Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 13 lis 2019, 04:01

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 paź 2019, 22:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 paź 2013, 14:30
Posty: 373
Informację o wyjeżdzie rodziny lub osoby do Niemiec co jakiś czas podawał „Orędownik Gostyński” wymieniając chętnych oraz tych, którzy już podjęli decyzję wyjazdu. Wiadomo, że to tylko prasa niemniej jednak wyjazdu mogła dokonać osoba, która dostała paszport i wizę, co oczywiście można sprawdzić w odpowiednim USC. Listy osób, sukcesywnie ogłaszano w gazecie w celu sprawdzenia czy osoby bądż rodziny starające się o wyjazd nie posiadają jakiś długów, lub ktoś nie ma zastrzeżeń co do ich wyjazdu z Polski.
Listę tą stworzyłam na podstawie tej gazety od 1919- 1925 roku [ w tym okresie ją publikowano] i uznałam iż może to być jakiś ślad dla osób , które nie mogą odszukać swoich przodków lub słuch po nich zaginął.
Jest tu wiele nazwisk niemieckich, ale także i polskich. Przy niektórych nazwiskach podano zawód jak i ulicę. Zachowałam pisownię oryginalną nazwisk.


1919 rok .
Mają zamiar wyprowadzić się do Niemiec
Stanisława Anders – robotnica Pudliszki, Paweł Bernau -maszynista Gostyń, Antoni Borowczyk- górnik – Koszkowo, Wilhelm Braun- Siedlec, Alfred Breitbarth z żoną, Gostyń, Marcin Byckowski – Smolice, Jan Bzdęga z żoną, ślusarz – Krobia, Henryk Czech – wożny powiatowy – Gostyń, Marcin Czwojdrak- Pudliszki, August Eickenberg z żoną technik – Daleszyn, Georg Frost z żoną – Gostyń, Anna Gano – Gostyń, Fryderyk Gohller z żoną- Gostyń, Karol Gruhn – cieśla – Gostyń, Jadwiga Hantke – służąca – Poniec, Paweł Hobitz- budnik – Krobia, Lachmann Jacobowski z żoną – Gostyń, Helena Jarzębowska – Gostyń – Klasztorna, Paweł Joachim- Gostyń, Zofia Kędziora – Krzekotowice, Klingbeil – Gostyń, Ludwik Kriese- Gostyń, Fritz Krug – ślusarz – Gostyń, Antoni Kruszka – górnik - Wielka Łęka, Franciszka Kuchniczak - Bodzewo, Paweł Kuchnert – Janiszewo, Eduard Lindner – Daleszyn, Henryk Lubek- syn gospodarza- Sikorzyn, Michał Maćkowiak – Karzec, Klara Maczewska- Gostyń, Stanisław Malepszak- górnik – Łęka Wielka, Wanda Malotki nauczycielka- Smolice, Jakub Mankowski – Pudliszki, Rozalia Malczewska- Kołaczkowice, Jadwiga Masztarz- ?? , Karol Mielke – Piaski, Georg Mischke – nauczyciel- Gostyń, August Ochmann- nauczyciel- Gostyń, Piotr Polny górnik – Kołaczkowice, Marta Preiss – Michałowo, Fryderyk Preiss- Michałowo, Jan Reich – Gostyń, Stanisław Roszak- Pasierby, Elisabeth Schaner żona- wach. pow, - Gostyń, Konrad Scheive- sekretarz wydziału powiatowego- Gostyń, Emil Schmechel- Smolice, Schneider – wdowa- Poniec, Jan Schultz- Gostyń, Franciszka Schulz- służąca- Pudliszki, Martha Schulz- Brzezie, Tomasz Skorupko z żoną- Gostyń- Kolejowa, Maksymilian Skowron- Smogarzewo, Franciszek Śmiejczak – Kosowo,
Spitzenfeil – służąca- Gostyń, Wojciech Stawecki – górnik – Smogarzewo, Ewald Świderski, Gustaw Świderski, Fryderyk Tolksderf z żoną – gospodarz- Daleszyn, Bertha Urich – Wymysłowo, Jan Walczak- Wycisłowo, Roger Waleska- Pudliszki, Teresa Wein – Niepart, Jan Wolsztynowicz- Gostyń, Jan Wójczak - górnik- Podrzecze.
Wyprowadzają się:
Józef Baran- Bodzewo, Gustav Bogsch -Gostyń, Jan Bzdęga- Krobia, Bronisława Ciesielka- Krobia, Paweł Conrad- stangret – Osieczna, Karol Dau z żoną- Piaski, Domański – Piaski, Ludwik Dudkowiak – Domachowo, Wiktor Dykiert – Poniec, Jadwiga Eckel – Osieczna, Teodor Erbig- Gostyń, Karol Gartig – Strumiany, Paweł Grande z żoną- Gostyń, Greta Gunther -służąca- Krobia, Konstantyn Habisch z żoną- Krobia, Paweł Handke – Poniec, Robert Haudke – nauczyciel – Bodzewo, Herman Herbst z żoną- Krobia, Martin Hermann – Pępowo, Adolf Hoffmann – Krobia, Karol Hoffmann – Poniec- Krobska 45, Otto Hoffmann – stelmach – Grodzisko , Karol Hoffmann – murarz - Krzemieniewo, Ernst Hofmann- włodarz- Wyciążkowo, Adolf Hubsch – Krzemieniewo, Wojciech Jarzyna- Gostyń, Jadwiga John- Osieczna, Marian Joppek – Żytowiecko, August Kernchen- Poniec, Adolf Klimpel – obywatel- Krzemieniewo, Józef Klupsch - Gostyń, Jan Konopka – Kosowo, Karol Kontny – nauczyciel- Osieczna, Fryderyk Kośnicki – profesor - Gostyń, Max Kreisel- nauczyciel - Drobnin, Kurt Krüger – nauczyciel- Pawłowice , Katarzyna Kurka- Murka??, Helena Lattke- Smolice, Wilhelm Mathaeus- Osieczna, Paweł Müller- Krzemieniewo – urzędnik kolejowy, Edward Müller – pomocnik kolei - Pawłowice, Wilhelm Neumann- Osieczna, Jan Nowak – Rokosowo, Adolf Pahl- Czeluścin, Gustaw Papke - Garzyn, Marta Petrausch – służąca – Krobia, Ida Pietsch – Osieczna, Alfred Pietzko – aptekarz – Osieczna, Ignacy Pingel -nauczyciel- Pawłowice, Antonina Ptaszyńska – Dusina, Wojciech Rehfeld- Poniec, Max Reich- Gostyń, Wilhelm Reihoff- Gostyń, Maksymilian Reinke - Gostyń, Kurt Rhano – leśniczy- Bojanice, Jadwiga Sasse- Sielec, Gotthold Schachtschreider- Gostyń, Alberts Schilla- Gostyń, Rudolf Schliebs- Osieczna, August Schmidt – pomocnik zwrotniczego- Żakowo, Kurt Schmoling – Gostyń, Jerzy Schneider – listonosz- Poniec, Jerzy Schneider z żoną- Gostyń, Otto Scholz- Osieczna, Fryderyk Schulz z żoną- Piaski, Wilhelm Schutze- owczarz- Wyciążkowo, Emma Schwarz- Strumiany, Helena Schwarz- Gostyń, Adolf Seewald- nadinspektor- Dobramyśl, Michał Sobótka- Koronowo, Maksymilian Sparmann – Krobia, Maria Stężycka – Poniec, Tomasz Wachowiak- Wilkoniec, Alfrieda Wahner – Gostyń, Fryderyk Walti – Chwałkowo, Ferdinand Weichert – Nowy Belęcin, Friedrich Weichert – Nowy Belęcin, Max Weigt – Gronówko, Wilhelm Weigt – Kosowo, Karol Weinert – Krobia, Karol Weiss z żoną- listonosz- Zalesie, Willy Wunscher z żoną – listonosz – Zalesie, Walenty Zygmunt – Ziemlin, Wawrzyn Żdzyniecki- Drzeczkowo.

1920r
Adam Karl- Daleszyn, Adolf Maks – Krajewice, Aleksander Jankowski – Dąbrówka, Antoni Kochmann – Kuczyna, Arlt Paweł – Chwałkowo, August Bandke – Gostyń, August Eitner- Pępowo, August Grundmann – Pępowo, August Welz- Pępowo, August Wojtak- Pępowo, Bach Gerhard- Gostyń, Bach Wilhelm – Gostyń, Baer Jan – Piaski, Bandke Albert – Daleszyn, Banisch Georg – Krobia, Barsch Erich – Pudliszki, Bednarska Maria- Oczkowice, Begert Wilhelm – Gostyń, Beike Maria – Gostyń, Bergman Serafine- Krobia, Bernasz Leon- Smolice, Birnbach Maria- Gostyń,
Błaszczyk Tomasz- Smogorzewo, Brandenburg Juliusz- Gostyń, Bratge Elżbieta- Poniec, Bressel Frieda- Gostyń, Brier Fritz- Gostyń, Bucholz Juliusz- Poniec, Bullert Andrzej – Gostyń, Bullert Antoni- Gostyń, Buschow August – Karzec, Cieślak Jan – Gostyń, Dawid Joseph – Gostyń, Dickmann Fryderyk – M. Włostowo, Diedrich Wilhelm – Czeluścin, Duschke Elżbieta- Pępowo, Dworniczak Maria – Bodzewko,
Dzierla ?- Oczkowice, Eitner Karolina – Chwałkowo, Emma Kuschke - Pudliszki, Erich Thiel – Gostyń, Ernestine Klimpel – Gostyń, Ewerth Wilhelm – Pępowo, Fieck Karol- Daleszyn, Fieck Małgorzata – Daleszyn, Filipiak Franciszek – Bodzewo, Fischer Anna – Poniec, Fredrich Adolf- Chwałkowo, Franciszek Anders- Kuczyna, Franciszek Scholz- Gostyń, Gabber Otton- Gostyń, Gabryel Charlotta- Gostyń, Georg Liersch- Gostyń, Gerhardt Jakub- Daleszyn, Glabisch Gustaw- M. Włostowa, Glaser Jetta- Czeluścin, Gloger Friedrich – Gostyń, Gloger Oskar- Gostyń, Gloger Paulina- Gostyń, Gottlieb Kirste- Ciołkowo, Gottlieb Klimpel – Miechcin, Gottlieb Tomuschat- Gostyń, Gregor Karol- Piaski, Greulich August- Czeluścin, Gusinde Klara- Pijanowice, Gustaw Dams- M. Włostowo, Handke Albert- Daleszyn, Handke Emma- Daleszyn, Hanisch Gustaw- Koszkowo, Hansch Maria – Piaski, Harlak Józef – Gostyń, Hein Wilhelm- Gostyń, Hermann Hoffmann- Pępowo, Hildebrand Maria- Daleszyn, Hillert Anna- Poniec, Hoffmann Fryderyk – Gostyń, Hoffmann Hugo- Tanecznica, Hoffmann Karol- Gostyń, Hoffmann Paulina- Piaski, Hoffmann Wilhelm – Poniec, Hubiński Józef- Gostyń, Humbold Rudolf – Gostyń, Jackel Fritz- Drzęczewo, Jackel Marta- Drzęczewo, Jacob Siegfried- Poniec, Jacob Hermann – Gostyń, Jahner Elżbieta- Poniec, Janer Elżbieta- Poniec, Jerichow Ernst- Chwałkowo, Jerszyński Jan- Piaski, Jerzy Zeblin- Gostyń, John August- Gostyń, Kaczmarek Dionizy – Gostyń, Kaczmarek Józef - Śmiłowo, Kahler Rozina- Gostyń, Kaiser Erna- Pudliszki, Kalina Magdalena- Piaski, Karol Bandke- Poniec , Karol Baum - Pępowo, Karol Bohm – M. Włostowo, Karol Haack – Gostyń, Karol Lange- Poniec, Karol Opitz- Poniec, Karol Stebane- Poniec, Karol Weigt- Pępowo, Kazubke Paweł – Piaski, Kiefer Paweł -Czeluścin, Kieschung Marta- Wilkonice, Kister Rudolf- Gostyń, Klara Becker- Daleszyn, Klein Paul - Gostyń, Kleinert Anna – Skoraszewice, Klimpel Emma- Dzięczyna, Klimpel Hermann- Poniec, Klimpel Walter- Dzięczyna, Klupsch Paweł- Poniec, Kmiecik Franciszek – Rogowo, Knonagel Justus- Smogarzewo, Koch Luis – Stara Krobia, Kohler August – Czeluścin, Kohler Richard- Gostyń, Kochler Robert – Miechcin, Kokjoy Karol- Gostyń, Kollewe Frieda- Poniec, Kończakówna Paulina- Pępowo, Krause Albert- Czeluścin, Krause Gustaw- Poniec, Krause Maria- Pępowo, Krause Wilhelm- Pępowo, Kretschmer Paula- Gostyń, Krieb Erich- Gostyń. Kriebel Agnes- Gostyń, Krock Paula- Smiłowo, Kroll Walli- Poniec, Krug Maks – Gostyń, Krystof Karolina- Brzezie, Kubiak Franciszka- Gostyń, Kuhn August- Daleszyn, Kurtz Paweł- Krobia, Lachman Rafael- Gostyń, Lange August – Pępowo, Langner Klara- Gostyń, Lernke Albertine- Poniec, Leuschner Elżbieta- Gostyń, Lewin Rosa- Gostyń, Liebert Paulina- Czeluścin, Litschke Karolina- Pępowo, Littke Filip- Gostyń, Littmann Ernst – Dzięczyna, Loffer Franciszek – Gostyń, Lubek Elize- Sikorzyn, Ludwiczak Walenty – Brzezie, Ludwik Kutzner- Chwałkowo, Luer Wilhelm- Chumiętki, Lunser Anna- Gostyń, Majewska Paulina – Ziółkowo, Majewska Stanisława- Osówiec, Malkewitz Hermann- Gostyń, Małgorzata Heinze – Poniec, Manasse Siegfried- Krobia, Marcus Otton- Chumiętki, Marta Langner – M. Włostowo, Marta Ochlert- Stara Krobia, Maślankowski Paweł- Poniec, Mencel Fritzz- Gostyń, Michał Król- Drzęczewo, Milbrandt August- Daleszyn, Mucke Johanna- Wielkie Strzelce, Müller Erich, -Gostyń, Müller Jan – Gostyń, Müller Józef – Gostyń, Müller Paweł – Poniec, Müller Reinhold – Gostyń, Müller Wilhelm – Strumiany, Müch Klara- Gostyń, Namokol Karol- Czeluścin, Neumann Marta- Pijanowice, Neumann Paul- Pudliszki, Neumann Paweł- Pijanowice, Nowakowski Bolesław- Krobia, Oberatmann Jerichor- Chwałkowo, Ochsenbein Fryderyk – Rogowo, Opitz Hulda – Poniec, Opitz Krystian- Piaski, Oppery Jadwiga- Gostyń, Oskar Scholz- Pępowo, Otto August – Krobia, Otto Bernhard – Pępowo, Otto Peschel – Pępowo, Otto Weiss- Poniec, Otto Wippern – Bogusławków, Pachale Karol – Dzięczyna, Paetzold Marta- Gostyń, Pahl Ludwik- Czeluścin, Paschke Gertruda- Czeluścin, Paschke Karol- Czeluścin, Paweł Nagel- Gostyń, Petroschke Oskar- Czeluścin, Piepier Hermann- Gostyń, Pietak Hermann- Sikorzyn, Pilz Dawid- Gostyń, Pilz Oswald- Bojanowo, Pilz Oswald- Ziółkowo, Pilz Walter – Poniec, Polz Maks- Czeluścin, Popp Gustaw- Daleszyn, Poślednik Jan- Pasierby, Pośpiech Stanisława- Drzęczewo, Radecker Bruno- Dzięczyna, Rahr Otton- M. Włostowa, Rambuszek Natalia- Daleszyn, Ran Maks- Krobia, Rauhut Fryderyk – Dzięczyna, Rauhut Maks – Dzięczyna, Rauhut Maria – Piaski, Redel Hermann – Piaski, Redel Jan – Piaski, Reich Albert – Gostyń, Reich Ernst – Gostyń, Reich Fryderyk- Gostyń, Reich Marta- Gostyń, Reichert Ludwik – Chwałkowo, Reigers Marta – Gostyń, Reimann Hermann – Gostyń, Rettkowski Gustaw – Gostyń, Reuss Helmut – Pępowo, Riedel W. - Poniec, Ritter Erich – Krobia, Ritter Reinhold – M. Włostowo, Rode Paweł- Kuczynka, Rokitte Robert – Gostyń, Romer Emma- Gostyń, Rosler Emma- Poniec, Ruske Hildegard- Poniec, Ruske Paul- Poniec, Rychter Władysław- Gostyń, Samuel Steck- Dzięczyna, Schafer Małgorzata- Gostyń, Scheibel Fryderyk- Brzezie, Scheiding Wilhelm – Czeluścin, Schlafke Berta- Gostyń, Schlippe Albin- Czeluścin, Scholc Marta- Bodzewo, Scholz Elsa- Gostyń, Scholz Ernst – Poniec, Scholz Karol – Gostyń, Scholz Olga- Gostyń, Schopke Marta- Pępowo, Schrinner Emil- Drogoszewo, Schroner Anna- Piaski, Schulz Gertruda – Gostyń, Schulz Hermann – Sikorzyn, Schulz Karol – Kosowo, Schwiebe Anna- Krobia, Secker Karol- Dzięczyna, Senk Emil – Gostyń, Simowski Reinhold- Godurowo, Sobkowiak Jan- Brzezie, Sommer Bruno – Gostyń, Sommer Hildegart- Piaski, Sperling Otton- Gostyń, Sperling Robert – Daleszyn, Sponik Wawrzyn- Smolice, Sprote Hermann- Pępowo, Stechbart Adolf- Strumiana, Stechbart Hermann- Strumiany, Stefański Józef – Krobia, Stegemann Otton- Ziemlin, Stein Fryderyk- Gostyń, Stein Helena- Gostyń, Stiller Richard – Pępowo, Strohwald Berta- Krobia, Szwaneberg Anna- Chumiętki, Talarczyk Franciszka- Piaski, Tischler Anna- Poniec, Troike Klara- Poniec, Tschuschke Adolf – Krobia, Uhr Adolph – Piaski, Ulrich Robert – Daleszyn, Valentin August – Poniec, Vogt Hermann – Krobia, Waberski Gustaw- Krobia, Wadl Teresa- Daleszyn, Wagner Konrad- Daleszyn, Weibs Karol- Piaski, Weigt Karol- Włostowo, Wein Maria - Gostyń, Weiss Albert- Krobia, Weiss Oskar- Piaski, Welz Karol- Pępowo, Wilhelm Metner – Pępowo,Wilhelm Reimann – Pępowo, Wilhelm Schostag- Pępowo, Wissgot Wlhelm – Dzięczyna, Wolff Kurt – Kuczyna, Zahn Heinrich – Poniec, Zapke Paweł – Czeluścin, Zehler Adolf- Gostyń, Zippel Friedrich- Gostyń, Zippel Ida- Poniec, Bucholz – Poniec.
Od 01.12.1820 r wiza niemiecka kosztuje 120 marek

1921r
Adamiak Maria- Chwałkowo, Bach Gustaw- Gostyń, Bandtke Andrzej – Gostyń, Barmel Wilhelm – Siedlec, Bartsch Oscar- Poniec, Bartusch Anna- Dzięczyna, Bauch Anna- Daleszyn, Bauch Paul- Daleszyn, Baum Ludwik – Daleszyn, Beczkiewiczowa Maria – Gostyń, Behnke Rudolf- Daleszyn, Behr Marta- Krobia, Berger Maria- Krajewice, Bernau Marta- Gostyń, Bochemeier Lina- Chumiętki, Bohn Berta- Gostyń, Borach Katarzyna- Gębice, Borchert Hermann- Gostyń, Boremski Fritz- Poniec, Briegier Małgorzata- Gostyń, Brumme Fryderyk – Wymysłowo, Brumme Fritz- Wymysłowo, Bunge Ernst – Stara Krobia, Burger Pauline- Poniec, Burger Marta- Ziemlin, Chudy Ignacy- Sułkowice, Cieplińska Marta- Poniec, Ciesielski Józef – Krobia, Dan Gertrud- Smogorzewo, Daum Berta- Poniec, Droste Robert – Gostyń, Duschke Maks- Pępowo, Eitner Karol- Chwałkowo, Eisner Otto- Piaski, Eisner Bruno- Piaski, Fechner Reinhold – Wymysłowo, Fechner Karolina- Wymysłowo, Feist Maria- Gostyń, Fenschke Klara- Sikorzyn, Fenschke Wilhelm- Sikorzyn, Fiesler Frieda- Poniec, Fischer Otto- Pępowo, Fojt Franciszek – Krzyżanki,
Franz Siegiel- Rogowo, Franzke Karol- Piaski, Führmann Emilia- Poniec, Gassert Anna – Wymysłowo, Geicke Paweł- Pępowo, Gerhard Friedrich – Czeluścin, Gerlach Paweł – Krobia, Gertig Alma- Strumian, Glabisch Krystyna- Dzięczyna,Glazer Fryderyka- Brzezie, Gotter Robert- Czeluścin, Gotz Arwe- Smogorzewo, Grabsch Frieda- Poniec, Grehl Jadwiga- Gostyń, Grundel Heinrich- Smolice, Gucik Marcin- Kościuszkowo?, Hamler- dr. Pastor- Gostyń, Handke Berta- Piaski, Handke Maria- Gostyń, Hanisch Heinrich – Koszkowo, Hanisch Karol- Daleszyn, Hanisch Emilia- Małe Strzelce, Hanisch Marta- Bodzewo, Hansch Adolf- Daleszyn, Hansch Edward- Daleszyn, Hentschel Richard- Gostyń, Hentze Wilhelm- Pępowo, Hermann Anna- Chwałkowo- Hermann Helena- Rogowo, Hintz Oskar- Gostyń, Hirste Teodor- Poniec, Hoffmann Anna- Kościuszkowo? Hoffmann Ernstyna- Piaski, Hoffmann Edit- Poniec, Holff Gustaw- Pudliszki, Hubiński Józef – Gostyń, Huttig Kurt- Gostyń, Jahn Hermann- Stara Krobia, Jakel Karol- Drzęczewo, Jakel Paweł – Poniec, Janisch Marta- Pudliszki, Janisch Gustaw – Czeluścin, Johnn Jan- Piaski,John Artur- Piaski, Kabotch Klara- Poniec, Kaiser Franciszek – Piaski, Kantorowicz Joanna- Gostyń – Rynek 10, Kertzinger Frydryk- Gostyń, Kirste Erich- Poniec, Klamnt Maria – Gostyń, Kliem Ernst- Piaski, Klimpel Friedrich – Janiszewo, Klimpel Reinhold – Gostyń, Klimpel Juliusz- Gostyń, Klimpel Wilhelm- Gostyń dawniej Osieczna, Kmiecik Jan – Gogolewo, Knorr Maciej – Pasierby, Knorr Gertruda- Pasierby, Koch Emma- Czeluścin, Kohler Katarzyna- Poniec, Korkchof Marcin- Gostyń, Kornecka Marta- Smogorzewo, Kornecki Ernst- Piaski, Kozal Feliks- Chumiętki, Kramnich Hermann- Krobia, Kratkel Marta – Sikorzyn, Krauze Paul- Gostyń, Kuhne Paul- Krobia, Labecki Ernestyna- Krobia, Labicka Hildegard- Chwałkowo, Langermann Elryda- Poniec, Lanschner Elżbieta- Gostyń, Laube Oswald- Gostyń, Lehmann Otto- Czeluścin, Lehmann Frieda- Czeluścin, Lehmann Marta- Czeluścin, Lehmann Adolf- Stara Krobia, Lewin Józef – Gostyń, Liebe Karl- Gostyń, Liedtke Johann- Brzezie, Link Zofia- Malewo, Littmann Fritz- Karzec, Loges Leopold – Sikorzyn, Lubeck Konrad- Sikorzyn, Mai Fryda – Smolice, Maks Zimny- Czeluścin, Meyer -dr- Gostyń, Morchel Hermann- Poniec, Much Gottlieb – Wymysłowo, Mucke Andrzej – Gostyń, Mucke Otto- Daleszyn, Müller Hugo- Gostyń, Müller Reinhold- Krobia, Müller Wilhelm- Strumiany, Neuender Richard – Piaski, Ochsenbein Friedrich – Rogowo, Ochsenbein Fryderyk – Rogowo, Pawel Berta- Dzięczyna, Pawel Marta- Dzięczyna, Pawlak Stanisława – Strumiana, Pech Matylda- Dzięczyna, Pilz Karol- Gostyń, Pohner Albin- Czeluścin, Pohner Emil- Czeluścin, Pietz Georg – Piaski, Ratajczak Antonina- Jawor, Redlich Erna- Poniec, Ritter Reinhold- Małe Włostowo, Ritter Erna- Małe Włostowo, Ritter Irena- Małe Włostowo, Romer Eliza- Stara Krobia, Roszkiewiczowa Maria- Gostyń, Rudel Karol - Gostyń, Rudyński Antoni- Rogowo, Rupke Gustaw- Janiszewo, Salisch Karol – Smogorzewo, Sauer Henryk – Dzięczyna, Schade Teodor – Krzyżanki, Schafer Regina- Gostyń, Scheiding Albin- Czeluścin, Scheiding Marta- Czeluścin, Scheiding Gustaw- Czeluścin, Schneider Adalhaeid – Czeluścin, Achneider Augusta- Stara Krobia, Schniebel Elfrieda – Krobia, Scholz Paul – Poniec, Schonert Otto- Gostyń, Schonreich Marta- Piaski, Schopke Oswald – Pępowo, Schrinner Fryderyk- Drogoszewo, Schulc Georg- Piaski, Schulz Wilhelm- Ciołkowo, Schulz Reinhold- Daleszyn, Schwarc Alfriede- Gostyń, Schwidorska Elfryda- Gostyń, Seiffert Rudolf- Daleszyn, Smyczyński Antoni- Żychlewo, Spahn Anna- Piaski, Stoppel Paul- Gostyń, Straus Gustaw Adolf- Pępowo, Strube Maria- Chumiętki, Strube I Fryderyk- Chumiętki, Strube II- Chumiętki, Suchner Rudolf – Mała Włostowa, Suchodolski Paweł – Gostyń, Szulz Andrzej- Smogorzewo, Świderski Ewald- Gostyń, Telega Franciszek – Gostyń, Tiesler Paulina- Poniec, Troike Klara- Poniec, Tschirschnitz Luise- Gostyń, Uhr Arnold- Gostyń, Ulrich Elas – Pępowo, Ulrich Otto- Wymysłowo, Vedder Wilhelm- Czeluścin, Vogel Rudolf- Siedlec, Vogt Hermann- Krobia, Vogt Fryda- Strumian, Wachner Emma- Poniec, Wachtel Benno- Gostyń, Walter Friedrich – Dzięczyna, Wandelt Karol – Gostyń, Ważbińska Franciszka- Gostyń, Weber Susanna – Dzięczyna, Wienicke Dora- Poniec, Wiesenthal Robert – Gostyń, Wilde Susanna – Poniec, Wodl Rozina – Ziółkowo, Wolff Anna- Chumiętki, Wolff Kurt – Pępowo, Zaborowski Władysław – Rogowo, Zahn Henryk – Poniec, Zimmer Maria- Poniec, Zimmer Anna- Sikorzyn, Zwierzyniecki Ignacy- Kuczyna.
Od 22.01.1921r- opłata za wizę 180 marek polskich.

1922r.
Bachorski Wojciech- Zalesie, Banke Marta- Smolice, Bardt Kurt – Żiółkowo, Bartschi Hermann- Chwałkowo, Bartschi Berta- Chwałkowo, Bartschi Fritz – Chwałkowo, Begert Amalia- Gostyń, Behr Marta- Krobia, Berger Fryderyk – Gostyń, Bernan Juliusz – Gostyń, Beyer Grets – Ciołkowo, Blokesch Wiktor- Piaski, Breslauer – Gostyń, Burdyl Marianna,- Rębowo, Buschmeier Lina- Czeluścin, Buschmeier Heinrich – Czeluścin, Buschmeier Lina- Czeluścin, Cichocka Michalina- Wycisłowo, Daniel Gabriel – Gostyń, Dawid Joseph – Gostyń, Diedrich Karol – Czeluścin, Dietrich August z rodziną- Czeluścin, Drusche Jadwiga- Wymysłowo, Eckner Paweł – Strumian, Endrgkeit Emma- Gostyń, Endrgkeit Adolf- Gostyń, Fechner Reinhold – Wymysłowo, Fechner Karoline – Wymysłowo, Follert Richard z rodziną- Czeluścin, Fornalczyk Stanisław- Lipie, Gendera Antoni- Gostyń- Leszczyńska 6. Glabissh Marta- Poniec, Glapka Michalina z rodziną, Glaser Hermann Brzezie,Głowacka Maria- Gostyń, Goebel Klara- Daleszyn, Grodziska Walentyna- Gostyń ul. 3 Maja 104, Grollwisch Paweł – Pępowo, Grote Mina- Czeluścin, Gruhn Adolf z rodziną- Poniec, Gutschik Emilia- Kościuszkowa,Gutschik Marcin- Kościuszkowa, Hahn Paweł- Chwałkowo, Hahn Augusta- wdowa- Pępowo, Hahn Olga- Pępowo, Hampel Wilhelm- Poniec, Handke Elwira – Poniec, Hayn Hermann – Poniec, Hayn Ida- Poniec, Helmchen Charlotte – Gostyń, Hoffmann Fryderyk – Gostyń, Hoffmann Friedryk – Gostyń, Hoffmann Emil- Daleszyn, Hoffmann Jadwiga – Poniec, Hoffmann Anna- Piaski, Hoffmann Selma- Piaski, Hubińska Antonina – Gostyń- Klasztorna 22, Iiacke Maria- Karzec, Jakel Elżbieta – Poniec, Jakel Klara – Poniec, Jakubowski Dawid- Gostyń, Jankowiak Anna- Gostyń- Klasztorna 58, Jeguslinszik Fryderyk- Poniec, Just Frieda- Miechcin, Just Hermann – Miechcin, Kalitke Maria- Kopanie, Kaminke Ernst – Wymysłowo, Kaminke Paweł – Wymysłowo, Kaminke Minna- Wymysłowo, Kaseja Franciszek- Bodzewo, Kawicka Agnieszka z rodziną- Siemowo, Kempe Hermann – Gostyń, Kirschte Matylda – Poniec, Kirste Emil – Krobia, Kleiner Maks z rodziną- Wymysłowo, Klimel Alwin – Poniec, Klimpel Hilda – Gostyń, Klimpel Berta- Poniec, Klimpel Ernst- Poniec, Klimpel Otto – Poniec, Klimpel Berthold – Poniec, Klimpel Berta- Poniec, Klopsch Paweł – Śmiłowo, Konura Katarzyna- Gostyń- Poznańska 9, Koschmider Andrzej – Wymysłowo, Kothe Emilia- Miechcin, Kozel Wojciech – Chumiętki, Kozel Marianna- Chumiętki, Kozel Helena- Chumiętki, Krohl Bruno- Miechcin, Kręgielczyk Maria z rodziną- Piaski, Krohl Ernst z rodziną- Koszkowo, Krohl Alfriede – Daleszyn, Krysztof Henryk z rodziną – Poniec- Polna 4, Kuhn August – Daleszyn, Kuchne Oswald – Wymysłowo, Kuchnert Fryderyk – Gostyń, Kuchnert Oswin- Gostyń, Kunczak Wilhelm- Pępowo, Kurzawska Agnieszka -Wielka Łęka. Lewin Józef- Gostyń, Litschke Irena- Oczkowice, Lubeck Henryk z rodziną- Sikorzyn, Luttmann Emma- Poniec, Luttmann Ida- Poniec, Łagocka Franciszka z rodziną- Gostyń Polna 11, Mahler Babete- Gostyń, Małecka Joanna z rodziną- Gostyń- Łąkowa 1, Mamlok Abraham Chaim- Gostyń, Mantke Wilhelm – Piaski, Marczewska Marianna- Krobia, Marczewski Józef – Krobia, Marczewski Ludwik – Krobia, Mentzel Lina- Poniec, Mentzel Freda- Poniec, Mentzel Oskar- Poniec, Metzker Jan- Chwałkowo, Meyer Fritz- Pępowo, Mikołajczak Paweł -Stary Gostyń, Moritz Joseph- Gostyń, Müller Karol- Poniec, Müller Wilhelm z rodziną- Daleszyn, Müller Karol- Poniec, Naskrent Franciszka z rodziną- Gostyń- Szeroka 9, Neuback Marta- Wymysłowo, Nolte Frydryk – Czeluścin, Nolte Rudolf- Czeluścin, Nolte Emma- Czeluścin, Nolting Fritz- Chumiętki, Nowaczyk Marianna- Poniec, Olszak Paweł – Anielin, Olszak Richard- Anielin, Pachale Paweł-Dzięczyna, Paeschke Augusta- Ziemlin, Pahl Augustyn- Czeluścin, Pahl Albertine- Czeluścin, Patalas Joanna- Rogowo, Pelzer Adolf- Daleszyn, Pewny Stanisław- Poniec, Pfeifer Georg- Krobia, Polański Ludwik – Godurowo, Polorowicz Marianna- Gostyń- Poznańska 21, Pospiech Anna- Smolice, Preusch Maria- Krobia, Preus Oskar- Krobia, Priebe Kurt- Gostyń, Rabe Berta- Chumiętki, Rauch Anna- Daleszyn, Rauhut Fryderyk- Babkowice, Rauhut Paulina – Babkowice, Rauhut Fryderyk Pępowo. Rausch Lina – Poniec, Reimann Wilhelm- Poniec, Reszel Katarzyna z rodziną- Gostyń- Leszczyńska 54, Romer Katarzyna – Stara Krobia, Romke Fryderyk- Czeluścin, Roskowski- Poniec, Rosler Karol- Poniec- Rynek 17, Ross Kasper- Daleszyn, Roy Paweł- Gostyń, Rozner Ernst – Babkowice, Salich Karol- Gostyń, Sander Fryderyk- Gostyń, Sarrazin Ilze- Gostyń,Sarrazin Paweł- Gostyń, Sarrazin Eryka- Gostyń, Sarrazin Hildegard- Ziółkowo, Schade Marta- Krobia, Schade Augusta- Krobia, Schadel Anna- Anielin, Schilke Karol- Gostyń, Schmidt Marta- Bogusławki, Schmidt Hugo- Bogusławski, Schneider Henryk- Czeluścin, Schniebel Alfrieda- Krobia , Schoepke Alma- Ciołkowo, Schramke Paweł- Poniec, Schramke Elly- Poniec, Schrenner Jan- Daleszyn, Schrenner Elżbieta- Gostyń, Schroter Marta- Stara Krobia, Schroter Martin- Chwałkowo, Schubert Karol- z rodziną- Daleszyn, Schubert Otton- Daleszyn, Schulze Erna- Chumiętki, Schwan Matylda – Poniec, Schwartz Klara- Strumiany, Schwartz Bruno- Daleszyn, Sławek Anna- Gostyń- Leszczyńska, Sobański Piotr- Strumian, Sommer Emil- Gostyń, Sowińska Maryanna- Smolice, Sperling Florentyna- Daleszyn, Stachmahl Józefa- Gostyń, Stachowski Wincenty – Sikorzyn, Staszewski Emil- Daleszyn,Strube Anna- Chumiętki, Thalheim Małgorzata- Raszew, Thiel Emil- Poniec, Tirpitz Otto- Poniec- Kościelna 5, Tschepke Wanda- Bogdanki, Tschirschnitz Maria z rodziną- Gostyń- Leszczyńska 26, Vogel Albert – Siedlec, Vogel Rudolf- Siedlec, Wachner Marta- Poniec, Wachowiak Marianna- Gostyń, Walkiewicz Stanisław- Krobia, Walter Alfred z rodziną- Poniec, Walter Frida- Potarzyca, Weigt Anna- Poniec, Weigt Elżbieta- Poniec, Werner Ottilia- Poniec, Wiedemund Rudolf- Miechcin, Winter Anna- Chumiętki, Wodl Georg z rodziną- Daleszyn, Wojciechowska Jadwiga- Gostyń, Wolska Anna z rodziną- Klasztorna, Zagermann Anna- Poniec, Zwiner Bruno- Janiszewo, Zwiner Maria- Janiszewo, Zygmanowska Julianna- Gostyń- Poznańska 7.

1923r
Abend Gustaw- Nowa Dzięczyna, Adamiak Ludwika z rodziną- Smolice, Andrzejak Katarzyna z rodziną, Andrzejczak Stanisława- Piaski, Andrzejewska Maria z rodziną- Gostyń – Klasztorna 46, Andrzejewska Helena- Gostyń- Klasztorna 62, Becela Magdalena z rodziną- Siemowo, Berus Anna- Sikorzyn, Berus Stanisława- Oczkowice, Bilińska Joanna- Dąbrówka, Biniasz Wiktoria z rodziną- Piaski, Braun Wilhelm z rodziną- Sikorzyn, Breithard Frida- Wymysłowo, Busz Józefa- Sułkowice, Busze Erich- Poniec- Zamkowa 5, Byer Wilhelm z rodziną- Daleszyn, Byer Otton z rodziną- Daleszyn, Dabiński Wincenty- starosta- Gostyń, Dechnik Teofil - blachm.-Poniec, Doebritz Otto z rodziną – Ziółkowo, Dunin Władysława z rodziną- Krobia- Rynek 26, Eschka Fryderyk- Stara Krobia, Figielek Helena- Ludwinowo, Florkowska Marianna- Poniec, Gać Stefania- Małe Strzelce, Glabś Antonina z rodziną- Drzewce, Glabś Franciszek – leśniczy- Pożegowo, Glinkowska Joanna- Siemowo, Gruchot Józefa z rodziną- Smolice, Gruchot Stanisław- Oczkowice, Grześkowiak Wiktoria- Stary Gostyń, Gumienna Małgorzata z rodziną- Gostyń, Handke Jan – Daleszyn, Hanisch Emma- Gostyń- 3 Maja. Handzlik Marianna- Poniec, Helmchen Otton z rodziną- Brzezie, Itkowiak z rodziną- Bodzewo, Jankowiak Joanna z rodziną – Piaski, Józkowiak Józefa – Gostyń- Leszczyńska 26, Juskowiak Magdalena- Piaski, Juskowiak Antonii z rodziną- Teodezewo, Kantorowicz Juliusz – Gostyń- Rynek 11, Karczyńska Marianna z rodziną- Siemowo, Karólczak Marianna- Talary, Kasmer Zofia- Krzyżanki, Kędziora Michał- Małe Strzelce, Kichl Augustyn z rodziną- Daleszyn, Klupś Marianna- Gostyń- Poznańska 21, Klupś Czesława- Gostyń- Klasztorna 21, Kociucka Marta- Gostyń- 3 Maja 102, Komisarek Leokadia z rodziną- Czeluścinek, Konkiewicz Franciszka- Domachowo, Kosmalska Jadwiga- Piaski, Kreig Teodor- Poniec- Kościelna, Kubiak Marianna- Czarkowo, Kubiak Joanna- Domachowo, Kubiak Pelagia- Gostyń- Poznańska 7, Kuchn Olga z rodziną- Daleszyn, Kubczyk Joanna- Krobia, Kurek Marianna- Gostyń- Poznańska 29, Lange Władysław- burmistrz- Poniec, Langner Anna z rodziną- Wilkonice, Leśniak Józefa- Bodzewo, Lippner Otton- Janiszewo, Lobensten Andrzej z rodziną- Chumiętki, Lossow Adam – Grabonóg. Łuczak Jadwiga – Gębice,Maciejczak Michalina- Łęka Wielka, Maćkowiak Joanna- Stara Krobia, Maneck Ernst z rodziną- Chumiętki, Maneck Ernst syn- Chumiętki, Marcinkowska Maria- Smogorzewo, Marcinkowska Marianna- Piaski, Michalak Stanisława- Krobia, Mikołajczak Antonina- Oczkowice, Mrożek Marianna- Piaski, Muszyńska Helena z rodziną- Poniec, Mych Katarzyna- Gostyń, Nawrot Rozalia- Jawór, Nowak Marianna- Poniec, Nowicka Weronika- Kołaczkowice, Ober Stanisław z rodziną- Gostyń- Klasztorna 49, Oertezen Joachim- pos. dóbr- Pępowo, Opitz Maria z rodziną- Poniec, Pachurka Konstancja z rodziną- Zalesie, Paprocka Stanisława z rodziną- Krzekotowice, Pawłowski Stanisław z rodziną- Gostyń - Św. Ducha 15, Pawłowska Weronika z rodziną – Gostyń- Łazienna, Pazoła Agnieszka z rodziną- Stara Krobia, Matuszak Pelagia- Kołaczkowice, Pietrzak Marianna z rodziną- Smolice, Piotrowiak Marianna z rodziną- Babkowice, Płoński Stanisław – kom.obw. - Krobia, Porzucek Joanna – Gostyń, Poślednik Katarzyna- Oczkowice, Potrzeba Stanisława- Gostyń- 3 Maja, Przeniczka Jan – gospodarz- Dusina, Ptaszyk Józefa z rodziną- Piaski, Puślecki Franciszek- oberżysta- Czeluścin, Ratajczak Joanna z rodziną- Bodzewko, Ratajczak Katarzyna z rodziną- Gola, Reutz Kristof- Chumiętki, Robaszyńska- Pasierby, Rogowicz Józefa- Małe Strzelce, Roszak Jadwiga – Kołaczkowice, Rother Marta- Oczkowice, Rybarczyk Agnieszka z rodziną- Kokoszki, Schander Alfred z rodziną- Gostyń, Schulze Karol z rodziną- Chumiętki, Schulze Fritz syn- Chumiętki, Schuttel Edmund-Magdalenki, Seiler Marianna- Piaski, Skiba Marianna- Michałowo, Skrzypczak Antoni z rodziną- Babkowiec, Skrzypczak Stanisław- Drzęczewo, Skrzypczak Józefa z rodziną- Piaski, Skrzypczak Anna- Gostyń- 3 Maja 23, Śląska Antonina- Krzyżanki, Smektała Katarzyna- Gola, Sperling Antonina- Dąbrówka, Sronek Józefa z rodziną- Smolice, Stryczyński Franciszek – młynarz- Piaski, Szczepianiak Marianna- Babkowice, Świtała Wiktoria z rodziną- Michałowo, Tomczak Weronika – Krajewice, Tomczak Władysław – Piaski, Urbaniak Władysława z rodziną- Gostyń- 3 Maja 104, Vogt Stanisława z rodziną- Grodzisko, Wach Anna- Kołaczkowice, Wachowiak Cecylia- Siedlec, Walkowiak Apolonia z rodziną- Pasierby, Walkowiak Walentyna z rodziną- Gostyń, Wawrzyniak Anna- Ziołkowo, Wąchalska Maria – Gostyń- Polna 5, Wesołek Marianna z rodziną- Rębowo, Wilhelm Cecylia- Strumian, Włodarczyk Bibianna- Gostyń – Klasztorna 18, Wodl Matias z rodziną- Daleszyn, Wojtkowiak Marianna- Gostyń- Klasztorna 58, Wróbel Julianna- Piaski, Zagródka Antonina- Babkowice, Ziehten Leopold- Smolice, Zielińska Jadwiga z rodziną- Płaczków, Zimna Antonina z rodziną – Gostyń- Tkacka, Zimna Zofia z rodziną- Dusina, Żalik Antonina – Dusina.

1924 rok
Banaszak Józefa – Rębowo, Cieślak Marianna – Siemowo, Ciszak Stanisława – Gostyń, Czwójdak Marianna z rodziną- Dębie, Gardysz Katarzyna- Gostyń, Jastrzębska Jadwiga – Gostyń, Józefiak Franciszka z rodziną- Bączylas, Kaczmarczyk Róża- Sułkowice, Kędziora Franciszka – Małe Strzelce, Klat Helmut- Gostyń, Kmiecik Jadwiga – Krobia, Knapp Marianna- Gostyń, Konura Katarzyna – Dusina, Kowalik Michalina- Domachowo, Łuczak Jadwiga z rodziną- Sułkowice, Magnus Paweł z rodziną- Rogowo, Marciniak Anna z rodziną- Smogorzewo, Mostowa Marianna z rodziną – Kosowo, Nowak Franciszka z rodziną- Piaski, Nowicka Katarzyna z rodziną – Sułkowice, Pawlicka Zofia z rodziną- Piaski, Pietruszka Katarzyna z rodziną- Siedlce, Poprawska Helena- Smolice, Przybylak Florianna z rodziną- Gostyń, Radoła Jadwiga- Domachowo, Ratajczak Ignacy z rodziną – Gostyń, Ratajczak Zofia- Gostyń, Reiter Anna- Piaski, Roemer Maria- Stara Krobia, Spohrmann Krystian z rodziną- Gostyń, Szczepanik Katarzyna z rodziną- Krzekotowice, Wachowiak Zofia- Krobia, Wolf Edwald z rodziną- Pępowo, Wyzujak Jadwiga z rodziną- Lipia, Zygmanowski Alfred z rodziną – Gostyń, Zyk Stanisław- Zalesie.

1925r.
Adamek Marianna- Godurowo, Andrzejewska Jadwiga – Krobia, Baranowski Józef -agronom- Jawory, Botgen Ludwik- Gostyń, Botgen Paweł z rodziną- Daleszyn, Buschmeier Henryk z rodziną- Czeluścin, Chleryszczak Julianna- Daleszyn, Chmielarz Małgorzata z rodziną- Krobia, Dobrowolska Weronika z rodziną- Gostyń, Fiebig Henryk – mistrz ciesielski – Krobia, Firyn Franciszek – dyrektor dóbr- Jeżewo, Florczak Jadwiga- Piaski. Fojt Józef z rodziną- Krobia,Gałecki Franciszek – leśnik- Organki, Goldmann Ernestyna- Poniec, Goldmann Serafina- Poniec, Hampel Ludwik – Gostyń, Hanisch Jan- gospodarz- Daleszyn, Hanisch Karol – Dzięczyna, Hübner Stanisława- Krzyżanki, Jackowska Jadwiga – Pępowo, Jankowska Wiktoria z rodziną- Krobia, Kirste Emil- Poniec, Klemczak Marianna z rodziną- Krobia, Kmiecik Pelagia z rodziną- Gogolewo, Kobusińska Agnieszka- Dusina, Kubicki Karol z rodziną- Gostyń, Kuślecka Stanisława- Stary Gostyń, Kwaśniewska Wiktoria – Piaski, Leonarczyk Jadwiga z rodziną- Gostyń, Lewandowska Pelagia- Pępowo, Ławniczak Marianna z rodziną- Krobia, Łuczak Walenty z rodziną- Żytowiecko, Maćkowiak Marianna z rodziną- Stary Gostyń, Marcinkowska Stanisława z rodziną- Drzewce, Michalak Stanisława z rodziną- Krobia, Mikołajczak Katarzyna – Żychlewo, Mostowa Marianna z rodziną- Kosowo, Musiał Antonia z rodziną - Florynki, Nolting Hermann z rodziną- Chumiętki, Nolting Wilhelm z rodziną Chumiętki, Nowak Elżbieta- Piaski, Pogoda Franciszka z rodziną- Żychlewo, Popp August z rodziną- Daleszyn, Preuschoff Franciszek- Bodzewo, Przybylak Ignacy – agronom- Łęka Wielka, Przygoda Jadwiga- Piaski, Schumann Wiktoria – Gostyń, Sellman Tekla z rodziną- Drzewce, Skibiński Michał- leśnik- Drzewce, Skibiński Marian – syn- Drzewce, Skorczak Józef z rodziną- Gostyń, Skrzypczak Katarzyna- Piaski, Skrzypczak Józefa- Gostyń, Skrzypczak Józefa- Dusina, Slachetka Rozalia z rodziną – Drzewce, Stróżyk Stanisław- Kołaczkowice, Szwela Emil z rodziną, Tirpit Frieda- Poniec, Urbaniak Marcin- Piaski, Wandelt Karol z rodziną- Gostyń, Weber Elżbieta z rodziną- Krajewice, Welz Maks- Pępowo.

Zródło:
http://www.muzeum.gostyn.pl/PRASA?idAkt ... 727&tyt=Orędownik%20Gostyński%20(1919-1939)

Pozdrawiam,
Mirosława Giera


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL