła taka sugestia, czy nie...
Przydałoby się udogodnienie w postaci funkcji "Szukaj rodziców" i "Szukaj dzieci" przy poszczególnych indeksach.

Najlepsza byłaby funkcja "Wyświetl całe drzewo genealogiczne" :-)

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 maja 2016, 05:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lip 2013, 23:08
Posty: 1200
Henryk Krzyżan napisał(a):
Najlepsza byłaby funkcja "Wyświetl całe drzewo genealogiczne" :-)
Bingo!
Wygrał Pan najlepszy kurs talara. Odbiór w redakcji.
:wink:

_________________
- Krystyna


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 maja 2016, 16:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 cze 2015, 12:58
Posty: 302
Od czegoś trzeba zacząć :)

_________________
Pozdrawiam
Kuba


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 maja 2016, 19:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3712
W bazie nie ma danych relacyjnych, czyli rekordy nie są połączone informacją kto jest czyim dzieckiem. Informacja z pola "dane o rodzicach" jest tekstowa, więc nie da się automatycznie łączyć pokoleń.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 maja 2016, 21:10 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Witam, w bazie nie ma takiej opcji i pewnie nie będzie, ale...

Pomysł nie jest wcale taki "od czapy" i tak naprawdę dysponujemy wieloma informacjami które potencjalnie umożliwiłyby taką funkcjonalność. Oczywiście nie we wszystkich przypadkach, bo niestety - w dużej części wpisów nie ma informacji o rodzicach (według moich szybkich obliczeń 55-60% wpisów nie ma informacji o rodzicach). Poszukiwania byłyby więc - z konieczności - niekompletne.

Należałoby także zdefiniować warunki poszukiwania dzieci danej pary. O ile w przypadku pełnej zgodności imion i nazwisk rodziców nie ma problemu, to czasem zdarzają się błędy i przekręcenia. W przypadku braku wpisu o rodzicach można by pomyśleć o wyszukiwaniu w pobliskich parafiach tylko po nazwisku i np. ślubów oddalonych w czasie o 20-25 lat. Trzeba by to dobrze przemyśleć, żeby dało dobre rezultaty, a jednocześnie nie wprowadzało ludzi w błąd.

Opcja raczej nie znajdzie się w wyszukiwarce, ale kto wie - być może mogłaby powstać eksperymentalna wersja... Pewnie nieprędko, bo obaj z Łukaszem mamy olbrzymie zaległości jeśli chodzi o kilka brakujących funkcjonalności w wyszukiwarce, ale pomysł mimo wszystko wydaje się ciekawy.

_________________
Pozdrawiam, Maciej - http://www.glowiak.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 maja 2016, 21:43 
Offline

Dołączył(a): 01 maja 2016, 19:26
Posty: 18
Lokalizacja: Poznań
Łukasz Bielecki napisał(a):
W bazie nie ma danych relacyjnych, czyli rekordy nie są połączone informacją kto jest czyim dzieckiem. Informacja z pola "dane o rodzicach" jest tekstowa, więc nie da się automatycznie łączyć pokoleń.

Ale można by wyszukać rekordy gdzie w polu teksowym występują określone słowa/imiona. Wtedy łatwo byłoby znaleźć potencjalne dzieci.

_________________
Pozdrawiam serdecznie,
Andrzej


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 maja 2016, 22:45 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Ponieważ zaczęła się dyskusja nad funkcjonalnością wyszukiwarki PP pozwolę sobie wrócić UPARCIE do mojej prośby o funkcję podobną jak w BaSI tj. Określ datę dodania. Czy naprawdę tylko ja mam trudności z wyszukaniem nowych wpisów w PP? Po każdej aktualizacji bazy OD NOWA zastanawiam się i staram się przypomnieć sobie, co już było a co doszło i chociaż pamięć, póki co, mam bardzo dobrą to i tak niektóre wpisy przyjmuję za nowe a po sprawdzeniu okazuje się, że już były.
Możliwe, że wyszukiwanie proste-wpisz nazwisko jest rzadziej stosowane, ale jeśli ktoś chce wypisać wszystkich o danym nazwisku to w bazie z taką jak dzisiaj ilością wpisów nie jest łatwo sobie poradzić. Wiem, że nie każdy stosuje tą metodę, ale odkąd zaczęłam tak robić dużo łatwiej jest mi połączyć rodziny i budować drzewo patrząc w taki zbiór.
W BaSi jest wszystko prostsze-wpisuję daty od do i widzę tylko rekordy, które doszły i dopisuję do swego zbioru.

Zaznaczam, że ja jestem zadowolona z wyszukiwarki PP i marzy mi się tylko ta jedna funkcja Określ datę dodania...Gotowe drzewo genealogiczne zbudowane "automatem" pozbawiłoby mnie całej przyjemności zbudowania takowego samej. Oczywiście nie przeszkadza to w niczym, gdy dojdzie ta nowa funkcja dla lubiących takie rozwiązania.

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 maja 2016, 23:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 cze 2015, 12:58
Posty: 302
Łukasz Bielecki napisał(a):
W bazie nie ma danych relacyjnych, czyli rekordy nie są połączone informacją kto jest czyim dzieckiem. Informacja z pola "dane o rodzicach" jest tekstowa, więc nie da się automatycznie łączyć pokoleń.


Nie chodzi o łączenie pokoleń, tylko właśnie wyszukiwanie nazwisk w tym polu. Na przykład: znalazłem akt ślubu X oraz Y, a chciałbym wyszukać wszystkie akty, w których w polu "rodzice" znajdują się podobne zarówno X jak i Y. Obecna funkcjonalność umożliwia jedynie szukanie jednego nazwiska w polu rodziców.

_________________
Pozdrawiam
Kuba


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 maja 2016, 07:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3712
Ogólnie - obawiam się, że mało jest obecnie szans na rozszerzenia w wyszukiwarce wymagające większej przebudowy kodu. Jakiekolwiek kombinacje z imionami rodziców (które są podane tekstowo, a nie kodowane, jak w przypadku młodych) wymagałyby niestety dużo pracy. Mamy w zamyśle parę drobnych usprawnień, jednak nie będą to już zmiany rewolucyjne :(

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 maja 2016, 07:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3712
Widzę, że wątek o Poznan Project stał się pierwszym na naszym Forum, który doszedł do 100 stron :)

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 maja 2016, 11:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3712
Genowefa zmobilizowała nas z Maciejem do wymyślenia jakiegoś rozwiązania. Nie jest możliwe zrobienie tego dokładnie tak, jak w BASI, jednak posiadamy w PP zapis tego, jakie parafie były modyfikowane w danym miesiącu. Od teraz jest więc w wyszukiwaniu rozszerzonym (blok "Dodatkowe kryteria") dostępne pole wyboru zakresu ostatnio modyfikowanych parafii, które mają być przeszukiwane. Aby nie komplikować sprawy zanadto, dostępne są opcje wyszukiwania wśród parafii modyfikowanych w ostatnim miesiącu, kwartale, półroczu i roku - oraz oczywiście w całym zakresie, jak do tej pory.

Dwie uwagi techniczne: w praktyce "W ostatnim miesiącu" oznacza od początku poprzedniego miesiąca kalendarzowego, czyli przez cały maj przeszukiwane są parafie modyfikowane od początku kwietnia. Nie zapisujemy bowiem dat modyfikacji co do dnia. Po drugie, modyfikacja oznacza, że coś się w danej parafii zmieniło, ale niekoniecznie w zakresie który obejmuje przeszukanie - czyli wiele wyszukanych rekordów będzie mimo wszystko starych, bo do danej parafii tylko coś dodano albo zrobiono gruntowną korektę (małych drobiazgów typu poprawka w jednym zapisie nie oznaczam jako modyfikacji). Mimo tych braków, myślę że nowa funkcjonalność zapewnia odsianie ogromnej większości parafii, których w ostatnim czasie w żaden sposób NIE modyfikowano i to jest najważniejsze. Cieszę się, że Maciej stosunkowo łatwo zdołał to dołożyć.

Łukasz

Genowefa napisał(a):
Ponieważ zaczęła się dyskusja nad funkcjonalnością wyszukiwarki PP pozwolę sobie wrócić UPARCIE do mojej prośby o funkcję podobną jak w BaSI tj. Określ datę dodania. Czy naprawdę tylko ja mam trudności z wyszukaniem nowych wpisów w PP? Po każdej aktualizacji bazy OD NOWA zastanawiam się i staram się przypomnieć sobie, co już było a co doszło i chociaż pamięć, póki co, mam bardzo dobrą to i tak niektóre wpisy przyjmuję za nowe a po sprawdzeniu okazuje się, że już były.
Możliwe, że wyszukiwanie proste-wpisz nazwisko jest rzadziej stosowane, ale jeśli ktoś chce wypisać wszystkich o danym nazwisku to w bazie z taką jak dzisiaj ilością wpisów nie jest łatwo sobie poradzić. Wiem, że nie każdy stosuje tą metodę, ale odkąd zaczęłam tak robić dużo łatwiej jest mi połączyć rodziny i budować drzewo patrząc w taki zbiór.
W BaSi jest wszystko prostsze-wpisuję daty od do i widzę tylko rekordy, które doszły i dopisuję do swego zbioru.

Zaznaczam, że ja jestem zadowolona z wyszukiwarki PP i marzy mi się tylko ta jedna funkcja Określ datę dodania...Gotowe drzewo genealogiczne zbudowane "automatem" pozbawiłoby mnie całej przyjemności zbudowania takowego samej. Oczywiście nie przeszkadza to w niczym, gdy dojdzie ta nowa funkcja dla lubiących takie rozwiązania.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 maja 2016, 12:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3712
W Klubie Dziesięciu Tysięcy witam Arka Michalaka (na Forum: arek_michalak), który od lat dostarcza indeksy głównie z południowej Wielkopolski. Serdecznie dziękuję!

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 maja 2016, 14:25 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Łukasz Bielecki napisał(a):
Genowefa zmobilizowała nas z Maciejem do wymyślenia jakiegoś rozwiązania. Nie jest możliwe zrobienie tego dokładnie tak, jak w BASI, jednak posiadamy w PP zapis tego, jakie parafie były modyfikowane w danym miesiącu. Od teraz jest więc w wyszukiwaniu rozszerzonym (blok "Dodatkowe kryteria") dostępne pole wyboru zakresu ostatnio modyfikowanych parafii, które mają być przeszukiwane.
Łukasz



Przetestowałam. Jest BARDZO DOBRZE :D Wyszukiwanie ograniczone do wskazanego okresu ZNACZNIE skróciło oczekiwanie na rekordy.
Serdecznie dziękuję I Mackowi i Tobie Łukaszu.
Pozdrowienia

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 maja 2016, 15:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 gru 2010, 11:16
Posty: 27
Lokalizacja: Poznań
Dzięki za te ciepłe słowa Łukasz :)
Pozdrawiam :)

_________________
pozdrawiam
Arkadiusz

Rodzina; Michalak (Otorowo), Michalak (Niepart), Zawiasa (Psarskie), Czwojdrak (Pępowo)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 cze 2016, 08:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3712
Aktualizacje dokonane w maju:

Doszły parafie ewangelickie Żnin; Kotusz [pow. Śmigiel] i Dębionek [pow. Wyrzysk] oraz USC Sypniewo, Wałdowo, Więcbork [pow. Złotów]; Stobnica [pow. Oborniki] i Ostrowo n. Gopłem [pow. Strzelno].

Uzupełnienia w parafiach: Bronisław [pow. Nieszawa]; Giecz, Nietrzanowo [pow. Środa]; Godziesze [pow. Kalisz]; Niepruszewo [pow. Grodzisk Wlkp.]
ewangelickich: Krotoszyn; Międzychód; Maślaki, Zagórów [pow. Słupca]; Sompolno [pow. Koło]; Ostrów Wlkp.; Jabłonna [pow. Babimost]; Pakość [pow. Mogilno]; Mrocza [pow. Wyrzysk]
jak też USC Rejowiec [pow. Wągrowiec]; Trzemeszno [pow. Mogilno]; Maniewo [pow. Oborniki]; Gruczno [pow. Świecie]

Mam nadzieję, że wielu z nas odnajdzie swych przodków zwłaszcza w nowo dodanym materiale.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 cze 2016, 16:45 
Offline

Dołączył(a): 09 lis 2014, 13:59
Posty: 231
Lokalizacja: Poznań
Witam, mam pytanie odnośnie zapisów informujących o oryginałach znajdujących się w Archiwum Archidiecezjalnym w Poznaniu. Czy PP jest w posiadaniu kopii tych dokumentów czy też tylko zostały one spisane na miejscu a następnie wprowadzone na stronach projektu?

pozdrawiam
Mariusz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 cze 2016, 18:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3712
mariusz_stachowski napisał(a):
Witam, mam pytanie odnośnie zapisów informujących o oryginałach znajdujących się w Archiwum Archidiecezjalnym w Poznaniu. Czy PP jest w posiadaniu kopii tych dokumentów czy też tylko zostały one spisane na miejscu a następnie wprowadzone na stronach projektu?


Niezależnie od tego jaką drogą pozyskano indeksy, a z tym bywa różnie, w ramach Poznan Project nie linkuje się ani nie udostępnia "obrazków" oryginalnych zapisów. Jeśli chodzi o AAP, to aby je obejrzeć trzeba się tam udać osobiście, większość ksiąg jest też na mikrofilmach Mormonów, a co ciekawe, dla parafii na literę B i kilku na C, swoje kopie tych mikrofilmów ma również poznańskie Archiwum Państwowe.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 cze 2016, 18:49 
Offline

Dołączył(a): 09 lis 2014, 13:59
Posty: 231
Lokalizacja: Poznań
dziękuję za informację


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 cze 2016, 14:54 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Witam,

jak pisał już Piotr w wątku o BASIA (viewtopic.php?p=108700#p108700) mamy awarię serwera z Poznan Project i BASIA. Nie ma nas obu z Piotrem na miejscu, więc jesteśmy zdani na administratorów. Musimy zatem poczekać, a że jest weekend, to sprawa może chwilę potrwać. Mam nadzieję, że najpóźniej do poniedziałku uda się problem rozwiązać.

_________________
Pozdrawiam, Maciej - http://www.glowiak.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 cze 2016, 13:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2006, 07:34
Posty: 2333
Lokalizacja: Gniezno
https://www.archiwa.gov.pl/pl/aktualnos ... i%E2%80%9D

Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych przyznał odznaki „Za Zasługi dla Archiwistyki”
Odznaczeni zostali:

Łukasz BIELECKI

Leszek ĆWIKLIŃSKI
Zenon GREINERT
Damian JURECZKO
Kornelia MAJOR
Eliza PARCHENIAK
Janusz PAWELCZYK
Bronisław POPKOWICZ
Maria RĄGOWSKA-BANASIAK
Ewa SZCZODRUCH
Bronisław WENTA

Danuta WOJCIĘGOWSKA

_________________
Ala i Leszek Kabaciński-kabat53
http://www.leszekkabacinskikabat.com/
Springer+-1764iPriebe,Linette ej y
Brzeźniak:Kłecko,Łagiewniki Kościelne,Szamotuły,Koźmin,Obrzycko
Grempka,Srajek/Owczarczak/Majchrzak k/Kościana,Wyskoć,Wławie,Maciejewo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 cze 2016, 13:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2007, 20:16
Posty: 468
Lokalizacja: Wieleń
Gratulacje dla Łukasza, Danusi i wszystkich, dzięki którym genealogia staje się powszechniejsza!
Pozdrawiam
Eugeniusz

_________________
Antoni Sikorski ur. ok. 1836, od 1860 mąż Rozalii Laskowskiej, szewc w Trzemesznie - gdzie i kiedy się urodził? gdzie i kiedy zmarł?
Jakub Rutkowski, ur. 1809/1812, zm. 1839 w Gałowie/Szamotuły, od 1834 mąż Doroty Paplaczyk - gdzie i kiedy się urodził?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 cze 2016, 16:47 
Offline

Dołączył(a): 07 mar 2010, 22:09
Posty: 81
Lokalizacja: Kórnik
Gratulujemy Dance i Łukaszowi oraz pozostałym nagrodzonym.
Zaczynaliśmy naszą przygodę z genealogią korzystając z Waszej pracy.

Pozdrawiamy

Basia i Sławek

_________________
Sławek
_____________________________________
Rajkowski, Polak - Buk, Opalenica, Gniezno
Paluszkiewicz - Jarocin,
Twardowski - Jarocin, Pleszew
Dąbkiewicz - Pleszew, Gniewkowo

Poszukuję: Walenty Rembowski/Rębowski i Nepomucena Kicińska ślub przed 1833


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 cze 2016, 21:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 wrz 2013, 07:54
Posty: 659
Lokalizacja: Koszuty / Środa / Śrem
Z całego serca kieruję słowa uznania dla naszych Odznaczonych!
To dzięki Waszej pracy genealogia staje się dla wielu w jakiejś mierze łatwiejsza. Parafrazując słowa Churchilla, że tak wielu może zawdzięczać tak wiele tak niewielu, wcale nie przesadzę, bo faktycznie wiele osób tworzy swoje drzewa lub przynajmniej próbuje pojąć genealogię, jednak niewiele osób ma tę odwagę, by oprócz tego, że stworzą swoje drzewo, to jeszcze są w stanie podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, tworząc różnego rodzaju pomoce, opracowania itp.
Tym bardziej cieszę się razem z Wami, że ogrom Waszej pracy został doceniony, choć wszyscy wiemy, że pracujecie nie dla nagród, a dla Waszej przyjemności, satysfakcji i chęci pomocy innym.
Jeszcze raz serdeczne gratulacje!

_________________
Pozdrawiam
Wojciech

***


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 cze 2016, 21:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3712
Bardzo dziękuję za Wasze miłe słowa, nie mam też żadnej wątpliwości, że w zaszczycie tym partycypują wszystkie te osoby, w tym i wyżej podpisane :) które przyczyniły się do rozkwitu Poznan Project. Sam nic bym nie zdziałał, gdyby bowiem nie Wasz odzew i ciężka praca, co najwyżej dołączyłbym do autorów ciekawych pomysłów, które nie miały szczęścia do realizacji. Tak się na szczęście nie stało.

Notabene dziś serwer PP zaczął znów działać, miejmy nadzieję że już bez przeszkód.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 cze 2016, 22:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5180
Moi Drodzy,
pozwólcie że najpierw skieruję kilka słów do Łukasza.
Łukaszu,
moje wyróżnienie jest po części Twoją zasługą - a dlaczego?. Nieświadomy, mobilizowałeś mnie wielokrotnie do digitalizacji akt pytając, czy nie posiadam materiałów o interesującym Cię rejonie Wielkopolski. I tak powolutku podczas wyjazdów do AP w Poznaniu, Kaliszu i Gnieźnie oraz kilku innych powstała maleńka baza "genealogiczno - regionalna", która dziś może służyć wielu osobom.

Przede wszystkim dziękuję mojemu Małżonkowi, bez Jego pomocy i zrozumienia nie byłabym w gronie uznanych.

Dziękuję wyżej podpisanym i nie tylko za miłe słowa, które mobilizują, zobowiązują i ładują akumulatory do dalszej pracy.
Danka

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 cze 2016, 22:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5110
Lokalizacja: Poznań
Łukaszu,
Wielu z nas odnalazło swoich przodków dzięki Tobie, ja również, i za to dziękuję!

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 cze 2016, 06:11 
Offline

Dołączył(a): 29 paź 2015, 12:31
Posty: 116
GRATULUJĄC, jednocześnie bardzo dziękuję. Dzięki Waszej "mrówczej" pracy i ogromnej wiedzy stworzyłam też mini-drzewko swojej rodziny. Bardzo dziękuję i życzę następnych sukcesów


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 cze 2016, 07:49 
Offline

Dołączył(a): 04 kwi 2015, 16:16
Posty: 333
Przyłączam się do słów Henryka. GRATULACJE!!!!!!
Pozdrawiam, Wojciech


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 cze 2016, 08:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lis 2012, 19:31
Posty: 350
Lokalizacja: Kalisz, Choszczno
Składam serdeczne gratulacje Danusi i Łukaszowi, oraz wszystkim zasłużonym osobom.
To dzięki Wam i wielu podobnym, nasi przodkowie nie zostaną zapomniani.
Życzę wszystkim sukcesów w swojej " mrówczej pracy ".

_________________
Pozdrawiam
Ela


Poszukuję:
Kujawiński, Sobczak, Musiak, Jochan (Kalisz) ; Przerański, Czerniak - Cierniak (Pamięcin); Mikołajczyk (Błaszki); Brząkowski, Ciesielski, Jankowski, Błaszak (Słupca i Września), Walczak, Janiak (Kuchary).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 cze 2016, 09:35 
Offline

Dołączył(a): 24 lut 2016, 19:07
Posty: 64
podany przez "MENKA"
na przykładzie
sposób spisania aktu małżeństwa w USC-zabór pruski-
to bardzo przydatna rzecz do odczytania-rozszyfrowania zapisów ręcznych zawartych w księgach.
zwłaszcza dla wszystkich początkujących i po raz pierwszy stykających się z takimi dokumentami.
Dzięki za ten trud i poświęcony czas.
Pozdrawiam wszystkich pracujących na rzecz genealogii.
Na marginesie poszukiwań genealogicznych- uzyskałem w wyniku wymiany mailowej poprzez forum WTG zdjęcie mojej antenatki zrobione w atelier fotograficznym-w Poznaniu firma Zeuschner-tylko dzięki opisowi na rewersie wiadomo było że to ta a nie inna osoba. Jak odczytywać datę wykonania zdjęć?
Archiwa fotograficzne też warto przeszukiwać-choć to b. żmudna praca.
Prośba do wszystkich.
Dzisiaj mamy duże możliwości i robimy bardzo wiele zdjęć fotograficznych.
Pamiętajmy je opisywać i datować - to dla przyszłych pokoleń co będą po nas będzie dużą pomocą.Zdjęcie bez opisu jest "martwe", a tak dużo wnosi swoją treścią i ubogaca nasze kroniki rodz.
Jerzy Kozłowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 cze 2016, 11:03 
Offline

Dołączył(a): 07 gru 2014, 01:49
Posty: 283
Czy można wprowadzić do wyszukiwarki opcję wyszukiwania tylko na podstawie imienia? Są przypadki bardzo rzadkich imion osób, które własnie szybciej znajdzie się po imieniu niż nazwisku, jeśli to zostało błędnie zapisane. W Basi taka opcja istnieje.

_________________
Pozdrawiam
Damian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 cze 2016, 19:08 
Offline

Dołączył(a): 04 lis 2011, 08:11
Posty: 853
Lokalizacja: Gniezno
Przeciez po imionach tez mozna szukac...

_________________
Pozdrawiam. Mikołaj M


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 cze 2016, 19:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3712
Rzadkie imiona reprezentuje opcja "żadne z powyższych" - na końcu listy. Jeśli imię jest naprawdę rzadkie, to potem można je w wynikach wyszukać przez "Ctrl-F" (opcja 'szukaj' w przeglądarce). Można też ograniczać terytorialnie, zakresem lat itp. - myślę, że wyszukiwarka jest i tak dość elastyczna. Do tego przy naprawdę rzadkich imionach nie ma ujednolicania pisowni, więc ogarnięcie tego kosztowałoby zbyt dużo pracy przy kodzie, niż to wszystko warte.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 cze 2016, 12:44 
Offline

Dołączył(a): 17 cze 2016, 20:10
Posty: 1
Witam,
Chciałabym przyłączyć się do indeksowania i mam odnośnie do tego pytanie. Mógłby mi ktoś powiedzieć jak to wygląda? :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 cze 2016, 18:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 16:04
Posty: 618
Lokalizacja: Turek
Przeczytaj stronę o przyłączeniu się do indeksowania:
http://poznan-project.psnc.pl/page.php?page=join

_________________
Pozdrawiam
Darek 100

Uzyskałeś darmową pomoc na naszym forum? Znalazłeś przodków w naszych projektach? Wspomóż nas, nic Cię to nie kosztuje:
https://fanimani.pl/wtggniazdo/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 cze 2016, 15:14 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Witajcie,

wprowadziliśmy do testowania opcję dodawania wyników wyszukiwania do schowka, a następnie generowania z zapamiętanych wyników formatu GEDCOM. Póki co można zapamiętać do 10 wyników. Trzeba mieć przeglądarkę wspierającą HTML5, czyli praktycznie większość przeglądarek w aktualnych wersjach.

Po wyświetleniu wyników wyszukiwania przy każdym z nich pojawia się link "Dodaj do schowka". Po dodaniu zmienia się on na "Usuń ze schowka". Jednocześnie wraz z dodaniem pierwszego wyniku po prawej stronie pojawia się nowe okienko "Schowek" a w nim 3 opcje: Generuj GEDCOM, Podgląd schowka oraz Wyczyść schowek. Mam nadzieję, że całość działa w miarę intuicyjnie, ale czekam na komentarze i sugestie co poprawić. Generowany format GEDCOM przetestowałem z kilkoma programami genealogicznymi (w tym GENOPRO) i nie było problemu, ale gdyby takie się pojawiły, to również proszę o zgłaszanie.

_________________
Pozdrawiam, Maciej - http://www.glowiak.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 cze 2016, 21:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3712
Jak się raz wejdzie na podgląd schowka, to już się nie da wrócić do wyników wyszukiwania?

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 cze 2016, 08:07 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Tak, będzie to trzeba zmienić, żeby się otwierały w dodatkowym okienku, bo póki co faktycznie nie ma powrotu do wyników.

_________________
Pozdrawiam, Maciej - http://www.glowiak.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 cze 2016, 13:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2009, 07:51
Posty: 298
Lokalizacja: Kruszwica; Ipswich Suffolk
Szkoda, ze schowek nie zapamietuje wynikow "na zawsze" :-(

_________________
Pozdrawiam Adam

Genealogia jest super!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 lip 2016, 09:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2012, 18:08
Posty: 219
Lokalizacja: Łódź
Mam ogromną prośbę, czy moge się skontaktować z osobą, która indeksowała w Poznań-Projekt śluby z Wągrowaca (30/1842).

Pozdrawiam
Małgorzata

_________________
Poszukuję:
Nalewalscy, Szudrowicz, Jankowscy, Januchowscy, Jelonek, Kośmiccy, , Milke, Lange, Smarzyńscy, Radeccy z Wągrowca
Jujka, Matuszkiewicz z Poznania
Rybak- Łaziska
Bukowscy - Potulice
Gościńska, Mróz - Łopienno
Świętochowscy z Łodzi


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 lip 2016, 10:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3712
Podsumowanie czerwca.

Dodano nowe parafie: Skęczniew [pow. Turek]; Byczyna [pow. Nieszawa]

oraz USC Sumin [pow Tuchola]; Wery, Wierzchlas [pow. Świecie]; Kotlin [pow. Jarocin]; Świba [pow. Kępno]

Uzupełnienia w parafiach: Raszków [pow. Odolanów]; Gostyczyna [pow. Ostrów]; Poznań-par. Św. Rocha; Krerowo, Solec [pow. Środa]; Służewo [pow. Nieszawa]; Łukowo [pow. Oborniki]; Trląg [pow. Mogilno]; Chlewo [pow. Kalisz]; Zduny [pow. Krotoszyn]; Międzychód

ewangelickich: Grabówno, Brzostowo, Mrocza [pow. Wyrzysk]; Trzciel, Zbąszyń [pow. Międzyrzecz]; Międzychód

oraz USC Kępno; Oborniki; Gruczno [pow. Świecie]; Leszno; Nakło [pow. Wyrzysk]; Łekno [pow. Wągrowiec]; Kruszwica [pow. Strzelno]; Strzałkowo [pow. Września]

Życzę miłego poszukiwania.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lip 2016, 07:57 
Offline

Dołączył(a): 28 gru 2010, 22:43
Posty: 18
W "Projekt Poznań" znajduje się wpis : Parafia katolicka Gostyczyna, wpis 5 / 1812
Michael Wodzynski
Hedvigis Trzcinska
Proszę o jakiekolwiek szczegóły jeśli istnieją , wpis indeksowany przez P. Aleksandrę

Z Poważaniem Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lip 2016, 12:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3712
Krzysztof. napisał(a):
W "Projekt Poznań" znajduje się wpis : Parafia katolicka Gostyczyna, wpis 5 / 1812
Michael Wodzynski
Hedvigis Trzcinska
Proszę o jakiekolwiek szczegóły jeśli istnieją , wpis indeksowany przez P. Aleksandrę


Trzeba obejrzeć ten akt w AAP. Z tym, że skoro osoba indeksująca wpisała tak niewiele, to nie spodziewałbym się zbyt wielu informacji w samym dokumencie, pewnie tylko dane świadków i miejscowości zamieszkania młodych.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lip 2016, 12:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2012, 18:08
Posty: 219
Lokalizacja: Łódź
Mam ogromną prośbę, czy mogę się skontaktować z osobą, która indeksowała w Poznań-Projekt śluby z Wągrowca (30/1842).

Małgośka

_________________
Poszukuję:
Nalewalscy, Szudrowicz, Jankowscy, Januchowscy, Jelonek, Kośmiccy, , Milke, Lange, Smarzyńscy, Radeccy z Wągrowca
Jujka, Matuszkiewicz z Poznania
Rybak- Łaziska
Bukowscy - Potulice
Gościńska, Mróz - Łopienno
Świętochowscy z Łodzi


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lip 2016, 15:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5180
Gosiek napisał(a):
Mam ogromną prośbę, czy mogę się skontaktować z osobą, która indeksowała w Poznań-Projekt śluby z Wągrowca (30/1842). Małgośka

Małgosiu,
Wągrowiec indeksowali:
Therese Berg i Eugeniusz Forma.
Eugeniusz to użytkownik Forum, więc najlepiej napisz przez PV o co chodzi.

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2761 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 56  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL