Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 29 mar 2024, 14:10

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 lut 2021, 17:15 
Offline

Dołączył(a): 28 sty 2018, 11:47
Posty: 628
Witam!
Potrzebuję pomocy w uzyskaniu aktu zgonu Wiktorii Tęgiej dd Jankowiak zmarłej 20 stycznia 1921 w Poznaniu.
Z informacji uzyskanej od członków rodziny, przekazywanej z pokolenia na pokolenie, wiem, że zmarła prawdopodobnie w następstwie urazu jakiemu uległa kilka dni przed śmiercią.
W jej oko wbiła się drzazga i prawdopodobnie w tym celu została skierowana do szpitala w Poznaniu( mieszkała z rodziną w Pawłowicach powiat leszczyński).
Jedynym dokumentem potwierdzającym jej pobyt w Poznaniu i potwierdzającym jej śmierć jest karta meldunkowa, którą w załączonym pliku dołączam.
https://naforum.zapodaj.net/f5f0fedee22a.jpg.html

_________________
Pozdrawiam!
Sylwester

Nie umiera ten, kto pozostaje w sercu i pamięci bliskich


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lut 2021, 08:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 sty 2010, 20:38
Posty: 1574
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kasper i Wiktoria zawierają ślub w USC Garzyn pod ,który podlegają Pawłowice
tam też rodzą się ich dzieci w kolejnych latach: 1902,1904,1907,1910r.
Jeśli jestes najbliższym potomkiem
skontaktuj się z USC Poznań ,ale adnotacja również powinna być w USC Garzyn.
Posiadasz dokładne dane Wiktorii date i miejsce urodz,jej rodziców ,męża,i datę śmierci.

nr 22 Akt Ślubu, maj 1900r.USC Garzyn
Kasper Tengi ur.Pawłowice rodz.Marcin Tengi ,Apolonia Chudzinska
Wiktoria Jankowiak ur.Pawłowice,rodz.Jankowiak,Katarzyna Ratajczak
scan
https://szukajwarchiwach.pl/34/415/0/2. ... WZp1b3SABA
II str.Ślubu
Adnotacje USC
https://szukajwarchiwach.pl/34/415/0/2. ... yvreyrW9hg

I Ślub matki Wiktorii:
Parafia katolicka Pawłowice, wpis 16 / 1869
Jacobus Nowak (24 lat) 
Catharina Ratajczak (22 lat) 
II Slub
Parafia katolicka Pawłowice, wpis 3 / 1871
Franciscus Jankowiak (25 lat) 
Catharina Nowak z domu Ratajczak (23 lat)
http://poznan-project.psnc.pl/

_________________
Pozdrawiam
Ela
Paplaczyk ,Turtoń,Lisiak,Tecław,Antkowiak,Jackowski,Błachowiak,Maćkowiak ,Powała,Kasprzak,Boiński,Roszak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lut 2021, 10:01 
Offline

Dołączył(a): 28 sty 2018, 11:47
Posty: 628
Elu, dziękuje za wyczerpujące dane, ale ja już to wszystko co dotyczy Wiktorii posiadam. Pisałem do jednego z USC w Poznaniu. Zażądali podania adresu szpitala gdzie zmarła i tutaj mam problem.
Liczę na pomoc w zakresie wskazania obecnego USC w Poznaniu, który prowadził i prowadzi księgi zgonów związane z rejonem gdzie być może była leczona w szpitalu Wiktoria.

_________________
Pozdrawiam!
Sylwester

Nie umiera ten, kto pozostaje w sercu i pamięci bliskich


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lut 2021, 10:55 
Offline

Dołączył(a): 21 mar 2007, 10:02
Posty: 2450
Zgony za ten rok są już w archiwum, w tym skorowidz:
https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/jed ... a/29864429

_________________
Pozdrawiam - Bartek

HIC MORTVI VIVVNT ET MVTI LOQVVNTVR. A dbałość o naukę jest miłość.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lut 2021, 18:56 
Offline

Dołączył(a): 28 sty 2018, 11:47
Posty: 628
Bartku, dziękuje za wskazówki, ale niestety jak większość tego typu zbiorów nie są zdigitalizowane.
Wyprawa do Poznania w tych czasach to ryzyko i przekracza moje możliwości, chyba że znajdę kogoś ze znajomych lub dalekich krewnych w Poznaniu, który podejmie się przeszukać 5 tomów akt.
Szukanie właściwie wydaje się bardzo proste znając datę zgonu, ale formalności z umówieniem się na przejrzenie i przesłanie rewersu, to niestety dla potencjalnych poszukiwaczy odstraszające zadanie.

_________________
Pozdrawiam!
Sylwester

Nie umiera ten, kto pozostaje w sercu i pamięci bliskich


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lut 2021, 19:31 
Offline

Dołączył(a): 13 sie 2020, 22:31
Posty: 516
Teraz, przy pandemii, to w ogóle praktycznie niemożliwe, terminy w czytelni są pobukowane na dwa miesiące naprzód, a przecież, jak mawiał Rick z "Casablanki": "- Co będziesz robił dzisiaj wieczorem? - Nie planuję tak daleko". :wink:

_________________
Mikołaj


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lut 2021, 20:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Tam w kartotece jest już nawet podany numer aktu zgonu!
Trzeba wysłać do AP maila z prośbą o skan aktu o tym numerze w księdze zgonów z USC Poznań-Miasto 1921 roku. To nawet nie wymaga poszukiwań, więc pewnie będzie kosztować 2 zł. Dopiero gdyby się okazało, że ewentualnie akt o tym numerze zawiera dane innej osoby, co by znaczyło, że jest w tych informacjach jakaś omyłka, będzie można się martwić, jak odszukać właściwy akt.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lut 2021, 14:30 
Offline

Dołączył(a): 28 sty 2018, 11:47
Posty: 628
Witaj Łukaszu. Wczoraj wieczorem wysłałem pismo e-mailem do Dyrektora archiwum z prośbą o skan aktu, podałem wszystkie dane Wiktorii i załączyłem skan karty meldunkowej oraz podałem sygnatury ksiąg zgonu z numerem zespołu w którym są przechowywane.
Gdy dzisiaj w południe otwierałem wiadomości poczty e-mailowej doznałem małego szoku. Poinformowano mnie, że został odnaleziony akt zgonu i jak tylko prześlę na konto bankowe archiwum kwotę 12,00 zł to skan dokumentu prześlą na mój adres e-mailowy. Uważam,że tak powinny działać wszystkie instytucje państwowe w Polsce.

_________________
Pozdrawiam!
Sylwester

Nie umiera ten, kto pozostaje w sercu i pamięci bliskich


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lut 2021, 15:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
iget19 napisał(a):
Witaj Łukaszu. Wczoraj wieczorem wysłałem pismo e-mailem do Dyrektora archiwum z prośbą o skan aktu, podałem wszystkie dane Wiktorii i załączyłem skan karty meldunkowej oraz podałem sygnatury ksiąg zgonu z numerem zespołu w którym są przechowywane.
Gdy dzisiaj w południe otwierałem wiadomości poczty e-mailowej doznałem małego szoku. Poinformowano mnie, że został odnaleziony akt zgonu i jak tylko prześlę na konto bankowe archiwum kwotę 12,00 zł to skan dokumentu prześlą na mój adres e-mailowy. Uważam,że tak powinny działać wszystkie instytucje państwowe w Polsce.


Bardzo się cieszę.
Co do ostatniego zdania, to ogólnie uważam, że wiele rzeczy działa w Polsce dobrze, tylko trzeba wiedzieć, jakich słów kluczowych użyć w korespondencji z nimi :D

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lut 2021, 10:11 
Offline

Dołączył(a): 04 kwi 2015, 16:16
Posty: 333
Miałem podobną sytuację w AP w Pile: szybko, sprawnie i bez zbędnych ceregieli. Mogę tylko pochwalić!!
I takie moje spostrzeżenie: najlepiej na ogół pracują te instytucje, które są na "pierwszej linii" kontaktu z klientem. Ale im wyżej, tym gorzej - ich specjalnością jest robienie wszystkiego, aby tylko nic nie zrobić, gmatwanie prostych spraw i rzucanie kłód pod nogi...
Pozdrawiam, Wojciech.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lut 2021, 16:04 
Offline

Dołączył(a): 28 sty 2018, 11:47
Posty: 628
Witam wszystkich życzliwych. Dzisiaj otrzymałem skan aktu zgonu w przyzwoitej rozdzielczości (1,9 MB).
Pozostaje mi tylko stawiać za wzór Archiwum w Poznaniu.

_________________
Pozdrawiam!
Sylwester

Nie umiera ten, kto pozostaje w sercu i pamięci bliskich


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 mar 2021, 13:04 
Offline

Dołączył(a): 21 mar 2007, 10:02
Posty: 2450
Przyłączam się do laudacji na cześć Archiwum Państwowego w Poznaniu. Zamawiałem skan aktu małżeństwa USC nie znając jego numeru, a tylko datę ślubu kościelnego. Podałem miejsce zamieszkania panny młodej i moje przypuszczenie, w którym USC mogli zawrzeć małżeństwo. Pozytywna odpowiedź nadeszła w ciągu 1 dnia roboczego. Opłata dodatkowa za wyszukanie aktu wyniosła, podobnie jak u Sylwestra, 10 zł.

_________________
Pozdrawiam - Bartek

HIC MORTVI VIVVNT ET MVTI LOQVVNTVR. A dbałość o naukę jest miłość.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot], mkasperek i 77 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL