Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 29 mar 2024, 03:13

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2761 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 56  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 01 lis 2015, 22:37 
Offline

Dołączył(a): 10 sty 2012, 21:28
Posty: 28
Łukaszu - jest napisane że są zindeksowane śluby z parafii Burzenin (pow. Sieradz), z i to z lat 1840-1850;
no i tu mamy problem,
jak wrzucam Wandachowicz, czy Krowieranda/Krowiranda lub inna kombinacja nazwisk, to nic nie wyskakuje (nie tylko ogólnie, ale ze wskazaniem bliskości parafii), z resztą chyba niewiele z tej parafii pojawia się w wyszukiwaniu - a wiem że w 1848 roku ślub bierze Łukasz Wandachowicz i Bibianna Krowieranda, akt nr 20 - http://metryki.genealodzy.pl/metryka.ph ... =1892&y=76 - to odnośnik d spisu z tej parafii z 1848 roku;
mam prośbę w takim razie o sprawdzenie;
Pozdrawiam Magdalena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 lis 2015, 22:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
magdalena72 napisał(a):
Łukaszu - jest napisane że są zindeksowane śluby z parafii Burzenin (pow. Sieradz), z i to z lat 1840-1850;
no i tu mamy problem,
jak wrzucam Wandachowicz, czy Krowieranda/Krowiranda lub inna kombinacja nazwisk, to nic nie wyskakuje (nie tylko ogólnie, ale ze wskazaniem bliskości parafii), z resztą chyba niewiele z tej parafii pojawia się w wyszukiwaniu - a wiem że w 1848 roku ślub bierze Łukasz Wandachowicz i Bibianna Krowieranda, akt nr 20 - http://metryki.genealodzy.pl/metryka.ph ... =1892&y=76 - to odnośnik d spisu z tej parafii z 1848 roku;
mam prośbę w takim razie o sprawdzenie;
Pozdrawiam Magdalena


Zaraz poprawię, już wiem o co chodzi. Źle opisane są lata dla Burzenina i roku 1848 w istocie nie ma w Poznan Project.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lis 2015, 22:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Kolejnym członkiem Klubu Dziesięciu Tysięcy został dziś Wojtek Lis (Koszuciak), który od dawna skrupulatnie indeksuje i dokonuje korekt indeksów, zwłaszcza okolic swych rodzinnych Koszut i Srody Wielkopolskiej, ale nie omija też Kórnika i sąsiedztwa :)

Wojtku, bardzo dziękuję!

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lis 2015, 09:42 
Offline

Dołączył(a): 14 paź 2015, 12:00
Posty: 31
Witam,
poszukuję aktu małżeństwa mojego prapradziadka .Jest on w bazie poznań-project.czy jest możliwość otrzymania skanu,bądź ksero?

Catholic parish Osielsko[ Osielsk] entry 2/1889 Julius Priewe(22y) Apollonia Górska (18y)

Bylabym ogromnie wdzieczna.
pozdrawiam
Gosia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lis 2015, 12:33 
Offline

Dołączył(a): 20 maja 2015, 09:36
Posty: 48
Witam :) przy małżeństwie powinna być informacja,gdzie znajduje się oryginał. Moje są w Bydgoszczy i czekam na kosztorys :) Asia

_________________
Poszukuję informacji o rodzinie ewangelików Kribbe (Kriep,Kripp,Kribe) oraz potomków małżeństwa Treichel (Daniel i Henrietta z d. Glimm).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lis 2015, 13:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 16:04
Posty: 618
Lokalizacja: Turek
golka744 napisał(a):
Witam,
poszukuję aktu małżeństwa mojego prapradziadka .Jest on w bazie poznań-project.czy jest możliwość otrzymania skanu,bądź ksero

Witaj Gosiu.
Zapoznaj się informacjami zawartymi na stronie Archiwum Diecezji Pelplińskiej, które udostępnia w swojej pracowni skany lub mikrofilmy ksiąg metrykalnych, między innymi interesującą Cię księgę zawierającą akt małżeństwa Juliusa Priewe i Apolonii Górskiej.
To strona Archiwum.
Poznan Project zawiera jedynie indeksy małżeństw, nie dysponuje natomiast kopiami aktów.

_________________
Pozdrawiam
Darek 100

Uzyskałeś darmową pomoc na naszym forum? Znalazłeś przodków w naszych projektach? Wspomóż nas, nic Cię to nie kosztuje:
https://fanimani.pl/wtggniazdo/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lis 2015, 15:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
D-100 napisał(a):
golka744 napisał(a):
Witam,
poszukuję aktu małżeństwa mojego prapradziadka .Jest on w bazie poznań-project.czy jest możliwość otrzymania skanu,bądź ksero

Witaj Gosiu.
Zapoznaj się informacjami zawartymi na stronie Archiwum Diecezji Pelplińskiej, które udostępnia w swojej pracowni skany lub mikrofilmy ksiąg metrykalnych, między innymi interesującą Cię księgę zawierającą akt małżeństwa Juliusa Priewe i Apolonii Górskiej.
To strona Archiwum.
Poznan Project zawiera jedynie indeksy małżeństw, nie dysponuje natomiast kopiami aktów.


Dodałbym jeszcze że z AD w Pelplinie niedrogo można było zawsze otrzymać skan odpowiedniej strony z księgi - proszę się kontaktować telefonicznie.

No i można spróbować odnaleźć odnośny ślub cywilny dla tej pary na stronie genealogiawarchiwach.pl - niestety teren ten nie jest jeszcze zindeksowany do Poznan Project więc nie wiem w którym USC zarejestrowano ślub - może Zamczysko, Dobrcz lub Fordon?

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lis 2015, 16:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5115
Lokalizacja: Poznań
Łukasz Bielecki napisał(a):
D-100 napisał(a):
golka744 napisał(a):
Witam,
poszukuję aktu małżeństwa mojego prapradziadka .Jest on w bazie poznań-project.czy jest możliwość otrzymania skanu,bądź ksero

Witaj Gosiu.
Zapoznaj się informacjami zawartymi na stronie Archiwum Diecezji Pelplińskiej, które udostępnia w swojej pracowni skany lub mikrofilmy ksiąg metrykalnych, między innymi interesującą Cię księgę zawierającą akt małżeństwa Juliusa Priewe i Apolonii Górskiej.
To strona Archiwum.
Poznan Project zawiera jedynie indeksy małżeństw, nie dysponuje natomiast kopiami aktów.


Dodałbym jeszcze że z AD w Pelplinie niedrogo można było zawsze otrzymać skan odpowiedniej strony z księgi - proszę się kontaktować telefonicznie.

No i można spróbować odnaleźć odnośny ślub cywilny dla tej pary na stronie genealogiawarchiwach.pl - niestety teren ten nie jest jeszcze zindeksowany do Poznan Project więc nie wiem w którym USC zarejestrowano ślub - może Zamczysko, Dobrcz lub Fordon?

Potwierdzam, sam z tego korzystałem, ale załatwiałem to @, koszt 5-10 zł skan. Jedyna niedogodność, trzeba wysłać pieniądze za pośrednictwem poczty, bo ponoć AD nie ma konta.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lis 2015, 21:13 
Offline

Dołączył(a): 14 paź 2015, 12:00
Posty: 31
Dziękuję bardzo za wszystkie
podpowiedzi,wykorzystam je!
pozdrawiam
Gosia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lis 2015, 22:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5115
Lokalizacja: Poznań
Osielsko 1889 ----- nr aktu 2/156-157 Julius Priewe Apollonia Górska
A tu akt urodzenia Apolloni:
Osielsko 1871 W1082 0005 12 Apollonia Joseph Górski Marianna Iwicka
Akty urodzenia ich dzieci:
Osielsko 1889 W1082 0086 1 Martha Maria Julius Priewe Apollonia Górska
Osielsko 1890 W1082 0091 8 Maria Julius Priewe Paulina Górska (prawdopodobnie pomyłka imienia matki)

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lis 2015, 22:37 
Offline

Dołączył(a): 12 lis 2015, 22:17
Posty: 4
Witam
Pierwszy raz piszę u Was na forum więc proszę o wyrozumiałość jeśli "złamie" zasady.
Mam taki problem:
Na Projekt Poznań wyszukałam akt małżeństwa

Parafia katolicka Chojnica, wpis 3 / 1821
Paulus Tomaszeski (24 lat) 96%
Josepha Gniszczynska (18 lat)

Dalej szukam na szukajwarchiwach.pl i znalazłam ten rocznik tej parafii (tak mi się wydaje)
http://szukajwarchiwach.pl/53/3262/0/-/7#tabSkany

I nie widzę tego aktu małżeństwa w tej księdze.
Proszę o pomoc co dalej?
Z góry dziękuję


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lis 2015, 07:38 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2012, 12:05
Posty: 182
Może to wynikać z faktu, że indeksacja do PP była robiona z księgi znajdującej się w AAP, a skany do SzwA są robione z duplikatu tej księgi w APP.
Proponuję zajrzeć do księgi źródłowej w AAP.

_________________
Pozdrawiam
Wojtek Bud


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lis 2015, 08:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Duplikaty na szukajwarchiwach obejmują jedynie fragment parafii znajdujący się w powiecie poznańskim więc jeśli panna młoda była z Tworkowa lub Trzuskotowa, które leżały w powiecie obornickim, to zapis ten był zapewne w innym duplikacie (wysyłanym do sądu w Obornikach) który wraz z całym zasobem duplikatów powiatu obornickiego zaginął.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lis 2015, 09:04 
Offline

Dołączył(a): 12 lis 2015, 22:17
Posty: 4
Dziękuję za odpowiedzi.

Właśnie próbuję ustalić skąd byli moi przodkowie- mam tylko akt zgonu ich syna Romana, w którym jest napisane o rodzicach ale nie moge dokładnie rozczytać nazwiska i miejscowości - ale napisane ze z Wielkiego Księstwa Poznańskiego (tak sie doczytuję).
akt nr 40 http://szukajwarchiwach.pl/35/1817/0/2. ... hU-8i1qknA

Niestety nie mam możliwości zajrzeć do AAP wiec wysłałam do nich maila.
Odpisali ze odpis kosztuje 30 zł ale i tak w tych starych aktach ślubu może nie być informacji o rodzicach narzeczonych.
To niby nie dużo ale mam już zapotrzebowanie na kilka aktów więc ta kwota byłaby większa.
Czy można kogoś kto jest na miejscu poprosić o zajrzenie do tych akt?
Czy coś takiego funkcjonuje u Was w WTG ? Jesli tak to w którym wątku pisać bo jeszcze nie odnalazłam sie na Waszym forum.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lis 2015, 01:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2013, 22:28
Posty: 672
Lokalizacja: Wrocław
Właśnie spostrzegłem, że pojawiły się parafie Goszcz i Turkowy.
Super! :)

_________________
Piotr Lis

Burzyński i Kotecki (Kociałkowa Górka, Czerlejno)
Błażejewski (Krzywiń), Dubisz (Strzyżew, Bieżyń)
Baranowski (Jurkowo, Rąbiń), Bukowiecki (Jurkowo)
Szuleta (Wrząca i Racławice), Kurzawa (par. Goszcz i Giżyce)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lis 2015, 10:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
pietrzepawle napisał(a):
Właśnie spostrzegłem, że pojawiły się parafie Goszcz i Turkowy.
Super! :)


Wysłałem Ci właśnie email :)

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 lis 2015, 23:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Podsumowanie listopada.

Dodano parafie: Radziejów [pow. Nieszawa]; Męka [pow. Sieradz]; Goszcz [pow. Syców]; Sobótka [pow. Łęczyca]
oraz USC: Płocicz, Iłowo, Lutowo, Lutówko [pow. Złotów]; Niewieścin [pow. Świecie]; Witosław [pow. Wyrzysk]; Długa Goślina [pow. Oborniki]; Podobowice [pow. Żnin]; Miradz [pow, Strzelno]; Osiek Wlk., Gniewkówiec [pow. Inowrocław]

Uzupełnienia w parafiach: Broniszewice [pow. Pleszew]; Lisków, Chełmce [pow. Kalisz]; Głuszyna, Swarzędz [pow. Poznań]; Góra [pow. Inowrocław]; Lutom [pow. Międzychód]; Grzybowo [pow. Witkowo]; Dźwierszno Wlk. [pow. Wyrzysk]; Krotoszyn; Mączniki [pow. Środa]; Charłupia Mł., Burzenin [pow. Sieradz]
oraz ewangelickich: Rostarzewo [pow. Babimost]; Szamotuły
i USC Szamotuły; Września; Powidz [pow. Witkowo]

Życzę sukcesów w odnajdywaniu przodków!

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 gru 2015, 11:11 
Offline

Dołączył(a): 14 paź 2015, 12:00
Posty: 31
Łukasz Bielecki napisał(a):
D-100 napisał(a):
golka744 napisał(a):
Witam,
poszukuję aktu małżeństwa mojego prapradziadka .Jest on w bazie poznań-project.czy jest możliwość otrzymania skanu,bądź ksero

Witaj Gosiu.
Zapoznaj się informacjami zawartymi na stronie Archiwum Diecezji Pelplińskiej, które udostępnia w swojej pracowni skany lub mikrofilmy ksiąg metrykalnych, między innymi interesującą Cię księgę zawierającą akt małżeństwa Juliusa Priewe i Apolonii Górskiej.
To strona Archiwum.
Poznan Project zawiera jedynie indeksy małżeństw, nie dysponuje natomiast kopiami aktów.


Dodałbym jeszcze że z AD w Pelplinie niedrogo można było zawsze otrzymać skan odpowiedniej strony z księgi - proszę się kontaktować telefonicznie.

No i można spróbować odnaleźć odnośny ślub cywilny dla tej pary na stronie genealogiawarchiwach.pl - niestety teren ten nie jest jeszcze zindeksowany do Poznan Project więc nie wiem w którym USC zarejestrowano ślub - może Zamczysko, Dobrcz lub Fordon?


Witam i dziękuję za podpowiedzi!Znalazłam Osielsko na genealogiawarchiwach.pl należało do USC Zamczysko!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 gru 2015, 23:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Po dzisiejszej aktualizacji w projekcie przekroczyliśmy 1.300.000 rekordów. Dziękuję wszystkim wspierającym nasz wspólny wysiłek.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 gru 2015, 16:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Podsumowanie grudnia - i tym samym całego roku 2015.

Rok zakończyliśmy liczbą 1315556 rekordów w bazie. W ostatnim czasie najwięcej przybywa ślubów cywilnych - a to dzięki coraz większej dostępności skanów z archiwów wielkopolskich na szukajwarchiwach.pl i kujawskich na genealogiawarchiwach.pl (wiele z tych USC indeksowanych jest najpierw dla BASI, ale ląduje i u nas). Wypełnia się również nasza baza parafiami z terenu Kujaw wschodnich, do tej pory marginalnie traktowanych - a także pogranicza sieradzkiego i śląskiego. W zakładce Zasoby starałem się wpisać już wszystkie parafie/miejscowości, któe docelowo mają byc uwzględnione w Projekcie.

W grudniu doszły następujące USC:

Jarocin, Kretków [pow. Jarocin]; Bojanowo [pow. Rawicz]; Ostrzeszów, Strzyżew [pow. Ostrzeszów]; Orzełek, Komierowo, Duża Cerkwica, Nowy Dwór [pow. Złotów]; Połajewo [pow. Oborniki]; Kucharki [pow. Pleszew]; Rychtal, Buczek Wlk. [pow. Namysłów]; Pępowo [pow. Gostyń]; Opalenica [pow. Grodzisk Wlkp.]; Rynarzewo [pow. Szubin]; Strzelno; Poledno [pow. Świecie]; Rojęczyn [pow. Góra]; Skoki [pow. Wągrowiec]; Sieroszewice [pow. Ostrów Wlkp.]; Myślątkowo [pow. Mogilno]; Topola Mała [pow. Odolanów]
oraz parafie Wieniec [pow. Włocławek]; Broniewo, Bronisław [pow. Nieszawa]

Uzupełnienia w parafiach:
Strzyżewo Kościelne [pow. Mogilno]; Poznań-św. Maria Magdalena; Kamionna [pow. Międzychód]; Błaszki [pow. Kalisz]; Turkowy [pow. Syców]; Długa Goślina [pow. Oborniki]; Pakosław [pow. Rawicz]
ewangelickich: Osieczna [pow. Leszno]; Sarnowa [pow. Rawicz]; Orzeszkowo [pow. Międzychód]
oraz USC Ostrów Wlkp.; Wiry [pow. Poznań]; Witkowo; Leszno; Separowo, Kuślin [pow. Grodzisk Wlkp.]; Trzebosz [pow. Góra]; Niewieścin [pow. Świecie]

Za pomoc w Projekcie jeszcze raz dziękuję wszystkim uczestnikom i osobom wspierającym nasze działania na wszelki sposób. Osobno wyrazy wdzięczności składam użytkownikom strony, którzy pozytywnie odpowiedzieli na zamieszczony tam apel pomocy Faustynce.

Wiele radości i sukcesów w nowym roku 2016, w tym nowych odkryć dokonanych z pomocą Poznan Project życzę

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sty 2016, 13:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2014, 16:15
Posty: 282
Lokalizacja: Konin
W wyszukiwarce małżeństw Poznan Project po wpisaniu nazwiska mężczyzny (Krzyżan - dla innych nazwisk być może również), zaznaczeniu parafii Gościeszyn(Żnin) w promieniu 20km, wyszukiwarka nie wyszukuje nazwiska Krzyżan parafii Parlin, chociaż znajduje sie ona (parafia) w przeszukiwanym obszarze. Odwrotnie również ta sytuacja ma miejsce tzn.przy wpisanym nazwisku mężczyzny, zaznaczeniu Parlina nie wyszukuje Gościeszyna.

_________________
Pozdrawiam, Leszek.

Nazwiska:
Jopek,Głowacki,Zbierski,Owczarzak - Janowo k/Środy,par.Mączniki
Szaroleta,Przybysz - Głuszyna k/Poznania
Krzyżan,Danecki - Budzisław,par.Gościeszyn
Szymański,Krzyżan - Szlachcin
Kaczmarek,Hurysz - Żerniki,par.Opatówko


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sty 2016, 13:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Faktycznie jest jakiś błąd w obliczaniu odległości, zbadamy to.

EDIT: Poprawiłem obliczanie odległości, powinno być już OK.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sty 2016, 15:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2014, 16:15
Posty: 282
Lokalizacja: Konin
Dziękuję za odpowiedź.

_________________
Pozdrawiam, Leszek.

Nazwiska:
Jopek,Głowacki,Zbierski,Owczarzak - Janowo k/Środy,par.Mączniki
Szaroleta,Przybysz - Głuszyna k/Poznania
Krzyżan,Danecki - Budzisław,par.Gościeszyn
Szymański,Krzyżan - Szlachcin
Kaczmarek,Hurysz - Żerniki,par.Opatówko


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sty 2016, 20:24 
Offline

Dołączył(a): 09 lis 2014, 13:59
Posty: 231
Lokalizacja: Poznań
Witam, czy ktoś z Was moze zweryfikować wpis dla parafii Kotłów

na stronach projektu wyświetla się małżeństwo Łukasz Strzelec i Magdalena Nowakówna w parafii Kotłów o wpisie 27/1825 - niestety sprawdzając na stronach szukajwarchiwach.pl nie odnalazłem takiego wpisu. Rocznik 1825 kończy mi się na wpisie o nr 26

czy mógłby to ktoś sprawdzić?

pozdrawiam
Mariusz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sty 2016, 22:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Dla PP indeksowane były oryginalne księgi parafialne. Nie muszą być one w 100% zgodne z duplikatami. A w wypadku Kotłowa był podział parafii między powiaty i duplikaty sporządzane były osobno dla części parafii leżącej w pow. Ostrzeszów i osobno dla tej w pow. Odolanów. Dla roku 1825 najwyraźniej zachował się tylko zeszyt odnoszący się do pow. ostrzeszowskiego w związku z tym zapisy z wsi podlegających pod pow. Odolanów mogą być odnalezione tylko w księgach parafialnych (Archiwum Archidiecezjalne w Poznaniu).

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sty 2016, 06:11 
Offline

Dołączył(a): 09 lis 2014, 13:59
Posty: 231
Lokalizacja: Poznań
rozumiem i dziękuję za wyjaśnienie

to mam jeszcze jedną sprawę. Przeglądając PP natrafiłem na zapisy aktów małżeństw pradziada Tomasza Rokickiego. W jednym z zapisów jest błędnie wpisane nazwisko (sprawdziłem to w AP w Kaliszu i posiadam ten dokument). Chodzi o dokument z USC Strzyżew o numerze 17/1888. Nazwisko Tomasza powinno być ROKICKI a nie jak zostało zapisane Rokieki

W dokumencie są również informacje o rodzicach młodych:
Tomasz Rokicki - ojciec: Wojciech Rokicki, matka: Julianna z Bylickich (zmarła)
Marianna Szmata - ojciec: Józef Szmata, matka: Jadwiga z Pieczyńskich

viewtopic.php?f=15&t=11554


pozdrawiam
Mariusz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sty 2016, 12:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Rokicki poprawiony.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sty 2016, 12:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Niezauważenie minęła 10 rocznica wyszukiwarki Poznan Project w internecie - 18 stycznia 2005 Maciej uruchomił pierwszą testową, ale w pełni funkcjonalną wyszukiwarkę. Mieliśmy w tym okresie dane z kilkunastu parafii, ok 33 tysięcy rekordów!

Dla przypomnienia :)

Obrazek

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sty 2016, 13:56 
Offline

Dołączył(a): 03 cze 2014, 11:57
Posty: 5188
Gratulacje dla Twórców PP

_________________
pozdrawiam Grażyna
bugakg@gmail.com

"Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim''


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sty 2016, 15:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 maja 2011, 17:09
Posty: 96
Lokalizacja: Czelin woj.zachodniopomorskie
Wszystkiego najlepszego z okazji Urodzin :D

Pozdrawiam
Bożena

_________________
Kowalski, Domżał, Modrowski, Szafrański, Sulecki, Szarfenberg, Donkiel ( Dąkiel, Dunkiel, Dunkel ), Budnowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sty 2016, 18:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lip 2013, 23:08
Posty: 1200
Dołączam się do życzeń i gratulacji. Kawał czasu... i jaki efekt!
Plurimos annos!


(BTW - bo było o tym wyżej - pytanie:
czy wpisane do komentarza na PP nazwiska w wersji skorygowanej
są zauważane przez wyszukiwarkę?
Czasem tak wstawiam, z nadzieją że pomoże to także w wyszukiwaniu.)


Serdeczne pozdrowienia

_________________
- Krystyna


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sty 2016, 18:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Krystyna z Kujaw napisał(a):
czy wpisane do komentarza na PP nazwiska w wersji skorygowanej
są zauważane przez wyszukiwarkę?
Czasem tak wstawiam, z nadzieją że pomoże to także w wyszukiwaniu.)


Niestety wyszukiwarka nie przeszukuje treści komentarzy.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sty 2016, 18:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lip 2013, 23:08
Posty: 1200
Aha, no to... nic :) never mind

_________________
- Krystyna


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sty 2016, 18:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 paź 2010, 01:54
Posty: 439
Lokalizacja: Poznań
Korzystam z okazji,
Gratuluję Twórcom, Administratorom i Indeksującym :)
I bardzo dziękuję za ogromny wkład ich pracy.

_________________
Pozdrawiam
Olga T.
_____
Tyliński, Drzymała,Słociński, Napierała, Przybylski, Kaczmarek, Jaskóła, Szafrański, Roszak, Biskup, Danielewicz. Zapraszam na bloga: Poznań 1908. Śladami Marianny - przewodnik dla prawnuczki http://poznan1908.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2016, 11:51 
Offline

Dołączył(a): 09 lis 2014, 13:59
Posty: 231
Lokalizacja: Poznań
dziękuję za poprawienie ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2016, 11:53 
Offline

Dołączył(a): 09 lis 2014, 13:59
Posty: 231
Lokalizacja: Poznań
mam pytanie, PP będzie poszerzany o wiek XVIII?i wcześniejsze?

macie takie plany?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2016, 11:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Nie ma takich planów.
Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2016, 12:07 
Offline

Dołączył(a): 21 mar 2007, 10:02
Posty: 2450
mariusz_stachowski napisał(a):
mam pytanie, PP będzie poszerzany o wiek XVIII?i wcześniejsze?

Śluby sprzed 1800 roku przyjmuje BaSIA, ale - powiedzmy sobie szczerze - genealogii większości rodzin w tym okresie nie da się robić na podstawie samych indeksów, pełnią one tylko rolę pomocniczą.

_________________
Pozdrawiam - Bartek

HIC MORTVI VIVVNT ET MVTI LOQVVNTVR. A dbałość o naukę jest miłość.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2016, 13:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2009, 07:51
Posty: 298
Lokalizacja: Kruszwica; Ipswich Suffolk
Zgadzam sie z przedmowcami i administratorem. Jednak wiele osob, w tym ja, uwazaja ze Poznan Projekt jest najbardziej przejzysta strona i bardzo mocno ulatwia poszukiwania genealogiczne. Dlatego co jakis czas uzytkownicy forum pytaja o malzenstwa z lat wczesniejszych.
Serdecznie dziekuje wszystkim indeksujacym, a przede wszystkim Lukaszowi, ze ta strona powstala. Zycze kolejnych 1,3 mln wpisow.

_________________
Pozdrawiam Adam

Genealogia jest super!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lut 2016, 12:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Przegapiłem koniec stycznia, opis aktualizacji będzie zatem pod koniec lutego. Przy okazji, bardzo zachęcam do indeksowania ślubów z USC okolic Bydgoszczy i Inowrocławia - dostępnych pod genealogiawarchiwach.pl - ten serwis nadal chodzi dość powoli, ale chyba nie ma już problemów z nieładującymi się skanami.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lut 2016, 21:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 paź 2010, 23:40
Posty: 143
Lokalizacja: Kościan
Bardzo dziękuję za USC Nowe Kramsko, czekałem na to od bardzo dawna, a dziś taka niespodzianka. :D

Pozdrawiam
Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lut 2016, 21:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
hari3 napisał(a):
Bardzo dziękuję za USC Nowe Kramsko, czekałem na to od bardzo dawna, a dziś taka niespodzianka. :D


Niestety, z małą luką :(

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lut 2016, 21:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 paź 2010, 23:40
Posty: 143
Lokalizacja: Kościan
No tak, a właśnie ten brakujący rocznik najbardziej mnie interesuje.

Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lut 2016, 21:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Z ciekawostek - największa dysproporcja wieku ślubujących, jaką wykryłem w bazie:
1/1811 Mosina
wdowiec Bogusław Żelazny, lat 71 z Marianną Szubertówną, lat 15.
2/1888 Mądre
Walenty Gabała, kawaler lat 21 i Józefa Kominek, panna lat 80.

Przynajmniej taki wiek podany jest, w obu przypadkach dość wyraźnie.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lut 2016, 22:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5115
Lokalizacja: Poznań
Z pewnością chodziło tu kwestie majątkowe lub zachowania Status quo. Często spotyka się śluby starszych wdów po okupniku/czynszowniku z młodymi parobkami, a w aktach urodzeń dzieci tych par dotychczasowy parobek wpisany jest jako okupnik/czynszownik. Wygląda na to, że kobieta nie mogła być samodzielną czynszowniczką (?).

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lut 2016, 02:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5180
Łukasz Bielecki napisał(a):
Z ciekawostek - największa dysproporcja wieku ślubujących, jaką wykryłem w bazie:
... 2/1888 Mądre
Walenty Gabała, kawaler lat 21 i Józefa Kominek, panna lat 80.

Przynajmniej taki wiek podany jest, w obu przypadkach dość wyraźnie.

Jutro ten zapis postaram się sprawdzić.

Obrazek

Syn byłby chyba siódmym cudem świata. :lol:

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lut 2016, 07:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Pewnie zatem ksiądz wpisał absurdalny wiek. Najlepiej zweryfikować ślub cywilny w USC Zaniemyśl...

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 lut 2016, 21:06 
Offline

Dołączył(a): 28 sty 2016, 23:19
Posty: 23
Witam poszukiwałam informacji o rodzicach mojego prababci Wandzie Rebczyńskiej z domu Reiter i otrzymałam jej akt zgonu a w nim rodzice: Marcin Reiter i Alwina Kunkel.weszłam na stronę poznan.projekt i znalazłam taki wpis:
Parafia katolicka Margonin, wpis 2 / 1879
Martinus Reiter (28 lat) 100%
Balbina Kemkel (20 lat)
Czy to jest to samo małżeństwo??Na jakich danych sie opierać bo juz zgłupiałam!!!Dziękuję za podpowiedz!!!

_________________
Pozdrawiam
Małgorzata


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 lut 2016, 21:45 
Offline

Dołączył(a): 10 sty 2012, 21:28
Posty: 28
urzędnik tak jak usłyszał tak zapisał (lub ten co pdawał do aktu zgonu tak zapamiętał) - Alwina - Balbina, Kunkel - Kemkel
Magdalena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 lut 2016, 22:25 
Offline

Dołączył(a): 28 sty 2016, 23:19
Posty: 23
Jak dla mnie brzmi podobnie i chodzi o tą samą osobę ale wolałam sie kogoś poradzić.A którą wersję wpisać w notatkach???

_________________
Pozdrawiam
Małgorzata


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2761 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 56  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL