Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 15:42

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 gru 2021, 22:38 
Offline

Dołączył(a): 27 gru 2021, 16:19
Posty: 22
Bonjour, merci pour l'acceptation sur ce forum :)
Je recherche les traces de mes arrières grand parents maternels Jan Klimczak et de Marianna BOGACZEWSKA.
Leur fils, mon grand père Waclaw, est né en janvier 1901 à Kalisz son livret militaire indique qu'il a été incorporé en 1923 à Dąbroszyn, dans le canton de Rychwal. Puis il à probablement vécu à Grochowy ou il s'est marié en 1924 avant de rejoindre la France en 1926 ou 1927.
Sauf erreur de ma part, je ne trouve pas de trace du couple Klimczak/Bogaczewska dans la base des mariages du "Projet Posnanie" y compris en étendant les recherches vers d'autres villes (Konin, Grochowy, Rychwal)
Est que quelqu'un pourrait m'indiquer une piste. Merci par avance pour vos réponses.
Merci :D
Francis

Witam, dziękuję za zaakceptowanie tego forum
Szukam śladów moich pradziadków ze strony matki Jan Klimczaka i Marianna BOGACZEWSKIEJ.
Ich syn, mój dziadek Wacław urodził się w styczniu 1901 r. w Kaliszu, z akt wojskowych wynika, że ​​został inkorporowany w 1923 r. w Dąbroszynie, w kantonie Rychwal. Potem prawdopodobnie mieszkał na Grochowach, gdzie ożenił się w 1924 roku, zanim w 1926 lub 1927 dołączył do Francji.
O ile się nie mylę, nie mogę znaleźć żadnego śladu małżeństwa Klimczak / Bogaczewska w bazie małżeństw „Projekt Posnanie” m.in. poprzez rozszerzenie poszukiwań na inne miasta (Konin, Grochowy, Rychwal)
Czy ktoś mógłby mi pokazać trop?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Franciszka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 gru 2021, 01:29 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2019, 11:08
Posty: 445
Lokalizacja: ok. Poznania, ok. Koła-Kościelca-Brudzewa
There are a few people in the Poznan Project weddings named Jan Klimczak in the vicinity of Konin. Marianna's name, after moving to Kalisz, could have been changed.
For example, two entries about weddings fit me here:

Catholic parish Tuliszków
entry 6 / 1889
Jan Klimczak (22 years old)
father: Kazimierz , mother: Katarzyna Domalesz +
Marianna Siwek (20 years old)
father: Jakub , mother: Marianna Pawłowska

Catholic parish Rossoszyca
entry 24 / 1894
Jan Klimczak
father: Andrzej , mother: Antonina Mielczarek
Marianna Marczak
father: Karol , mother: Józefa Skąpska

In order to determine which Jan Klimczak and Marianna are your ancestors, records about their parents and places of birth entered in their death certificates are needed. A death certificate can be obtained at any Civil Registry Office (USC) in Poland, if we know the year of death and the place of death / burial.

One more note.
Not all years in many parishes are indexed, e.g.
http://poznan-project.psnc.pl/page.php? ... tent_konin
Rychwał 1876-1899 is not indexed - maybe that wedding was there?

_________________
Jak edytować czy scalać dodane przez innych profile publiczne na DARMOWYM koncie w Geni?
Wyszukać w drugiej przeglądarce będąc niezalogowanym, skopiować link do profilu i "odpalić" w przeglądarce, gdzie jesteś zalogowany/a.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 gru 2021, 13:40 
Offline

Dołączył(a): 27 gru 2021, 16:19
Posty: 22
Hello, thank you very much for your message and for your interest in my research.
I take note of your suggestions, especially on the possibility of "changing" your name
However, my Grandfather Waclaw's marriage certificate drawn up in Rychwal on 12/28/1924 indicates that his mother's name is Marianna Bogaczewska.
Maybe it would be interesting to get my grandfather Waclaw's birth certificate to confirm his parents' name!
The Catholic Parish of Tuliszków seems interesting since it is located in the sectors of Grochowy, Rychwal, Kalisz ... where my grandparents lived.
Unfortunately, I do not know the year of death and the place of death / burial of my great Grand Parents Klimczak / Bogaczewska.
Thank you once again for your support.
Francis

Bonjour, je vous remercie beaucoup pour votre message et pour l'intérêt que vous portez à mes recherches.
Je prends bonne note de vos suggestions, surtout sur la possibilté de "changer" de nom
Toutefois, l'acte de mariage de mon Grand père Waclaw rédigé à Rychwal le 28/12/1924 indique que le nom de sa mere est Marianna Bogaczewska.
Peut etre qu'il serait interressant d'obtenir l'acte de naissance de mon grand père Waclaw pour confirmer le nom de ses parents !
La Paroisse catholique de Tuliszków semble interressante puisque située dans les secteurs de Grochowy, Rychwal, Kalisz ... ou ont vécu mes grands parents.
Je ne connais malheureusement pas l'année du décès et le lieu du décès/inhumation de mes arrières Grand Parents Klimczak/Bogaczewska.
Merci une fois de plus de votre soutien.
Francis


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 gru 2021, 14:53 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2019, 11:08
Posty: 445
Lokalizacja: ok. Poznania, ok. Koła-Kościelca-Brudzewa
I wanted to find the birth certificate of Wacław Klimczak in Kalisz in 1901, I checked two parishes and the birth index - unfortunately I did not find Wacław (I also looked in the records from 1900 and 1902):
Saint Joseph's parish - 1901 - https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/jed ... a/11950330
Saint Nicholas parish - 1901 - https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/jed ... a/11950409

If you really care about finding the marriage certificate of Jan Klimczak and Marianna Bogaczewska, try looking for it in the Rychwał parish?
There are no scans of the records from 1884-1901 for the Rychwał parish on the internet, but you can write to the State Archives in Konin with a request to find such a record and make a scan of the act.
A genealogical search and making a scan is payable, even if they find nothing. The search for a marriage certificate is not very time consuming, as they can only view the indexes for each year.
You can write a request to the e-mail:

Archiwum Państwowe w Poznaniu Oddział w Koninie
ul. 3 Maja 78
62-500 Konin
tel. (63) 246-71-32
e-mail: konin@poznan.ap.gov.pl

The surname Bogaczewski / Bogaczewska also occurs in the parishes of Kościelec (Kalisz) and Kuchary Kościelne:
http://poznan-project.psnc.pl/search.php?lang=fr
Maybe you should try to look for Marianna's marriage certificate there too?

Although Kościelec and Kuchary are fully indexed in the Poznan Project - the wedding you are looking for does not exist. But maybe this wedding was in 1900? The Poznan Project covers the years only until 1899.

_________________
Jak edytować czy scalać dodane przez innych profile publiczne na DARMOWYM koncie w Geni?
Wyszukać w drugiej przeglądarce będąc niezalogowanym, skopiować link do profilu i "odpalić" w przeglądarce, gdzie jesteś zalogowany/a.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 gru 2021, 15:31 
Offline

Dołączył(a): 27 gru 2021, 16:19
Posty: 22
Hello, thank you very much for your help.
I will take your advice and continue my research on this lead.
Is it possible to send you a document in my possession concerning Waclaw, maybe some information escaped me!
Francis


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 gru 2021, 16:02 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2019, 11:08
Posty: 445
Lokalizacja: ok. Poznania, ok. Koła-Kościelca-Brudzewa
francis napisał(a):
Is it possible to send you a document in my possession concerning Waclaw, maybe some information escaped me!
Francis

my e-mail: address(at)wp.pl

_________________
Jak edytować czy scalać dodane przez innych profile publiczne na DARMOWYM koncie w Geni?
Wyszukać w drugiej przeglądarce będąc niezalogowanym, skopiować link do profilu i "odpalić" w przeglądarce, gdzie jesteś zalogowany/a.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 gru 2021, 20:21 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2019, 11:08
Posty: 445
Lokalizacja: ok. Poznania, ok. Koła-Kościelca-Brudzewa
Gdyby ktoś miał jakiś nowy pomysł, gdzie szukać aktu ślubu rodziców Wacława Klimczaka, to podaję co udało się ustalić:

Akt urodzenia Wacława (nr 283):
https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/ska ... d96f8fb01e

Nowe dane z aktu:
ojciec Jan Klimczak - robotnik z Kalisza, lat 27
matka Marianna Bogaczewska - lat 23

Wacław urodził się 14.09.1901 roku

_________________
Jak edytować czy scalać dodane przez innych profile publiczne na DARMOWYM koncie w Geni?
Wyszukać w drugiej przeglądarce będąc niezalogowanym, skopiować link do profilu i "odpalić" w przeglądarce, gdzie jesteś zalogowany/a.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 gru 2021, 22:04 
Offline

Dołączył(a): 18 lut 2016, 23:12
Posty: 985
Nr 79/1900 parafia św. Mikołaja Kalisz

Na slupcagenealogy.com lub na basia.famula.pl lub bezpośrednio na szukajwarchiwach.gov.pl

Pozdrawiam
Janusz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 gru 2021, 22:27 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2019, 11:08
Posty: 445
Lokalizacja: ok. Poznania, ok. Koła-Kościelca-Brudzewa
janusz59 napisał(a):
Nr 79/1900 parafia św. Mikołaja Kalisz

Na slupcagenealogy.com lub na basia.famula.pl lub bezpośrednio na szukajwarchiwach.gov.pl

Pozdrawiam
Janusz


https://photos.szukajwarchiwach.gov.pl/ ... 4cea8e_max

07.10.1900
Jan Klimczak, urodzony w miejscowości Kosmów, lat 28, syn Antoniego i Marianny
Marianna Bogaczewska - lat 24, urodzona w miejscowości Kościelec, córka Franciszka + i Anny Agackiej +

Parafia katolicka Goliszew, wpis 10 / 1850
Antoni Klimczak (20 lat) 100%
ojciec: Jan , matka: Agata Owczarek
Marianna Łuczak (18 lat)
ojciec: Stanisław , matka: Klara Majchrzak

Akt urodzenia Jana trzeba szukać w parafii Kosmów (akt 21 - data urodzenia 07.06.1872):
akt: https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/ska ... d6f2335531
6 rodzeństwa: https://geneteka.genealodzy.pl/index.ph ... =&to_date=

Parafia katolicka Kościelec (Kalisz), wpis 14 / 1869
Franciszek Bogaczewski (37 lat)
ojciec: Izydor , matka: Salomea Solarz
Anna Agacka (25 lat)
ojciec: Józef , matka: Franciszka Grabowska

Akt urodzenia (22.10.1876) Marianny Bogaczewskiej (akt nr 100):
https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/ska ... 9f7c5b0906

_________________
Jak edytować czy scalać dodane przez innych profile publiczne na DARMOWYM koncie w Geni?
Wyszukać w drugiej przeglądarce będąc niezalogowanym, skopiować link do profilu i "odpalić" w przeglądarce, gdzie jesteś zalogowany/a.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 gru 2021, 14:42 
Offline

Dołączył(a): 27 gru 2021, 16:19
Posty: 22
Hello, I knew my grandfather Waclaw who passed away in 1972 when I was 20 years old. He transmitted little of his past so it was important to me to find his origins and to transmit the information to my grandchildren.
I sincerely thank you for this very beautiful gift which comes to close a year of difficult research, without you and the solidarity of this forum ... nothing possible.
I wish you all a very happy new year 2022.
Looking forward to discussing with you again.
Francis
----------------------------------------------------
Witam, znałem mojego dziadka Wacława, który zmarł w 1972 roku, gdy miałem 20 lat. Niewiele przekazał ze swojej przeszłości, więc zależało mi na znalezieniu jego pochodzenia i przekazaniu informacji moim wnukom.
Serdecznie dziękuję za ten bardzo piękny prezent, który zamyka rok trudnych poszukiwań, bez Was i solidarności tego forum... nic nie jest możliwe.
Życzę wszystkim bardzo szczęśliwego nowego roku 2022.
Nie mogę się doczekać ponownej rozmowy z tobą.
Franciszka
-----------------------------------------
Bonjour, j'ai bien connu mon grand père Waclaw qui est décédé en 1972 alors que j'avais 20 ans. Il a transmis peu de son passé aussi il me tenais à coeur de retrouvers ses origines et de transmettre l'information à mes petits enfants.
Je vous remercie sincèrement pour ce très beau cadeau qui vient clore une année de recherches difficiles, sans vous et la solidarité de ce forum ... rien de possible.
Je vous souhaite à toutes et à tous une très bonne année 2022.
Au plaisir d'echanger à nouveau avec vous.
Francis


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sty 2022, 12:42 
Offline

Dołączył(a): 27 gru 2021, 16:19
Posty: 22
Witam, w ramach badań moich dziadków ze strony matki Wacława Klimczaka urodzonego w 1901 roku w Kaliszu i ożenionego w 1924 roku z Katarzyną Tomczak urodzoną w Kościelcu odpowiedzieliście na wiele moich pytań w poprzednich postach i dziękuję.
Którą stronę należy sprawdzić, aby dowiedzieć się, czy rodzice Wacława Jana Klimczaka i Marianny Bogaczewskiej pobrali się w 1895 r. Mieli inne dzieci w latach 1895-1920
Dziękuję Ci .
Franciszka
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Bonjour, dans la cadre des recherches sur mes grand parents maternels Waclaw Klimczak né en 1901 à Kalisz et mariés en 1924 avec Katarzyna Tomczak née à Kościelec vous avez répondu a beaucoup de mes interrogations dans des posts précédents et je vous en remercie.
Quel site consulter pour tenter de savoir si les parents de Waclaw Jan Klimczak et Marianna Bogaczewska mariés en 1895 on eu d'autres enfants en 1895 et 1920
Merci .
Francis


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sty 2022, 17:00 
Offline

Dołączył(a): 18 lut 2016, 23:12
Posty: 985
Jan Klimczak i Marianna Bogaczewska pobrali się w 1900 roku w parafii Świętego Mikołaja w Kaliszu. Wacław był ich pierwszym dzieckiem.

Ten akt (79/1900) znajduje się na basia.famula.pl

Wacław urodził się w parafii Świętego Józefa w Kaliszu.
Ten akt (283/1901) znajduje się na basia.famula.pl

Akty młodszego rodzeństwa trzeba szukać na basia.famula.pl
W pierwszej kolejności parafia Św. Józefa, ale może być też parafia Św. Mikołaja lub parafia Dobrzec.
Obszar Kalisza należał wtedy do tych trzech parafii.

Pozdrawiam
Janusz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sty 2022, 18:36 
Offline

Dołączył(a): 27 gru 2021, 16:19
Posty: 22
Witam, dzięki za prowadzenie na basia.famula.pl
Trochę się na tej podstawie zagubiłem, czy można mi podać link do:
1 Parafia Świętego Mikołaja
2- parafia św. Józefa w Kaliszu.
3-partoisa św. Józefa
4- Parafia św. Mikołaja
5-parafia Dobrzec.
Dziękuję Ci
Franciszka
------------------------------------------------------
Bonjour, merci pour la piste à suivre sur basia.famula.pl
Je suis un peu perdu sur cette base, est il possible de m'indiquer le lien pour :
1- la paroisse Saint-Nicolas
2- la paroisse Saint-Joseph de Kalisz.
3- la partoisse St. Joseph
4- la paroisse St. Mikołaja
5- la paroisse de Dobrzec.
Merci
Francis


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sty 2022, 20:24 
Offline

Dołączył(a): 18 lut 2016, 23:12
Posty: 985
Trzeba szukać krok po kroku (pas a pas)

1. Wejść na stronę basia.famula.pl albo basia.famula.pl/fr/

2. Wybrać język (langue)

3.Kliknąć w napis "Plus" (albo "Więcej" ) , który jest pod napisem : "Obszar Jednostki archiwalne dostępne do indeksacji w projekcie BaSIA"

4.Znaleźć niebieski napis Kalisz

5. Znaleźć napis : Akta stanu cywilnego Parafii Rzymskokatolickiej św. Józefa Kalisz

6. szukać rok za rokiem

Wpisy w księgach są kolejno : urodzenia - śluby - zgony

Pozdrawiam
Janusz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sty 2022, 22:08 
Offline

Dołączył(a): 27 gru 2021, 16:19
Posty: 22
Dziękuję za poświęcenie czasu na odpowiedź, będę postępować zgodnie ze wskazaną procedurą
Z poważaniem
Franciszka
------------------------------------------------------
Merci d'avoir pris le temps de me répondre, je vais suivre la procédure indiquée
Bien à vous
Francis


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sty 2022, 23:29 
Offline

Dołączył(a): 18 lut 2016, 23:12
Posty: 985
Zacząłem sam szukać i mamy WIELKĄ NIESPODZIANKĘ.
Znalazłem akt urodzenia Wacław Klimczak 14.10.1904 w Kaliszu
akt nr 425/1904 parafia świętego Józefa Kalisz
ojciec : Jan Klimczak
matka : Marianna Bogaczewska

Aktu zgonu Wacława urodzonego w 1901 roku na razie nie znalazłem.

Pozdrawiam
Janusz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 sty 2022, 11:27 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2019, 11:08
Posty: 445
Lokalizacja: ok. Poznania, ok. Koła-Kościelca-Brudzewa
janusz59 napisał(a):
Zacząłem sam szukać i mamy WIELKĄ NIESPODZIANKĘ.
Znalazłem akt urodzenia Wacław Klimczak 14.10.1904 w Kaliszu
akt nr 425/1904 parafia świętego Józefa Kalisz
ojciec : Jan Klimczak
matka : Marianna Bogaczewska

Aktu zgonu Wacława urodzonego w 1901 roku na razie nie znalazłem.

Pozdrawiam
Janusz


Niespodzianka ciekawa, ale ... Francis posiada odpis aktu ślubu Wacława Klimczaka oraz jego książeczkę wojskową, w której
na stronie 4 jest jego data urodzenia 14.09.1901 w Kaliszu (to dzięki tej dacie znalazłem akt chrztu), imię i nazwisko żony (data ich ślubu) oraz daty urodzin jego/ich 5 dzieci. I to nie może być inny Wacław ...

_________________
Jak edytować czy scalać dodane przez innych profile publiczne na DARMOWYM koncie w Geni?
Wyszukać w drugiej przeglądarce będąc niezalogowanym, skopiować link do profilu i "odpalić" w przeglądarce, gdzie jesteś zalogowany/a.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 sty 2022, 16:53 
Offline

Dołączył(a): 18 lut 2016, 23:12
Posty: 985
Bardzo mnie ten drugi akt z Wacławem zadziwił i znając historię z pierwszym jeszcze bardziej mnie zadziwia. Był zwyczaj nadawania imion po zmarłych dzieciach , ale tutaj ten pierwszy nie zmarł. Może to pomyłka wpisującego, może rodzice chcieli np. Władysław lub Wiesław. Będę przeszukiwał dalsze lata w tej parafii.

Pozdrawiam
Janusz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sty 2022, 16:51 
Offline

Dołączył(a): 27 gru 2021, 16:19
Posty: 22
Dzień dobry. Spędziłem tydzień na szukaniu braci i sióstr Wacława mieszając moje wyszukiwania na stronach "Projekt Posnanie" i "Basia famula" bez rozstrzygającego sukcesu!
Bardzo dziękuję za pomoc i badania dotyczące mojego dziadka Wacława, który faktycznie urodził się w 1901 roku w Kaliszu a zmarł 28.12.1972 we Francji (sprawdzone źródło).
Twoje odkrycia są rzeczywiście ciekawe, a Wacław Klimczak urodzony 14 października 1904 z tego samego ojca i tej samej matki (a priori) mógłby być bratem?
Moje pole wyszukiwania ogranicza się do wyżej wymienionych witryn, a ponadto nie znalazłem sekcji wspomnianej w poprzednim poście autorstwa Januz ""Jednostki Archiwów Obszaru dostępne do indeksowania w projekcie BaSIA" do wykonania "krok po kroku".
Wydaje mi się jednak, że zidentyfikowałem rodziców Jana Klimczaka (Antoni urodzony w Goliszewie w 1830 r. + trzy jego siostry) i Marianny Bogaczewskiej (Anna urodzona w 1832 r. w Kosielcu)
Będę kontynuować badania nad ewentualnym rodzeństwem Wacława w latach 1901-1920, trudno sobie wyobrazić, że był jedynakiem. bardzo dziękuję
Franciszek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Hello, bonjour. J'ai passé ma semaine a chercher des freres et soeurs de Waclaw en mixant mes recherches sur les sites de "Projet Posnanie" et "Basia famula" sans succès probant !
Je vous remercie beaucoup pour votre aide et pour vos recherches concernant mon grand père Waclaw qui est né effectivement en 1901 à Kalisz et décédé le 28/12/1972 en France (source avérée).
Vos découvertes sont effectivement interessantes et Wacław Klimczak né le 14 octobre 1904 du même père et de la meme mère (a priori) pourrai être un frère ?
Mon champs de recherche est limité aux sites cités ci dessus et de plus je n'ai pas trouvé la rubrique mentionnée dans un précédent post par Januz ""Area Archival units available for indexing in the BaSIA project" pour faire du "pas à pas".
Toutefois je crois avoir identifier les parents de Jan Klimczak (Antoni né à Goliszew en 1830 + trois de ses soeurs) et de Marianna Bogaczewska (Anna née en 1832 à Kosielec)
Je vais poursuivre les recherches sur une éventuelle fratrie de Waclaw entre 1901 et 1920, difficile d'imaginer qu'il soit enfant unique. Merci infiniment
Francis


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 lut 2022, 11:22 
Offline

Dołączył(a): 27 gru 2021, 16:19
Posty: 22
Dzień dobry. Zawsze szukam możliwych braci i sióstr Wacław...
Równolegle staram się ożywić moich przodków w kontekście geopolitycznym z lat 1813-1918.
Ustalono, że cała rodzina pochodzi z miast i wsi położonych na osi Konin/Kalisz (Grochowy - Goliszew - Żółtniki - Kosmow - Stawiszyn - Grodziec - Dzerbin - Kiaczyn - Kosielec) Nie mogę określić czy jest to "administracja" rosyjska czy pruska czy te gminy były zarządzane?
Dziękuję za wszelkie informacje, które możesz mi udzielić.
Franciszek
----------------------------------------------------------------------------------
Hello, bonjour. je suis toujours à la recherches d'éventuels freres et soeurs de Waclaw...
En parallèle, je cherche à resituer mes aieux dans le contexte geopolitique de l'époque de 1813 à 1918.
Il est établi que toute la famille est native de villes est villages situés sur un axe Konin / Kalisz (Grochowy - Goliszew - Zoltniki - Kosmow - Stawiszyn - Grodziec - Dzerbin -Kiazczyn - Kosielec ) je n'arrive pas a déterminer qu'elle "administration" Russe ou Prussienne étaient gérées ces communes ?
Merci des informations que vous pourrez me communiquer
Francis


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 lut 2022, 16:53 
Offline

Dołączył(a): 18 lut 2016, 23:12
Posty: 985
Te miejscowości do 1793 były w Polsce.
Od 1793 do 1807 w Prusach.
Od 1807 do 1815 w Księstwie Warszawskim
Od 1815 do 1918 w Królestwie Polskim , które było we władaniu rosyjskim.

W okresie od 1808 do 1945 roku w dziedzinie aktów stanu cywilnego na tym obszarze obowiązywało prawo wzorowane na francuskim Kodeksie Napoleona. Od 1826 roku to prawo było trochę zmienione przez władze Królestwa Polskiego . W latach 1868 -1915 obowiązywał język rosyjski.

Pozdrawiam
Janusz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 lut 2022, 18:24 
Offline

Dołączył(a): 27 gru 2021, 16:19
Posty: 22
Bardzo dziękuję Drogi Januszu za dyspozycyjność i jasność wyjaśnień
Nie mogę się doczekać kolejnej rozmowy
serdecznie
Franciszek
-----------------------------------------------
Merci beaucoup cher Janusz pour votre disponibilté et pour la clarté de vos explications
Au plaisir d'échanger à nouveau
Cordialement
Francis


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL