Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 19 sie 2017, 17:36

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2213 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 41, 42, 43, 44, 45
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 sie 2017, 08:04 

Witam,
Szukam dostępu do akt z USC Żarczyn (także pod nazwą USC Stołężyn), chodzi mi o wpis 11 z 1875.
Niestety nigdzie nie mogę tego dostać online, w szukajwarchiwach niema skanów, na familysearch też nie nie znalazłem.
Wpisu na Poznan Project dokonał Pan Eugeniusz Forma, ma ktoś do niego kontakt?
Pozdrawiam

Poszukuję osób o nazwiskach Hejnicki / Heynicki / Heinicki / Chejnicki.

Poszukuję informacji o Michał Chejnicki i Georg Hejnicki, oraz danych o mieskzańcach miejscowości Stołężyn.

Każda informacja na wagę złota.

PostNapisane: 18 sie 2017, 08:13 

Hejnik napisał(a):
Witam,
Szukam dostępu do akt z USC Żarczyn (także pod nazwą USC Stołężyn), chodzi mi o wpis 11 z 1875.
Niestety nigdzie nie mogę tego dostać online, w szukajwarchiwach niema skanów, na familysearch też nie nie znalazłem.
Wpisu na Poznan Project dokonał Pan Eugeniusz Forma, ma ktoś do niego kontakt?
Pozdrawiam

Ten USC jest online na genealogiawarchiwach.pl

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.

PostNapisane: 18 sie 2017, 10:20 

Witam,
Panie Łukaszu, jest błąd w PP. Znalazłem w genalogiawarchiwach.pl ten wpis https://ibb.co/bPLGGk a tam nazwisko Muller.
Przeszukam wszystkie wpisy, może znajdę pod innym.
Pozdrawiam

Poszukuję informacji o Michał Chejnicki i Georg Hejnicki, oraz danych o mieskzańcach miejscowości Stołężyn.

PostNapisane: 18 sie 2017, 10:26 

Hejnik napisał(a):
Witam,
Panie Łukaszu, jest błąd w PP. Znalazłem w genalogiawarchiwach.pl ten wpis https://ibb.co/bPLGGk a tam nazwisko Muller.
Przeszukam wszystkie wpisy, może znajdę pod innym.
Pozdrawiam

Przecież to jest akt urodzenia.

PostNapisane: 18 sie 2017, 11:09 

OK, mój błąd. Tylko ja nie znam niemczyzny, a akta figurowały jako "akta stanu cywilnego - pierwopisy" a oprócz tego są "Akta urodzeń" więc założyłem, że te pierwsze to śluby.

Trochę lepiej mogliby to opisać.

A może wyjaśnisz mi dlaczego mamy taki misz masz różnych informacji. Część w Project Poznan, część szukajwarchiwach, część w genealogiawarchiwach, projekt BASIA, ZOSIA, PRADZIAD... i Bóg raczy wiedzieć ile jeszcze tego jest. Dlaczego nikt nie pomyślał by to uporządkować i połączyć.

Pozdrawiam i przepraszam za zamieszanie

PostNapisane: 18 sie 2017, 11:40 

Hejnik napisał(a):
OK, mój błąd. Tylko ja nie znam niemczyzny, a akta figurowały jako "akta stanu cywilnego - pierwopisy" a oprócz tego są "Akta urodzeń" więc założyłem, że te pierwsze to śluby.

Trochę lepiej mogliby to opisać.

A może wyjaśnisz mi dlaczego mamy taki misz masz różnych informacji. Część w Project Poznan, część szukajwarchiwach, część w genealogiawarchiwach, projekt BASIA, ZOSIA, PRADZIAD... i Bóg raczy wiedzieć ile jeszcze tego jest. Dlaczego nikt nie pomyślał by to uporządkować i połączyć.

Pozdrawiam i przepraszam za zamieszanie

Korzystasz bezpłatnie z cudzej pracy i jeszcze masz czelność krytykować "bałagan". Jeśli nie podobają się Tobie PP i BaSIA, to stwórz własną wyszukiwarkę.

PostNapisane: 18 sie 2017, 11:40 

Hejnik napisał(a):

Poważnie pytasz i chcesz, żebym na to pytanie odpowiadał, czy retorycznie?

PostNapisane: 18 sie 2017, 11:59 

Panie Henryku,
Proszę nie mylić krytyki z dociekliwością :idea: .
Jestem ciekaw dlaczego stworzono różne narzędzia poszukiwawcze.
Jestem po prostu zdziwiony, szczególnie, że z opisu na stronach szukajwarchiwach i genealogiawarchiwach wynika, że są to strony Państwowe.
Proszę mnie poprawić jeśli się mylę, ale jestem tylko amatorem na tropie.
Mówię poważnie (pewnie trochę głupie pytanie dla wtajemniczonych).

Pozdrawiam i proszę nie szukać hejterów tam gdzie ich nie ma.

P.S. Znalazłem. Dziękuję Łukaszu za informacje, że byłem w błędzie.

PostNapisane: 18 sie 2017, 13:29 

Przecież wrzucasz do jednego worka rozmaite inicjatywy i projekty.

Od biedy można by faktycznie oczekiwać spójnych działań od instytucji państwowych (archiwa plus NAC) - i faktycznie może być denerwujące to, że rozwinięta centralnie platforma Szukajwarchiwach.pl obejmuje tylko część polskich archiwów, a niektóre znalazły fundusze z innych programów i w związku z tym ich skany udostępniane są na osobnych stronach. Tutaj oczywiście chodzi głównie (ale nie tylko) o genealogiawarchiwach czyli zasoby archiwów kujawsko-pomorskiego. Nie dość, że inna strona, to jeszcze bardzo egzotyczny interfejs i dopiero po miesiącach nalegań umożliwiono ściąganie skanów.

Jednak jeśli chodzi o projekty towarzystw genealogicznych (jak BaSIA, PomGenBaza, Lubgens, Geneteka), czy osób prywatnych (Poznan Project) - to kto niby miałby to koordynować? Taka już natura ludzka, że działania tego typu kwitną wtedy, gdy pozwoli się ludziom działać zgodnie z własnym planem i pasją. Różnorodność inicjatyw jest tak naprawdę wartością pozytywną, stanowi o bogactwie efektów. Później mogą się pojawić inicjatywy koordynacyjne. Założenie, że ktoś z góry mógłby wymyślić efekt i nakazać ludziom od zera działać dla jego osiągnięcia jest nierealistyczne.

PostNapisane: 18 sie 2017, 13:45 

Dzięki.
Rzeczywiście, człowiek nie pomyśli.
Jeszcze raz wielkie dzięki, przy tej okazji za fantastyczny pomysł.
PP daje idealne "kotwiczki" do tego by szukać dalej. Kwestia właśnie tego "dalej" bywa momentami irytująca, gdy jeden fragment informacji jest w bazie A, a drugi (lub ten sam tylko obszerniejszy) w bazie B.
Żeby nie było, że marudzę (czy hejtuję) doceniam pracę, że jest gdzie szukać i jak wspomniałeś warto doceniać to bogactwo. Nawet ci, co tak jak ja mieszkają z dala od rodzinnego "gniazda" mogą doszukiwać się swoich korzeni.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie :)

PostNapisane: 18 sie 2017, 16:27 

Hejnik napisał(a):

Panie Krzysztofie, na Pańskim miejscu cieszyłbym się, że 'suchą nogą', bez wychodzenia z domu mam dostępną taką olbrzymią ilość informacji. I to za friko :wink: Dwadzieścia lat temu, kiedy zaczynałem 'zabawę' w poszukiwanie Przodków wysiadywało się w archiwach nad ORYGINAŁAMI ksiąg i skwapliwie przepisywało wszystko do zeszytu. Dzisiaj jak pomyślę, że miałbym wziąć do ręki XVII czy XVII-wieczny rękopis....
A poza tym wszystkim cała przyjemność polega właśnie na SZUKANIU :!: :!:

Vulnerant omnes, ultima necat
poszukuję: Wietrzykowski, Wyzuj, Gibowski, Sławek, Dembecki, Robakowski, Stachowski, Mackowiak

PostNapisane: 18 sie 2017, 20:37 

Łukasz Bielecki napisał(a):
.... Różnorodność inicjatyw jest tak naprawdę wartością pozytywną, stanowi o bogactwie efektów. Później mogą się pojawić inicjatywy koordynacyjne....

To jest wg mnie najlepsze podsumowanie tej dyskusji...
Ilekroć na forum pojawia się NOWY UŻYTKOWNIK temat się "odnawia" . Z radością witamy NOWYCH UŻYTKOWNIKÓW, chcemy się z WSZYSTKIMI dzielić naszą pracą ale i zapraszamy do współpracy... Jako, że NIC W ŻYCIU NIE JEST TAK DOSKONAŁE by zadowolić każdego spokojne i mądre rady będą mile widziane

Pozdrawiam i życzę sukcesów w poszukiwaniach

PostNapisane: 19 sie 2017, 15:02 

Nie ma to jak głos doświadczenia Pani Genowefo.
No cóż jestem dzieckiem XXI wieku i myślę czasami, że jak czegoś nie ma w internecie to nie istnieje.

Przepraszam wszystkich którzy poczuli się urażeni moimi słowami.

A Panu Pawłowi chciałbym wyjątkowo podziękować, bo dzięki jego pomocy 'suchą nogą' zaczynam łapać łacinę, to bynajmniej nie tą podwórkową.

Pozdrawiam

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2213 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 41, 42, 43, 44, 45

Strefa czasowa: UTC + 1