Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 kwi 2024, 22:40

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2761 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 56  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 lip 2012, 09:52 
Offline

Dołączył(a): 17 maja 2010, 16:07
Posty: 298
Lokalizacja: Gorzów Wlkp-Landsberg
Dziekuje za odpowiedzi

_________________
Pozdrawiam Ewa.

Poszukuje Wójciak lub Wojciak,Gajewscy,Siwa (SCHIWA),Kluczyńscy Tańscy ,Habdanowicz, Paschke ,Stefaniak,Winke,Wollf,Krause
Biskupin,Strzelcze koło Mogilna,Gasawa i okolice ,Miescisko i okolice ,Podolin.,Łaziska. ..


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lip 2012, 10:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3727
Dziś nastąpiła aktualizacja bazy. W sezonie wakacyjnym trochę rzadziej :)

Nowo dodane parafie:

katolickie: Ruchocice [pow. Babimost]; Cekcyn [pow. Tuchola]; Człopa [pow. Wałcz]; Lubstów, Lubstówek [pow. Koło]
ewangelicka Włoszakowice [pow. Wschowa]
USC Międzyrzecz

Uzupełnienia w parafiach:

katolickich:
Dobrzec, Brudzew [pow. Kalisz]; Stare Bojanowo [pow. Śmigiel]; Boruszyn, Kiszewo [pow. Oborniki]; Spławie [pow. Poznań]; Kotłów [pow. Ostrzeszów]; Mikorzyn [pow. Kępno]; Samoklęski [pow. Szubin]; Dubin [pow. Rawicz]; Cieszęcin, Kraszewice [pow. Wieluń]; Modzerowo, Mąkolno [pow. Koło]; Gostyń, Strzelce Wielke [pow. Gostyń]; Srebrnagóra [pow. Żnin]; Gniezno (par. katedralna), Modliszewko, Sokolniki [pow. Gniezno]; Września; Licheń Stary [pow. Konin]; Osielsko [pow. Bydgoszcz]

ewangelickich:
Zduny [pow. Krotoszyn]; Bojanowo [pow. Rawicz]; Białośliwie, Wysoka [pow. Wyrzysk]; Dąbie [pow. Koło]; Margonin [pow. Chodzież]; Trzcianka [pow. Czarnków]; Człopa [pow. Wałcz]; Ostrzeszów

Części materiału nie zdążyłem opracować, pojawi się w sierpniu.

Wszystkim indeksującym oraz użytkownikom życzę miłego wypoczynku!

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 lip 2012, 15:23 
Offline

Dołączył(a): 29 lip 2012, 15:06
Posty: 1
Witam,
Mam pytanie, kiedy będzie uzupełniona w bazie małżeństw parafia Czermin (powiat Pleszew) ?

Czekam na odpowiedź. Pozdrawiam Joanna


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 lip 2012, 16:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2009, 20:13
Posty: 1052
Lokalizacja: Poznań
JOANNAM napisał(a):
Mam pytanie, kiedy będzie uzupełniona w bazie małżeństw parafia Czermin (powiat Pleszew) ?
Joanno,

Wpisy z Czermina z lat 1820-1899 są w bazie PP, vide:
http://poznan-project.psnc.pl/data/baza.php
biorąc pod uwagę, zmieniający się, zakres czasowy projektu, na dzisiaj w bazie brakuje 20 lat czyli indeksacji zachowanych ksiąg z lat 1800-1820 - jeżeli o to pytasz to nie potrafię odpowiedzieć.

Niedawno poszukiwania doprowadziły mnie też do Czermina jak i okolicznych parafii - zupełnie nowy dla mnie obszar, jakby co zapraszam na PW.

_________________
pozdrawiam, Tomek
Odoliński , Odaliński, Oduliński - jeżeli spotkasz się z tymi nazwiskami gdziekolwiek napisz do mnie koniecznie...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 lip 2012, 18:23 
Offline

Dołączył(a): 28 lip 2007, 13:23
Posty: 248
Lokalizacja: Pokrzywno
JOANNAM napisał(a):
Witam,
Mam pytanie, kiedy będzie uzupełniona w bazie małżeństw parafia Czermin (powiat Pleszew) ?

Czekam na odpowiedź. Pozdrawiam Joanna


Odpowiedź jest bardzo prosta: jak się znajdzie chętny do jej zindeksowania.

_________________
Pozdrawiam
Maria Jaś


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 lip 2012, 20:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3727
Chętny o ile wiem już jest, tylko na razie dokańcza wcześniej rozpoczęte indeksy :)

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sie 2012, 20:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3727
Dziś kolejna aktualizacja. Powoli nadrabiamy zaległości.

Nowe parafie:
Katolickie: Polskie Łąkie, Przysiersk, Drzycim [pow. Świecie]; Krajenka [pow. Złotów]; Marcinkowice [pow. Wałcz]; Święciechowa [pow. Leszno]; Kłodawa [pow. Koło]
Ewangelicka: Łowicz Wałecki [pow. Wałcz]

Uzupełnienia w parafiach:

Katolickich: Chociszewo [pow. Międzyrzecz]; Niechanowo [pow. Witkowo]; Srebrnagóra, Kołdrąb [pow. Żnin]; Odolanów; Kokanin, Dzierzbin [pow. Kalisz]; Czerlejno, Pobiedziska [pow. Środa]; Dębnica, Gniezno par. św. Wawrzyńca [pow. Gniezno]; Pakosław, Konary [pow. Rawicz]; Łęgowo-Tarnowo [pow. Wągrowiec]; Baranów [pow. Kępno]; Chełmno [pow. Koło]; Bysław [pow. Tuchola]; Brenno [pow. Wschowa]
Ewangelickich: Murzynko [pow. Inowrocław]; Człopa, Laski Wałeckie [pow. Wałcz]; Książ [pow. Śrem]
Oraz USC Międzychód

Życzę wielu ciekawych odkryć. Dziękuję wszystkim indeksującym, a szczególnie Eugeniuszowi, który z 55 tysiącami wpisów wysunął się na pierwsze miejsce, po 7 latach odbierając palmę pierwszeństwa Elyssie z Australii!!!

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Ostatnio edytowano 03 sie 2012, 19:33 przez Łukasz Bielecki, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sie 2012, 21:38 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2006, 11:47
Posty: 1411
Lokalizacja: Poznań
Łukasz Bielecki napisał(a):
Dziękuję wszystkim indeksującym, a szczególnie Eugeniuszowi, który z 55 tysiącami wpisów wysunął się na pierwsze miejsce, po 7 latach odbierając palmę pierwszeństwa Elyssie z Australii!!!


Po prostu brak mi słów dla benedyktyńskiej pracy Eugeniusza!
Sama zawdzięczam Mu kilka odkryć w tym jedno małżeństwo, poszukiwane przeze mnie ponad 10 lat :)
Dziękuję Eugeniuszowi, Łukaszowi i wszystkim innym indeksującym!

_________________
Asiek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sie 2012, 22:59 
Offline

Dołączył(a): 07 kwi 2009, 12:05
Posty: 97
Lokalizacja: Poznań - Inowrocław
Łukasz Bielecki napisał(a):
Dziękuję wszystkim indeksującym, a szczególnie Eugeniuszowi, który z 55 tysiącami wpisów wysunął się na pierwsze miejsce, po 7 latach odbierając palmę pierwszeństwa Elyssie z Australii!!!


Szacun!
Również składam wielkie podziękowania na ręce indeksujących! Kilka cennych informacji i wskazówek dzięki ich pracy zyskałem.

_________________
Pozdrawiam,
Maksymilian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sie 2012, 00:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 paź 2010, 23:40
Posty: 143
Lokalizacja: Kościan
Nie jestem pewien czy to dobre miejsce na mój post, ale dostałem właśnie informację z AP w Gorzowie Wlkp., że moi przodkowie "urodzili się w latach 1845-1845 w miejscowości Kobylarnia (parafia katolicka Chorzempowo)".
Czy ktoś słyszał o tej parafii? Istnieje oczywiście sołectwo Chorzępowo do którego należy Kobylarnia, ale to chyba parafia Sieraków. W Sierakowie zresztą brali ślub.

Pozdrawiam
Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sie 2012, 00:50 
Offline

Dołączył(a): 08 lut 2008, 00:36
Posty: 651
Lokalizacja: Poznań
Krzysztofie-własnie w ubiegłą niedzielę byłam w Chorzępowie i Kobylarni . Wsie-osady położone przepięknie nad Wartą na skraju puszczy nadnoteckiej.
pozdrawiam

_________________
Hanka

Poszukuje informacji Sępiński Piotr Paweł ,Kubaczewski/a ,Guza Augustyn, Malczewscy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sie 2012, 20:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3727
Dziś powakacyjna aktualizacja bazy.

DODANE PARAFIE:

katolickie: Malanów [pow. Turek]; Borków, Chocz [pow. Kalisz]; Miłosław, Staw [pow. Września]; Lubotyń [pow. Koło]; Raszków [pow. Odolanów]; Leszno

ewangelickie: Sypniewo [pow. Wałcz]; Zaborowo [pow. Leszno]

UZUPEŁNIENIA W PARAFIACH:

katolickich: Nekla, Środa, Grodziszczko [pow. Środa]; Grodzisko, Żegocin [pow. Pleszew]; Kalinowa, Lipe [pow. Kalisz]; Chełmce [pow. Strzelno]; Łabiszyn [pow. Szubin]; Biechowo [pow. Września]; Jutrosin [pow. Rawicz]; Pogorzelica, Sławoszew [pow. Jarocin]; Rogoźno [pow. Oborniki]; Gniezno-Św. Wawrzyniec; Dąbie, Koło, Kłodawa [pow. Koło]; Kołdrąb [pow. Żnin]; Koźmin, Borzęciczki [pow. Koźmin]; Dobrzyca [pow. Krotoszyn]; Podlesie Kościelne [pow. Wągrowiec]; Opalenica [pow. Grodzisk]; Ostrowite [pow. Słupca]; Osielsko [pow. Bydgoszcz]; Dobra [pow. Turek]

ewangelickich: Waszkowo [pow. Rawicz]; Książ [pow. Śrem]; Ostrzeszów

oraz USC Łowyń [pow. Międzyrzecz]

Życzę przyjemnych poszukiwań.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sie 2012, 21:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 kwi 2011, 18:28
Posty: 789
Lokalizacja: Pleszew
Czy mogę się dowiedzieć kto indeksował w Poznan Project - Miłosław - uaktualnienie 1812. znalazłam coś, czego tak długo szukałam...

_________________
Pozdrawiam
Liliana Komorowska

--------------------------------------
Komorowski Antoni akt ur. II poł. XVIIIw.(Czerniejewo i okolice) Brzostowski Antoni zgon poł.XIXw. (?) Brzostowski Kazimierz XVIIIw.(kuj.pom.)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sie 2012, 22:04 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2006, 11:47
Posty: 1411
Lokalizacja: Poznań
lila napisał(a):
Czy mogę się dowiedzieć kto indeksował w Poznan Project - Miłosław - uaktualnienie 1812. znalazłam coś, czego tak długo szukałam...


Niejaka Aleksandra.
Doradzam kontakt z Łukaszem na PW.

_________________
Asiek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 sie 2012, 11:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3727
hari3 napisał(a):
Nie jestem pewien czy to dobre miejsce na mój post, ale dostałem właśnie informację z AP w Gorzowie Wlkp., że moi przodkowie "urodzili się w latach 1845-1845 w miejscowości Kobylarnia (parafia katolicka Chorzempowo)".
Czy ktoś słyszał o tej parafii? Istnieje oczywiście sołectwo Chorzępowo do którego należy Kobylarnia, ale to chyba parafia Sieraków. W Sierakowie zresztą brali ślub.


Chorzępowo i Kobylarnia należały do parafii w Sierakowie.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sie 2012, 20:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 kwi 2011, 18:28
Posty: 789
Lokalizacja: Pleszew
Dziękuję Asiu, może coś z tego będzie :D

_________________
Pozdrawiam
Liliana Komorowska

--------------------------------------
Komorowski Antoni akt ur. II poł. XVIIIw.(Czerniejewo i okolice) Brzostowski Antoni zgon poł.XIXw. (?) Brzostowski Kazimierz XVIIIw.(kuj.pom.)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 wrz 2012, 23:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2011, 08:15
Posty: 157
Lokalizacja: Wrocław
Bardzo proszę o poprawienie w wyszukiwarce nazwiska Albertiny Chwałkowskiej z d. Flens- a nie Flener (parafia Św. Małgorzaty w Poznaniu, wpis 35/1873, ślub z Kazimierzem Chwałkowskim).
pozdrawiam i dziękuję:)
Ewelina


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 wrz 2012, 23:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 kwi 2010, 20:59
Posty: 112
Lokalizacja: Wąsowo pow. Nowy Tomyśl
Elliza napisał(a):
Bardzo proszę o poprawienie w wyszukiwarce nazwiska Albertiny Chwałkowskiej z d. Flens- a nie Flener (parafia Św. Małgorzaty w Poznaniu, wpis 35/1873, ślub z Kazimierzem Chwałkowskim).
pozdrawiam i dziękuję:)
Ewelina


Możesz to sama zrobić klikając na komentarz w pozycji odpowiadającej ww wymienionemy małżenstwu i napisać stowowną uwagę. Pozdrawiam. Zbyszek

_________________
>Navigare necesse est<
Poszukuję: Przydrożny, Grześkowiak, Bryłka.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 wrz 2012, 00:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2010, 21:03
Posty: 4050
Lokalizacja: Obra/Wolsztyn
zibip47 napisał(a):
Elliza napisał(a):
Bardzo proszę o poprawienie w wyszukiwarce nazwiska Albertiny Chwałkowskiej z d. Flens- a nie Flener (parafia Św. Małgorzaty w Poznaniu, wpis 35/1873, ślub z Kazimierzem Chwałkowskim).

Możesz to sama zrobić klikając na komentarz w pozycji odpowiadającej ww wymienionemy małżenstwu i napisać stowowną uwagę.

Ewentualnie zgodnie z zasadami wprowadzonymi przez Łukasza w poniższym wątku:
viewtopic.php?f=1&t=4635&p=41676&hilit=poprawki#p41676

_________________
Pozdrawiam
Jurek


***********
Szanuję pracę i dorobek badawczy innych. Dlatego - zgodnie z Regulaminem Forum i prawem oraz aby nie naruszać praw autorskich i nie dokonywać kradzieży wartości intelektualnych - zamieszczam linki do źródeł informacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 wrz 2012, 10:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2011, 08:15
Posty: 157
Lokalizacja: Wrocław
Jerzy Drzymała napisał(a):
zibip47 napisał(a):
Elliza napisał(a):
Bardzo proszę o poprawienie w wyszukiwarce nazwiska Albertiny Chwałkowskiej z d. Flens- a nie Flener (parafia Św. Małgorzaty w Poznaniu, wpis 35/1873, ślub z Kazimierzem Chwałkowskim).

Możesz to sama zrobić klikając na komentarz w pozycji odpowiadającej ww wymienionemy małżenstwu i napisać stowowną uwagę.

Ewentualnie zgodnie z zasadami wprowadzonymi przez Łukasza w poniższym wątku:
viewtopic.php?f=1&t=4635&p=41676&hilit=poprawki#p41676


Dziękuję:))
Ewelina


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 wrz 2012, 13:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3727
Dziś znów aktualizacja bazy.

DODANE PARAFIE:

katolickie: Cienin Kościelny [pow. Słupca]; Dęby Szlacheckie, Borysławice Kościelne [pow. Koło]
ewangelickie: Szamocin [pow. Chodzież]; Krosno [pow. Śrem]
oraz USC Komorowo [pow. Gniezno].

UZUPEŁNIENIA W PARAFIACH:
katolickich: Odolanów; Wonieść, Stare Bojanowo [pow. Śmigiel]; Gozdowo, Graboszewo [pow. Września]; Mieścisko, Łopienno [pow. Wągrowiec]; Gniezno-św. Michał, Dziekanowice, Kiszkowo [pow. Gniezno]; Gołuchów [pow. Pleszew]; Srebrnagóra [pow. Żnin]; Bledzew [pow. Skwierzyna]; Wysoka, Międzyrzecz [pow. Międzyrzecz]; Góra [pow. Jarocin]; Jeżewo [pow. Gostyń]; Miejska Górka [pow. Rawicz]; Grabów [pow. Ostrzeszów]; Cieszęcin [pow. Wieluń]; Mrocza [pow. Wyrzysk]; Borzeciczki [pow. Koźmin]
ewangelickich: Kręcko [pow. Międzyrzecz]; Trzcianka [pow. Czarnków]; Ostrzeszów; Śmigiel
oraz USC Kłecko [pow. Gniezno] i Konojad [pow. Kościan].

Jak zawsze, życzę wielu ciekawych odkryć.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 wrz 2012, 10:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3727
Dziś kolejna aktualizacja.

Uzupełniono materiał z parafii:
Srebrnagóra [pow. Żnin]; Wonieść [pow. Śmigiel]; Węglewo, Grodziszczko, Śnieciska [pow. Środa]; Graboszewo [pow. Września]; Wysoka [pow. Wyrzysk]; Dobrzec [pow. Kalisz]; Lubstów [pow. Koło]; Golina [pow. Jarocin]; Sokola Dąbrowa [pow. Skwierzyna]; Grzybowo [pow. Witkowo]; Bukowiec [pow. Nowy Tomyśl]; Leszno
oraz ewangelickiej par. Bojanowo [pow. Rawicz]

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 wrz 2012, 18:31 
Offline

Dołączył(a): 28 wrz 2012, 18:26
Posty: 12
Witam!
Nie wiem, czy piszę w odpowiednim miejscu, ale mam pytanie do indeksu z bazy Poznań Project:

parafia katolicka Wilamów, nr aktu 3/1809
akt małżeństwa Konstancji Siekacz i Antoniego Węgielnika.

Czy w akcie nie ma podanego wieku młodych, imion ich rodziców albo czegokolwiek innego?

Z góry bardzo dziękuję

Pozdrawiam
Martyna

_________________
Pozdrawiam
Martyna


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 wrz 2012, 18:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3727
Akurat dla tej parafii mamy tylko indeks zawierający jedynie imiona i nazwiska. W samych metrykach z pewnością są dodatkowe informacje.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 wrz 2012, 01:35 
Offline

Dołączył(a): 30 wrz 2012, 01:24
Posty: 2
Witam serdecznie!
Jestem nowym użytkownikiem forum. Przeglądając bazę małżeństw natrafiłem na swoich przodków :)

Parafia katolicka Modliszewko, wpis 12 / 1837 zgodność: Pan młody: 100%
Matthaeus Krygier (29) ojciec: Laurentius Krygier, matka: Barbara Złoczeska
Marianna Basinska (20) ojciec: Michael Basinski, matka: Elisabeth Walinska

Dodatkowe informacje: viduus

Będę wdzięczny za wszelkie dodatkowe informację na temat Mateusza i Marianny a tym bardziej ich rodziców:)

Z góry dziękuje
Paweł.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 wrz 2012, 07:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sie 2011, 02:50
Posty: 1075
Lokalizacja: Poznań
nasy napisał(a):
Witam serdecznie!
Jestem nowym użytkownikiem forum. Przeglądając bazę małżeństw natrafiłem na swoich przodków :)

Parafia katolicka Modliszewko, wpis 12 / 1837 zgodność: Pan młody: 100%
Matthaeus Krygier (29) ojciec: Laurentius Krygier, matka: Barbara Złoczeska
Marianna Basinska (20) ojciec: Michael Basinski, matka: Elisabeth Walinska

Dodatkowe informacje: viduus

Będę wdzięczny za wszelkie dodatkowe informację na temat Mateusza i Marianny a tym bardziej ich rodziców:)

Z góry dziękuje
Paweł.

Witam
Parafia katolicka Sokolniki Gniezno, wpis 1 / 1806 zgodność: Pan młody: 100%

Michael Basinski

Elisabeth Walinska (18)
Myślę, że swój post powinieneś umieścić w dziale "Poszukuję".

_________________
Pozdrawiam
Izabela
Poszukuję:Mańczak Kacper+Agnieszka Bernacik/Bernad (Komorniki, Rudnicze), Zgoła (Lusowo, Luboń), Hadyniak Tomasz + Barbara Frąszczak (Wiry), Kozłowski Szczepan+Julianna Jakubiak (Żabikowo)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 wrz 2012, 11:31 
Offline

Dołączył(a): 27 gru 2011, 16:48
Posty: 399
Lokalizacja: STARGARD SZCZECINSKI
Łukasz Bielecki napisał(a):
Dziś powakacyjna aktualizacja bazy.

DODANE PARAFIE:

katolickie: Malanów [pow. Turek]; Borków, Chocz [pow. Kalisz]; Miłosław, Staw [pow. Września]; Lubotyń [pow. Koło]; Raszków [pow. Odolanów]; Leszno

ewangelickie: Sypniewo [pow. Wałcz]; Zaborowo [pow. Leszno]

UZUPEŁNIENIA W PARAFIACH:

katolickich: Nekla, Środa, Grodziszczko [pow. Środa]; Grodzisko, Żegocin [pow. Pleszew]; Kalinowa, Lipe [pow. Kalisz]; Chełmce [pow. Strzelno]; Łabiszyn [pow. Szubin]; Biechowo [pow. Września]; Jutrosin [pow. Rawicz]; Pogorzelica, Sławoszew [pow. Jarocin]; Rogoźno [pow. Oborniki]; Gniezno-Św. Wawrzyniec; Dąbie, Koło, Kłodawa [pow. Koło]; Kołdrąb [pow. Żnin]; Koźmin, Borzęciczki [pow. Koźmin]; Dobrzyca [pow. Krotoszyn]; Podlesie Kościelne [pow. Wągrowiec]; Opalenica [pow. Grodzisk]; Ostrowite [pow. Słupca]; Osielsko [pow. Bydgoszcz]; Dobra [pow. Turek]

ewangelickich: Waszkowo [pow. Rawicz]; Książ [pow. Śrem]; Ostrzeszów

oraz USC Łowyń [pow. Międzyrzecz]

Życzę przyjemnych poszukiwań.


Witaj Łukasz

Zwracam sie z prośbą poszukuję aktu slubu moich pradziadków parafi Malanów pow Turek w kregu moich zainteresowań jest nazwisko Dawicki akt slubu Władysław Dawicki i Józefa Dawicka ,oraz akt ur Leonard Dawicki ur 1904 r syn Władysława i Józefy Dawickiej oraz rodzeństwa Leonarda.

Bede wdzieczna za pomoc.
Pozdr Agnieszka.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 wrz 2012, 12:26 
Offline

Dołączył(a): 28 wrz 2012, 18:26
Posty: 12
Martyna napisał(a):
Witam!
Nie wiem, czy piszę w odpowiednim miejscu, ale mam pytanie do indeksu z bazy Poznań Project:

parafia katolicka Wilamów, nr aktu 3/1809
akt małżeństwa Konstancji Siekacz i Antoniego Węgielnika.

Czy w akcie nie ma podanego wieku młodych, imion ich rodziców albo czegokolwiek innego?

Z góry bardzo dziękuję

Pozdrawiam
Martyna
Łukasz Bielecki napisał(a):
Akurat dla tej parafii mamy tylko indeks zawierający jedynie imiona i nazwiska. W samych metrykach z pewnością są dodatkowe informacje.


Witam.
Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Martyna

_________________
Pozdrawiam
Martyna


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 wrz 2012, 12:48 
Offline

Dołączył(a): 26 wrz 2012, 22:55
Posty: 14
Parafia katolicka Grodzisk Wielkopolski [Grätz], wpis 27 / 1893 zgodność: Pan młody: 100%

Joannes Vogel (41) ojciec: Joseph Vogel, matka: Aemilia Ritter

Hedvigis Melerowicz (23) ojciec: Augustinus Melerowicz, matka: Josepha Reterka

Z tego małżeństwa z pewnością pochodzi trzech synów: Antoni, Jan i Józef.
Mąż Jadwigi ma jednak i starszego syna Ładysława (tak wg dokumentów brzmi to imię) urodzonego w 1888 bądź w 1889 roku, czyli na 4-5 lat przed ślubem. Sam jest od Jadwigi o 18 lat starszy, więc jest prawdopodobne, że Jadwiga jest jego drugą żoną. Nigdzie jednak nie ma na potwierdzenie tego żadnych dokumentów.
Tajemnica rodzinna mówi, że Jadwiga była służącą, koło której "zakręcił" się Jan (chyba) po śmierci żony.
Czy da się sprawdzić, czy przed Jadwigą Jan miał inną żonę?

_________________
Roman J. Stachowiak
Poszukuję przodków z rodziny Vogel, Stachowiak, Śliwiński


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 wrz 2012, 15:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2010, 21:03
Posty: 4050
Lokalizacja: Obra/Wolsztyn
RomanS napisał(a):
Parafia katolicka Grodzisk Wielkopolski [Grätz], wpis 27 / 1893 zgodność: Pan młody: 100%

Joannes Vogel (41) ojciec: Joseph Vogel, matka: Aemilia Ritter

Hedvigis Melerowicz (23) ojciec: Augustinus Melerowicz, matka: Josepha Reterka

Z tego małżeństwa z pewnością pochodzi trzech synów: Antoni, Jan i Józef.
Mąż Jadwigi ma jednak i starszego syna Ładysława (tak wg dokumentów brzmi to imię) urodzonego w 1888 bądź w 1889 roku, czyli na 4-5 lat przed ślubem. Sam jest od Jadwigi o 18 lat starszy, więc jest prawdopodobne, że Jadwiga jest jego drugą żoną. Nigdzie jednak nie ma na potwierdzenie tego żadnych dokumentów.
Tajemnica rodzinna mówi, że Jadwiga była służącą, koło której "zakręcił" się Jan (chyba) po śmierci żony.
Czy da się sprawdzić, czy przed Jadwigą Jan miał inną żonę?


Władysław urodził się dnia 11 sierpnia 1889 roku jako syn niezamężnej służącej Jadwigi Mellerowicz i został uznany przez Jana Vogla dnia 21 listopada 1893 roku.
Wszystko (łącznie ze ustaleniem pisowni nazwiska na Fogel) jest w akcie urodzenia Władysława - USC Grodzisk nr 297/1889
http://szukajwarchiwach.pl/53/1857/0/1/ ... ktb6C_4fHA

_________________
Pozdrawiam
Jurek


***********
Szanuję pracę i dorobek badawczy innych. Dlatego - zgodnie z Regulaminem Forum i prawem oraz aby nie naruszać praw autorskich i nie dokonywać kradzieży wartości intelektualnych - zamieszczam linki do źródeł informacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 wrz 2012, 19:17 
Offline

Dołączył(a): 26 wrz 2012, 22:55
Posty: 14
Dzięki wielkie

_________________
Roman J. Stachowiak
Poszukuję przodków z rodziny Vogel, Stachowiak, Śliwiński


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 wrz 2012, 19:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3727
algaa napisał(a):

Witaj Łukasz

Zwracam sie z prośbą poszukuję aktu slubu moich pradziadków parafi Malanów pow Turek w kregu moich zainteresowań jest nazwisko Dawicki akt slubu Władysław Dawicki i Józefa Dawicka ,oraz akt ur Leonard Dawicki ur 1904 r syn Władysława i Józefy Dawickiej oraz rodzeństwa Leonarda.

Bede wdzieczna za pomoc.
Pozdr Agnieszka.


To mogę tylko doradzić kwerendę w AP Konin.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 wrz 2012, 19:55 
Offline

Dołączył(a): 27 gru 2011, 16:48
Posty: 399
Lokalizacja: STARGARD SZCZECINSKI
Łukasz Bielecki napisał(a):
algaa napisał(a):

Witaj Łukasz

Zwracam sie z prośbą poszukuję aktu slubu moich pradziadków parafi Malanów pow Turek w kregu moich zainteresowań jest nazwisko Dawicki akt slubu Władysław Dawicki i Józefa Dawicka ,oraz akt ur Leonard Dawicki ur 1904 r syn Władysława i Józefy Dawickiej oraz rodzeństwa Leonarda.

Bede wdzieczna za pomoc.
Pozdr Agnieszka.


To mogę tylko doradzić kwerendę w AP Konin.


Bardzo dziekuję za info.

Pozdr Agnieszka.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 paź 2012, 20:43 
Offline

Dołączył(a): 15 wrz 2012, 14:31
Posty: 68
Lokalizacja: Mogilno
Chciałabym się zapytać o zindeksowanie parafii Kamieniec k.Trzemeszna, czy ktoś się podjął ?

Pozdrawiam

_________________
Pozdrawiam

Maria Szczechowicz/ Górna




Górni, Strzeleccy, Kwiatkowscy, Ledzińscy, Grams, Kozłowscy, Krawczyk, Kościańscy, Bachorz, Kleczewscy, Czesławscy

zapraszam na bloga
http://moiprzodkowie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 paź 2012, 21:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3727
Dotąd nie, ale zapraszam :)
Księgi są w AAD Gniezno.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 paź 2012, 21:11 
Offline

Dołączył(a): 15 wrz 2012, 14:31
Posty: 68
Lokalizacja: Mogilno
Gdyby można robić to w domu :wink:

_________________
Pozdrawiam

Maria Szczechowicz/ Górna




Górni, Strzeleccy, Kwiatkowscy, Ledzińscy, Grams, Kozłowscy, Krawczyk, Kościańscy, Bachorz, Kleczewscy, Czesławscy

zapraszam na bloga
http://moiprzodkowie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 paź 2012, 22:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3727
Dziś znów zaktualizowałem bazę.

Dodane parafie: Kamionacz, Gruszczyce [pow. Sieradz]; Krzymów [pow. Konin] i ewangelicka par. Ostrów Wlkp.

Uzupełnienia: Ceradz Kościelny [pow. Poznań]; Kucharki [pow. Pleszew]; Brodnia, Jeziorsko [pow. Turek]; Osielsko [pow. Bydgoszcz]; Długie Stare [pow. Leszno]; Modzerowo, Błenna, Dobrów [pow. Koło]; Zbarzewo, Niechłód [pow. Wschowa]; Panienka [pow. Jarocin]; Białężyn [pow. Oborniki]; Dłużyna [pow. Śmigiel]; Brzyskorzystew [pow. Żnin]
ewangelickie: Inowrocław; Koźmin; Rydzyna [pow. Leszno]
oraz USC Międzychód.

W Klubie Dziesięciu Tysięcy witam Sławka Kurka (nick Sławomirek), który indeksuje głównie parafie okolic Śmigla, Wschowy, Leszna i Rawicza. Bardzo dziękuję!
W Klubie jest obecnie 19 osób :)

Życzę miłych poszukiwań.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 paź 2012, 12:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2012, 11:34
Posty: 589
Lokalizacja: Mieszków Jarocin
mam pytanie:
Gdzie znajdują się ksiegi z parafii Mieszków pow Jarocin? z lat 1889-1899, w archiwum czy w parafii?

_________________
Pozdrawiam
Krzysztof
Nazwiska:Chudak,Robak,Zawisła(Wilkowyja,Kadziak,Paruchów) Staszak(Mieszków)Kościelniak,Stefański(Jarocin)Malinowski(Bruczków)Antoniewicz(Panienka)Heidner,Taterka ,Wyduba,Malecha,Grzesiński,Grabas,(Mokronos)Bötcher(Jutrosin)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 paź 2012, 12:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5182
xiu22 napisał(a):
...Gdzie znajdują się ksiegi z parafii Mieszków pow Jarocin? z lat 1889-1899, w archiwum czy w parafii?

Zawsze trzeba sprawdzić najpierw w katalogach archiwalnych

Archiwum Archidiecezjalne w Poznaniu:
http://www.aap.poznan.pl/archiwum.php

Archiwum Archidiecezjalne w Gnieźnie:
http://www.archiwum.archidiecezja.pl/pl ... -line.html

Mieszków jest w AA Poznań.

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 paź 2012, 21:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 paź 2008, 06:53
Posty: 37
Lokalizacja: Wrocław
Bardzo prosiłabym o udostępnienie informacji/skanu aktu ślubu, który niestety jest w zasobach AA Gniezno

Roch Kostujak i Franciszka Kowalska akt nr 6/1864 Żegocin

i ewentualnie

Walenty Kostujak i Zofia Derbich akt nr 18/1824 Pleszew

Będę niezmiernie wdzięczna za informacje.

Pozdrawiam
Ola


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 paź 2012, 21:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 wrz 2009, 18:30
Posty: 50
Będę wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu następującego problemu, który uporczywie mi się wyświetla (przy wskazanych na obrazku kryteriach wyszukiwania - w przypadku innych wszystko jest OK):

Obrazek

Ewentualnie, jeśli komuś udałoby się uzyskać wiedzę odnośnie tego jednego zgodnego wyniku - proszę o podanie wskazanych danych dotyczących małżeństwa Adamskiego z Markiewiczówną w okresie 1800-1899... :)

Z góry dziękuję za pomoc! :)

PS. Chyba, że wyszukiwarka w ramach błędu robi mnie w balonika i nie ma żadnych "1 zgodnych wyników"... ;)

_________________
Pozdrawiam,
Bartłomiej Czyżewski

Zapraszam na bloga:
http://mojagenealogia.blogspot.com/
Moje biedy:
http://mojagenealogia.blogspot.com/2011 ... hiwum.html


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 paź 2012, 21:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:22
Posty: 1360
Lokalizacja: Strzelno
Wyniki zgodne:
Znaleziono 1 zgodnych wyników
Parafia katolicka Czempiń, wpis 24 / 1864 zgodność: Pan młody: 100% Panna młoda: 100%
Valentinus Adamski (48)
Agnes Markiewicz (26) Dodatkowe informacje: wdowiec

_________________
Marzena
Szukam:Zgórski,Jankowski,Musiałowski,Wojtasik,Gabryszak,Andrzejczak,Szulczewski,Woźniak,Gryger (Gregier),Kuraszkiewicz,Grzeszkiewicz (Grzeszkowiak),Leśniewicz,Walczak,Orłowski,Tarnecki,Wiśniewski (były powiat Strzelno,okolice Skulska i Wilczyna)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 paź 2012, 22:08 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2010, 17:37
Posty: 282
Chyba, że chodziło o Markowską (jak na Twoim obrazku) to:

Stephanus Adamski 30 viduus
Antonina Markowska 27
9/1861 Śrem

Danka

_________________
___________________________________________________________________________________________
Poszukuję:data i miejsce ur. Jakub Mucha (ok.1815) ,nazwiska: Jamry, Kobierski, Lier (połudn.Wielkopolska)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 paź 2012, 22:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 wrz 2009, 18:30
Posty: 50
Marzeno, Danko

Bardzo Wam dziękuję za podane informacje - mnie niestety nadal nic a nic (poza wskazanym błędem) się nie wyświetla...

PS. Danko, oczywiście szukałem Markowskiej, ale w jednym dokumencie zapisano "Markiewicz". Mam już w głowie zakodowane by szukać obydwu i stąd inne nazwisko na załączonym obrazku i inne w poście. :oops:

_________________
Pozdrawiam,
Bartłomiej Czyżewski

Zapraszam na bloga:
http://mojagenealogia.blogspot.com/
Moje biedy:
http://mojagenealogia.blogspot.com/2011 ... hiwum.html


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 paź 2012, 11:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2006, 07:34
Posty: 2336
Lokalizacja: Gniezno
Kto indeksował prosze sprawdzić i potwierdzic poprawność
Parafia katolicka Łopienno, wpis 2 / 1890 zgodność: Pan młody: 100%

Michael Fischer

Josepha Strzelecka

wynika lub się mylę to byli rodzice z tego ślubu
http://szukajwarchiwach.pl/53/1889/0/3/ ... uRDNCycMug
http://szukajwarchiwach.pl/53/1889/0/3/ ... eljGrlRrOQ
Łopienno 1900 ślub Jan Szulc & Rozalia Fisher

_________________
Ala i Leszek Kabaciński-kabat53
http://www.leszekkabacinskikabat.com/
Springer+-1764iPriebe,Linette ej y
Brzeźniak:Kłecko,Łagiewniki Kościelne,Szamotuły,Koźmin,Obrzycko
Grempka,Srajek/Owczarczak/Majchrzak k/Kościana,Wyskoć,Wławie,Maciejewo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 paź 2012, 18:42 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2010, 17:37
Posty: 282
Bardzo proszę o poprawienie komentarza w PP
Franciszek Szelążyk
Anna Dramicka
6/1829 Lubiń

Zamiast znaku " pojawiło się nieplanowane słowo.
Trochę to dziwacznie wygląda :oops:

Pozdrawiam
Danka

_________________
___________________________________________________________________________________________
Poszukuję:data i miejsce ur. Jakub Mucha (ok.1815) ,nazwiska: Jamry, Kobierski, Lier (połudn.Wielkopolska)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lis 2012, 23:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3727
Dziś aktualizacja bazy.

DODANO PARAFIE:
Janiszew [pow. Koło]; Raciążek [pow. Nieszawa]
oraz USC Michałowo, Krerowo [pow. Środa]; Kluczewo [pow. Śmigiel]; Kobylagóra [pow. Ostrzeszów]

UZUPEŁNIENIA W PARAFIACH:
katolickich:
Domachowo [pow. Gostyń]; Chlewiska, Ostrowo k. Gniewkowa [pow. Inowrocław]; Jaraczewo [pow. Jarocin]; Świątkowo, Żerniki [pow. Żnin]; Cerekwica, Poznań-Fara [pow. Poznań]; Wysoka, Miasteczko [pow. Wyrzysk]; Zaniemyśl [pow. Środa]; Mchy [pow. Śrem]; Powidz [pow. Witkowo]; Jeziorsko [pow. Turek]; Wieruszów [pow. Wieluń]; Ostrowite [pow. Słupca]; Chełmno, Lubstówek [pow. Koło]; Krzymów [pow. Konin]; Tursko [pow. Pleszew]
ewangelickich:
Wronki [pow. Szamotuły]; Krosno, Bnin [pow. Śrem]; Rawicz, Sarnowa [pow. Rawicz]; Rydzyna [pow. Leszno]
oraz USC Komorowo [pow. Gniezno]; Miłosław [pow. Września]

Jak zwykle życzę nowych odkryć w bazie.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lis 2012, 22:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2009, 14:03
Posty: 103
Lokalizacja: Gniezno/Powidz
Proszę o usunięcie komentarza:
Parafia katolicka Powidz, wpis 22 / 1850

_________________
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Poszukuję informacji o nazwiskach: Kaczyński, Pietrzak, Liberkowski, Wróblewski, Nowak, Oziemkowski, Gawarecki,


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 lis 2012, 11:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3727
Krys85 napisał(a):
Proszę o usunięcie komentarza:
Parafia katolicka Powidz, wpis 22 / 1850


Zrobione.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 lis 2012, 11:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3727
danamat2 napisał(a):
Bardzo proszę o poprawienie komentarza w PP
Franciszek Szelążyk
Anna Dramicka
6/1829 Lubiń

Zamiast znaku " pojawiło się nieplanowane słowo.
Trochę to dziwacznie wygląda :oops:

Pozdrawiam
Danka


Usunąłem cudzysłowy.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2761 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 56  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL