Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 18:05

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 gru 2017, 23:42 
Offline

Dołączył(a): 12 gru 2017, 18:00
Posty: 2
Cześć wszystkim,

Szukam kogoś, kto może mi pomóc w ponownej rejestracji polskiego żydowskiego zaświadczenia o zawarciu małżeństwa. Mam duże trudności z czytaniem cyrylicy w skrypcie cursive.
Jeśli to możliwe, chciałbym po prostu napisać transkrypcję. Nie potrzebuję tłumaczenia.

Jestem Francuzem. Przepraszam za błędy w języku polskim.

Z góry bardzo dziękuję!

Obraz jest dostępny tutaj: https://en.geneanet.org/archives/actes/ ... ne/2743568

Znane miejsca:
- Lask
- Sieradz

Imiona panny młodej i pana młodego:
- Pessa Wagman
- Mendel Zytenfeld

Data: 7 września 1875

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 gru 2017, 09:42 
Offline

Dołączył(a): 15 gru 2015, 22:28
Posty: 485
17.

Działo się w mieście Łasku 7 września 1875 roku o godz. 2 po południu. Ogłaszamy, że w obecności świadków Dawida Buzina lat 67 i Wilka Balsama lat 58 obu sprzedawców zamieszkałych w mieście Łasku zawarto w dniu dzisiejszym religijny związek małżeński między: Mendlem Zytenfeld, kawalerem, lat 21 synem Hersza i Kajli z domu Rogozińska małżonków Zytenfeld przy rodzicach w mieście Sieradzu zamieszkałym i Pessą Wagman panną lat 23 córką Jakuba i Rywki z domu Jakubowicz małżonków Wagman przy rodzicach w mieście Łasku zamieszkałą. Ślub ten poprzedziły 3 zapowiedzi ogłoszone w bożnicach w Łasku i Sieradzu 7, 14 i 21 sierpnia tego roku. Nowożeńcy oświadczyli, że nie zawarli umowy przedślubnej. * Na wstąpienie w związek małżeński obecni osobiście przy sporządzeniu niniejszego aktu rodzice nowożeńców wyrazili słownie. Religijną ceremonię ślubną przeprowadził Pełniący Obowiązki Rabina Hillel? Boms?. Akt niniejszy po przeczytaniu przez nas i obecnych podpisany, nowożeńcy i ich rodzice niepiśmienni.

*- pozwolenie

(-) Hil. Bums?
(-) W. Balsam
(-) D. Buzin
Urzędnik Stanu Cywilnego (-)?

Niestety z braku wolnego czasu nie podjąłem się transkrypcji, łatwiej mi było to przetłumaczyć.

_________________
Pozdrawiam, Ryszard.

Poszukuję aktu zgonu Melanii Józefy Kurnatowskiej z domu Bronikowska zm. 31.10.1834 r. w nieustalonym miejscu. Przed śmiercią zamieszkała w Ruszkowie pow. Koło.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 gru 2017, 10:50 
Offline

Dołączył(a): 12 gru 2017, 18:00
Posty: 2
Wielkie dzięki Ryszard! Twoje tłumaczenie jest bardzo pomocne! :)
Od czasu opublikowania mojego komunikatu postarałem się napisać transkrypcję tego dokumentu. Opublikuję go tutaj, kiedy to się skończy.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL