Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 19 kwi 2024, 18:19

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2761 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 56  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 sie 2015, 21:23 
Offline

Dołączył(a): 28 wrz 2012, 22:36
Posty: 34
Witam serdecznie. Zwracam się z ogromną prośbą o pomoc w odczytaniu wszelkich danych dotyczących ślubu odnalezionego w Poznań Projekt:

Parafia katolicka Pogorzelica, wpis 10 / 1859

Adalbertus Pawlaczyk (25 lat) 100% (to jest mój pradziadek)
Agnes Cichoń (23 lat) 100%

Odnalazłam dzięki skanom w Waszym WTG wszystkie dzieci tego małżeństwa, natomiast brakuje mi rodziców tych małżonków, gdzie mieszkają , gdzie się urodzili i kiedy. Nie mogę odnaleźć także dat ich śmierci. Wszelkie dane z tego ślubu będą mi bardzo przydatne w dalszych poszukiwaniach.

Za pomoc z góry serdecznie dziękuję.
Pozdrawiam-Grażyna


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 wrz 2015, 21:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3726
Podsumowanie dwóch miesięcy wakacyjnych.

Dodane parafie: Jabłkowo [pow. Wągrowiec] oraz ewangelickie Świętno [pow. Babimost]; Brzostowo [pow. Wyrzysk]; Lewiczynek [pow. Międzyrzecz]
i USC Czempiń [pow. Kościan]; Pleszew; Oborniki

Uzupełniono materiał z parafii :
Chlewiska [pow. Inowrocław]; Bralin [pow. Syców]; Raczkowo, Mieścisko [pow. Wągrowiec]; Kaczanowo, Kołaczkowo [pow. Września]; Bronikowo [pow. Śmigiel]; Ryszewko [pow. Żnin]; Sadlno [pow. Nieszawa]; Zagórów [pow. Słupca]; Rychtal [pow. Namysłów]; Mielżyn [pow. Witkowo]; Wieleń; Człopa [pow. Wałcz]; Kramsk [pow. Konin]; Chełmno [pow. Koło]
ewangelickich: Sępólno Krajeńskie [pow. Złotów]; Dąbie [pow. Koło]; Koźmin; Ostrów Wlkp.; Przytoczna [pow. Skwierzyna]; Buk [pow. Grodzisk]; Margonin [pow. Chodzież]; Łobżenica [pow. Wyrzysk]; Lwówek [pow. Nowy Tomyśl]
oraz USC Morasko [pow. Poznań]; Starygród [pow. Koźmin]

Przekroczyliśmy właśnie 100 tysięcy ślubów z pruskich USC. To nadal w gruncie rzeczy niewiele, ale w perspektywie tu będzie pewnie następował najintensywniejszy wzrost!

Życzę wielu nowych odkryć w nowym roku szkolnym i pozdrawiam,

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 wrz 2015, 21:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3726
Podsumowanie września

Dodano USC Jeżewo i Piaski [pow. Gostyń] oraz USC Śmigiel

Uzupełniono parafie:
Odrowąż [pow. Witkowo]; Mieszków [pow. Jarocin]; Kobylin [pow. Krotoszyn]; Cerekwica [pow. Żnin]; Chodzież i Margonin [pow. Chodzież]; Bieganowo [pow. Września]; Turek
ewangelickie Sępólno Krajeńskie [pow. Złotów]; Szamotuły oraz USC Czarnuszka [pow. Pleszew].

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 paź 2015, 07:50 
Offline

Dołączył(a): 08 sty 2014, 20:40
Posty: 4
Witam serdecznie,

Pragnę Państwo poinformować, że przy współpracy z Łukaszem wprowadziliśmy rozszerzenie na portalu parafie.genealodzy.pl (Katalog Zasobów Metrykalnych).
Modyfikacja ma ułatwić zlokalizowanie indeksów rozsianych po zasobach internetowych.
Na obecną chwilę integracja dotyczy wyłącznie portali Poznan Project oraz Geneteka. Po wybraniu interesującej nas parafii wyświetlane są informacje na temat zakresu indeksów znajdujących się na tych portalach. Docelowo możemy podłączyć również inne portale w zależności od poziomu zainteresowania projektem. Obecny status możemy określić jako pilotaż.

Jakość danych przedstawionych na portalu zależy w dużej mierze od pomocy wolontariuszy. Obecne pokrycie Poznan Project to około 90% parafii katolickich, które uzupełniłem w ciągu ostatnich dwóch dni.
Potrzebujemy pomocy przy powiązaniu pozostałych parafii. Praca polega na jednorazowym przypisaniu identyfikatora KZM do wpisu Poznan Project. W przypadku braku parafii w KZM być może będzie trzeba je uzupełnić.

Zachęcam do współpracy i wyrażenia swoich opinii na temat projektu :)

Przykładowa parafia:
http://parafie.genealodzy.pl/index.php?op=pr&pid=389

Pozdrawiam,
Sebastian Gąsiorek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 paź 2015, 14:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3726
Również zachęcam do pomocy Sebastianowi Gąsiorkowi - jego inicjatywa ułatwi aktualizowanie informacji o latach dostępnych w bazie PP, które znajdą się na stronach ogólnopolskiego katalogu parafii (KZM). Dzięki temu także osoby nie śledzące na bieżąco postępów Projektu będą w stanie się orientować w jego zawartości.

Myślę, że praca jaka jest do wykonania w tej kwestii jest relatywnie niewielka - przypisanie odpowiednich numerów wszystkim parafiom Wielkopolski i Kujaw.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 paź 2015, 14:54 
Offline

Dołączył(a): 08 paź 2015, 13:51
Posty: 1
Łukasz Bielecki napisał(a):
Podsumowanie dwóch miesięcy wakacyjnych.

Dodane parafie: Jabłkowo [pow. Wągrowiec] oraz ewangelickie Świętno [pow. Babimost]; Brzostowo [pow. Wyrzysk]; Lewiczynek [pow. Międzyrzecz]
i USC Czempiń [pow. Kościan]; Pleszew; Oborniki

Uzupełniono materiał z parafii :
Chlewiska [pow. Inowrocław]; Bralin [pow. Syców]; Raczkowo, Mieścisko [pow. Wągrowiec]; Kaczanowo, Kołaczkowo [pow. Września]; Bronikowo [pow. Śmigiel]; Ryszewko [pow. Żnin]; Sadlno [pow. Nieszawa];

Witam,

Mam pytanie. Czy pośród wymienionych parafii, konkretnie chodzi mi o Sadlno, wykonano jakieś skany kiąg parafialnych (poza już dostępnymi wcześniej latami 1878-1884)? Jeśli tak, czy będą te skany ogólnodostępne?

Pozdrawiam
Wojciech Leśniewski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 paź 2015, 14:30 
Offline

Dołączył(a): 20 maja 2015, 09:36
Posty: 48
Witam,znalazłam interesujące mnie małżeństwa na p-p. Oryginalne akty są w Archiwum P. w Bydgoszczy. Napisałam maila na adres podany w odnośniku ,ale wrócił w tej samej sekundzie. Napisałam więc na adres ze stron z archiwum. Czy wiecie jak długo czeka się na odpowiedź? A może lepiej zadzwonić? Pozdrawiam,Joanna

_________________
Poszukuję informacji o rodzinie ewangelików Kribbe (Kriep,Kripp,Kribe) oraz potomków małżeństwa Treichel (Daniel i Henrietta z d. Glimm).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 paź 2015, 16:14 
Offline

Dołączył(a): 15 lis 2011, 00:55
Posty: 46
Lokalizacja: Zabrze
Do Archiwum Państwowego w Poznaniu pierwszego maila napisałem 09 sierpnia, a odpowiedź przyszła 14 września.Po wpłaceniu opłaty za kwerendę i wykonanie skanu, otrzymałem odpowiedź finalną (23 września)

pozdrawiam,
Darek

_________________
Poszukuję:Wdowczyk,Goździaszek(szyk),Skiba,Maciejewski,Kaliszan z okolic Jarocina (Dębno,Chrzan,Klęka,Pogorzelica) Wdowczyk z okolic Głogowa oraz Sporysek,Lempa,Pocwa z Mysłowic


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 paź 2015, 16:45 
Offline

Dołączył(a): 20 maja 2015, 09:36
Posty: 48
Dziękuję :) czyli w międzyczasie mogę zająć się inną gałęzią ;) Joanna

_________________
Poszukuję informacji o rodzinie ewangelików Kribbe (Kriep,Kripp,Kribe) oraz potomków małżeństwa Treichel (Daniel i Henrietta z d. Glimm).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 paź 2015, 15:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3726
Podsumowanie października.

Dodano parafie:
Rdutów [pow. Kutno]; Sobiałkowo [pow. Rawicz]; Turkowy [pow. Syców]; Burzenin [pow. Sieradz]
oraz USC Wilczak [pow. Bydgoszcz]; Sępólno Krajeńskie, Kamień Krajeński [pow. Złotów]; Orchowo, Kwieciszewo [pow. Mogilno]; Siedlimowo [pow. Strzelno]; Rakoniewice, Rostarzewo, Kuźnica Zbąska, Boruja Kościelna [pow. Babimost]; Powidz [pow. Witkowo]; Buk [pow. Grodzisk]; Wronki [pow. Szamotuły]; Rydzyna [pow. Leszno]; Byczyna [pow. Kluczbork]; Morawin, Mikstat [pow. Ostrzeszów]

Uzupełnienia w parafiach: Grodzisko [pow. Turek]; Skoki [pow. Wągrowiec]; Mądre [pow. Środa]; Kliczków Mały, Charłupia Mała [pow. Sieradz]; Cerekwica [pow. Żnin]; Koźminek [pow. Kalisz]; Dęby Szlacheckie [pow. Koło]; Lubosz [pow. Międzychód]
ewangelickich: Piaski [pow. Gostyń]; Krotoszyn, Kobylin [pow. Krotoszyn]; Lwówek, Kąkolewo [pow. Nowy Tomyśl]; Solec Kujawski [pow. Bydgoszcz]; Ostrów Wlkp.; Łobżenica [pow. Wyrzysk]; Obrzycko [pow. Szamotuły]; Poznań par. św. Piotra
oraz USC Wierzeja [pow. Szamotuły]; Bukowiec [pow. Nowy Tomyśl]; Środa, Jerzykowo [pow. Środa]; Brójce [pow. Międzyrzecz]; Sokola Dąbrowa [pow. Skwierzyna]; Szydłówiec [pow. Witkowo]; Leszyce [pow. Bydgoszcz]

Jak widać, dość duży mamy ostatnio postęp w zakresie USC, pierwsi odważni zdecydowali się tez indeksować z zasobu serwisu genealogiawarchiwach.pl (materiały z płn-wsch. Wielkopolski oraz Kujaw) - mimo nadal występujących problemów z jego obsługą. Bardzo serdecznie dziękuję i zachęcam inne osoby ewentualnie zainteresowane tym obszarem!

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 lis 2015, 22:37 
Offline

Dołączył(a): 10 sty 2012, 21:28
Posty: 28
Łukaszu - jest napisane że są zindeksowane śluby z parafii Burzenin (pow. Sieradz), z i to z lat 1840-1850;
no i tu mamy problem,
jak wrzucam Wandachowicz, czy Krowieranda/Krowiranda lub inna kombinacja nazwisk, to nic nie wyskakuje (nie tylko ogólnie, ale ze wskazaniem bliskości parafii), z resztą chyba niewiele z tej parafii pojawia się w wyszukiwaniu - a wiem że w 1848 roku ślub bierze Łukasz Wandachowicz i Bibianna Krowieranda, akt nr 20 - http://metryki.genealodzy.pl/metryka.ph ... =1892&y=76 - to odnośnik d spisu z tej parafii z 1848 roku;
mam prośbę w takim razie o sprawdzenie;
Pozdrawiam Magdalena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 lis 2015, 22:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3726
magdalena72 napisał(a):
Łukaszu - jest napisane że są zindeksowane śluby z parafii Burzenin (pow. Sieradz), z i to z lat 1840-1850;
no i tu mamy problem,
jak wrzucam Wandachowicz, czy Krowieranda/Krowiranda lub inna kombinacja nazwisk, to nic nie wyskakuje (nie tylko ogólnie, ale ze wskazaniem bliskości parafii), z resztą chyba niewiele z tej parafii pojawia się w wyszukiwaniu - a wiem że w 1848 roku ślub bierze Łukasz Wandachowicz i Bibianna Krowieranda, akt nr 20 - http://metryki.genealodzy.pl/metryka.ph ... =1892&y=76 - to odnośnik d spisu z tej parafii z 1848 roku;
mam prośbę w takim razie o sprawdzenie;
Pozdrawiam Magdalena


Zaraz poprawię, już wiem o co chodzi. Źle opisane są lata dla Burzenina i roku 1848 w istocie nie ma w Poznan Project.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lis 2015, 22:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3726
Kolejnym członkiem Klubu Dziesięciu Tysięcy został dziś Wojtek Lis (Koszuciak), który od dawna skrupulatnie indeksuje i dokonuje korekt indeksów, zwłaszcza okolic swych rodzinnych Koszut i Srody Wielkopolskiej, ale nie omija też Kórnika i sąsiedztwa :)

Wojtku, bardzo dziękuję!

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lis 2015, 09:42 
Offline

Dołączył(a): 14 paź 2015, 12:00
Posty: 31
Witam,
poszukuję aktu małżeństwa mojego prapradziadka .Jest on w bazie poznań-project.czy jest możliwość otrzymania skanu,bądź ksero?

Catholic parish Osielsko[ Osielsk] entry 2/1889 Julius Priewe(22y) Apollonia Górska (18y)

Bylabym ogromnie wdzieczna.
pozdrawiam
Gosia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lis 2015, 12:33 
Offline

Dołączył(a): 20 maja 2015, 09:36
Posty: 48
Witam :) przy małżeństwie powinna być informacja,gdzie znajduje się oryginał. Moje są w Bydgoszczy i czekam na kosztorys :) Asia

_________________
Poszukuję informacji o rodzinie ewangelików Kribbe (Kriep,Kripp,Kribe) oraz potomków małżeństwa Treichel (Daniel i Henrietta z d. Glimm).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lis 2015, 13:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 16:04
Posty: 618
Lokalizacja: Turek
golka744 napisał(a):
Witam,
poszukuję aktu małżeństwa mojego prapradziadka .Jest on w bazie poznań-project.czy jest możliwość otrzymania skanu,bądź ksero

Witaj Gosiu.
Zapoznaj się informacjami zawartymi na stronie Archiwum Diecezji Pelplińskiej, które udostępnia w swojej pracowni skany lub mikrofilmy ksiąg metrykalnych, między innymi interesującą Cię księgę zawierającą akt małżeństwa Juliusa Priewe i Apolonii Górskiej.
To strona Archiwum.
Poznan Project zawiera jedynie indeksy małżeństw, nie dysponuje natomiast kopiami aktów.

_________________
Pozdrawiam
Darek 100

Uzyskałeś darmową pomoc na naszym forum? Znalazłeś przodków w naszych projektach? Wspomóż nas, nic Cię to nie kosztuje:
https://fanimani.pl/wtggniazdo/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lis 2015, 15:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3726
D-100 napisał(a):
golka744 napisał(a):
Witam,
poszukuję aktu małżeństwa mojego prapradziadka .Jest on w bazie poznań-project.czy jest możliwość otrzymania skanu,bądź ksero

Witaj Gosiu.
Zapoznaj się informacjami zawartymi na stronie Archiwum Diecezji Pelplińskiej, które udostępnia w swojej pracowni skany lub mikrofilmy ksiąg metrykalnych, między innymi interesującą Cię księgę zawierającą akt małżeństwa Juliusa Priewe i Apolonii Górskiej.
To strona Archiwum.
Poznan Project zawiera jedynie indeksy małżeństw, nie dysponuje natomiast kopiami aktów.


Dodałbym jeszcze że z AD w Pelplinie niedrogo można było zawsze otrzymać skan odpowiedniej strony z księgi - proszę się kontaktować telefonicznie.

No i można spróbować odnaleźć odnośny ślub cywilny dla tej pary na stronie genealogiawarchiwach.pl - niestety teren ten nie jest jeszcze zindeksowany do Poznan Project więc nie wiem w którym USC zarejestrowano ślub - może Zamczysko, Dobrcz lub Fordon?

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lis 2015, 16:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5125
Lokalizacja: Poznań
Łukasz Bielecki napisał(a):
D-100 napisał(a):
golka744 napisał(a):
Witam,
poszukuję aktu małżeństwa mojego prapradziadka .Jest on w bazie poznań-project.czy jest możliwość otrzymania skanu,bądź ksero

Witaj Gosiu.
Zapoznaj się informacjami zawartymi na stronie Archiwum Diecezji Pelplińskiej, które udostępnia w swojej pracowni skany lub mikrofilmy ksiąg metrykalnych, między innymi interesującą Cię księgę zawierającą akt małżeństwa Juliusa Priewe i Apolonii Górskiej.
To strona Archiwum.
Poznan Project zawiera jedynie indeksy małżeństw, nie dysponuje natomiast kopiami aktów.


Dodałbym jeszcze że z AD w Pelplinie niedrogo można było zawsze otrzymać skan odpowiedniej strony z księgi - proszę się kontaktować telefonicznie.

No i można spróbować odnaleźć odnośny ślub cywilny dla tej pary na stronie genealogiawarchiwach.pl - niestety teren ten nie jest jeszcze zindeksowany do Poznan Project więc nie wiem w którym USC zarejestrowano ślub - może Zamczysko, Dobrcz lub Fordon?

Potwierdzam, sam z tego korzystałem, ale załatwiałem to @, koszt 5-10 zł skan. Jedyna niedogodność, trzeba wysłać pieniądze za pośrednictwem poczty, bo ponoć AD nie ma konta.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lis 2015, 21:13 
Offline

Dołączył(a): 14 paź 2015, 12:00
Posty: 31
Dziękuję bardzo za wszystkie
podpowiedzi,wykorzystam je!
pozdrawiam
Gosia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lis 2015, 22:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5125
Lokalizacja: Poznań
Osielsko 1889 ----- nr aktu 2/156-157 Julius Priewe Apollonia Górska
A tu akt urodzenia Apolloni:
Osielsko 1871 W1082 0005 12 Apollonia Joseph Górski Marianna Iwicka
Akty urodzenia ich dzieci:
Osielsko 1889 W1082 0086 1 Martha Maria Julius Priewe Apollonia Górska
Osielsko 1890 W1082 0091 8 Maria Julius Priewe Paulina Górska (prawdopodobnie pomyłka imienia matki)

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lis 2015, 22:37 
Offline

Dołączył(a): 12 lis 2015, 22:17
Posty: 4
Witam
Pierwszy raz piszę u Was na forum więc proszę o wyrozumiałość jeśli "złamie" zasady.
Mam taki problem:
Na Projekt Poznań wyszukałam akt małżeństwa

Parafia katolicka Chojnica, wpis 3 / 1821
Paulus Tomaszeski (24 lat) 96%
Josepha Gniszczynska (18 lat)

Dalej szukam na szukajwarchiwach.pl i znalazłam ten rocznik tej parafii (tak mi się wydaje)
http://szukajwarchiwach.pl/53/3262/0/-/7#tabSkany

I nie widzę tego aktu małżeństwa w tej księdze.
Proszę o pomoc co dalej?
Z góry dziękuję


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lis 2015, 07:38 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2012, 12:05
Posty: 182
Może to wynikać z faktu, że indeksacja do PP była robiona z księgi znajdującej się w AAP, a skany do SzwA są robione z duplikatu tej księgi w APP.
Proponuję zajrzeć do księgi źródłowej w AAP.

_________________
Pozdrawiam
Wojtek Bud


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lis 2015, 08:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3726
Duplikaty na szukajwarchiwach obejmują jedynie fragment parafii znajdujący się w powiecie poznańskim więc jeśli panna młoda była z Tworkowa lub Trzuskotowa, które leżały w powiecie obornickim, to zapis ten był zapewne w innym duplikacie (wysyłanym do sądu w Obornikach) który wraz z całym zasobem duplikatów powiatu obornickiego zaginął.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lis 2015, 09:04 
Offline

Dołączył(a): 12 lis 2015, 22:17
Posty: 4
Dziękuję za odpowiedzi.

Właśnie próbuję ustalić skąd byli moi przodkowie- mam tylko akt zgonu ich syna Romana, w którym jest napisane o rodzicach ale nie moge dokładnie rozczytać nazwiska i miejscowości - ale napisane ze z Wielkiego Księstwa Poznańskiego (tak sie doczytuję).
akt nr 40 http://szukajwarchiwach.pl/35/1817/0/2. ... hU-8i1qknA

Niestety nie mam możliwości zajrzeć do AAP wiec wysłałam do nich maila.
Odpisali ze odpis kosztuje 30 zł ale i tak w tych starych aktach ślubu może nie być informacji o rodzicach narzeczonych.
To niby nie dużo ale mam już zapotrzebowanie na kilka aktów więc ta kwota byłaby większa.
Czy można kogoś kto jest na miejscu poprosić o zajrzenie do tych akt?
Czy coś takiego funkcjonuje u Was w WTG ? Jesli tak to w którym wątku pisać bo jeszcze nie odnalazłam sie na Waszym forum.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lis 2015, 01:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2013, 22:28
Posty: 672
Lokalizacja: Wrocław
Właśnie spostrzegłem, że pojawiły się parafie Goszcz i Turkowy.
Super! :)

_________________
Piotr Lis

Burzyński i Kotecki (Kociałkowa Górka, Czerlejno)
Błażejewski (Krzywiń), Dubisz (Strzyżew, Bieżyń)
Baranowski (Jurkowo, Rąbiń), Bukowiecki (Jurkowo)
Szuleta (Wrząca i Racławice), Kurzawa (par. Goszcz i Giżyce)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lis 2015, 10:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3726
pietrzepawle napisał(a):
Właśnie spostrzegłem, że pojawiły się parafie Goszcz i Turkowy.
Super! :)


Wysłałem Ci właśnie email :)

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 lis 2015, 23:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3726
Podsumowanie listopada.

Dodano parafie: Radziejów [pow. Nieszawa]; Męka [pow. Sieradz]; Goszcz [pow. Syców]; Sobótka [pow. Łęczyca]
oraz USC: Płocicz, Iłowo, Lutowo, Lutówko [pow. Złotów]; Niewieścin [pow. Świecie]; Witosław [pow. Wyrzysk]; Długa Goślina [pow. Oborniki]; Podobowice [pow. Żnin]; Miradz [pow, Strzelno]; Osiek Wlk., Gniewkówiec [pow. Inowrocław]

Uzupełnienia w parafiach: Broniszewice [pow. Pleszew]; Lisków, Chełmce [pow. Kalisz]; Głuszyna, Swarzędz [pow. Poznań]; Góra [pow. Inowrocław]; Lutom [pow. Międzychód]; Grzybowo [pow. Witkowo]; Dźwierszno Wlk. [pow. Wyrzysk]; Krotoszyn; Mączniki [pow. Środa]; Charłupia Mł., Burzenin [pow. Sieradz]
oraz ewangelickich: Rostarzewo [pow. Babimost]; Szamotuły
i USC Szamotuły; Września; Powidz [pow. Witkowo]

Życzę sukcesów w odnajdywaniu przodków!

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 gru 2015, 11:11 
Offline

Dołączył(a): 14 paź 2015, 12:00
Posty: 31
Łukasz Bielecki napisał(a):
D-100 napisał(a):
golka744 napisał(a):
Witam,
poszukuję aktu małżeństwa mojego prapradziadka .Jest on w bazie poznań-project.czy jest możliwość otrzymania skanu,bądź ksero

Witaj Gosiu.
Zapoznaj się informacjami zawartymi na stronie Archiwum Diecezji Pelplińskiej, które udostępnia w swojej pracowni skany lub mikrofilmy ksiąg metrykalnych, między innymi interesującą Cię księgę zawierającą akt małżeństwa Juliusa Priewe i Apolonii Górskiej.
To strona Archiwum.
Poznan Project zawiera jedynie indeksy małżeństw, nie dysponuje natomiast kopiami aktów.


Dodałbym jeszcze że z AD w Pelplinie niedrogo można było zawsze otrzymać skan odpowiedniej strony z księgi - proszę się kontaktować telefonicznie.

No i można spróbować odnaleźć odnośny ślub cywilny dla tej pary na stronie genealogiawarchiwach.pl - niestety teren ten nie jest jeszcze zindeksowany do Poznan Project więc nie wiem w którym USC zarejestrowano ślub - może Zamczysko, Dobrcz lub Fordon?


Witam i dziękuję za podpowiedzi!Znalazłam Osielsko na genealogiawarchiwach.pl należało do USC Zamczysko!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 gru 2015, 23:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3726
Po dzisiejszej aktualizacji w projekcie przekroczyliśmy 1.300.000 rekordów. Dziękuję wszystkim wspierającym nasz wspólny wysiłek.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 gru 2015, 16:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3726
Podsumowanie grudnia - i tym samym całego roku 2015.

Rok zakończyliśmy liczbą 1315556 rekordów w bazie. W ostatnim czasie najwięcej przybywa ślubów cywilnych - a to dzięki coraz większej dostępności skanów z archiwów wielkopolskich na szukajwarchiwach.pl i kujawskich na genealogiawarchiwach.pl (wiele z tych USC indeksowanych jest najpierw dla BASI, ale ląduje i u nas). Wypełnia się również nasza baza parafiami z terenu Kujaw wschodnich, do tej pory marginalnie traktowanych - a także pogranicza sieradzkiego i śląskiego. W zakładce Zasoby starałem się wpisać już wszystkie parafie/miejscowości, któe docelowo mają byc uwzględnione w Projekcie.

W grudniu doszły następujące USC:

Jarocin, Kretków [pow. Jarocin]; Bojanowo [pow. Rawicz]; Ostrzeszów, Strzyżew [pow. Ostrzeszów]; Orzełek, Komierowo, Duża Cerkwica, Nowy Dwór [pow. Złotów]; Połajewo [pow. Oborniki]; Kucharki [pow. Pleszew]; Rychtal, Buczek Wlk. [pow. Namysłów]; Pępowo [pow. Gostyń]; Opalenica [pow. Grodzisk Wlkp.]; Rynarzewo [pow. Szubin]; Strzelno; Poledno [pow. Świecie]; Rojęczyn [pow. Góra]; Skoki [pow. Wągrowiec]; Sieroszewice [pow. Ostrów Wlkp.]; Myślątkowo [pow. Mogilno]; Topola Mała [pow. Odolanów]
oraz parafie Wieniec [pow. Włocławek]; Broniewo, Bronisław [pow. Nieszawa]

Uzupełnienia w parafiach:
Strzyżewo Kościelne [pow. Mogilno]; Poznań-św. Maria Magdalena; Kamionna [pow. Międzychód]; Błaszki [pow. Kalisz]; Turkowy [pow. Syców]; Długa Goślina [pow. Oborniki]; Pakosław [pow. Rawicz]
ewangelickich: Osieczna [pow. Leszno]; Sarnowa [pow. Rawicz]; Orzeszkowo [pow. Międzychód]
oraz USC Ostrów Wlkp.; Wiry [pow. Poznań]; Witkowo; Leszno; Separowo, Kuślin [pow. Grodzisk Wlkp.]; Trzebosz [pow. Góra]; Niewieścin [pow. Świecie]

Za pomoc w Projekcie jeszcze raz dziękuję wszystkim uczestnikom i osobom wspierającym nasze działania na wszelki sposób. Osobno wyrazy wdzięczności składam użytkownikom strony, którzy pozytywnie odpowiedzieli na zamieszczony tam apel pomocy Faustynce.

Wiele radości i sukcesów w nowym roku 2016, w tym nowych odkryć dokonanych z pomocą Poznan Project życzę

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sty 2016, 13:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2014, 16:15
Posty: 282
Lokalizacja: Konin
W wyszukiwarce małżeństw Poznan Project po wpisaniu nazwiska mężczyzny (Krzyżan - dla innych nazwisk być może również), zaznaczeniu parafii Gościeszyn(Żnin) w promieniu 20km, wyszukiwarka nie wyszukuje nazwiska Krzyżan parafii Parlin, chociaż znajduje sie ona (parafia) w przeszukiwanym obszarze. Odwrotnie również ta sytuacja ma miejsce tzn.przy wpisanym nazwisku mężczyzny, zaznaczeniu Parlina nie wyszukuje Gościeszyna.

_________________
Pozdrawiam, Leszek.

Nazwiska:
Jopek,Głowacki,Zbierski,Owczarzak - Janowo k/Środy,par.Mączniki
Szaroleta,Przybysz - Głuszyna k/Poznania
Krzyżan,Danecki - Budzisław,par.Gościeszyn
Szymański,Krzyżan - Szlachcin
Kaczmarek,Hurysz - Żerniki,par.Opatówko


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sty 2016, 13:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3726
Faktycznie jest jakiś błąd w obliczaniu odległości, zbadamy to.

EDIT: Poprawiłem obliczanie odległości, powinno być już OK.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sty 2016, 15:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2014, 16:15
Posty: 282
Lokalizacja: Konin
Dziękuję za odpowiedź.

_________________
Pozdrawiam, Leszek.

Nazwiska:
Jopek,Głowacki,Zbierski,Owczarzak - Janowo k/Środy,par.Mączniki
Szaroleta,Przybysz - Głuszyna k/Poznania
Krzyżan,Danecki - Budzisław,par.Gościeszyn
Szymański,Krzyżan - Szlachcin
Kaczmarek,Hurysz - Żerniki,par.Opatówko


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sty 2016, 20:24 
Offline

Dołączył(a): 09 lis 2014, 13:59
Posty: 231
Lokalizacja: Poznań
Witam, czy ktoś z Was moze zweryfikować wpis dla parafii Kotłów

na stronach projektu wyświetla się małżeństwo Łukasz Strzelec i Magdalena Nowakówna w parafii Kotłów o wpisie 27/1825 - niestety sprawdzając na stronach szukajwarchiwach.pl nie odnalazłem takiego wpisu. Rocznik 1825 kończy mi się na wpisie o nr 26

czy mógłby to ktoś sprawdzić?

pozdrawiam
Mariusz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sty 2016, 22:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3726
Dla PP indeksowane były oryginalne księgi parafialne. Nie muszą być one w 100% zgodne z duplikatami. A w wypadku Kotłowa był podział parafii między powiaty i duplikaty sporządzane były osobno dla części parafii leżącej w pow. Ostrzeszów i osobno dla tej w pow. Odolanów. Dla roku 1825 najwyraźniej zachował się tylko zeszyt odnoszący się do pow. ostrzeszowskiego w związku z tym zapisy z wsi podlegających pod pow. Odolanów mogą być odnalezione tylko w księgach parafialnych (Archiwum Archidiecezjalne w Poznaniu).

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sty 2016, 06:11 
Offline

Dołączył(a): 09 lis 2014, 13:59
Posty: 231
Lokalizacja: Poznań
rozumiem i dziękuję za wyjaśnienie

to mam jeszcze jedną sprawę. Przeglądając PP natrafiłem na zapisy aktów małżeństw pradziada Tomasza Rokickiego. W jednym z zapisów jest błędnie wpisane nazwisko (sprawdziłem to w AP w Kaliszu i posiadam ten dokument). Chodzi o dokument z USC Strzyżew o numerze 17/1888. Nazwisko Tomasza powinno być ROKICKI a nie jak zostało zapisane Rokieki

W dokumencie są również informacje o rodzicach młodych:
Tomasz Rokicki - ojciec: Wojciech Rokicki, matka: Julianna z Bylickich (zmarła)
Marianna Szmata - ojciec: Józef Szmata, matka: Jadwiga z Pieczyńskich

viewtopic.php?f=15&t=11554


pozdrawiam
Mariusz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sty 2016, 12:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3726
Rokicki poprawiony.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sty 2016, 12:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3726
Niezauważenie minęła 10 rocznica wyszukiwarki Poznan Project w internecie - 18 stycznia 2005 Maciej uruchomił pierwszą testową, ale w pełni funkcjonalną wyszukiwarkę. Mieliśmy w tym okresie dane z kilkunastu parafii, ok 33 tysięcy rekordów!

Dla przypomnienia :)

Obrazek

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sty 2016, 13:56 
Offline

Dołączył(a): 03 cze 2014, 11:57
Posty: 5188
Gratulacje dla Twórców PP

_________________
pozdrawiam Grażyna
bugakg@gmail.com

"Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim''


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sty 2016, 15:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 maja 2011, 17:09
Posty: 96
Lokalizacja: Czelin woj.zachodniopomorskie
Wszystkiego najlepszego z okazji Urodzin :D

Pozdrawiam
Bożena

_________________
Kowalski, Domżał, Modrowski, Szafrański, Sulecki, Szarfenberg, Donkiel ( Dąkiel, Dunkiel, Dunkel ), Budnowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sty 2016, 18:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lip 2013, 23:08
Posty: 1200
Dołączam się do życzeń i gratulacji. Kawał czasu... i jaki efekt!
Plurimos annos!


(BTW - bo było o tym wyżej - pytanie:
czy wpisane do komentarza na PP nazwiska w wersji skorygowanej
są zauważane przez wyszukiwarkę?
Czasem tak wstawiam, z nadzieją że pomoże to także w wyszukiwaniu.)


Serdeczne pozdrowienia

_________________
- Krystyna


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sty 2016, 18:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3726
Krystyna z Kujaw napisał(a):
czy wpisane do komentarza na PP nazwiska w wersji skorygowanej
są zauważane przez wyszukiwarkę?
Czasem tak wstawiam, z nadzieją że pomoże to także w wyszukiwaniu.)


Niestety wyszukiwarka nie przeszukuje treści komentarzy.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sty 2016, 18:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lip 2013, 23:08
Posty: 1200
Aha, no to... nic :) never mind

_________________
- Krystyna


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sty 2016, 18:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 paź 2010, 01:54
Posty: 439
Lokalizacja: Poznań
Korzystam z okazji,
Gratuluję Twórcom, Administratorom i Indeksującym :)
I bardzo dziękuję za ogromny wkład ich pracy.

_________________
Pozdrawiam
Olga T.
_____
Tyliński, Drzymała,Słociński, Napierała, Przybylski, Kaczmarek, Jaskóła, Szafrański, Roszak, Biskup, Danielewicz. Zapraszam na bloga: Poznań 1908. Śladami Marianny - przewodnik dla prawnuczki http://poznan1908.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2016, 11:51 
Offline

Dołączył(a): 09 lis 2014, 13:59
Posty: 231
Lokalizacja: Poznań
dziękuję za poprawienie ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2016, 11:53 
Offline

Dołączył(a): 09 lis 2014, 13:59
Posty: 231
Lokalizacja: Poznań
mam pytanie, PP będzie poszerzany o wiek XVIII?i wcześniejsze?

macie takie plany?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2016, 11:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3726
Nie ma takich planów.
Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2016, 12:07 
Offline

Dołączył(a): 21 mar 2007, 10:02
Posty: 2457
mariusz_stachowski napisał(a):
mam pytanie, PP będzie poszerzany o wiek XVIII?i wcześniejsze?

Śluby sprzed 1800 roku przyjmuje BaSIA, ale - powiedzmy sobie szczerze - genealogii większości rodzin w tym okresie nie da się robić na podstawie samych indeksów, pełnią one tylko rolę pomocniczą.

_________________
Pozdrawiam - Bartek

HIC MORTVI VIVVNT ET MVTI LOQVVNTVR. A dbałość o naukę jest miłość.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2016, 13:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2009, 07:51
Posty: 298
Lokalizacja: Kruszwica; Ipswich Suffolk
Zgadzam sie z przedmowcami i administratorem. Jednak wiele osob, w tym ja, uwazaja ze Poznan Projekt jest najbardziej przejzysta strona i bardzo mocno ulatwia poszukiwania genealogiczne. Dlatego co jakis czas uzytkownicy forum pytaja o malzenstwa z lat wczesniejszych.
Serdecznie dziekuje wszystkim indeksujacym, a przede wszystkim Lukaszowi, ze ta strona powstala. Zycze kolejnych 1,3 mln wpisow.

_________________
Pozdrawiam Adam

Genealogia jest super!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lut 2016, 12:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3726
Przegapiłem koniec stycznia, opis aktualizacji będzie zatem pod koniec lutego. Przy okazji, bardzo zachęcam do indeksowania ślubów z USC okolic Bydgoszczy i Inowrocławia - dostępnych pod genealogiawarchiwach.pl - ten serwis nadal chodzi dość powoli, ale chyba nie ma już problemów z nieładującymi się skanami.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2761 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 56  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 62 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL