Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 18:47

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 cze 2016, 10:12 
Offline

Dołączył(a): 27 lis 2014, 09:28
Posty: 33
Wiele osób w Poznaniu ma bamberskie korzenie, stąd drzewo rodziny Jeske pojawia się dość często w opracowaniach dostępnych w internecie. Jako totalny amator przyznam się, że często korzystam z tych danych i, idąc na skróty, ściągam co niektóre informacje.
We wszystkich drzewach, do których dotarłem ta Kunegunda Jeske widnieje jako córka Adama i Marianny Bresner. Tymczasem jedno z ostatnich uaktualnień w serwisie BASIA (oby powstał z zapaści) „umieszcza” Kunegundę Jeske żonę Jana Kosickiego jako córkę Michała i Magdaleny Kayser.
Dodam, że Michał był bratem Adama i według mojej wiedzy obydwaj doczekali się córki o imieniu Kunegunda. Tym niemniej ów zapis (żona Jana Kosickiego) oraz data urodzin (przed ślubem Adama z Marianną Bresner) wskazują, że ta Kunegunda była córką Michała.
Wydaje mi się, że moje rozumowanie jest prawidłowe, ale … drzewo rodziny Jeske było wielokrotnie rysowane przez ludzi posiadających większą ode mnie wiedzę i zacięcie. Możliwym jest jednak, że ktoś na początku popełnił błąd, a inni, tak jak ja, ściągnęli jego wyniki.
Jeśli ktoś może rzucić jakieś światło w sprawie, byłbym wdzięczny.

Tomasz Bartoszewski

_________________
Pozdrawiam Tomasz


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 67 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL