Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 29 mar 2024, 06:10

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 04 wrz 2013, 20:29 
Offline

Dołączył(a): 03 lis 2010, 20:34
Posty: 63
Czy w związku z ostatnią aktualizacją strony internetowej zmieniły się uprawnienia użytkowników forum? Zauważyłem, że została zablokowana możliwość edycji własnych postów, mimo że jeszcze stosunkowo niedawno można je było zmieniać i aktualizować. Czy jest to błąd, czy celowa zmiana? W nowym regulaminie nie było wzmianki o tej zmianie, więc stąd moje wątpliwości. Jeśli to celowa zmiana, to - przynajmniej w moim odczuciu - lepiej było, gdy użytkownicy mogli edytować swoje posty również wtedy, gdy w wątku pojawiły się już kolejne posty.

E.J.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 wrz 2013, 20:51 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Eryk Jan napisał(a):
Czy w związku z ostatnią aktualizacją strony internetowej zmieniły się uprawnienia użytkowników forum? Zauważyłem, że została zablokowana możliwość edycji własnych postów, mimo że jeszcze stosunkowo niedawno można je było zmieniać i aktualizować. Czy jest to błąd, czy celowa zmiana? W nowym regulaminie nie było wzmianki o tej zmianie, więc stąd moje wątpliwości. Jeśli to celowa zmiana, to - przynajmniej w moim odczuciu - lepiej było, gdy użytkownicy mogli edytować swoje posty również wtedy, gdy w wątku pojawiły się już kolejne posty.

E.J.


Nie tylko to. Nie można także usuwać swoich postów-dopuszczono możliwość usunięcia jedynie ostatniego wpisu na forum w danym wątku o ile ktoś nie wpisze się za nami.Ograniczenia-czy nie za daleko posunięte? I dlaczego? Chyba z własnym wpisem można robić to co się chce? A jeśli nie mam ochoty, by mój post został w sieci "na wieczną pamiątkę"?...Pozostaje nam pisać tylko na PW :(

Może te wszystkie zmiany są omawiane przez Zarząd i Członków. Jeśli tak, to o zdecydowanych zmianach, nim się je wprowadzi, powinni być powiadomieni wszyscy użytkownicy forum. Wtedy nie będzie pytań i "dziwowania się". Użytkownik jest tylko gościem i nie pozostanie mu nic innego jak się dostosować....lub zrezygnować...

_________________
Bożena


Ostatnio edytowano 04 wrz 2013, 21:07 przez Genowefa, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 wrz 2013, 21:05 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Witam,

z tego, co pamiętam, możliwość usuwania postów była zablokowana zawsze i tutaj nic się nie zmieniło.
Możliwość edycji własnych postów została ograniczona do 3 godzin po ich napisaniu. Myślę, że to wystarczający czas na poprawienie literówek czy uzupełnienie czegoś. Zdarzały się sytuacje czyszczenia lub kasowania całej treści postu po długim czasie, przez co wątki stawały się nieczytelne albo wręcz bezsensowne. Bywało też tak, że ludzie pisali obraźliwe rzeczy, a po przeczytaniu przez daną osobę szybko zmieniały treść i uznawały, że nie było sprawy.
Ja piszę swoje posty ze świadomością, że będą na stałe na forum. Jeśli ktoś nie jest pewien czy coś napisać, to niech przemyśli sprawę. Oczywiście zawsze jest możliwość napisania do administratora z prośbą o usunięcie postu, ale wtedy odbędzie się to z odpowiednią adnotacją.

_________________
Pozdrawiam, Maciej - http://www.glowiak.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 wrz 2013, 21:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
A do ilu minut jest "dyspensa" na edycję posta bez śladu w postaci notki "Ostatnio edytowano..." ?

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 wrz 2013, 21:21 
Offline

Dołączył(a): 03 lis 2010, 20:34
Posty: 63
Genowefa napisał(a):

Nie tylko to. Nie można także usuwać swoich postów-dopuszczono możliwość usunięcia jedynie ostatniego wpisu na forum w danym wątku o ile ktoś nie wpisze się za nami.Ograniczenia-czy nie za daleko posunięte? I dlaczego? Chyba z własnym wpisem można robić to co się chce? A jeśli nie mam ochoty, by mój post został w sieci "na wieczną pamiątkę"?...Pozostaje nam pisać tylko na PW :(

Może te wszystkie zmiany są omawiane przez Zarząd i Członków. Jeśli tak, to o zdecydowanych zmianach, nim się je wprowadzi, powinni być powiadomieni wszyscy użytkownicy forum. Wtedy nie będzie pytań i "dziwowania się". Użytkownik jest tylko gościem i nie pozostanie mu nic innego jak się dostosować....lub zrezygnować...


Ja nie pamiętam czasów, kiedy można było dowolnie usuwać swoje posty - kiedy rejestrowałem się na forum, usuwanie postów możliwe było jedynie, gdy był to ostatni post w wątku - zdaje się, że podobna, choć ograniczona czasowo, zasada dotyczy teraz również edytowania postów. Pisanie prywatnych wiadomości z prośbą o usunięcie lub zmianę nieaktualnych postów jest trochę niezręczne i krępujące, bo obciąża administratorów, którzy muszą zmiany wprowadzać ręcznie - wcześniej samemu można było zarządzać własnymi wpisami, a post edytowany otrzymywał dodatkową datę z adnotacją o edycji.

Cieszę się, że nie tylko ja poruszam ten temat - dziękuję! Szkoda tylko, że tak duża zmiana została wprowadzona bez jakiejkolwiek zapowiedzi lub wcześniejszej dyskusji na forum. Nie wiem, czy jest nas tylko dwoje przeciwników tej zmiany. Uważam, że autor powinien mieć prawo edytowania swoich postów zawsze. Przypadki niestosownych edycji nie powinny być powodem do wprowadzania takiej zniechęcającej zmiany, która obowiązuje wszystkich użytkowników.

E.J.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 wrz 2013, 21:31 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
mac napisał(a):
Witam,

z tego, co pamiętam, możliwość usuwania postów była zablokowana zawsze i tutaj nic się nie zmieniło.


Nie było blokady...po postach usuniętych przez p. Orpela rozważano taką konieczność. Ostatecznie chyba nie zostało to zrobione, przynajmniej nie zauważyłam tego. :(
Ja się dostosuję :( , ale nie wydaje mi się, że to zdyscyplinuje -jeśli takowy był cel-niektóre osoby. Wydawało mi się zawsze, że opcja "zgłoś post" jest od temperowania zachowań niezbyt eleganckich.
A są, Maćku, takie posty, które są grzeczne, ale też czasem, po miesiącu nawet, chciałoby się usunąć, by te na wpół prywatne, niezupełnie genealogiczne dane, nie "pętały się"(celowo użyłam tej formy)w googlach. Pozostaje zatem zgłaszać do Ciebie z prośbą o usunięcie-jak sugerujesz. A od teraz jeszcze bardziej się zastanowię nim cokolwiek napiszę-dotąd myślałam o literówkach, poprawnej polszczyźnie, uprzejmości i delikatności-gdy wyrażałam swój sąd o spawie-teraz pomyślę jeszcze czy warto dzielić się własnymi przemyśleniami i tymi, trochę prywatnymi, zwierzeniami. Traktowałam piszących na forum, jak osoby, z którymi mogę dzielić się różnymi wypowiedziami, bo to znajomi, wielu niezwykle miłych ludzi-ale takimi ludźmi nie są dla mnie WSZYSCY W SIECI-a tam przenikają nasze wpisy.Przyznaję, że po jakimś czasie kilka takich wpisów usunęłam., teraz , pozbawiona tej możliwości, ograniczę mój "język": :lol:

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 wrz 2013, 19:10 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2010, 17:37
Posty: 282
Witam.
Olek napisał:
"Przeglądając nie raz różne materiały do tłumaczenia tak z łaciny jak i innych języków nie zawsze wiadomo które już zostały "rozpatrzone" . Osoby tłumaczące muszą sprawdzać jeżeli nie jest to świeży temat czy dany materiał już jest przetłumaczony , a i często niektóre materiały giną wśród innych nowszych wpisów . Dlatego myślę że dobrym pomysłem jest to co zrobił miaug48 po przetłumaczeniu na swoim wpisie z prośbą dodał JUŻ NIEAKTUALNE i wszyscy bez sprawdzania wszystko wiedzą .
Myślę że jest to godne polecenia ba powinno stać się regułą dla nas wszystkich i zapewne uczyni te działy tłumaczeń bardziej przejrzystymi dla wszystkich stron .

_________________
pozdrawiam Olek"

W/wym. uwaga była nader słuszna. Kiedy chciałam się do niej parę dni temu dostosować zauważyłam ze zdziwieniem, że nie ma takiej możliwości.
Teraz przynajmniej wiem dlaczego.

Pozdrawiam
Danka

_________________
___________________________________________________________________________________________
Poszukuję:data i miejsce ur. Jakub Mucha (ok.1815) ,nazwiska: Jamry, Kobierski, Lier (połudn.Wielkopolska)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sie 2014, 17:31 
Offline

Dołączył(a): 27 sie 2014, 09:37
Posty: 34
Lokalizacja: Kraków
Jestem nowym użytkownikiem i po napisaniu postu /poszukuję/ otrzymałam odpowiedzi , które zmieniają
treść moich dotychczasowych ustaleń. Chciałam dopisać zmiany i dotrzeć do potencjalnych krewniaków z Wielkopolski?
Na podobnym forum genealogicznym można zmieniać treść kiedy zachodzi taka potrzeba. Jest na to jakaś rada?
pozdrawiam serdecznie
Barbara K.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sie 2014, 18:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2009, 07:51
Posty: 298
Lokalizacja: Kruszwica; Ipswich Suffolk
Barbara K. napisał(a):
Jestem nowym użytkownikiem i po napisaniu postu /poszukuję/ otrzymałam odpowiedzi , które zmieniają
treść moich dotychczasowych ustaleń. Chciałam dopisać zmiany i dotrzeć do potencjalnych krewniaków z Wielkopolski?
Na podobnym forum genealogicznym można zmieniać treść kiedy zachodzi taka potrzeba. Jest na to jakaś rada?
pozdrawiam serdecznie
Barbara K.


Obok nazwy swojego profilu masz taka "srobke", klikasz na nia i wyskakuje ci napis "edytuj wlasny post" to wszystko :-)

_________________
Pozdrawiam Adam

Genealogia jest super!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 wrz 2014, 10:04 
Offline

Dołączył(a): 27 sie 2014, 09:37
Posty: 34
Lokalizacja: Kraków
do p.Adama
Bardzo dziękuję za wyjaśnienie , jeszcze się uczę ...
pozdrawiam
Barbara K.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL