Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 12:51

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2761 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 56  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 sty 2012, 10:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 sty 2010, 07:37
Posty: 111
Lokalizacja: Berlin
Krzysztofie!,

przy okazji wpisu chciałem się Pana zapytać o nazwisko Wojtkowiak.
Moja praprabacia Marianna Wojtkowiak ur. 1813, ślub 02.11.1834 z Petrus Chęnicz, zgon 31.10.1956 brała ślub i zmarła w parafii Wytomyśl, a żyła w pobliskim Wąsowie, powiat Nowy Tomyśl.
Czy oprócz infomacji o Franciszce Wojtkowiak posiada Pan informacje o innych Wojtkowiakach z wyżej wymienionych terenów?

Z pozdrowieniami

_________________
Pozdrawiam RAH
Ryszard Antoni Henicz
Poszukuję:Henicz, Henczyk, Chenicz, Cheinitz, Hejnicz, Heinicz, Heynis, Heinitz, Heynicz, Henisch, Hynicz, Hönicz, Henik, Chęcz, Hęc, Chęc, Hańcz, Hańsz, Hejnia, Hancyk, Heńkowski.
Genealogia nauką cierpliwości.


Ostatnio edytowano 16 sty 2012, 18:07 przez Megabit, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sty 2012, 11:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 kwi 2010, 20:59
Posty: 112
Lokalizacja: Wąsowo pow. Nowy Tomyśl
Ja mogę zebrac trochę informacji o wspólczesnych Wojtkowiakach prawdopodobnie zwiazanych z Wąsowem. Wiem ze żyli w Poznaniu. Ona pochodziła chyba z rodziny Wróż. Jak coś ustalę to prześlę na priv. Pozdrowienia.Zbyszek

_________________
>Navigare necesse est<
Poszukuję: Przydrożny, Grześkowiak, Bryłka.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sty 2012, 20:16 
.


Ostatnio edytowano 03 kwi 2012, 20:10 przez jado, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
PostNapisane: 18 sty 2012, 20:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Maciej zmodyfikował algorytm, tak aby "j" było uznawane za podobne do "y" (patrz pytanie stronę wcześniej) i to się udało, ale przy okazji zrobione zostały inne czynności na dysku i coś się od tego czasu pokićkało. Myślę, że mniej ludzi korzysta z serwisu i dlatego funkcjonuje on szybciej.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sty 2012, 20:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 23:03
Posty: 472
Lokalizacja: Bydgoszcz / Braunschweig
Hallo,
przed chwila otrzymalam taki meldunek
Cytuj:
Błąd

Nie można wykonać zapytania: server closed the connection unexpectedly This probably means the server terminated abnormally before or while processing the request.

_________________
Pozdrawiam serdecznie, Teresa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sty 2012, 20:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
No właśnie. Coś takiego się pojawia i na razie Maciejowi nie udało się tego zwalczyć. Krótko mówiąc, wyszukiwanie rozszerzone raz działa, raz nie - bez korelacji z czymkolwiek.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sty 2012, 20:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2009, 18:32
Posty: 739
Lokalizacja: Nowy Tomyśl\Łagwy
Dzisiaj nadal strona nie działa prawidłowo,pojawia się komunikat
Błąd

Nie można wykonać zapytania: ERROR: could not find block containing chunk 0x847a1b8

_________________
Aga
Dyderski,Pierzyński-Opalenica,Grodzisk
Drzymała,Koza-Grodzisk,Bukowiec
Piotrowski-Granowo
Dota,Dotka-Modrze,Buk,Słupia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sty 2012, 21:14 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Witajcie,

cóż, nastąpił w końcu ten moment, kiedy stary serwer się rozpadł. Jego małoletni następca jest jeszcze niegotowy do pracy i zajmie mi parę dni, kiedy przeniosę dane i uruchomię na nowo. Proszę o kilka dni cierpliwości. Nie mam czasu, żeby to dokończyć, ale liczę, że się uda do połowy przyszłego tygodnia. Póki co błędy mogą wyskakiwać dość często, postanowiliśmy jednak zostawić taką "sypiącą się" wersję raczej niż gasić serwer w ogóle. Przepraszam za utrudnienia, ale niestety - serwer działa już od dobrych kilku lat i czasy świetności ma za sobą...

_________________
Pozdrawiam, Maciej - http://www.glowiak.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sty 2012, 15:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 sty 2010, 07:37
Posty: 111
Lokalizacja: Berlin
Nie jest to miła wiadomość.
Ku mojej ciekawości i przypuszczam, że też i innych członków forum, mógłbyś Łukaszu proszę opisać dane techniczne serwera, na jakim systemie pracuje, gdzie i pod jakie łącze jest podłączony itp., itp?
Zaciekawienie moje jest tylko i wyłącznie kierowane w kierunku informacji technicznych.

_________________
Pozdrawiam RAH
Ryszard Antoni Henicz
Poszukuję:Henicz, Henczyk, Chenicz, Cheinitz, Hejnicz, Heinicz, Heynis, Heinitz, Heynicz, Henisch, Hynicz, Hönicz, Henik, Chęcz, Hęc, Chęc, Hańcz, Hańsz, Hejnia, Hancyk, Heńkowski.
Genealogia nauką cierpliwości.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2012, 16:23 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Witaj,

obecnie przenieśliśmy serwer ze starej maszyny, na wirtualny serwer w Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym. Nie wiem dokładnie na jakiej maszynie postawiony jest serwer wirtualny. Na pewno zasoby są współdzielone z innymi serwerami. Łącze sieciowe to 1Gbit/s. Aplikacja jest napisana w PHP, a wyszukiwanie w C w oparciu o dostępne SDK bazy danych PostgreSQL. Nowa wersja strony przygotowana jest od dawna, ale nie mamy z Łukaszem czasu skończyć oprogramowania więc leży "na półce". Te przenosiny na nowy serwer były nieco chaotyczne, bo stary serwer niestety zaczął odmawiać posłuszeństwa i nie było to wszystko dokładnie zaplanowane.

_________________
Pozdrawiam, Maciej - http://www.glowiak.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2012, 16:37 
.


Ostatnio edytowano 03 kwi 2012, 20:10 przez jado, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
PostNapisane: 28 sty 2012, 16:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Chciałbym zapytać stałych użytkowników - czy po przenosinach na nowy serwer dało się odczuć lepszy komfort pracy z wyszukiwarką Projektu?

Serwer jest niewątpliwie szybszy, natomiast wygląda na to, że przeszukiwanie swoje trwa i tak. Oznacza to, że lepiej powinno być zwłaszcza w okresach, gdy jest tłok na serwerze (szczególnie wieczorem). Można powiedzieć, że nie tworzą się tak łatwo korki. Ale na pustym serwerze chyba nadal wyszukiwanie trwa te 10-30 sekund. Czyli samochód został ten sam, ale chociaż nie stoimy w korkach :)

Jeśli są jeszcze jakieś inne uwagi i spostrzeżenia (poza kwestią prędkości) to też proszę o podzielenie się.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sty 2012, 17:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lis 2008, 16:42
Posty: 28
Lokalizacja: Jelenia Góra
Odpowiadam na pytanie Łukasza w sprawie działania serwera.
Wejście na stronę Poznań Projekt dzisiaj tj. 28.01. 2012 godz 17: 15 i 17:27.
Obciążenie serwera: WYSOKIE
Pokazuje : BŁĄD serwer przeciążony, proszę spróbować później.

Pozdrawiam
Mieczysław


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sty 2012, 17:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2010, 21:03
Posty: 4050
Lokalizacja: Obra/Wolsztyn
Łukasz Bielecki napisał(a):
Chciałbym zapytać stałych użytkowników - czy po przenosinach na nowy serwer dało się odczuć lepszy komfort pracy z wyszukiwarką Projektu?

Serwer jest niewątpliwie szybszy, natomiast wygląda na to, że przeszukiwanie swoje trwa i tak. Oznacza to, że lepiej powinno być zwłaszcza w okresach, gdy jest tłok na serwerze (szczególnie wieczorem). Można powiedzieć, że nie tworzą się tak łatwo korki. Ale na pustym serwerze chyba nadal wyszukiwanie trwa te 10-30 sekund. Czyli samochód został ten sam, ale chociaż nie stoimy w korkach :)

Jeśli są jeszcze jakieś inne uwagi i spostrzeżenia (poza kwestią prędkości) to też proszę o podzielenie się.

Niewątpliwie komfort pracy jest lepszy niż bywało ostatnimi czasy.
Zapewne obecnie więcej osób niż kiedyś korzysta z wyszukiwarki - stąd pewne niedogodności i przestoje.
A najlepiej zdecydowanie pracuje się w nocy tj. tak od 1:00 do białego rana. :wink:

_________________
Pozdrawiam
Jurek


***********
Szanuję pracę i dorobek badawczy innych. Dlatego - zgodnie z Regulaminem Forum i prawem oraz aby nie naruszać praw autorskich i nie dokonywać kradzieży wartości intelektualnych - zamieszczam linki do źródeł informacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sty 2012, 22:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 paź 2010, 23:40
Posty: 143
Lokalizacja: Kościan
U mnie wyszukiwanie trwa znacznie szybciej niż dawniej.
Miałem też ten komunikat co Pan Mieczysław.

Pozdrawiam
Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sty 2012, 23:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Może być tak, że na skutek większej wydolności systemu po prostu serwer jest w stanie obsłużyć więcej zapytań w tym samym czasie i dlatego wykazuje wyższe obciążenie (jest ono mierzone liczbą przeszukań w danym czasie). Podwyższyłem zatem limit przy którym dostęp jest blokowany, ponieważ widocznie obecnie możemy sobie na to pozwolić :)

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 sty 2012, 15:32 
Offline

Dołączył(a): 08 lut 2008, 00:36
Posty: 651
Lokalizacja: Poznań
Witam!
mam takie pytanie-czy zindeksowane akty USC małżeństwa które sa w bazie danych BASIA znajdują się rownież w Poznań Projekt.Pytanie moje jest podyktowane tym,że w "Basi" mam następujący zapis Kuszewo (USC) - akt małżeństwa, rok 1890

Stephan Nicodemus Sępiński (24 lat)
, rodzice: Carl Sępiński
, Josefa Malczewska ,
Josefa Franciska Grześkowiak alias Gruszczyńska (21 lat) , rodzice: Martin Grześkowiak alias Gruszczyński , Catharina Rybaczyk ,

Inne osoby występujące w dokumencie:
Michał Sierzchała
Stanislaus Ziemkowsk
natomiast tego aktu nie ma go w Poznan Projekt.
Pozdrawiam

_________________
Hanka

Poszukuje informacji Sępiński Piotr Paweł ,Kubaczewski/a ,Guza Augustyn, Malczewscy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 sty 2012, 15:50 
.


Ostatnio edytowano 03 kwi 2012, 20:11 przez jado, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
PostNapisane: 30 sty 2012, 17:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
kadi13 napisał(a):
Witam!
mam takie pytanie-czy zindeksowane akty USC małżeństwa które sa w bazie danych BASIA znajdują się rownież w Poznań Projekt.


Do tej pory nie, ale pracujemy nad tym.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 sty 2012, 22:29 
Offline

Dołączył(a): 08 lut 2008, 00:36
Posty: 651
Lokalizacja: Poznań
Łukaszu!Bardzo dziękuje za informację.
Pozdrawiam

_________________
Hanka

Poszukuje informacji Sępiński Piotr Paweł ,Kubaczewski/a ,Guza Augustyn, Malczewscy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 sty 2012, 23:55 
Offline

Dołączył(a): 26 cze 2011, 11:38
Posty: 41
Łukasz Bielecki napisał(a):
kadi13 napisał(a):
Witam!
mam takie pytanie-czy zindeksowane akty USC małżeństwa które sa w bazie danych BASIA znajdują się rownież w Poznań Projekt.


Do tej pory nie, ale pracujemy nad tym.

No bardzo się cieszę nad pomysłem, bo sama też czułam nieSójność obu przeglądatek,ale czekam-

_________________
Szukam nazwisk Hoffa/Hofa/,Wiatr,Król,Boinska z okolic Kórnik,Borówiec,Srem,Poznań,


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sty 2012, 14:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Nowy serwer faktycznie jest znacznie wydolniejszy niż poprzedni -w ciągu doby potrafi bez specjalnych "korków" obsłużyć prawie 5000 zapytań. Na starym serwerze było to maksymalnie 2-3 tysięcy.

Poniżej statystyka liczby zrealizowanych zapytań w przedziałach godzinnych w ciągu ostatniej doby. Można polecić godziny od 1 w nocy do 9 rano jako mało obłożone. Od 5 do 6 rano było tylko jedno zapytanie! Ameryka wtedy już śpi, a Europa jeszcze się nie obudziła :)

Dziś
10-11 142
09-10 163
08-09 99
07-08 33
06-07 23
05-06 1
04-05 31
03-04 88
02-03 67
01-02 109
00-01 158

Wczoraj
23-00 253
22-23 310
21-22 284
20-21 303
19-20 287
18-19 279
17-18 401
16-17 233
15-16 195
14-15 282
13-14 228
12-13 149
11-12 216

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lut 2012, 17:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Myślę, że dziś udało się zakończyć przenosiny wyszukiwarki i całego Projektu na nowy serwer. W ciągu ostatnich dni dopracowywaliśmy z Maciejem jeszcze pewne elementy, które nie zafunkcjonowały od razu poprawnie. Od tej pory powinno już działać - i to szybciej, niż na starej maszynie.

Przy okazji nastąpiła pierwsza w tym roku aktualizacja bazy.

Dodane nowe parafie:

KATOLICKIE: Zagórów [pow. Słupca]; Fordon [pow. Bydgoszcz]; Morzysław [pow. Konin]

EWANGELICKIE: Rydzyna [pow. Leszno]; Lwówek [pow. Nowy Tomyśl]; Murzynko [pow. Inowrocław]

Jak też USC Leszyce [pow. Bydgoszcz]

Uzupełnienia doszły w materiale dla parafii:

KATOLICKICH: Godziesze Wielkie, Chełmce, Kosmów, Dębe [pow. Kalisz]; Brdów [pow. Koło]; Psarskie, Duszniki [pow. Szamotuły]; Mieszków, Rusko, Siedlemin [pow. Jarocin]; Września, Strzałkowo [pow. Września]; Pieranie [pow. Inowrocław]; Miłkowice [pow. Turek]; Zadzim [pow. Łęczyca]; Tulce, Kostrzyn [pow. Środa]; Czacz [pow. Kościan]; Brody [pow. Nowy Tomyśl]; Modliszewko [pow. Gniezno]; Cieszęcin [pow. Wieluń]; Żegocin [pow. Pleszew]; Szymanowice [pow. Słupca]; Krotoszyn; Poznań: parafie św. Marcina i archikatedralna, Lusowo [pow. Poznań]; Babimost, Kębłowo [pow. Babimost]

EWANGELICKICH: Nowy Tomyśl; Piotrowo [pow. Szamotuły]; Strzelno; Zaniemyśl [pow. Środa]; Trzcianka [pow. Czarnków]; Miejska Górka [pow. Rawicz]

W Klubie Dziesięciu Tysięcy miło mi powitać znaną na naszym Forum Basię Nowak - zindeksowane przez nią parafię to w głównej mierze okolice Wrześni i Słupcy, a także Śmigla. Serdecznie dziękuję!

A wszystkim życzę wielu nowych odkryć przy użyciu wyszukiwarki Poznan Project. Przy okazji naszła mnie myśl, że nazwę tę na polski należałoby przełożyć raczej: "Projekt Poznańskie", a nie "Projekt Poznań" - a do tego miasto Poznań mogłoby nas ścigać za nieuprawnione używanie nazwy :)
Poznan w pierwotnym sensie zamierzonym, gdy Projekt był inicjowany, odnosił się do całej dzielnicy, czy też prowincji zwanej po niemiecku "Posen", po angielsku przez proste przetłumaczenie: "Poznan", a my Polacy zawsze odróżnialiśmy od siebie Poznań (miasto) i Poznańskie.

Mam nadzieję, że przy nowym serwerze, po raz pierwszy ogłoszenie aktualizacji nie spowoduje jego zawieszania się - będę pilnie obserwować :)

Pozdrawiam,

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lut 2012, 11:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2007, 14:04
Posty: 124
Lokalizacja: Poznań
Dziekuję za przyjecie do Klubu :)
Chociaż wstyd że zajęło mi to aż tyle czasu :oops:

_________________
Pozdrawiam
Basia Nowak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lut 2012, 12:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Nie przesadzajmy, w Klubie jesteś z pewnością jedną z najmłodszych :D :D

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lut 2012, 18:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 sty 2011, 19:39
Posty: 143
Lokalizacja: Koszalin
Dziękuję za parafię Zagórów, wprawdzie nie trafiłam na "swoich" ale może w miarę poznawania nowych nazwisk się uda.

Pozdrawiam serdecznie Wiesława

_________________
Szukam informacji o rodzinie Czajka - Goździków i Sobczak - Kwileń, Niniew, Kopojno, Wrąbczyn.
W łódzkim: Matusiak - Piaski.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lut 2012, 14:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Odtąd Poznan Project będzie funkcjonował pod nowym, znacznie łatwiejszym do zapamiętania adresem:

http://poznan-project.psnc.pl

Jeśli ktoś podaje linka do wyszukiwarki na jakiejś stronie, to proszę o zmianę adresu.

Wprowadziliśmy tez parę usprawnień wyszukiwania, odtąd zbitki "ue", "ae" i "oe" traktowane są tak samo jak umlauty, zgodnie z tradycyjnym zwyczajem ortograficznym niemieckim. Podwojenia liter będą traktowane jak pojedyncze litery (głównie dotyczy to w praktyce nazwisk pochodzenia niemieckiego), czyli Hoffman, Hofman i Hoffmann będą wszystkie wypisane jako wyniki "stuprocentowe" niezależnie od tego, którą z tych pisowni wpiszemy do wyszukiwarki.

Dla osób lubiących wykresy podaję, jak zmieniało się obciążenie wyszukiwarki Poznan Project w ciągu kilku dni poprzedzających ostatnią aktualizację, w jej trakcie (brak zapytań) i w ciągu kolejnej doby. Doby kalendarzowe oddzielone są kreskami na osi poziomej (w miejscu, gdzie przypada północ). Pionowe kreski podają liczbę zapytań do wyszukiwarki w ciągu kolejnych pełnych godzin. Żółta linia pokazuje maksymalne obciążenie chwilowe serwera w ciągu danej godziny, a czerwony słupek minimalne. Jeśli wartość obciążenia przekroczy liczbę 100 (czerwona linia), wtedy pojawia się komunikat o przeciążeniu. Jak widać, kilkakrotnie było już blisko, ale do tego ani razu nie doszło.

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich użytkowników,

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lut 2012, 11:05 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2010, 17:37
Posty: 282
Witam.
Czy tylko ja mam dziś problem z PP?
Wpisuję nazwisko mężczyzny i imię kobiety a pokazuje mi się komunikat, że należy wpisać oba imiona. Tak, jakby wypełnionego pola "nazwisko" program nie widział - zresztą ono znika po tym komunikacie. Kilkakrotne próby nie dały rezultatu.
Czy można jakoś temu zaradzić?
Danka

_________________
___________________________________________________________________________________________
Poszukuję:data i miejsce ur. Jakub Mucha (ok.1815) ,nazwiska: Jamry, Kobierski, Lier (połudn.Wielkopolska)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lut 2012, 11:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Dziękuję za czujność - rzeczywiście dziś przy wprowadzaniu drobnej poprawki w kodzie wkradł się błąd, ale już poprawiłem.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lut 2012, 11:48 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2010, 17:37
Posty: 282
:D

_________________
___________________________________________________________________________________________
Poszukuję:data i miejsce ur. Jakub Mucha (ok.1815) ,nazwiska: Jamry, Kobierski, Lier (połudn.Wielkopolska)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lut 2012, 17:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Dziś kolejna aktualizacja bazy.

NOWE PARAFIE:
Sokolniki [pow. Wieluń]; Przedborów [pow. Ostrzeszów]; Kawnice [pow. Konin]; Bardo [pow. Września]; Syców; Ostrowite [pow. Słupca]
i ewangelicka par. Dąbrowa Biskupia [pow. Inowrocław]

UZUPEŁNIENIA:
Kiekrz, Ceradz Kościelny [pow. Poznań]; Iwno [pow. Środa]; Wyskoć [pow. Kościan]; Skrzebowa, Pogrzybów [pow. Odolanów]; Skalmierzyce, Ołobok [pow. Ostrów]; Mrocza [pow. Wyrzysk]; Budzislaw [pow. Słupca]; Gostyń; Trzcinica [pow. Kępno]; Bukownica, Kotłów [pow. Ostrzeszów]
oraz ewangelickie par. Kościan; Wieleń; Latowice [pow. Ostrów]

Tym samym mamy już w bazie trzy czwarte miliona rekordów.
Życzę wielu sukcesów.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lut 2012, 13:09 
Offline

Dołączył(a): 02 lut 2012, 20:53
Posty: 5
Lokalizacja: Wejherowo/Gdańsk
Witam wszystkich serdecznie. Pojawiłam się na tym forum dopiero niedawno ale już dzięki niemu znalazłam informacje o moich przodkach. Odnalazłam rodziców mojego pradziadka Szczepana Nowaka urodzonego w Stołuniu Parafia Pszczew. Ojcem Szczepana jest Joannes Nepomucen Nowak oraz matka Susanna z domu Geisler urodzona prawdopodobnie w Trzciel. Próbowałam poszukać coś na necie na temat ich ślubu ale niestety nic nie mogę znaleźć :( Czy mogłabym prosić o pomoc i wskazanie miejsca gdzie takie informacje mogłabym uzyskać?? Byłam bym ogromnie wdzięczna za jakąkolwiek pomoc i podpowiedź.
Pozdrawiam
Karolina Besta


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lut 2012, 14:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sty 2010, 01:22
Posty: 32
Lokalizacja: Głogów
Witam
Indeksuję parafię Dobrzec i mam pytanie. Gdzie umieścić poniższy akt małżeństwa? (Ten ostatni - jest na dwóch stronach) http://www.szukajwarchiwach.pl/53/3623/ ... /1/12#tab2 .
W roku 1818 (rok z zapowiedzi) nie ma go, ani tez w 1808 (rok z aktu mał). Na razie wpisałam go jako akt 30 w 1817.
A tak w ogóle, to sygnatura opisuje rok 1812, a są tam skany z lat 1812-1817.
Pozdrawiam

_________________
Bogusława Marczak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Johe.
PostNapisane: 24 lut 2012, 13:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 wrz 2009, 16:11
Posty: 13
Lokalizacja: Wrocław
Witam
W Poznan Project spotkałam się kilkakrotnie z określenie Johe. Co się kryje pod tym słowem?

Pozdrawiam Hania


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Johe.
PostNapisane: 24 lut 2012, 19:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
haszcz7 napisał(a):
Witam
W Poznan Project spotkałam się kilkakrotnie z określenie Johe. Co się kryje pod tym słowem?

Pozdrawiam Hania


Proszę o przykład. Nie kojarzę.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lut 2012, 09:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 wrz 2009, 16:11
Posty: 13
Lokalizacja: Wrocław
Podaję przykład
Johann Carl August Schwierz (33) ojciec: Johann Gfried Schwierz, matka: Anna Rosina Woyt

Caroline Wilhelmine Arlt (22) ojciec: Gottfried Arlt, matka: Anna Elisabeth Wilhelm Johe. Eleonore Wilhelm

Pozdrawiam Hania


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lut 2012, 14:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
W zasadzie "Johe." to skrót od Johanne czyli od imienia Joanna po niemiecku - ale w tym wypadku matka nazywała się Anna Elisabeth z domu Wilhelm. Kim była owa Johanne Eleonore Wilhelm, tego nie wiem, indeksujący wpisał tę osobe w nawiasie po matce i nie wiem co miał na myśli, zatem przy aktualizacji usunę ten dopisek. Proponuję obejrzeć sam akt i może coś się nasunie...

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 lut 2012, 08:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 wrz 2009, 16:11
Posty: 13
Lokalizacja: Wrocław
Podejrzewałam, że Johe. to macocha, ale na razie nie znalazłam odpowiednika w języku niemieckim ani potwierdzenia w moich poszukiwaniach genealogicznych. Proponuję jednak aby nie usuwać, zawsze to jakaś dodatkowa informacja warta dociekań.

Pozdrawiam Hania


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 lut 2012, 08:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Może ta Johanna była macochą, ale to nijak nie wynika.

Informacje niezrozumiałe i powodujące że użytkownicy pytają o co właściwie chodzi nie są warte tego, by zaśmiecać bazę :)

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lut 2012, 22:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2009, 10:09
Posty: 12
Lokalizacja: Łódź
Witam :)

W "Aktualnej zawartości Bazy Danych" Projektu znalazłem informację, że z powiatu Nieszawa w bazie znajdują się trzy parafie:
Broniszewo, Piotrków Kujawski i Połajewo.
Czy na pewno chodzi o Nieszawę?

Pozdrawiam serdecznie :)
Jacek Łopiński

_________________
Poszukuję wszelkich informacji na temat Andrzeja Łopińskiego i Zofii z Domańskich; ślub w 1763 w Mogilnie. Moi 4Xpradziadkowie


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lut 2012, 22:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2010, 19:57
Posty: 425
Lokalizacja: Gdynia, Grzegorzew pow. kolski
Czy nie był to w XIX w. powiat nieszawski, coś mi się tak wydaje. Pozdrawiam.

_________________
Rafał Kędziora syn Leona.


1/4 Kędziorów ze Skowrońskimi ( Poznań - Środa Wlkp.), 1/4 Żurów z Banaszakami ( Kościan ), 1/4 Warteckich z Drabinami (Iwanowice - Brudzew Kolski ), 1/4 Durków z Przeorami ( Turek - Wilamów - Grzegorzew )


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lut 2012, 22:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Teren ten w przeszłości różnie podlegał, ale w roku 1890, który przyjąłem jako podstawę spisu parafii, funkcjonował jako powiat nieszawski - czyli Nieszawa.
Por. http://pl.wikipedia.org/wiki/Powiat_nieszawski

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 mar 2012, 00:08 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
W karcie meldunkowej Poznania przy dacie narodzin mojej Cioci jest miejscowość Wilże/ Bomst. Znalazłam takie jezioro,ale gdzie jest miejscowość-czy to może teraz dzielnica Babimostu? Z kolei w akcie ślubu Cioci miejsce zamieszkania Klüchora -jest to odpis aktu i miejscowość zaznaczono jako nieczytelną.

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 mar 2012, 00:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2010, 21:03
Posty: 4050
Lokalizacja: Obra/Wolsztyn
Genowefa napisał(a):
W karcie meldunkowej Poznania przy dacie narodzin mojej Cioci jest miejscowość Wilże/ Bomst. Znalazłam takie jezioro,ale gdzie jest miejscowość-czy to może teraz dzielnica Babimostu? Z kolei w akcie ślubu Cioci miejsce zamieszkania Klüchora -jest to odpis aktu i miejscowość zaznaczono jako nieczytelną.

Wilże...
Kartenmeister lekko zwariował...
http://www.kartenmeister.com/preview/Ci ... tNum=63454

Wg mnie może tu chodzić o Wilcze - miejscowość w okolicach Świętna.
http://mki.wisc.edu/Resources/Links/Rey ... Glogau.pdf
(u samej góry mapy pomiędzy 30 a 45 stopniem, poniżej napisu Jaromirzer Obrauer Wald)

A Kluchora... Czy tak jest dokładnie napisane?

_________________
Pozdrawiam
Jurek


***********
Szanuję pracę i dorobek badawczy innych. Dlatego - zgodnie z Regulaminem Forum i prawem oraz aby nie naruszać praw autorskich i nie dokonywać kradzieży wartości intelektualnych - zamieszczam linki do źródeł informacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 mar 2012, 10:33 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Dziękuje serdecznie Tak to będzie Wilcze, bo wiem, że rodzina mieszkała bliziutko małych jezior.
Jeśli idzie o drugą miejscowość to tak mam podane w odpisie z AA Poznań- Klüchora? (nieczytelne)-nie widziałam oryginału. Ślub w Poznaniu w 1914 i to pan młody rdzenny poznaniak.
Pozdrawiam

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 mar 2012, 16:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2010, 21:03
Posty: 4050
Lokalizacja: Obra/Wolsztyn
Genowefa napisał(a):
Dziękuje serdecznie Tak to będzie Wilcze, bo wiem, że rodzina mieszkała bliziutko małych jezior.
Jeśli idzie o drugą miejscowość to tak mam podane w odpisie z AA Poznań- Klüchora? (nieczytelne)-nie widziałam oryginału. Ślub w Poznaniu w 1914 i to pan młody rdzenny poznaniak.
Pozdrawiam

W toku ożywionej dyskusji i wymianie myśli na PW doszliśmy z Bożeną do wniosku, że najprawdopodobniej owa Klüchora to zniekształcona Tuchorza.

_________________
Pozdrawiam
Jurek


***********
Szanuję pracę i dorobek badawczy innych. Dlatego - zgodnie z Regulaminem Forum i prawem oraz aby nie naruszać praw autorskich i nie dokonywać kradzieży wartości intelektualnych - zamieszczam linki do źródeł informacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 mar 2012, 13:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Dziś znów aktualizacja bazy danych.

Zgodnie z ustaleniami dokonanymi z Piotrkiem Skałeckim i po uzyskaniu zgody od tych indeksujących w Projekcie BASIA, którzy nie uczestniczyli do tej pory w pracach Poznan Project, dołożyłem obecnie kilka tysięcy ślubów z akt USC, które zostały pierwotnie zindeksowane dla BASI. Do tego oczywiście jak zwykle nowe parafie katolickie i ewangelickie.

Nowości:

Par. katolickie: Nakło [pow. Wyrzysk]; Gosławice [pow. Konin]; Zborów [pow. Kalisz]

Par. ewangelickie: Drożki [pow. Namysłów]; Nowa Wieś Wielka [pow. Bydgoszcz]; Kruszwica [pow. Strzelno]; Lubno [pow. Wałcz]

Akta USC (import z BASI)
: Piątkowo, Owińska, Morasko, Złotniki, Konarzewo, Jankowice, Knyszyn, Gruszczyn [pow. Poznań]; Kłecko [pow. Gniezno]; Miłosław, Książno [pow. Września]; Łopienno, Kuszewo [pow. Wągrowiec]; Żabno, Kórnik [pow. Śrem]; Konojad [pow. Kościan]; Kleszczewo [pow. Środa]

Uzupełnienia:

Par. katolickie: Lisków, Goliszew [pow. Kalisz]; Kębłowo, Przemęt [pow. Babimost]; Chojna, Tarnowo [pow. Wągrowiec]; Kotłów [pow. Ostrzeszów]; Łabiszyn [pow. Szubin]; Panienka [pow. Jarocin]; Rosko [pow. Wieleń]; Kawnice [pow. Konin]; Pleszew; Chrzypsko Wielkie [pow. Międzychód]; Wilczyna, Ostroróg [pow. Szamotuły]; Gnin [pow. Grodzisk]; Czeszewo [pow. Września]; Lusowo [pow. Poznań]; Wieruszów [pow. Wieluń]; Wysoka [pow. Wyrzysk]

Par. ewangelickie: Leszno-św.Jana; Dąbie [pow. Koło]; Odolanów; Kwiejce Stare [pow. Wieleń]

Dziękuję osobom zaangażowanym w oba projekty i pozdrawiam serdecznie wszystkich użytkowników.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 mar 2012, 15:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 kwi 2007, 21:05
Posty: 417
Lokalizacja: Poznań
Witajcie Łukaszu i Piotrze,

połączenie obu baz to super pomysł. Bardzo mi się podoba :D

Sława

_________________
poszukuje osób o nazwisku
GUCIA (Ceradz. Kośc./Opalenica), KALISZAN, BURKIET i WOJTASZ (powiat Poznań), DZIURLA (Słocin/Opalenica), DRZYMAŁA (Słocin), BĄCZKOWSKI (Chojnica)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 mar 2012, 15:30 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Takie łączenie niezwykle ułatwia szukanie. Już teraz mamy mnóstwo danych, a pewnie niebawem będzie zwiększenie, bo w Basi zindeksowano o wiele więcej małżeństw z USC :D
Łukaszu i Piotrze, świetna "robota" :!: Pozdrowienia.

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 mar 2012, 15:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2007, 15:05
Posty: 1446
Lokalizacja: Gniezno-Poznan-Toronto
Ale ta polaczona baza bedzie gdzie? W jednym miejscu Projekt Poznan czy tez w Basi?

_________________
Pozdrawiam Krzysztof Dobrzynski

Poszukuje wszelkich Dobrzynskich w okolicach Gniezna w XVII wieku


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2761 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 56  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 52 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL