Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 24 sie 2019, 12:54

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 cze 2019, 19:13 

Trochę się pobawiłem z nowym Szukaj w Archiwach.
Nie jestem załamany. Mogło być znacznie gorzej.
Udało mi się znaleźć metodę na stosunkowo szybkie znajdowanie aktów.
Nim nie opanuje się "palcologii", to zawsze będzie wolniej niż w starym serwisie.

Jak użyć Szukaj w Archiwach

PostNapisane: 24 cze 2019, 07:11 

Macieju!
Dziękuję za instruktaż, chociaż to wszystko skomplikowali. Im nowsze technologie tym więcej problemów :(

WOjtek

PostNapisane: 08 lip 2019, 10:07 

Dzień dobry,
zauważyłem, że na stronie od powstania dodano już milion nowych plików. Niestety nie jest dla mnie zbyt czytelne, co dodano. Na stronie jest opcja, by sprawdzić ostatnio dodane jednostki, ale jest codziennie aktualizowana i jeśli dodano całe zespoły, to ta historia aktualizacji nie jest zbyt pomocna. W wyszukiwarce też nie widzę by był filtr pozwalający na sprawdzenie nowych plików. A piszę o tym w kontekście możliwości sprawdzenia, czy dodano nowe skany metryk z naszego regionu. W poprzedniej odsłonie strony, co mniej więcej kwartał była kompleksowa aktualizacja ze spisem, co dodano. A czy wiadomo, jak to obecnie wygląda? Czy może jednak nie ogarnąłem nowej strony i można gdzieś sprawdzić komplet aktualizacji. Może służy temu newsletter? I jak będzie wyglądać dodawanie skanów do Basi?

PostNapisane: 08 lip 2019, 10:55 

edamian napisał(a):
Dzień dobry,
zauważyłem, że na stronie od powstania dodano już milion nowych plików. Niestety nie jest dla mnie zbyt czytelne, co dodano. Na stronie jest opcja, by sprawdzić ostatnio dodane jednostki, ale jest codziennie aktualizowana i jeśli dodano całe zespoły, to ta historia aktualizacji nie jest zbyt pomocna. W wyszukiwarce też nie widzę by był filtr pozwalający na sprawdzenie nowych plików. A piszę o tym w kontekście możliwości sprawdzenia, czy dodano nowe skany metryk z naszego regionu. W poprzedniej odsłonie strony, co mniej więcej kwartał była kompleksowa aktualizacja ze spisem, co dodano. A czy wiadomo, jak to obecnie wygląda? Czy może jednak nie ogarnąłem nowej strony i można gdzieś sprawdzić komplet aktualizacji. Może służy temu newsletter? I jak będzie wyglądać dodawanie skanów do Basi?

Prawdę powiedziawszy jestem rozczarowany nową wersją SzWA, gdyż przed Bożym Ciałem zgłosiłem kilka błędów i braków w skanach i do tej pory nie zostały one poprawione i nie dostałem żadnej odpowiedzi. A jeśli chodzi o newsletter, to również od momentu zarejestrowania nie otrzymałem żadnej wiadomości z niego... Jak widać piękne hasła, szczytne idee, tylko efekt (a raczej jego brak), jak to w Polszcze (…) z dawnego zwyczaju ten sam... :)

PostNapisane: 30 lip 2019, 03:16 

Od czasu wprowadzenia nowego systemu Szukajwarchiwach.pl nie mogę dać sobie rady ze znaleznieniem aktu ślubu .Po prostu nie wiem jak poruszać sie po tej stronie.
Czy ktoś byłby tak uprzejmy i dopomógł mi w odnalezieniu aktu ślubu
TEODOR GUZA I TERESA (nazwisko nie znane) USC 273/22 z dnia 22 luty 1922r.
Ojciec Teodora to Franciszek Guza pochowane na cm.przy ul.Samotnej jak i również jego
syn |TEODOR tam spoczywa zm 11.9.1931

Poproszę również o wskazówki jak otwierać strony abym mogła sama obsługiwać szukajwarchiwach.pl.
Z góry z okazaną pomoc dziękuje

Poszukuje inf Sępiński,Guza,Paradziński,Malczewski
Przeniosłam ten wpis z forum Archiwum Państwowe w Poznaniu

Poszukuje inf Sępiński,Guza,Paradziński,Malczewski

Strefa czasowa: UTC + 1