Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 29 mar 2024, 01:15

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 sty 2019, 00:38 
Offline

Dołączył(a): 11 sty 2019, 01:22
Posty: 2
Witam, jestem nowa na forum i dopiero uczę się korzystania z niego. Może ktoś pomoże mi znaleźć informację na temat mojego dziadka Kazimierza Cichowicza ur. 27.12.1892 r. w Kruczu (zmarł w 1966 r). Dziadek był Powstańcem Wielkopolskim, był odznaczony Wielkopolskim Krzyżem Powstańczym. Niedawno znalazłam stare zdjęcie na którym dziadek jest w mundurze wojskowym i ma przypinane odznaczenie. Moja 90-letnia ciocia, a córka dziadka, twierdzi, że to zdjęcie z lat 30, że dostał wtedy jakieś odznaczenie, ale ona była dzieckiem i niestety nie pamięta co to było. Nikt w rodzinie nie ma żadnych dokumentów z tym związanych. Gdzie mogę znaleźć informację na ten temat? Wiem, że dziadek związany był z wojskiem od Powstanie 1918 do września 1939 r. ale ostatnio uzyskałam informację od mojego starszego kuzyna, który bardziej dziadka pamięta, że kiedyś mu mówił iż walczył pod Verdun. Czy jestem w stanie gdzieś znaleźć informację na temat wojskowej działalności dziadka w okresie 1914-1920? Z góry dziękuję za informację, pozdrawiam - Beata


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 sty 2019, 09:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2537
Lokalizacja: Mnichowo
Do Beaty
Tutaj link do naszej strony odznaczonych: powstancy-wielkopolscy.pl
Jest tam również młodszy brat Stanisław.

WOjtek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 sty 2019, 21:10 
Offline

Dołączył(a): 11 sty 2019, 01:22
Posty: 2
Na wskazanej stronie o odznaczeniach powstańczych byłam już jakiś czas temu, ale chodzi mi o inne odznaczenie jakie dziadek dostał w latach 30. Interesuje mnie również działalność wojskowa dziadka w okresie I Wojny Światowej, oraz czy walczył w wojnie z bolszewikami. Czy jest szansa, że takie informacje uzyskam z planowanej na luty publikacji o Powstańcach Wlkp. Rzeczywiście oprócz dziadka Kazimierza, walczył w powstaniu jego młodszy brat Stanisław Cichowicz i brat cioteczny Mieczysław Cichowicz. Pozdrawiam - Beata


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 117 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL