Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 11:16

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2761 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 56  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 lis 2011, 12:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 kwi 2010, 20:59
Posty: 112
Lokalizacja: Wąsowo pow. Nowy Tomyśl
Ja zrozumiałem całą sytuację - jest inna niż w Basi. Zdenerwowała mnie tylko bezczelna insynuacja o domaganiu się dalszej indeksacji interesujących mnie parafii. Podjąłem pierwsze kroki by samemu coś dorzucić do zbiorowego wysiłku. W Bukowcu (Nowy Tomyśl) są akta metrykalne od 1879r. Rozmawiałem dziś z ks proboszczem na temat ewntualnej indeksacji. Entuzjazmu nie było, bo prosiłem o spotkanie w tej sprawie, ale ksiadz w tym tygodniu nie ma czasu i prosił o telefon w przyszłym tygodniu. Z opowieści innych wiem że są klopoty w udostępnianiu ksiąg. Wiem ze to własnośc kościoła a ks proboszcz jest jego reprezentantem. Pozdrawiam. Zbyszek

_________________
>Navigare necesse est<
Poszukuję: Przydrożny, Grześkowiak, Bryłka.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lis 2011, 13:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
zibip47 napisał(a):
Podjąłem pierwsze kroki by samemu coś dorzucić do zbiorowego wysiłku. W Bukowcu (Nowy Tomyśl) są akta metrykalne od 1879r. Rozmawiałem dziś z ks proboszczem na temat ewntualnej indeksacji.


Życzę w takim razie powodzenia, bo ten indeks bardzo się do Projektu przyda. W rozmowie z Ks. Proboszczem można nadmienić, że prace w ramach Projektu (indeksacja ksiąg małżeństw z lat 1800-1899) prowadzone są za zgodą Archiwum Archidiecezjalnego. Nie oznacza to w sensie prawnym "zgody na indeksowanie w parafii" bo jak piszesz, dysponentem ksiąg parafialnych jest Proboszcz, ale może stanowić argument i swego rodzaju referencję, bo świadczy że jest nad Projektem nadzór ze strony Archidiecezji i nie zachodzi obawa niewłaściwego wykorzystywania informacji z ksiąg, które są na parafii.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lis 2011, 13:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
zibip47 napisał(a):
Ja zrozumiałem całą sytuację - jest inna niż w Basi.


Sytuacja jest inna, niż w Basi, ponieważ inna jest filozofia prac w obu projektach. Projekt BASIA koncentruje się na opracowaniu materiałów udostępnionych online (skany) przez Archiwa i w związku z tym Piotr napisał program, który "centralnie" ułatwia indeksującym dostęp do tych skanów, ich indeksację i transmisję danych. W przypadku Poznan Project sytuacja jest inna: wysiłek pozyskiwania materiałów pozostaje zasadniczo po stronie osoby sporządzającej indeks (choć ja staram się to na różne sposoby ułatwić i wspomóc), większość ksiąg nie jest dostępna online i dostęp do nich uzyskuje się w odpowiednich archiwach, polskich i zagranicznych, na mikrofilmach u Mormonów, a w wielu przypadkach wciąż na parafiach, za zezwoleniem proboszczów. Następnie indeks należy przesłać do mnie, a ja umieszczam go w bazie danych.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lis 2011, 18:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sty 2011, 13:10
Posty: 76
Mam pytanie Łukaszu.
Czy z indeksu, który zrobiłem dla PP da się przenieść dane do BASI? Pytam się, bo mam w ten sposób zindeksowane urodzenia/chrzty.

_________________
Krzysztof Jędrzejak - Ostrzeszów

Poszukuję danych o rodzinie Jędrzejak - okolice Ostrzeszowa, Chlewa i Odolanowa, Jurkiewiczów - okolice Ostrzeszowa, Gąszczaków - okolice Opatowa, ziemi kępińskiej i wieluńskiej, Ratzingów - okolice Kępna


Ostatnio edytowano 15 lis 2011, 22:35 przez kajo65, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lis 2011, 18:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Wyślij je do Piotrka, on sobie pewnie poradzi z konwersją :)

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lis 2011, 19:55 
Offline

Dołączył(a): 01 mar 2007, 17:56
Posty: 64
Lokalizacja: Łódź
Czy w Poznan Project jest gdzieś informacja o tym z jakiego archiwum pochodzą dane indeksacje?
Na przykład parafia Lubosz znajduje się w: AA Poznań, WAP Poznań, WAP Gorzów Wlkp., Standesamt I Berlin
Czy wszystkie te archiwa zostały zindeksowane i kto jakie indeksował?
Pozdrawiam - genoan (Andrzej Nowak)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lis 2011, 20:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Hm... jakbym jeszcze w tabelce http://bindweed.man.poznan.pl/posen/data/baza.php rozpisywał każdą parafię w takiej formie, to miałaby 100 ekranów długości :)

Jednak można się dowiedzieć skąd pochodzi informacja o konkretnym zapisie: gdy w wyniku klikamy na "akt oryginalny" dostajemy notkę w którym archiwum ten zapis się znajduje. Jeśli istnieją i księgi oryginalne i duplikaty, każdy w innym archiwum, to będzie to oczywiście archiwum w którym jest jednostka, którą właśnie indeksowano.

Pozdrawiam,
Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lis 2011, 21:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 lip 2011, 12:59
Posty: 211
Lokalizacja: Śrem-Kórnik
Już tylu się tu dzisiaj wypowiadało na temat Poznań Projekt i BASIA. Ja najzwyczajniej mówię wszystkim indeksującym DZIĘKUJĘ!!!. Dzięki Wam, waszemu zaangażowaniu w sprawę indeksacji, tacy jak ja mogą poszukiwać śladów swoich przodków. Jeszcze raz serdeczne dzięki. Być może przyjdzie taka chwila że sam również włączę się do indeksacji.
Pozdrawiam Piotr

_________________
Pozdrawiam
Piotr Guzik


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lis 2011, 17:16 
Offline

Dołączył(a): 04 lut 2011, 15:45
Posty: 50
Lokalizacja: Stęszew
Mam pytanie odnośnie strony z indeksem małżeństw Poznań Project . Pytanie dotyczy cyfr w nawiasie i i liczby po ukośniku w wpisie . Czego dotyczą te liczby ?

_________________
Cichosz Marcin


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lis 2011, 17:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 paź 2009, 18:31
Posty: 235
W nawiasach jest podany wiek pary młodej w dniu ślubu, a np. 27/1867 oznacza, że jest to 27 akt w danej parafii w roku 1867.

_________________
Pozdrawiam
Anna

Poszukuję osób o nazwisku:
Balasiewicz, Litwin, Szklarek, Snycer, Smektała, Szpurtacz (Jutrosin),


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lis 2011, 17:28 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2006, 11:47
Posty: 1411
Lokalizacja: Poznań
Jeśli dobrze zrozumiałam pytanie, to numer aktu i rok ślubu.
Przykładowo 21/1845 oznacza nr 21 aktu z roku 1845.

_________________
Asiek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2011, 10:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Dziś znów aktualizacja bazy.

NOWE PARAFIE:

Katolicka: Chełmce [pow. Kalisz]
Ewangelickie: Oborniki; Dąbie [pow. Koło]
USC: Kąkolewo, Kuślin [pow. Nowy Tomyśl]

UZUPEŁNIENIA:

Katolickie: Świerczyna, Kąkolewo [pow. Leszno]; Trzebiszewo, Skwierzyna, Przytoczna [pow. Skwierzyna]; Śrem, Gogolewo, Rogalinek [pow. Śrem]; Rogowo, Izdebno, Chomiąża [pow. Żnin]; Biała, Niekursk [pow. Czarnków]; Mrocza [pow. Wyrzysk]; Brudnia, Ostrowo k. Pakości, Murzynno [pow. Inowrocław]; Łaszczyn [pow. Rawicz]; Kosieczyn [pow. Międzyrzecz]; Grodzisk; Wytomyśl [pow. Nowy Tomyśl]; Przemęt [pow. Babimost]; Kępno, Opatów [pow. Kępno]; Koronowo, Byszewo, Łąsko Wielkie [pow. Bydgoszcz]; Kościelna Wieś [pow. Kalisz]; Grabie [pow. Toruń]; Mikstat [pow. Ostrzeszów]; Wieleń; Kobierno [pow. Krotoszyn]

Ewangelickie: Poznań-par. luterańska; Siedlisko, Runowo, Stajkowo, Jędrzejewo, Romanowo [pow. Czarnków]; Skoki, Rejowiec, Gołaszewo [pow. Wągrowiec]; Dobrzyca [pow. Pleszew]; Zaniemyśl, Pobiedziska [pow. Środa]

Życzę szczęścia w poszukiwaniach i dziękuję za współpracę wszystkim przyczyniającym się do rozwoju bazy :)

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 lis 2011, 19:03 
Offline

Dołączył(a): 01 lut 2011, 23:55
Posty: 222
Łukasz Bielecki napisał(a):
Dziś znów aktualizacja bazy.

NOWE PARAFIE:

Katolicka: Chełmce [pow. Kalisz]
Ewangelickie: Oborniki; Dąbie [pow. Koło]
USC: Kąkolewo, Kuślin [pow. Nowy Tomyśl]

UZUPEŁNIENIA:

Katolickie: Świerczyna, Kąkolewo [pow. Leszno]; Trzebiszewo, Skwierzyna, Przytoczna [pow. Skwierzyna]; Śrem, Gogolewo, Rogalinek [pow. Śrem]; Rogowo, Izdebno, Chomiąża [pow. Żnin]; Biała, Niekursk [pow. Czarnków]; Mrocza [pow. Wyrzysk]; Brudnia, Ostrowo k. Pakości, Murzynno [pow. Inowrocław]; Łaszczyn [pow. Rawicz]; Kosieczyn [pow. Międzyrzecz]; Grodzisk; Wytomyśl [pow. Nowy Tomyśl]; Przemęt [pow. Babimost]; Kępno, Opatów [pow. Kępno]; Koronowo, Byszewo, Łąsko Wielkie [pow. Bydgoszcz]; Kościelna Wieś [pow. Kalisz]; Grabie [pow. Toruń]; Mikstat [pow. Ostrzeszów]; Wieleń; Kobierno [pow. Krotoszyn]

Ewangelickie: Poznań-par. luterańska; Siedlisko, Runowo, Stajkowo, Jędrzejewo, Romanowo [pow. Czarnków]; Skoki, Rejowiec, Gołaszewo [pow. Wągrowiec]; Dobrzyca [pow. Pleszew]; Zaniemyśl, Pobiedziska [pow. Środa]

Życzę szczęścia w poszukiwaniach i dziękuję za współpracę wszystkim przyczyniającym się do rozwoju bazy :)


Ja również dziękuję wszystkim dobrym duszom, które tworzą Bazę, znowu znalazłem informację do mojego drzewa ! Tadeusz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lis 2011, 20:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
A absolutnie szczególne podziękowania należą się Eugeniuszowi, który w Poznan Project właśnie przekroczył 50 tysięcy zindeksowanych małżeństw, co NIE obejmuje dodatkowo licznych wykonanych przezeń korekt :)

Eugeniuszu, moje najszczersze wyrazy wdzięczności!!

Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lis 2011, 22:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2009, 18:32
Posty: 739
Lokalizacja: Nowy Tomyśl\Łagwy
Podziwiam Eugeniusza za tak ogromną ilość ślubów.

_________________
Aga
Dyderski,Pierzyński-Opalenica,Grodzisk
Drzymała,Koza-Grodzisk,Bukowiec
Piotrowski-Granowo
Dota,Dotka-Modrze,Buk,Słupia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lis 2011, 22:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sty 2011, 13:10
Posty: 76
Wyrazy szacunku dla Championa indeksacji! I podziękowania dla wszystkich indeksujących oraz tych, którzy umożliwiają w jakikolwiek sposób realizację projektów. Mam nadzieję, że w dalszej pracy nad nimi będziemy spotykali się z życzliwym zrozumieniem i wsparciem instytucji państwowych i kościelnych.
Teraz sam poznałem, ile się trzeba namęczyć, żeby zrobić coś dobrego...

_________________
Krzysztof Jędrzejak - Ostrzeszów

Poszukuję danych o rodzinie Jędrzejak - okolice Ostrzeszowa, Chlewa i Odolanowa, Jurkiewiczów - okolice Ostrzeszowa, Gąszczaków - okolice Opatowa, ziemi kępińskiej i wieluńskiej, Ratzingów - okolice Kępna


Ostatnio edytowano 29 lis 2011, 08:34 przez kajo65, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lis 2011, 23:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2006, 07:34
Posty: 2333
Lokalizacja: Gniezno
Jak skłamał to niech się wyspowiada u biskupa, pewnie dostanie "+"

_________________
Ala i Leszek Kabaciński-kabat53
http://www.leszekkabacinskikabat.com/
Springer+-1764iPriebe,Linette ej y
Brzeźniak:Kłecko,Łagiewniki Kościelne,Szamotuły,Koźmin,Obrzycko
Grempka,Srajek/Owczarczak/Majchrzak k/Kościana,Wyskoć,Wławie,Maciejewo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 lis 2011, 02:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 kwi 2010, 20:59
Posty: 112
Lokalizacja: Wąsowo pow. Nowy Tomyśl
Proboszcz parafii Bukowieckiej ( z Bukowca k N Tomyśla) jak na razie ma remont do 1 XII. Z zaciągniętych opinii dostępu do akt parafialnych wynika że ksiądz czasem idzie na współpracę czasem nie.Ktoś mi powiedział że zapisy metrykalne są własnościa kościoła a proboszcz jest reprezentantem tej instytucji. Tego się nie przeskoczy. Pozdrawiam serdecznie. Zbyszek

_________________
>Navigare necesse est<
Poszukuję: Przydrożny, Grześkowiak, Bryłka.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 lis 2011, 17:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2007, 20:16
Posty: 468
Lokalizacja: Wieleń
Łukaszu,
ja również dziękuję za "wciągniecie" mnie w realizację PP oraz za naszą owocną współpracę! Mam nadzieję, że "jeszcze niejeden tysiączek wybije na liczniku" :) Tymczasem muszę przyznać, że nawet się nie spostrzegłem jak minęły cztery lata od czasu, gdy przyłączyłem się do PP.
Łukaszu, ciekawe, czy pamiętasz w jaki sposób zaczynaliśmy współdziałanie?
Te cztery lata, to setki "indeksogodzin", które przynoszą zadowolenie z realizacji kolejnych zadań oraz z faktu, że dzięki nim tak wielu ludziom ułatwiliśmy odnalezienie swoich przodków.

Ago - dziękuję!

Powtórzę, co już kiedys napisałem : największą satysfakcję przynosi sprawianie radości innym.

Pozdrawiam
Eugeniusz

_________________
Antoni Sikorski ur. ok. 1836, od 1860 mąż Rozalii Laskowskiej, szewc w Trzemesznie - gdzie i kiedy się urodził? gdzie i kiedy zmarł?
Jakub Rutkowski, ur. 1809/1812, zm. 1839 w Gałowie/Szamotuły, od 1834 mąż Doroty Paplaczyk - gdzie i kiedy się urodził?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 lis 2011, 19:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Eugeniusz napisał(a):
Łukaszu,
ja również dziękuję za "wciągniecie" mnie w realizację PP oraz za naszą owocną współpracę! Mam nadzieję, że "jeszcze niejeden tysiączek wybije na liczniku" :) Tymczasem muszę przyznać, że nawet się nie spostrzegłem jak minęły cztery lata od czasu, gdy przyłączyłem się do PP.
Łukaszu, ciekawe, czy pamiętasz w jaki sposób zaczynaliśmy współdziałanie?


No pewnie. Od kogoś otrzymałem informację, że masz indeksy z Piłki, wykonane już wcześniej dla Twej pracy naukowej i chciałem się o nie podmówić do Projektu :)
Oczywiście nie myślałem, że nasza współpraca będzie tak owocna!

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 lis 2011, 19:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
zibip47 napisał(a):
Ktoś mi powiedział że zapisy metrykalne są własnościa kościoła a proboszcz jest reprezentantem tej instytucji. Tego się nie przeskoczy.


To jest jasne i nie ma się co dziwić. Proboszcz jest za te akta odpowiedzialny m.in. przed biskupem, czyli swym zwierzchnikiem. Dlatego, jeśli uzależnia dostęp do ksiąg parafialnych od przedstawienia zgody z kurii, to trzeba się o takową postarać. W Archidiecezji Poznańskiej warto się też skontaktować z ks. Janem M. Musielakiem z Archiwum.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 gru 2011, 23:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Dziś znów aktualizacja bazy.

Dodano do bazy:


katolicka par. Kotłów [pow. Ostrzeszów]

ewangelicka par. Ostrzeszów

USC Lwówek [pow. Nowy Tomyśl]

Uzupełnienia w parafiach:

- katolickich: Grabów [pow. Ostrzeszów]; Tulce [pow. Środa]; Mosina [pow. Śrem]; Kościelna Wieś [pow. Kalisz]; Konarzewo [pow. Poznań]; Biała, Niekursk, Trzcianka [pow. Czarnków]; Tursko, Karmin [pow. Pleszew]; Niechanowo, Mielżyn [pow. Witkowo]; Czeszewo [pow. Wągrowiec]

- ewangelickich: Gębice, Gębiczyn, Marunowo [pow. Czarnków]; Kocień Wielki, Dzierżążno Wielkie [pow. Wieleń]

Życzę sukcesów w poszukiwaniach.

Dodane 4.12: jeszcze dodatkowo uzupełnienia w parafiach: Kowalew [pow. Pleszew], Panigródz [pow. Wągrowiec], Brodnica [pow. Śrem] i Gniezno (par. archikatedralna)

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 gru 2011, 23:52 
Offline

Dołączył(a): 14 maja 2011, 12:51
Posty: 3
Mam małe pytanie dot. zasobu PP.
W spisie parafii występuje parafia Chwałkowo Kościelne, a czy nie powinno być dopisane do okręgu Gostyń także Chwałkowo/k. Krobi [tak to określa AAD Poznań w spisie:
http://www.aap.poznan.pl/bazy/ksiegi.php

pozdrawiam,
IgorD.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 gru 2011, 09:24 
Offline

Dołączył(a): 21 mar 2007, 10:02
Posty: 2450
Zachowane księgi metrykalne Chwałkowa k/Krobi zamykają się na roku 1800 (śluby na roku 1798). Parafia podupada, od początku XIX wieku obsługują ją wikariusze krobscy, a akta metrykalne wprowadza się do ksiąg krobskich (pierwszy ślub w 1812 roku, chrzest chyba w 1817 roku). Brakujących zapisów metrykalnych z początku XIX wieku dla tej parafii dotychczas nie odnaleziono - dlatego nie ma jej na liście parafii Projektu.

_________________
Pozdrawiam - Bartek

HIC MORTVI VIVVNT ET MVTI LOQVVNTVR. A dbałość o naukę jest miłość.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 gru 2011, 10:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Dziś znów aktualizacja bazy.

Dodane parafie:
katolicka:Bojanowo Stare [pow. Śmigiel]
ewangelickie: Czempiń [pow. Kościan]; Koło

Uzupełnienia w parafiach:
katolickich: Bnin, Żabno, Mórka [pow. Śrem]; Wielenin [pow. Turek]; Kwilcz [pow. Międzychód];
Śmigiel; Pyzdry [pow. Słupca]; Poddębice, Zadzim [pow. Łęczyca]; Smogulec [pow. Wągrowiec];
Żegocin, Lenartowice, Grodzisko [pow. Pleszew]; Rogaszyce [pow. Ostrzeszów]; Pniewy [pow. Szamotuły];
Parchanie, Ostrowo k. Gniewkowa [pow. Inowrocław]; Świerczyna [pow. Leszno]; Izdebno [pow. Żnin];
Dębnica [pow. Gniezno]; Czeszewo, Brudzewo [pow. Września]
ewangelickich: Jędrzejewo, Radolin, Biała [pow. Czarnków]; Grodzisk; Kwiejce Stare, Wieleń,
Zielonowo, Dębogóra [pow. Wieleń]

Życzę owocnych poszukiwań na Święta.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 gru 2011, 10:49 
Offline

Dołączył(a): 12 lis 2011, 18:13
Posty: 125
witam na stronie poznan project znalazłem kilka interesujących mnie aktów małżeństw
np
Parafia katolicka Lubosz [Lubosch], wpis 1 / 1842 zgodność: Pan młody: 100%

Laurentius Łapa (26) ojciec: Xaverius, matka: Christina
Francisca Grzybek (17) ojciec: Jacobus, matka: Regina


niestety nie ma w Zosi żadnych skanów z tego roku

czy można w jakiś sposób uzyskać więcej szczegółów z tych danych metrykalnych bez konieczności wizyty w archiwum

np. Od osoby która wprowadziła te dane na www?

pozdrawiam
Jacek Łapa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 gru 2011, 11:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
whitejack napisał(a):
czy można w jakiś sposób uzyskać więcej szczegółów z tych danych metrykalnych bez konieczności wizyty w archiwum

np. Od osoby która wprowadziła te dane na www?


Jeśli dana osoba na własny użytek spisywała pełniejsze dane, to może. Ale w tym wypadku nie podejrzewam. Na pewno można szukać przez Mormonów (ten rok jest sfilmowany).

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 gru 2011, 01:12 
Offline

Dołączył(a): 05 lut 2011, 00:43
Posty: 174
Lokalizacja: Leszno
Informacja z portalu elka.fm
W przyszłym roku rusza digitalizacja aktów USC Archiwum Państwowego w Lesznie.
http://elka.pl/content/view/53942/80/

:D :D :D :D

_________________
Pozdrawiam, Beata

Poszukuję:
Taszarek - Wilkowyja/Annapol

Ocalić od zapomnienia - za wszelką cenę


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 gru 2011, 12:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Masz szczęście. Właśnie parafia Lubosz pojawiła się na szukajwarchiwach.pl

Interesujący Cię ślub:
http://szukajwarchiwach.pl/53/3377/0/6/21/#tab2
skan 8

Łukasz

whitejack napisał(a):
witam na stronie poznan project znalazłem kilka interesujących mnie aktów małżeństw
np
Parafia katolicka Lubosz [Lubosch], wpis 1 / 1842 zgodność: Pan młody: 100%

Laurentius Łapa (26) ojciec: Xaverius, matka: Christina
Francisca Grzybek (17) ojciec: Jacobus, matka: Regina


niestety nie ma w Zosi żadnych skanów z tego roku

czy można w jakiś sposób uzyskać więcej szczegółów z tych danych metrykalnych bez konieczności wizyty w archiwum

np. Od osoby która wprowadziła te dane na www?

pozdrawiam
Jacek Łapa

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 gru 2011, 11:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Wprowadziłem modyfikację w prezentacji wyników - odtąd małżeństwa z zaboru rosyjskiego będą podawane w polskiej wersji językowej imion (czyli tak, jak zazwyczaj w oryginale, także wersja rosyjska transponowana jest na polski).

Łacina pozostaje dla małżeństw katolickich z zaboru pruskiego, a w zapisach ewangelickich i USC zaboru pruskiego - język niemiecki.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 gru 2011, 19:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Aby nie zostawiać zaległości na nowy rok, dokonałem dziś niewielkiej aktualizacji bazy.

Dodano parafie ewangelickie:
Kcynia [pow. Szubin]; Książ [pow. Śrem]

Dodano USC:
Jastrzębsko Stare [pow. Międzyrzecz]

Uzupełnienia w parafiach katolickich:
Wałków [pow. Koźmin]; Krotoszyn; Przemęt [pow. Babimost]; Tomice [pow. Poznań]; Gniezno par. św. Michała; Koronowo [pow. Bydgoszcz]; Kaźmierz [pow. Szamotuły]

...oraz ewangelickich:
Rojewice [pow. Inowrocław]; Nowy Tomyśl; Grodzisk Wlkp.

Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w Projekt za kolejny owocny rok współpracy. Z pewnością w przyszłym roku dokonamy wspólnie wielu ciekawych odkryć.

Pozdrawiam

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 gru 2011, 20:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 kwi 2011, 18:28
Posty: 789
Lokalizacja: Pleszew
Łukaszu, czy będą jakieś aktualizacje Nekli k. Wrześni? Pzdr. Lila

_________________
Pozdrawiam
Liliana Komorowska

--------------------------------------
Komorowski Antoni akt ur. II poł. XVIIIw.(Czerniejewo i okolice) Brzostowski Antoni zgon poł.XIXw. (?) Brzostowski Kazimierz XVIIIw.(kuj.pom.)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 gru 2011, 20:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
lila napisał(a):
Łukaszu, czy będą jakieś aktualizacje Nekli k. Wrześni? Pzdr. Lila


Nikt o ile wiem, aktualnie Neklą się nie zajmuje...
Pozdrawiam,
Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 sty 2012, 22:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Dziś dodałem możliwość ograniczenia przeszukiwania do samych rejestrów USC (siłą rzeczy tylko dotyczy to zakresu lat 1874-1899). Do tej pory można było szukać w samych aktach katolickich bądź ewangelickich. Wraz z przybywaniem materiału z USC funkcja ta może się czasem przydawać.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 sty 2012, 00:24 
Offline

Dołączył(a): 10 lip 2011, 17:51
Posty: 6
Lokalizacja: Częstochowa
Witam,

Proszę o pomoc w sprawdzeniu poprawności informacji o małżeństwie moich pradziadków, zamieszczonej w Projekcie Poznań:
Parafia katolicka Kościelec Koło, wpis 31 / 1867
Jan Matysiak
Wiktoria Minduo

Otóż Archiwum Państwowe po przeprowadzeniu kwerendy poinformowało mnie, że w "Aktach stanu cywilnego Parafii Rzymskokatolickiej Kościelec” powiat Koło (numer zespołu 769, sygnatura 59) z 1867 r. nie odnaleziono żadnego wpisu dotyczącego podanych osób.

Będę wdzięczny za wskazówki gdzie mogę znaleźć ten akt małżeństwa.

Pozdrawiam,
Artur Kupis


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 sty 2012, 19:03 
Offline

Dołączył(a): 19 kwi 2007, 01:47
Posty: 132
Lokalizacja: Poznań
Artur76 napisał(a):
Proszę o pomoc w sprawdzeniu poprawności informacji... Wiktoria Minduo...
O ile pamiętam, przeglądałem kiedyś mikrofilmy z tych lat dla Kościelca Kolskiego, w tym tygodniu będę w AP to zajrzę gdzie mogły ukryć się wpisy.
----dopisek---
Obejrzałem mikrofilm, dokument zawiera dane dla Wiktorii Mintus
Indeks ma strukturę dosyć złożoną co mogło przełożyć się na przeoczenie.
Resztę informacji przesyłam w wiadomości prywatnej.

_________________
pozdrawiam
Roman, genealogicznie amatOR
---------
Sentetiam sanguinis nullus clericus dictet aut proferat, sed nec sanguinis vindictam exerceat aut ubi exertus intersit.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 sty 2012, 18:08 
Offline

Dołączył(a): 03 lis 2011, 11:59
Posty: 219
Witam

chyba jest błąd w Poznan projekt

Parafia katolicka Kraszewice, wpis 29 / 1831
Karol Bednarz (25) ojciec: Wojciech Bednarz, matka: Klara
Katarzyna Jasiakówna (21) ojciec: Sebastian Jasiak, matka: Antonina

powinno być Jajakówna i Sebastian Jajak

pustkowie Jajaki - co ciekawe ten akurat ksiądz pisał Jaiaki :?

_________________
Pozdrawiam
Jarek
szukam Kulwickich


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 sty 2012, 20:05 
.


Ostatnio edytowano 03 kwi 2012, 20:07 przez jado, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
PostNapisane: 09 sty 2012, 20:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
To
JarekK napisał(a):
Witam

chyba jest błąd w Poznan projekt

Parafia katolicka Kraszewice, wpis 29 / 1831
Karol Bednarz (25) ojciec: Wojciech Bednarz, matka: Klara
Katarzyna Jasiakówna (21) ojciec: Sebastian Jasiak, matka: Antonina

powinno być Jajakówna i Sebastian Jajak

pustkowie Jajaki - co ciekawe ten akurat ksiądz pisał Jaiaki :?


To znaczy zmieniamy na "Jaiak" :)

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sty 2012, 14:57 
Offline

Dołączył(a): 03 lis 2011, 11:59
Posty: 219
jado napisał(a):
JarekK napisał(a):
Witam

chyba jest błąd w Poznan projekt

Parafia katolicka Kraszewice, wpis 29 / 1831
Karol Bednarz (25) ojciec: Wojciech Bednarz, matka: Klara
Katarzyna Jasiakówna (21) ojciec: Sebastian Jasiak, matka: Antonina

powinno być Jajakówna i Sebastian Jajak

pustkowie Jajaki - co ciekawe ten akurat ksiądz pisał Jaiaki :?


Kolega nowy to tylko wspomnę,kilkanaście razy o tym pisze w swoich postach Łukasz,proponuję się cofnąć w wątku o kilka stron sporo na ten temat,a i wiedzy można zaczerpnąć na temat samego projektu.

a ja proponuję przeczytać dokładnie co napisałem. Jaka forma będzie wprowadzona czy Jajak czy Jaiak to niech decyduje admin - byle nie było błędnie Jasiak - o co mi dokładnie chodziło w poście - no chyba że według Kolegi nie wolno zgłaszać błędów bez przeczytania wszystkich tematów :roll:
EOT

_________________
Pozdrawiam
Jarek
szukam Kulwickich


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sty 2012, 15:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2009, 18:32
Posty: 739
Lokalizacja: Nowy Tomyśl\Łagwy
Sądzisz,że jest błąd na jakiej podstawie?Widziałeś akt z zapisem Jasiak?Nie poprawiamy w PP pojedyńczych zapisów,mozna dodać komentarz pod aktem

_________________
Aga
Dyderski,Pierzyński-Opalenica,Grodzisk
Drzymała,Koza-Grodzisk,Bukowiec
Piotrowski-Granowo
Dota,Dotka-Modrze,Buk,Słupia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sty 2012, 15:51 
.


Ostatnio edytowano 03 kwi 2012, 20:08 przez jado, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
PostNapisane: 10 sty 2012, 16:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 kwi 2010, 20:59
Posty: 112
Lokalizacja: Wąsowo pow. Nowy Tomyśl
JarekK rzeczywiście może miec rację. Ponieważ w parafii Kraszewice występuje Sebastian i Antonina Jajakowie oraz jego pierwsza żona Klara jako rodzice pary mlodej. Nie ma natomiast Jasiaków. Jeśli chodzi o poprawki to wystarczy jak w komentarzu umieścisz prostujący zapis. Jak w przyszłości tych zapisów będzie dużo to ktoś się tym zajmie, bo przypuszczam w obecnym czasie kiedy baza przyrasta szybko admini nie maja czasu na pojedyńcze poprawki, to by ich działanie za bardzo rozpraszało. Pozdrawiam serdecznie.

_________________
>Navigare necesse est<
Poszukuję: Przydrożny, Grześkowiak, Bryłka.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sty 2012, 16:22 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
W Komentarzach umieszczamy nie tylko poprawki, ale przede wszystkim informacje uzupełniające, a to w celu ułatwienia poszukiwań i ewentualnego kontaktu z osobami, które w swoim drzewie genealogicznym mogą mieć wskazanych małżonków.

Pozdrowienia

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sty 2012, 17:14 
Offline

Dołączył(a): 03 lis 2011, 11:59
Posty: 219
AGA KOZA napisał(a):
Sądzisz,że jest błąd na jakiej podstawie?Widziałeś akt z zapisem Jasiak?Nie poprawiamy w PP pojedyńczych zapisów,mozna dodać komentarz pod aktem

no właśnie widziałem akt bez zapisu Jasiak :D
dyskutowany wpis zawiera dwa błędy:
1. błąd indeksującego - wpisał Jasiaków, Jasiakówna
a na akcie jest: Jaiaków, Jaiakówna

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

2. błąd tworzącego akt - w Kraszewicach było pustkowie Jajaki, Katarzyna była Jajajkówna i Jajaków
a Katarzyna to była moja prapraprababcia :mrgreen:

_________________
Pozdrawiam
Jarek
szukam Kulwickich


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sty 2012, 18:07 
.


Ostatnio edytowano 03 kwi 2012, 20:09 przez jado, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
PostNapisane: 10 sty 2012, 18:23 
Offline

Dołączył(a): 03 lis 2011, 11:59
Posty: 219
jado napisał(a):
JarekK napisał(a):
no właśnie widziałem akt bez zapisu Jasiak :D
dyskutowany wpis zawiera dwa błędy:
1. błąd indeksującego - wpisał Jasiaków, Jasiakówna
a na akcie jest: Jaiaków, Jaiakówna

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

2. błąd tworzącego akt - w Kraszewicach było pustkowie Jajaki, Katarzyna była Jajajkówna i Jajaków
a Katarzyna to była moja prapraprababcia :mrgreen:


W dwóch pierwszych zapisach szczególnie przy pierwszym sprawa dyskusyjna dla indeksującego nie znającego dokładnie występowania nazwisk w terenie indeksacji , więc mnie nie dziwi ten błąd,normalna sprawa.Przy ostatnim zapisie już raczej na 95% widać zapis Jasiak,to tyle w temacie indeksacji bo co do reszty Twoich racji dyskusji nie ma,Twój akt Twoje badania i Twoja racja.Nie zmienia to jednak faktu że najlepiej byłoby zrobić ponowną indeksację parafii z uwzględnieniem poprawek,zachęcam :)

w ostatnim zapisie też jest Jaiaki - ksiadz kropke nad i postawił już nad a ("a" jest lekko otwarte) - taki miał sposób pisania
np: "między"
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

PS
żeby nie było, że się czepiam ineksującego - nie robi błędów tylko ten co nic nie robi :D

_________________
Pozdrawiam
Jarek
szukam Kulwickich


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sty 2012, 18:26 
Offline

Dołączył(a): 29 cze 2009, 19:28
Posty: 279
Dot. wpisu parafia katolicka Brody 8/1820
Poznan Project podaje małżeństwo: Paulus Stachowiak i Magdalena Leszczówna.
Szukajwarchiwach w parafii Brody za rok 1820 Duplicat Copulatorum (umieszczony pomyłkowo w Duplicat Mortuorum) podaje właściwy wpis ślubu 7/1820 Paulus Stachowiak i Ursula Wieczorkowna.
Nazwisko Magdaleny Leszczównej w PP wpisano pomyłkowo przy tym ślubie.
Pozdrawiam
Marian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sty 2012, 18:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 mar 2009, 20:06
Posty: 1145
Witam!
Indeksację parafii Brody dla Poznań Projekt , jak widzę wykonano w 2009r. Może indeksujący korzystał z innych zapisów ( może z ksiąg w parafii). W Archiwum Państwowym często są tylko wtóropisy, a te często różnią się od oryginałów.

Pozdrawiam. Jolanta Fontowicz

_________________
Jolanta Fontowicz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sty 2012, 19:32 
Offline

Dołączył(a): 29 cze 2009, 19:28
Posty: 279
Witam,
Dziękuję za wyjaśnienie dot. parafii Brody. Moje sprostowanie dot. wpisu 8/1820 może być pomocne dla osób szukających ślubu Stachowiaka i Wieczorkowny w PP. Na pewno nawał pracy ooby indeksującej (przy okazji wielkie podziękowanie) mógł spowodować pomyłkę.
Marian


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2761 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 56  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL