Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 14:13

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 paź 2014, 18:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2537
Lokalizacja: Mnichowo
W ostatnich dniach członkowie WTG uczestniczyli w prelekcjach i wykładach o genealogii.
I tak 16 października Biblioteka Powszechna w Nowym Tomyślu zorganizowała spotkanie genealogiczne z naszymi członkami Sławą i Jackiem.
W miejscowym Tygodniku Nasz dzień po dniu ukazał się artykuł o tym spotkaniu.

Obrazek

Obrazek


Z kolei Biblioteka Publiczna w Jarocinie zaprosiła mnie na spotkanie genealogiczne w dniu 20 października.

Obrazek

Wojtek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 paź 2014, 14:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2012, 13:04
Posty: 407
Lokalizacja: Jarocin
Byłam na tych wykładach w Jarocinie.
Szlachetny cel i super pomysł aby "zarażać" genealogią coraz więcej osób.

_________________
Pozdrawiam
Mirka
Poszukuję:Sobczyk,Bugaj,Niewiada,Taczała,Ludwiczak,Dembiński,Rybka,Łokietek,Marcinkowski, Wielińska, Alexandrowicz,Chrobot,Podemski,Redeker,Perczak,Kościelniak,Ograbek,
Boguszyńska,Kaliszan,Goździaszek,Rogacki,Rachwalski, Stankiewicz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 paź 2014, 23:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5180
mirella48 napisał(a):
Byłam na tych wykładach w Jarocinie.
Szlachetny cel i super pomysł aby "zarażać" genealogią coraz więcej osób.

Moi Drodzy.
Tak, zgadzam się z tym.
Ale dlaczego dowiadujemy się zawsze na Forum o tego rodzaju spotkaniach po fakcie?.
Wcześniejsza informacja na Forum WTG o takich lokalnych spotkaniach, byłaby moim skromnym zdaniem bardzo wskazana.
Nikt nie posiada "monopolu na mądrość" i nie jest jasnowidzem, aby wiedzieć co, gdzie, kiedy...
Być może wielu z Forumowiczów skorzystałoby z takich lokalnych spotkań.
Uważam, że zawsze można wynieść z niego coś dla siebie i pogłębić posiadaną wiedzę.
Mirko, zazdroszczę Tobie możliwości udziału w tego rodzaju spotkaniu.

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 paź 2014, 00:31 
Offline

Dołączył(a): 29 maja 2013, 13:27
Posty: 528
Absolutnie zgadzam się ze zdaniem DankiW.

Informacja z Nowego Tomyśla zdziwiła mnie, ale ta o spotkaniu w Jarocinie co najmniej lekko zdenerwowała (zwłaszcza, że byłem 20-go października w moim rodzinnym mieście Jarocinie). Wygląda to jak "nie przeszkadzać, tajne łamane przez poufne, my się później pochwalimy".

Żal, że o takich spotkaniach (zwłaszcza o tym w Jarocinie) dowiedziałem się po fakcie. Nie tylko lokalni forumowicze, ale i Ci z daleka skorzystaliby z okazji (oczywiście gdyby byli zaproszeni).

Pozdrawiam
Marek Szymański


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 paź 2014, 07:47 
Offline

Dołączył(a): 16 gru 2006, 20:28
Posty: 796
Lokalizacja: Wolsztyn
Sotkania organizowane są zawsze przez miejscowych gospodarzy czy to biblioteki,domy kultury, muzea czy Uniwersytety 3 Wieku.W wypadku Nowego Tomyśla organizowała biblioteka prowadząca klub dyskusyjny, w tym wypadku spotkanie członków tego klubu,spotkanie właściwie zamknięte . Ogłaszają też wg przyjętego miejcowego zwyczaju i sposobu. Nie możemy ingerować, jako nie gospodarze w te sprawy. Nie możemy także uzupełniać sali swoimi gośćmi bo nie wiemy jakie warunki zapewnia gospodarz ( w wypadku Nowego Tomyśla to np. kawa i ciasto dla wszystkich zaproszonych). Zresztą jest to zazwyczaj wprowadzenie do genealogii, pierwsze kroki w internecie i archiwach, jak szukać i gdzie. Uważam ze nudzilibyście się koleżanko i kolego na tych spotkaniach jako genealodzy z tak bogatym dorobkiem i wiedzą. Chyba że chcielibyście tam zaistnieć i pomóc nam.
A informacja o tym na forum nie jest żadnym chwaleniem się a informacją o spełnianiu jednego z zadań statutowych towarzystwa jaki nakłada na nas statut.

_________________
Pozdrawiam
Jacek Piętka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 paź 2014, 08:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5180
Dziękuję za odpowiedź.

Myślę, że sugestia ze strony „Zaproszonych” typu: czy pozwolą Państwo, że informację o spotkaniu zamieścimy na stronie Fotum WTG – nie byłaby niegrzeczna, a pokazałaby tę Waszą codzienną, szarą pracę.
Nie sądzę też, aby „waliły” tam zaraz tłumy, ale Forumowicze widzieliby to, co się dzieje w WTG na co dzień.
Ewentualni uczestnicy we własnym zakresie mogliby poprosić organizatorów, o wyrażenie zgody na udział w spotkaniu.
Podam prosty przykład. Grupa turystów zwiedza muzeum z przewodnikiem. Podczepia się do niej indywidualna osoba zainteresowana tematem i cichuto z boczku czerpie zasłyszaną wiedzę.
Jeśli nie przeszkadza swoim „indywidualnym” zachowaniem i nie wychodzi przed „szereg”, wszyscy to akceptują.
Jeśli prowadzone wykłady są dobroczynne, organizator nie powinien mieć nic przeciwko, a raczej powinien być zadowolony z liczby osób pragnących poznać kulisy genealogii.
Jeśli nie, to uważam takie informacje po fakcie za … a,lepiej może przemilczeć?
„Polacy nie gęsi i swój język mają.”

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 paź 2014, 09:11 
Offline

Dołączył(a): 29 maja 2013, 13:27
Posty: 528
Cytuj:
w tym wypadku spotkanie członków tego klubu,spotkanie właściwie zamknięte .

Zamknięte?
Cytuj:
Przyjdź do naszej biblioteki w czwartek 16 października o godz. 18.00 na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki i Wielkopolskiego Towarzystwa Genealogicznego GNIAZDO

http://www.bibliotekant.pl/news.php?menu=1&read=1&id=841&page=2&cmd=update_cnt

Tak samo "zamknięte" było spotkanie w Jarocinie.
http://bibliotekajarocin.pl/wydarzenia/jak-stworzyc-drzewo-genealogiczne-swojej-rodziny-27.html

A informacja o realizacji zadań statutowych prędzej powinna być dostępna w dziale dla członków WTG.

Jak napisała DankaW "...uważam takie informacje po fakcie za … a,lepiej może przemilczeć?"

Pozdrawiam
Marek Szymański


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 paź 2014, 11:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2006, 10:38
Posty: 1309
Lokalizacja: Luboń
Wiecie co? Czasami myślę sobie, ze lepiej nic nie robić...
Nic nie robiąc:
1.nikogo nie urazimy,
2.nikomu nie przeszkodzimy w świetnym samopoczuciu,
3.nie popełnimy błędów,
4.posiedzimy w domu przy TV i pooglądamy sobie najnowsze telenowele (jaka korzyść!!!)
:wink:

_________________
Pozdrawiam serdecznie, Basia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 paź 2014, 11:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5180
Ponoć ”reklama jest dźwignią handlu”.

Wsadziłam swój nos w temat całkiem życzliwie.
Dostałam po nim, i już go nie wsadzę, tak będzie lepiej dla mnie.
Zabieram się do pracy, bo w TV nie ma żadnego „tasiemca”.

Miłego dnia.

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 paź 2014, 11:49 
Offline

Dołączył(a): 29 maja 2013, 13:27
Posty: 528
Basiu dlaczego tak reagujesz?

Dziwisz się, że pisze się o tym, że ktoś ma żal iż nie mógł spotkać się członkami WTG mimo, że był w okolicach, a normalnie przebywa kilkaset kilometrów dalej?

Brak wcześniejszej informacji można traktować jako błąd.
Natomiast "wyjasnienia" o "zamknietych spotkaniach" to już nie błąd, a coś innego. Tak jak odpowiedź "nudzilibyście się koleżanko i kolego na tych spotkaniach jako genealodzy z tak bogatym dorobkiem i wiedzą" zwłaszcza umieszczona w tamtym kontekście.

Może lepsze dla przyszłości WTG byłoby stwierdzenie, że przyjmujesz uwagi i postarasz się by Zarząd w miarę mozliwosci je uwzględnił?
Bo przecież chyba nie o to chodzi by w każdym przypadku rozpływać się nad super działaniami Zarządu. Chyba, że nawet konstruktywna krytyka jest niemile widziana?

Pozdrawiam
Marek Szymański


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 paź 2014, 15:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2012, 13:04
Posty: 407
Lokalizacja: Jarocin
Kochani,
niepotrzebne złości i niepotrzebne niektóre słowa.
Jest tak jak pisze Jacek

"Zresztą jest to zazwyczaj wprowadzenie do genealogii, pierwsze kroki w internecie i archiwach, jak szukać i gdzie. Uważam ze nudzilibyście się koleżanko i kolego na tych spotkaniach jako genealodzy z tak bogatym dorobkiem i wiedzą. Chyba że chcielibyście tam zaistnieć i pomóc nam.
A informacja o tym na forum nie jest żadnym chwaleniem się a informacją o spełnianiu jednego z zadań statutowych towarzystwa jaki nakłada na nas statut. "

Uczestniczyłam w tym spotkaniu w Jarocinie ponieważ tutaj mieszkam i byłoby grzechem abym
z tego nie skorzystała, tym bardziej spotkać się na żywo z Wojtkiem było dla mnie zaszczytem:)
Zapewniam, że jest jak pisze Jacek są to podstawowe informacje co i gdzie szukać, co dla osób zaawansowanych w genealogii nie byłoby niczym nowym, a iść na takie spotkanie aby chwalić się co to już nie osiągnęłam byłoby nie taktem. W końcu sama jeszcze trzy lata temu nie wiedziałam kto był moim pradziadkiem, a dziś mam drzewo do dziewiątego pokolenia KOCHANI DZIĘKI WAM. DZIĘKUJĘ!!! Po tym wykładzie upewniłam się, że dzięki fachowej pomocy na forach WTG po prawie trzyletnim pobycie tutaj osiągnęłam ten nazwałabym "podstawowy poziom", a i nawet dużo więcej w poszukiwaniu przodków.
Takie wykłady są niezbędne dla tych którzy chcą się zająć genealogią, a niewiedzą jak się do tego zabrać i powinno być ich coraz więcej.

_________________
Pozdrawiam
Mirka
Poszukuję:Sobczyk,Bugaj,Niewiada,Taczała,Ludwiczak,Dembiński,Rybka,Łokietek,Marcinkowski, Wielińska, Alexandrowicz,Chrobot,Podemski,Redeker,Perczak,Kościelniak,Ograbek,
Boguszyńska,Kaliszan,Goździaszek,Rogacki,Rachwalski, Stankiewicz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 paź 2014, 16:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5180
Widzę, że mój post jest nie zrozumiały, a przecież tak prostymi słowy napisany.
Nie chodzi tutaj o moją osobę, ale właśnie o raczkujących genealogów, aby im ułatwić dostęp do podstawowych informacji.
Czy mam to napisać większymi literami?

Brawo Wojtku.

viewtopic.php?p=86023#p86023

właśnie o to chodzi w całej niepotrzebnej dyskusji, o przepływ informacji "przed", a nie "po".

Kto chce skorzystać ze spotkania, po prostu w nim uczestniczy, ale nikt nie będzie miał żalu, że o takowym nie wiedział wcześniej.

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 paź 2014, 18:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2012, 13:04
Posty: 407
Lokalizacja: Jarocin
Moje zdanie na ten temat jest takie, że jak ktoś już trafił na forum WTG
czy innego towarz.genealog. to on już sobie radzi.
Czyta fora i wie gdzie i jak szukać, a jak nie to pyta.
Tutaj chodzi o uświadomienie zupełnie nowych nie zorientowanych, że
są takie fora, które poprowadzą przez zakamarki poszukiwań.
Chodzi też o to, że ludzie nie wiedzą, że takie drzewo można sobie
wyprowadzić do któregoś pokolenia i żeby w ogóle takim czymś się zająć.
Jak pisałam na forum "zarazić" wszczepić chęć poszukiwań nowym
nie mającym pojęcia ani o takich forach, ani o poszukiwaniach swoich przodków.

Myślę, że organizatorzy Wykładów o Genealogii zrobią mocne postanowienie poprawy
i teraz będą informować odpowiednio wcześniej o mającym odbyć się wykładzie
aby zainteresowani mogli sobie tak zorganizować czas aby móc w nim uczestniczyć.
O ile mają taki obowiązek.

_________________
Pozdrawiam
Mirka
Poszukuję:Sobczyk,Bugaj,Niewiada,Taczała,Ludwiczak,Dembiński,Rybka,Łokietek,Marcinkowski, Wielińska, Alexandrowicz,Chrobot,Podemski,Redeker,Perczak,Kościelniak,Ograbek,
Boguszyńska,Kaliszan,Goździaszek,Rogacki,Rachwalski, Stankiewicz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 paź 2014, 19:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2006, 10:38
Posty: 1309
Lokalizacja: Luboń
No dobra, trochę przesadziłam z tym sarkazmem... :?

Od 3 listopada na Uniwersytecie Każdego Wieku przy Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu będę prowadzić zajęcia w sekcji "Tworzenie drzewa genealogicznego".
http://www.wsb.pl/poznan/kandydaci/uniw ... gram-zajec

_________________
Pozdrawiam serdecznie, Basia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 paź 2014, 19:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 kwi 2007, 21:05
Posty: 417
Lokalizacja: Poznań
Ginie we mnie chęć pracy społecznej.

Sława

_________________
poszukuje osób o nazwisku
GUCIA (Ceradz. Kośc./Opalenica), KALISZAN, BURKIET i WOJTASZ (powiat Poznań), DZIURLA (Słocin/Opalenica), DRZYMAŁA (Słocin), BĄCZKOWSKI (Chojnica)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 paź 2014, 23:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 16:04
Posty: 618
Lokalizacja: Turek
guciorek napisał(a):
Ginie we mnie chęć pracy społecznej.

Być może o to komuś chodzi. Zniechęcić, skłócić.

_________________
Pozdrawiam
Darek 100

Uzyskałeś darmową pomoc na naszym forum? Znalazłeś przodków w naszych projektach? Wspomóż nas, nic Cię to nie kosztuje:
https://fanimani.pl/wtggniazdo/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lis 2014, 20:17 
Offline

Dołączył(a): 21 mar 2007, 10:02
Posty: 2450
Dziś byłem z pogawędką o genealogii w Jarogniewicach (spotkanie zamknięte dla mieszkańców DPS-u).

_________________
Pozdrawiam - Bartek

HIC MORTVI VIVVNT ET MVTI LOQVVNTVR. A dbałość o naukę jest miłość.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lis 2014, 23:09 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2006, 11:47
Posty: 1411
Lokalizacja: Poznań
Miałam się nie chwalić - ale co tam! :)

W związku z naszą książką "Jako cię widzą, tako cię piszą. Obraz Wielkopolanina w świetle listów gończych 1 połowy XIX wieku" dostałyśmy wraz z moją ulubioną współautorką Sławą, zaproszenie na jubileuszową konferencję "Język w regionie - region w języku", która odbędzie się 26-27 listopada bieżącego roku. Organizatorem jest Pracownia Dialektologiczna Instytutu Filologii Polskiej UAM, a Sława i ja zostałyśmy zaproszone, aby wygłosić referat. Okazuje się bowiem, że językoznawcom bardzo podoba się nasza praca.

I oto do czego pasja może człowieka zaprowadzić :)

_________________
Asiek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lis 2014, 23:32 
Offline

Dołączył(a): 25 sty 2014, 20:38
Posty: 40
Mamy rozumieć, że Wasz referat usłyszeć będzie można w Collegium Maius przy Fredry? Czy jest już może znany cały program konferencji?
Serdecznie gratuluję otrzymania zaproszenia i życzę powodzenia! :)
Marcin

_________________
Marcin

Smolniccy w Wielkopolsce? To by było prawdziwe święto!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lis 2014, 21:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2006, 10:38
Posty: 1309
Lokalizacja: Luboń
W najbliższy poniedziałek wraz z grupą uczestników warsztatów genealogicznych Uniwersytetu Każdego Wieku udajemy się do Archiwum Państwowego w Poznaniu. Tematem spotkania są początki pracy genealogów-amatorów w Archiwum. Jeśli ktoś z naszych członków chciałby dołączyć proszę o kontakt 696020513.

_________________
Pozdrawiam serdecznie, Basia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lis 2014, 23:10 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2006, 11:47
Posty: 1411
Lokalizacja: Poznań
Efrem napisał(a):
Mamy rozumieć, że Wasz referat usłyszeć będzie można w Collegium Maius przy Fredry? Czy jest już może znany cały program konferencji?
Serdecznie gratuluję otrzymania zaproszenia i życzę powodzenia! :)
Marcin


Dziękujemy za gratulacje :)

Nasz wykład, tj. Sławy i mój, odbędzie się w Bibliotece Raczyńskich - wstęp wolny.

Program konferencji (całość zapowiada się niezwykle ciekawie, niestety nie na wszystkie panele można wejść):
https://amu.edu.pl/__data/assets/pdf_fi ... GIONIE.pdf

_________________
Asiek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lis 2014, 18:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2537
Lokalizacja: Mnichowo
barbaraplewka napisał(a):
W najbliższy poniedziałek wraz z grupą uczestników warsztatów genealogicznych Uniwersytetu Każdego Wieku udajemy się do Archiwum Państwowego w Poznaniu. Tematem spotkania są początki pracy genealogów-amatorów w Archiwum. Jeśli ktoś z naszych członków chciałby dołączyć proszę o kontakt 696020513.



Chciałbym tylko dodać, że będzie to niepowtarzalna okazja poznania działalności AP w Poznaniu od kuchni i możliwość spotkania z Dyrektorem.
Spotkanie odbędzie się po południu i zapraszamy członków i sympatyków WTG
Kontakt z Basią pod nr tel. 696 020 513.

Wojtek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lis 2014, 21:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2006, 10:38
Posty: 1309
Lokalizacja: Luboń
Zapraszam na 16.30 :)

_________________
Pozdrawiam serdecznie, Basia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lis 2014, 20:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2537
Lokalizacja: Mnichowo
Byłem na dzisiejszym spotkaniu w AP w Poznaniu.
Bardzo dziękuję Dyrektorowi AP p. Henrykowi Krystkowi za osobiste oprowadzenie gości i wspaniały wykład. Było o historii Archiwum, było o planach, zamierzeniach i kierunkach rozwoju.
Można się było zapoznać ze sposobem działania Pracowni Naukowej i Czytelni.
Mieliśmy okazję zwiedzić zaplecze i magazyny, gdzie przechowywane są akta.
Umówiliśmy się na styczeń na zapoznanie się z pracami innych oddziałów archiwum. (dygitalizacyjnym, konserwatorskim i katalogowaniem akt)

Wojtek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 lis 2014, 16:41 
Offline

Dołączył(a): 25 sty 2014, 20:38
Posty: 40
Nawiązując do powyższego postu Wojtka, chciałem dodać, że chyba nikt nie ma wątpliwości, iż Dyrektor Krystek potrafi interesująco mówić o archiwum, o pracy w nim , o kierunkach i możliwościach rozwoju. A fakt, iż o 16:30 osobiście oprowadził gości, świadczy o niezwykłej życzliwości i szacunku, jakim darzy on użytkowników. Takie podejście wszystkim nam wychodzi na dobre :)

Ja zaś ze swej strony, muszę napisać, że wybrałem się w ostatnią środę do Biblioteki Raczyńskich na konferencję, na którą zapraszała Asia. Zdecydowanie nie żałuję dwóch godzin tam spędzonych.
Pierwszym referentem był prof. Sierociuk. Dialektolog rodem z Lublina nakreślił wierzenia i obrzędy poznaniaków na tle kultury ludowej Wielkopolski. Jeden z podanych przez profesora przykładów, dotyczący nadawania imion tylko wybranym zwierzętom domowym, bardzo poruszył część słuchaczy, szczególnie właścicieli kotów.
Autorem drugiego wystąpienia był prof. Bogdan Walczak. Mówił on o zmianach w języku, nawiązał do teorii falowej w językoznawstwie, podał mnóstwo przykładów na wkład każdego regionu (przede wszystkim Wielkopolski) w rozwój języka polskiego.

Następnie zaprezentowały się nasze dwie koleżanki z forum - Sława i Asia. Podczas ich wystąpienia w sali dało się słyszeć pytania czy listy gończe, o których mowa, zostały gdzieś opublikowane. Wykład wzbudził duże zainteresowanie a przytaczane przez Sławę fragmenty listów raz po raz powodowały salwy śmiechu. Ta konferencja była chyba potwierdzeniem tego, że "Jako Cię widzą, tako Cię piszą" zostało bardzo dobrze odebrane, a autorki dzięki tej pozycji, zachowując oczywiście właściwe proporcje, odniosły sukces literacki. Brawo!

Ukoronowaniem popołudnia w Bibliotece Raczyńskich było wystąpienie aktorki Teatru Nowego - Danieli Popławskiej. Zaprezentowała ona Pón Tadeja i Mrówy. Brakująca część Księgi trzeciej "Pana Tadeusza" - Umizgi według rękopisu odnalezionego przez Lecha Konopińskiego w Poznaniu w 1998 r.

W środę kolejny raz miałem okazję dowiedzieć się czegoś nowego, jednocześnie dobrze się bawiąc. Cieszę się, że takie konferencje są otwarte i mogą na nie przychodzić wszyscy - ludzie z różnych środowisk, w różnym wieku, będący na różnych szczeblach kariery naukowej. I każdy znajduje tam coś dla siebie!

Z całego serca polecam udział w tego typu wydarzeniach.
Marcin

_________________
Marcin

Smolniccy w Wielkopolsce? To by było prawdziwe święto!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 gru 2014, 17:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 kwi 2007, 21:05
Posty: 417
Lokalizacja: Poznań
Marcinie

Dzięki za pochlebne słowa o naszym wystąpieniu .

Sława, również w imieniu Asi

_________________
poszukuje osób o nazwisku
GUCIA (Ceradz. Kośc./Opalenica), KALISZAN, BURKIET i WOJTASZ (powiat Poznań), DZIURLA (Słocin/Opalenica), DRZYMAŁA (Słocin), BĄCZKOWSKI (Chojnica)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 paź 2016, 21:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Dziś zostałem zaproszony przez Pana Piotra Malinowskiego, nauczyciela historii moich córek, do Gimnazjum Ojców Pijarów, aby przybliżyć młodzieży genealogię. Pogawędka trwała niemal całą lekcję i mam nadzieję, że zasiałem ziarno zainteresowania historią rodziny.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 paź 2016, 13:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2006, 10:38
Posty: 1309
Lokalizacja: Luboń
Brawo, siejemy, siejemy...
Prowadzę warsztaty na Uniwersytecie Każdego Wieku przy WSB w Poznaniu, raz w miesiącu mam zajęcia w Kórniku. Dzieje się :)

_________________
Pozdrawiam serdecznie, Basia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 paź 2016, 07:53 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2006, 11:47
Posty: 1411
Lokalizacja: Poznań
Łukasz Bielecki napisał(a):
Dziś zostałem zaproszony przez Pana Piotra Malinowskiego, nauczyciela historii moich córek, do Gimnazjum Ojców Pijarów, aby przybliżyć młodzieży genealogię. Pogawędka trwała niemal całą lekcję i mam nadzieję, że zasiałem ziarno zainteresowania historią rodziny.



Też mnie to czeka :)

_________________
Asiek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 kwi 2017, 19:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
22 kwietnia wziąłem udział w Polsko-NIemieckim Spotkaniu z Genealogią w Bibliotece Publicznej w Wijewie pow. Leszno. Wygłosiłem referat o Poznan Project, drugim prelegentem był p. dr Martin Sprungala z Dortmundu, którego przodkowie o nazwisku Sprzągała/Sprzęgała wywodzili się właśnie z okolic Kaszczoru i Wijewa. Słuchacze, w większości mieszkańcy gminy Wijewo, ale i kilku genealogów z Niemiec zaproszonych przez organizatora, Pana Przemysława Zielnicę, z dużym zainteresowaniem wysłuchali referatów i uczestniczyli w dyskusji.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 kwi 2017, 16:06 
Offline

Dołączył(a): 27 lut 2014, 17:07
Posty: 21
Byłem i potwierdzam, świetne spotkanie w tym b. ciekawy referat pana Łukasza. Zaskoczyła mnie też spora frekwencja. Z niecierpliwością czekam na kolejne zapowiedziane spotkania.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 kwi 2017, 16:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 sie 2008, 18:47
Posty: 951
Lokalizacja: Pępowo / Wrocław
Czy ze spotkania w Wijewie będzie gdzieś zamieszczona relacja? Korzystam z książki M.Sprungali "Wsie na pograniczu głogowsko-wielkopolskim.Zarys dziejów wybranych miejscowości". Interesuje mnie ta okolica,ponieważ stamtąd wywodzi się moja prababka o niemieckim nazwisku Szmajser z d. Majsner, a Sprungala wymienia te nazwiska.

_________________
Pozdrawiam.
Barbara


"Gdzie się człowiek ulągnie,tam ciągnie".


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 kwi 2017, 16:54 
Offline

Dołączył(a): 01 gru 2009, 18:03
Posty: 659
Lokalizacja: Poznań
Kaszczorzanin napisał(a):
Byłem i potwierdzam, świetne spotkanie w tym b. ciekawy referat pana Łukasza. Zaskoczyła mnie też spora frekwencja. Z niecierpliwością czekam na kolejne zapowiedziane spotkania.

Ośmielam się na genealogiczne pytanie czy osoba śp.Bogdana Wleklińskiego jest Panu znana ?, mieszkaniec Kaszczoru do 1982 r.
Pozdrawiam
krysia


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 58 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL