Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 24 kwi 2024, 11:46

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 349 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 cze 2010, 17:00 
Offline

Dołączył(a): 29 mar 2007, 14:23
Posty: 27
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Prośba o cyfrowe uzupełnienie parafii Wytomyśl.

_________________
Przemek Mierzejewski / Nowy Tomyśl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 cze 2010, 13:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lut 2010, 16:20
Posty: 16
Witam!
Popieram wniosek kolegi Przemka. Proszę również o digitalizację parafii Wytomyśl. W jej skład wchodziło niegdyś pół obecnej gminy Nowy Tomyśl i część gminy Kuślin.

_________________
--Błażej--
http://wytomysl.rox.pl/
Poszukuję rodzin: Lipiecki, Roszyk( Środa Wlkp., Zaniemyśl, Czarnotki), Weimann( Krzywy Las), Kosicki, Nowicki(Wytomyśl)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 cze 2010, 23:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2009, 20:13
Posty: 1052
Lokalizacja: Poznań
Grupa wspierająca pełną digitalizację Wytomyśla przejmuje prowadzenie :-)

Przyłączam się do prośby Przemka i Błażeja !

Może na początek od najstarszych zachowanych ksiąg ?
Tam wpisy często rozlane i przebijające, na mikrofilmach trudne do odczytania.
W kolorze i jakości digitalizacji często widać naprawdę więcej.

_________________
pozdrawiam, Tomek
Odoliński , Odaliński, Oduliński - jeżeli spotkasz się z tymi nazwiskami gdziekolwiek napisz do mnie koniecznie...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 cze 2010, 23:35 
Offline

Dołączył(a): 02 sty 2008, 09:45
Posty: 512
Lokalizacja: Poznań
Jak napisałem, wybór parafii udostępnianych w CAAP mimo dostępności na mikrofilmie jest całkowicie subiektywny. Jeśli jednak jest wielu, którzy chcieliby skorzystać z łatwiejszego dostępu do ksiąg w CAAP (proporcja stanowisk do chętnych zdecydowanie korzystna) to nie widzę problemu. Vox populi - vox Dei: po wybranym subiektywnie Jankowie następną parafią będzie Wytomyśl.
Przy okazji: dzisiaj został zaktualizowany katalog ksiąg metrykalnych uwzględniający księgi dostępne dzisiaj w CAAP.

_________________
x. Jan M. Musielak
AAP


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 cze 2010, 00:49 
Offline

Dołączył(a): 02 sty 2008, 09:45
Posty: 512
Lokalizacja: Poznań
a.augusiak napisał(a):
Witam ...
Z drugiej strony, jeśli problemem jest ilość czytników mikrofilmów, a nie np. miejsce dla nich, może warto zastanowić się nad współfinansowaniem zakupu kolejnych egzemplarzy przez korzystających z nich użytkowników. Powinno pozwolić to na powolną poprawę sytuacji.
...


Piękny pomysł. Jest jednak tylko jedno "ale". Rozważaliśmy możliwość zakupu czytnika mikrofilmów. Zwróciliśmy się do firmy oferującej taki sprzęt. Po otrzymaniu oferty powiedzieliśmy "pas" - cena najtańszego czytnika była 5cio cyfrowa. Ustawienie kolejnego czytnika nie jest problemem. Zakupienie jest nim. Zakładając, że czytnik pracowałby na 100% (przez cały czas pracy Archiwum siedziałby przy nim użytkownik płacący jak dziś za czytniki) to zwróciłby się on po ponad 2,5 roku (2 lata i 7 miesięcy)
Możnaby co prawda zlecić zeskanowanie mikrofilmów zewnętrznej firmie, ale koszt takiej operacji to kwota 6cio cyfrowa. Jedynym więc rozwiązaniem jest digitalizacja ksiąg własnymi siłami mimo, iż wymaga to czasu. Jeśli znalazłby się woluntariusz, który chciałby sfotografować księgi jakiejś parafii w celu udostępnienia ich w CAAP - zapraszam; ale jedynym efektem będzie, że sfotografowana księga będzie dostępna w CAAP poza kolejnością.

_________________
x. Jan M. Musielak
AAP


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 cze 2010, 18:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 cze 2010, 17:50
Posty: 9
Lokalizacja: Buk
Z wielką chęcią zostanę taka wolontariuszką od fotografowania ksiąg. Do końca czerwca mam jeszcze 2 dni wolne do wykorzystania z pracy tak, że bardzo chętnie mogę je poświęcić na pracę w archiwum. Zapisałam się na indeksowanie parafii jednak akta są na mikrofilmach tylko, a kolejka do czytników jak już na forum zdążyłam się zorientować jest spora, więc może w ten sposób mogłabym pomóc.
Jak tylko skonkretyzuje datę dni wolnych,a przynajmniej tego pierwszego to się ponownie zgłoszę :)

_________________
Dorota Solecka

Rodzina Adamczaków (Grodzisk Wielkopolski, Snowidowo, Urbanowo)
Rodzina Soleckich (Buk)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 cze 2010, 11:03 
Offline

Dołączył(a): 25 cze 2010, 10:57
Posty: 6
Witam,
i ja chciałbym dołączyć swoją prośbę:
parafia Wysocko Wielkie

parafia nieduża, część ksiąg niesfilmowanych

Pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 cze 2010, 18:29 
Offline

Dołączył(a): 02 sty 2008, 09:45
Posty: 512
Lokalizacja: Poznań
Chciałbym podziękowac Pani Dorocie, która jako wolontariuszka poświęciła swój czas wykonując zdjęcia dla Cyfrowego Archiwum Archidiecezji Poznańskiej. Dzięki wykonaniu przez nią 876 zdjęć w najbliższym czasie będę mógł udostępnić w wersji cyfrowej cztery księgi z parafii w Stęszewie. Księgi te są oznaczone w naszym katalogu sygnaturą: PM 288/10-13.
Co do ksiąg z Wysocka Wielkiego - w chwili obecnej w CAAP dostępna jest księga oznaczona sygnaturą PM 328/14.
Co do ksiąg z Wytomyśla - w CAAP dostępne są księgi oznaczone sygnaturami PM 330/11-15.
Ponieważ wszystkie te księgi zostały udostępnione po ostatniej aktualizacji dostępnego w internecie katalogu naszych ksiąg metrykalnych nie figurują one jako dostępne w CAAP. Najbliższa aktualizacja już wkrótce, a w niej te i kilka innych ksiąg.

_________________
x. Jan M. Musielak
AAP


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 cze 2010, 19:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2006, 07:34
Posty: 2335
Lokalizacja: Gniezno
Cytuj:
Pani Dorocie, która jako wolontariuszka poświęciła swój czas wykonując zdjęcia dla Cyfrowego Archiwum Archidiecezji
takim incjatywom Gratulacje.
Tylko zazdrościć
Była taka Propozycja dla AAGniezno wolontariatu i pomoc w wykonywaniu zdjęć.
To co wiem / lub jeszcze nie wiem nowości, nie wypalił ten pomysł.

_________________
Ala i Leszek Kabaciński-kabat53
http://www.leszekkabacinskikabat.com/
Springer+-1764iPriebe,Linette ej y
Brzeźniak:Kłecko,Łagiewniki Kościelne,Szamotuły,Koźmin,Obrzycko
Grempka,Srajek/Owczarczak/Majchrzak k/Kościana,Wyskoć,Wławie,Maciejewo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lip 2010, 09:18 
Offline

Dołączył(a): 02 sty 2008, 09:45
Posty: 512
Lokalizacja: Poznań
Kolejna, lipcowa aktualizacja internetowego katalogu uwzględnia nie tylko rozbudowę CAAP, ale również nowopozyskane przez Archiwum księgi, które wg mapki stanu projektu Poznań Project "prawdopodobnie nie istnieją".

_________________
x. Jan M. Musielak
AAP


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lip 2010, 07:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3726
Jan M. Musielak napisał(a):
Kolejna, lipcowa aktualizacja internetowego katalogu uwzględnia nie tylko rozbudowę CAAP, ale również nowopozyskane przez Archiwum księgi, które wg mapki stanu projektu Poznań Project "prawdopodobnie nie istnieją".


:)
Cieszę się z nowych nabytków, mam nadzieję, że po ich digitalizacji będą też chętni na indeksację.
Jesienią muszę zatem dokonać przeglądu opisu bazy wraz z dokładniejszymi wskazówkami, jakie jeszcze materiały dostępne są dla indeksacji. Te, które są/będą w CAAP trzeba będzie wydzielić jako osobną kategorię.

Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lip 2010, 00:57 
Offline

Dołączył(a): 02 sty 2008, 09:45
Posty: 512
Lokalizacja: Poznań
Łukasz Bielecki napisał(a):
... mam nadzieję, że po ich digitalizacji ... Łukasz

Z wspomnianych przeze mnie nowopozyskanych ksiąg w chwili obecnej w CAAP dostępne są księgi zaślubionych (zarówno te zindeksowane z poczdamskich duplikatów jak i te po roku 1874 - ostatnia aktualizacja katalogu wymienia je jako dostępne w CAAP); księgi ochrzczonych są w trakcie digitalizacji, a księgi zmarłych będą zdigitalizowane w następnej kolejności (po przerwie urlopowej wszystkie te księgi będą dostępne w CAAP). Nie ukrywam, że decydując o wprowadzeniu tych ksiąg do CAAP kierowałem się zasadą, że pierwszeństwo mają księgi nieudostępnione (pomijam duplikaty z archiwum w Poczdamie udostępnione przez Mormonów). Dodam, że dostępne w CAAP księgi zaślubionych obejmują lata 1795 - 1912 (księgi ochrzczonych i zmarłych obejmują nieco mniej).

_________________
x. Jan M. Musielak
AAP


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lip 2010, 07:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3726
A o jaką parafię w tym wypadku chodzi? Myślałem, że pisał Ksiądz ogólnie, o różnych nabytkach które pojawiały się w ostatnich miesiącach (Wronki, Psarskie...). Jeśli są skany Mormonów z zasobu poczdamskiego, to pewnie jest to jakaś parafia z okolic Międzyrzecza, z pogranicza archidiecezji naszej oraz diec. zielonogórsko-gorzowskiej?

Pozdrawiam,
Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lip 2010, 21:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 cze 2008, 15:48
Posty: 74
Jakie są obecnie terminy na przeglądanie CAAP?? Czy trzeba czekać tak długo jak na czytnik mikrofilmów?
Magda

_________________
http://www.bilscy.eu
http://www.zastawie-netau.net


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lip 2010, 21:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2006, 10:38
Posty: 1309
Lokalizacja: Luboń
W tej chwili nie ma dostępu wcale - przerwa urlopowa...
http://www.aap.poznan.pl/?idnews=146
Magdo, kolejka jest znacznie krótsza :D

_________________
Pozdrawiam serdecznie, Basia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 lip 2010, 09:07 
Offline

Dołączył(a): 02 sty 2008, 09:45
Posty: 512
Lokalizacja: Poznań
Ostatnia aktualizacja katalogu przed moim wyjazdem na urlop. Przedstawia ona stan CAAP taki, jaki będzie dostępny w dniu otwarcia po przerwie urlopowej.

Łukasz Bielecki napisał(a):
A o jaką parafię w tym wypadku chodzi? ... Łukasz

Świadomie odwlekałem odpowiedź na pytanie Łukasza, pozostawiając je, jako zagadkę dla dociekliwych. Parafią, o której mowa, a której księgi ostatnio trafiły do Archiwum jest ewangelicka parafia ze Zbąszynia.

MagdaBilska napisał(a):
Jakie są obecnie terminy na przeglądanie CAAP?? Czy trzeba czekać tak długo jak na czytnik mikrofilmów? Magda

W drugiej połowie sierpnia jest tylko kilka zajętych terminów przy stanowisku CAAP.

Na koniec chciałbym podziękować kolejnej wolontariuszce, pani Izabeli, która poświęciła swój czas, aby przyspieszyć digitalizację kilku parafii.

_________________
x. Jan M. Musielak
AAP


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 sie 2010, 20:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3726
Jan M. Musielak napisał(a):
Ostatnia aktualizacja katalogu przed moim wyjazdem na urlop. Przedstawia ona stan CAAP taki, jaki będzie dostępny w dniu otwarcia po przerwie urlopowej.

Łukasz Bielecki napisał(a):
A o jaką parafię w tym wypadku chodzi? ... Łukasz

Świadomie odwlekałem odpowiedź na pytanie Łukasza, pozostawiając je, jako zagadkę dla dociekliwych. Parafią, o której mowa, a której księgi ostatnio trafiły do Archiwum jest ewangelicka parafia ze Zbąszynia.


Dziękuję za informację, nigdy bym się nie domyślił :)

Z drugiej strony, z ewang. parafii w Zbąszyniu duplikaty są w Lipsku, a nie w Poczdamie, i nie ma ich niestety w materiale udostępnianym swego czasu przez Mormonów. Są oczywiście na mikrofilmach, ale widocznie Lipsk nie zezwalał na taką operację, jak Poczdam.

Cieszę się rzecz jasna, że dostępne są (i w ogóle istnieją :) ) księgi tej parafii ewangelickiej. Mam nadzieję, że ktoś kiedyś będzie zainteresowany jej indeksacją w CAAP.

Pozdrawiam,
Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sie 2010, 11:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 cze 2008, 15:48
Posty: 74
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Skorzystam napewno
Magda

_________________
http://www.bilscy.eu
http://www.zastawie-netau.net


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sie 2010, 00:45 
Offline

Dołączył(a): 02 sty 2008, 09:45
Posty: 512
Lokalizacja: Poznań
Łukasz Bielecki napisał(a):
Dziękuję za informację, nigdy bym się nie domyślił :)
...
Pozdrawiam,
Łukasz


Gdyby sprawdzić księgi udostępnione w CAAP to jako ostatnie dodane przed 9 lipca można odnaleźć księgi ewangelickie ze Zbąszynia. Tym bardziej, że podałem daty skrajne dla ksiąg zaślubionych oraz informację o księgach ochrzczonych i zmarłych (obecnie wszystkie te księgi są dostępne w CAAP).

_________________
x. Jan M. Musielak
AAP


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sie 2010, 19:32 
Offline

Dołączył(a): 19 cze 2009, 15:43
Posty: 953
Lokalizacja: Duszniki Wlkp.
Witam serdecznie !
Moje pytanie jest następujące. Czy w bazie CAAP jest również: Parafia Duszniki, Brody Poznańskie, Buk, Niepruszewo, Pniewy, Ceradz Kościelny?
Proszę o odp.Będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam!

_________________
pozdrawiam,
Jacek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 sie 2010, 00:51 
Offline

Dołączył(a): 02 sty 2008, 09:45
Posty: 512
Lokalizacja: Poznań
jacek98764 napisał(a):
Witam serdecznie !
Moje pytanie jest następujące. Czy w bazie CAAP jest również: Parafia Duszniki, Brody Poznańskie, Buk, Niepruszewo, Pniewy, Ceradz Kościelny?
Proszę o odp.Będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam!

Obecnie w CAAP dostępne są 2 księgi z Ceradza i 2 księgi z Buku. Katalog ksiąg metrykalnych znajdujący się na stronie Archiwum zawiera informację o wszystkich księgach udostępnionych w CAAP. Zapraszam na stronę Archiwum ( http://www.aap.poznan.pl ) gdzie pod zakładką "bazy danych" - "księgi metrykalne" można otrzymać pełną informację na temat dostępności poszczególnych ksiąg.

_________________
x. Jan M. Musielak
AAP


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 sie 2010, 09:17 
Offline

Dołączył(a): 19 cze 2009, 15:43
Posty: 953
Lokalizacja: Duszniki Wlkp.
Witam.
Bóg zapłać..za wskazówkę, gdzie można sprawdzić itd.
Pozdrawiam.

_________________
pozdrawiam,
Jacek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 sie 2010, 09:40 
Offline

Dołączył(a): 01 gru 2009, 18:03
Posty: 660
Lokalizacja: Poznań
Kliknąć link podany przez x. Musielaka>Baza danych>Księgi metrykalne>Lista ksiag metrykalnych>Szukaj> wpisz proszę CAAP i poszukuj interesujacej Cię parafię
Pozdrawiam
krysia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 sie 2010, 09:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3726
Pytanie do X. Jana M. Musielaka:

Wydaje mi się, że na terminalu w Archiwum widziałem już na liście dostępnych w wersji cyfrowej te 3 księgi:

Brody +1896-1914 syg. PM 024/20
Bukownica i Chlewo +1881-1908 syg.PM 032/11
Chodzież *1897-1919 syg. PM 040/25

Jednakże, w katalogu na stronie AAP księgi te nie maja adnotacji "CAAP" - czy można by to sprawdzić?

Z poważaniem,
Łukasz Bielecki

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 sie 2010, 21:53 
Offline

Dołączył(a): 02 sty 2008, 09:45
Posty: 512
Lokalizacja: Poznań
Łukasz Bielecki napisał(a):
Pytanie do X. Jana M. Musielaka:

Wydaje mi się, że na terminalu w Archiwum widziałem już na liście dostępnych w wersji cyfrowej te 3 księgi:
Brody +1896-1914 syg. PM 024/20
Bukownica i Chlewo +1881-1908 syg.PM 032/11
Chodzież *1897-1919 syg. PM 040/25
Jednakże, w katalogu na stronie AAP księgi te nie maja adnotacji "CAAP" - czy można by to sprawdzić?

Z poważaniem,
Łukasz Bielecki

Dziękuję za zauważenie. W kolejnej aktualizacji katalogu będą uzupełnione.

_________________
x. Jan M. Musielak
AAP


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sie 2010, 23:21 
Offline

Dołączył(a): 02 sty 2008, 09:45
Posty: 512
Lokalizacja: Poznań
Już wkrótce kolejna aktualizacja katalogu, a w niej informacja o udostępnionych w całości księgach z kilku parafii (tu podziękowanie dla pani Izabelli, która, jako wolontariuszka, wykonała ponad 5 tysięcy zdjęć) dostępnych w CAAP - z Bnina, Cerekwicy k. Szamotuł, Konarzewa i Wyskoci.

_________________
x. Jan M. Musielak
AAP


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 paź 2010, 00:48 
Offline

Dołączył(a): 02 sty 2008, 09:45
Posty: 512
Lokalizacja: Poznań
Kolejne parafie dostępne w CAAP:
Bukowiec, Czempiń, Gołębin, Oborzyska i Rąbiń.
W trakcie przygotowania Kościan.

_________________
x. Jan M. Musielak
AAP


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 paź 2010, 09:36 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2010, 12:28
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
Czy w najbliżym czasie planowane jest zeskanowanie kolejnych ksiąg z parafii Cerekwica k. Borku? W spisie widzę księgę chrztów z okresu 1887-1921.
Byłabym również przeszczęśliwa z wzięcia pod uwagę parafii Wałków :-)

Pozdrawiam

_________________
Anna

Poszukuję: Polaszewski (Młodocin), Dobersztyn (Biskupin), Małecki (Świątniki Wielkie, Sokolniki), Koziński (Gościeszynek, Miława), Winiarz (Babimost, Nądnia), Bochna (Nowa Obra), Półtoraczyk (Maksymilianów, Hamborn, Lens).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 paź 2010, 10:19 
Offline

Dołączył(a): 02 sty 2008, 09:45
Posty: 512
Lokalizacja: Poznań
W dniu dzisiejszym liczba jednostek w CAAP przekroczyła 800. Co prawda nasz zaktualizowany dzisiaj katalog pokazuje 724 księgi dostępne w wersji cyfrowej. Różnica wynika z faktu, że część ksiąg (te najgrubsze) zostały w wersji cyfrowej podzielone na dwie lub więcej jednostek.

Przy okazji chciałbym podziękować panu Ryszardowi, kolejnemu wolontariuszowi, który poświęcił swój czas i wykonał około 2 tysięcy zdjęć.

_________________
x. Jan M. Musielak
AAP


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 lis 2010, 10:47 
Offline

Dołączył(a): 02 sty 2008, 09:45
Posty: 512
Lokalizacja: Poznań
CAAP przekroczyło kolejny próg: liczba pozycji w katalogu zawierająca informację o dostępie w wersji cyfrowej stanowi już ponad 10% wszystkich pozycji w katalogu.
Kolejne parafie udostępnione to Golejewko i Śrem oraz trzy nowo pozyskane księgi z Kaźmierza.

_________________
x. Jan M. Musielak
AAP


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 lis 2010, 15:53 
Offline

Dołączył(a): 19 sie 2010, 20:36
Posty: 36
Zapytam księdza dyrektora, czy w najbliższym czasie planowana jest archiwizacja cyfrowa parafii Wolsztyn?

_________________
Mariusz

Wolsztyn i okolice


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lis 2010, 18:20 
Offline

Dołączył(a): 02 sty 2008, 09:45
Posty: 512
Lokalizacja: Poznań
Mariusz K napisał(a):
Zapytam księdza dyrektora, czy w najbliższym czasie planowana jest archiwizacja cyfrowa parafii Wolsztyn?

Ponieważ decyzja o digitalizacji kolejnej parafii jest podejmowana po ukończeniu poprzedniej mógłbym odpowiedzieć prosto: NIE. Jedyne, co jest planowane, to ukończenie rozpoczętych parafii (Rąbiń, Golejewko i Śrem). Wybór kolejnej parafii wynika z trzech możliwości. Po pierwsze - wybór terytorialny: digitalizowane są parafie sąsiadujące ze zdigitalizowanymi (stąd np. Czempiń, Kościan, Śrem). Po drugie - digitalizowane są parafie wybrane przez wolontariuszy wykonujących zdjęcia (np. Golejewko, Konarzewo czy Bnin). Po trzecie - parafie, którymi zainteresowani są uczestnicy Forum (np. na wniosek Przemka, Błażeja i Tomka zdigitalizowana została parafia Wytomyśl). Obecnie pojawiło się zainteresowanie parafiami w Cerekwicy koło Borku, w Wałkowie i w Wolsztynie (mam nadzieję, że nie przeoczyłem innych sugestii). Nie widzę powodu, aby po ukończeniu Rąbinia i Śremu (wybór terytorialny) oraz Golejewka (wybór wolontariusza) kolejnymi parafiami zakwalifikowanymi do digitalizacji nie miały być sugerowane przez uczestników Forum; szczególnie, jeśli do danej parafii byłoby wielu chętnych. Ale wybór wolontariusza ma pierwszeństwo przed sugestiami uczestników Forum. Jeśli więc zgłosi się wolontariusz, który podejmie się zdigitalizowania wybranej przez siebie parafii, to ta parafia uzyska pierwszeństwo przed parafiami sugerowanymi przez uczestników Forum (nawet, jeśli nie dokończy on digitalizacji).
Wobec tego czekam na sugestie. Nie ręczę, że zostaną one zrealizowane, ale jeśli będą zainteresowani to kolejna parafia znajdzie się na liście do digitalizacji (obecnie są na niej Cerekwica koło Borku, Wałków i Wolsztyn).

_________________
x. Jan M. Musielak
AAP


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lis 2010, 19:56 
Offline

Dołączył(a): 08 kwi 2010, 06:52
Posty: 62
Witam,
Bardzo prosiłabym o zdigitalizowanie parafii w Pniewach i w Środzie, chętnych pewnie byłoby więcej. Z góry dziękuję za wpisanie tych parafii na listę oczekujących.
Pozdrawiam
Renata


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lis 2010, 20:46 
Offline

Dołączył(a): 27 paź 2009, 23:49
Posty: 25
Witam, digitalizacja Wolsztyna to doskonały pomysł, za ciosem przydałyby się też niedalekie Kębłowo i Obra.

Pozdrawiam serdecznie
Witold Gruszczyński

_________________
Poszukuję:
Akt urodzenia Ignacy Gruszczyński w latach 1800-1815
Franciszek i Ryszard Schmehl okolice Kępna, Nysy, Oławy
Franciszek Wyrwas ur. ok.1833 okolice Wrześni
Józef Andrzejewski ok.1773-ok.1828, dzierżawca Dziekanki, ekonom w Chwałszycach


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 lis 2010, 11:48 
Offline

Dołączył(a): 02 sty 2008, 09:45
Posty: 512
Lokalizacja: Poznań
Dzisiaj przeprowadzono kolejną aktualizację katalogu internetowego. Obejmuje ona ukończone parafie w Golejewku i Śremie, parafię w Rakoniewicach, nowo pozyskaną księgę z parafii w Siekierkach Wielkich oraz księgi z digitalizowanej obecnie parafii w Wolsztynie (włączonej do digitalizacji na wniosek Mariusza K. i Witolda Gruszczyńskiego).

_________________
x. Jan M. Musielak
AAP


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 lis 2010, 17:27 
Offline

Dołączył(a): 19 sie 2010, 20:36
Posty: 36
Serdeczne podziękowania.

_________________
Mariusz

Wolsztyn i okolice


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 lis 2010, 12:00 
Offline

Dołączył(a): 10 sie 2010, 12:28
Posty: 168
Lokalizacja: Poznań
Bardzo się cieszę, że Cerekwica k. Borku i Wałków zostały przez księdza wzięte pod uwagę do digitalizacji. Dziękuję i pozdrawiam.

_________________
Anna

Poszukuję: Polaszewski (Młodocin), Dobersztyn (Biskupin), Małecki (Świątniki Wielkie, Sokolniki), Koziński (Gościeszynek, Miława), Winiarz (Babimost, Nądnia), Bochna (Nowa Obra), Półtoraczyk (Maksymilianów, Hamborn, Lens).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 gru 2010, 18:54 
Offline

Dołączył(a): 19 sie 2010, 20:36
Posty: 36
Z tego co widziałem będąc ostatnio w archiwum to na CAAP jest już chyba cały Wolsztyn!
Przyłącze się do prośby Witolda o Kębłowo.
Pozdrawiam
Mariusz Kaczmarek

_________________
Mariusz

Wolsztyn i okolice


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 gru 2010, 20:45 
Offline

Dołączył(a): 02 sty 2008, 09:45
Posty: 512
Lokalizacja: Poznań
Dodam: w CAAP są już wszystkie księgi z katolickiej parafii w Wolsztynie oraz księgi ochrzczonych i zaślubionych z parafii ewangelickiej. Księgi zmarłych z parafii ewangelickiej, mam nadzieję, będą dostępne w najbliższych dniach (większość już sfotografowana, choć część zdjęć wymaga powtórzenia). Poza tym udostępniona została parafia w Mórce, a kolejny wolontariusz fotografuje księgi z parafii w Kaszczorze.

_________________
x. Jan M. Musielak
AAP


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 gru 2010, 12:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sty 2009, 00:36
Posty: 19
Lokalizacja: Leszno
Podrzucam pomysł: czy zdigitalizowane dane metrykalne z poszczególnych parafii nie można by było nagrać na płyty i odpłatnie rozprowadzać wśród zainteresowanych. Nie każdy ma czas i możliwości aby dotrzeć do AAP, więc taka forma byłaby dla genealogów wręcz wybawieniem. Proszę się zastanowić. Mogłoby to być wydawnictwo cykliczne, aktualizowane np. co roku. Oczywiście ideałem byłoby umieszczenie tych danych w internecie, ale ta płyta byłaby dobrym początkiem do wykonania kolejnego kroku...

_________________
Pozdrawiam
Robert


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 gru 2010, 09:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2010, 01:12
Posty: 172
Lokalizacja: Poznań
Od wczoraj można telefonicznie rezerwować czytniki na luty i marzec w AAP.
Pozdrawiam
Basia :D

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Barbara

Poszukuję: Perek z Parzęczewa, Muszalski przed 1850


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 gru 2010, 14:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 cze 2010, 10:59
Posty: 83
Lokalizacja: Poznań
Basia L. napisał(a):
Od wczoraj można telefonicznie rezerwować czytniki na luty i marzec w AAP.
Pozdrawiam
Basia :D



Dzięki za informację. Skorzystałam.
Pozdrawiam.

_________________
Natalia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 gru 2010, 19:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 gru 2007, 10:19
Posty: 780
Lokalizacja: Września
Witam!

Marzec to dość odległy termin.... Czy ktoś z Was orientuje się, czy są jeszcze wolne terminy od rana w lutym?

Pozdrawiam
Jarek

_________________
Gdzie i kiedy, na Kujawach lub w Wielkopolsce, wzięli ślub Józef Górski i Marianna Pytlińska (ok. 1829 r.) oraz Wiktor Górski i Marianna Nalazek (ok. 1860 r.)? Gdzie ok. 1803 r. urodził się Józef Górski?

http://www.gorscy.org.pl/

haplogrupa: I-M253


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sty 2011, 14:23 
Offline

Dołączył(a): 02 sty 2008, 09:45
Posty: 512
Lokalizacja: Poznań
Dzisiaj nastąpiła kolejna aktualizacja katalogu Archiwum. Obecnie wymienia on 927 pozycji zawartych w CAAP. Ostatnie dodane parafie to Dalewo, Krzycko Małe i Jeżewo.

_________________
x. Jan M. Musielak
AAP


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 mar 2011, 13:55 
Offline

Dołączył(a): 02 sty 2008, 09:45
Posty: 512
Lokalizacja: Poznań
Pierwsza wiosenna aktualizacja internetowego katalogu Archiwum obejmuje kolejne trzy parafie dostępne w CAAP: Mórkowo, Ostroróg i Wilkowo Polskie. Dodam, że obecnie w opracowaniu są parafie w Ceradzu Kościelnym i Odolanowie.

_________________
x. Jan M. Musielak
AAP


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 maja 2011, 10:15 
Offline

Dołączył(a): 02 sty 2008, 09:45
Posty: 512
Lokalizacja: Poznań
Majowa aktualizacja katalogu uwzględnia kolejne zdigitalizowane parafie: Biskupice Ołoboczne, Ceradz Kościelny, Odolanów, Rogoźno oraz kilka ksiąg z Włościejewek. Łącznie 1043 pozycje w CAAP.

_________________
x. Jan M. Musielak
AAP


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 maja 2011, 12:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sty 2009, 00:36
Posty: 19
Lokalizacja: Leszno
Nie doczekałem się odpowiedzi ze strony ks. Musielaka w sprawie mojej propozycji dotyczącej nagrywania na płyty CD zdigitalizowanych zasobów metrykalnych poszczególnych parafii i odpłatnego ich rozprowadzania wśród zainteresowanych

_________________
Pozdrawiam
Robert


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 maja 2011, 13:37 
Offline

Dołączył(a): 02 sty 2008, 09:45
Posty: 512
Lokalizacja: Poznań
SamOn napisał(a):
Nie doczekałem się odpowiedzi ze strony ks. Musielaka w sprawie mojej propozycji dotyczącej nagrywania na płyty CD zdigitalizowanych zasobów metrykalnych poszczególnych parafii i odpłatnego ich rozprowadzania wśród zainteresowanych

Ponieważ nie istnieje możliwość zabezpieczenia tego typu materiałów przed nielegalnym kopiowaniem, Archiwum nie przewiduje sprzedaży zdigitalizowanych zasobów.

_________________
x. Jan M. Musielak
AAP


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 maja 2011, 10:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sty 2009, 00:36
Posty: 19
Lokalizacja: Leszno
Nie do końca zgadzam się z taką argumentacją. To wydawnictwa powinny już dawno zaprzestać wydawania płyt z muzyką czy filmami fabularnymi. Do ścigania piratów są powołany różne instytucje państwowe, a poza tym mam nadzieję, że genealodzy nie zaliczają się do grupy łamiącej prawo :)

_________________
Pozdrawiam
Robert


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 cze 2011, 12:15 
Offline

Dołączył(a): 19 lis 2010, 17:59
Posty: 13
Lokalizacja: Poznań
Jan M. Musielak napisał(a):
czekam na sugestie. Nie ręczę, że zostaną one zrealizowane, ale jeśli będą zainteresowani to kolejna parafia znajdzie się na liście do digitalizacji


Jan M. Musielak napisał(a):
Pierwsza wiosenna aktualizacja internetowego katalogu Archiwum obejmuje kolejne trzy parafie dostępne w CAAP: Mórkowo, Ostroróg i Wilkowo Polskie. Dodam, że obecnie w opracowaniu są parafie w Ceradzu Kościelnym i Odolanowie.


Tak sobie pomyślałem, że może zgłoszę się z nieśmiałą prośbą o rozważenie możliwości opracowania parafii w Śmiglu. O ile się nie mylę to parafia ta jeszcze nie została opracowana w ramach Projektu Poznań i z pewnością dodanie jej do CAAP byłoby ułatwieniem dla osób poszukujących przodków w tej okolicy.

_________________
Pozdrawiam,
Jan Paweł Gosiewski / Poznań


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 349 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 64 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL