Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 11 gru 2019, 07:12

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 lis 2018, 16:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 paź 2013, 14:30
Posty: 375
55 Poznański Pułk Piechoty – lista

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości pozwoliłam sobie na dorzucenie małej cegiełki w formie listy żołnierzy z 55 Poznańskiego Pułku Piechoty na podstawie „ Jedniodniówki” kroniki 55 PPP od 1919- 1934r.
Jest dostępna pod tym linkiem wraz z opisem szlaku bojowego tego pułku.
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/doccontent?id=113127


Lista poległych i zmarłych z ran od 1919r- 1934r

1. Krygier Bolesław – podporucznik
2. Moszczeński Władysław- podporucznik
3. Śniatała Kazimierz- podporucznik
4. Susała Kazimierz – podporucznik
5. Andrzejczak Wawrzyniec- strzelec
6. Andrzejewski Wincenty – strzelec
7. Andrzejewski Andrzej – strzelec
8. Antoszewski Stanisław- strzelec
9. Araus Mieczysław- strzelec
10. Bajda Antoni – strzelec
11. Bajerowicz Antoni- strzelec
12. Barłoga Roman- strzelec
13. Bartkiewicz Edmund- strzelec
14. Bedyński Józef – strzelec
15. Białecki Edmund- plutonowy
16. Bielawski Kazimierz – strzelec
17. Bielecki Władysław- strzelec
18. Biernacik Wojciech- kapral
19. Błaciak Karol- strzelec
20. Bojański Antoni- strzelec
21. Boracki Józef- strzelec
22. Borowczak Antoni- strzelec
23. Branicki Seweryn- strzelec
24. Brzoskowski Jan- strzelec
25. Brzozowski Jan- strzelec
26. Budaj Leon- kapral
27. Burkiewicz Stanisław- strzelec
28. Buzela Franciszek- strzelec
29. Cal Jan- strzelec
30. Cekan Antoni- strzelec
31. Chwalczyński Józef – strzelec
32. Ciszak Tadeusz- sierżant
33. Ćwikliński Jan?- strzelec
34. Cwyl Józef – strzelec
35. Czechowski?? Zygmunt- strzelec
36. Czubała Stanisław- strzelec
37. Dajerling Jan – strzelec
38. Dajewski Czesław- kapral
39. Debliński Antoni- strzelec
40. Dolatkowski Antoni- strzelec
41. Dolski Józef – strzelec
42. Dolski Józef- strzelec
43. Dopierała Antoni- strzelec
44. Drabczyk Władysław- strzelec
45. Drewicz Franciszek- strzelec
46. Drzewiecki Wincenty- plutonowy
47. Duda Józef- strzelec
48. Dudziak Józef- kapral
49. Dwornikowski Walenty- strzelec
50. Fabisz Władysław- strzelec
51. Filipczak Kazimierz- strzelec
52. Filipowski Józef- plutonowy
53. Fiułczyński Sylwester- kapral
54. Flaum Józef- strzelec
55. Frąckowiak Franciszek- kapral
56. Frąckowiak Stefan- strzelec
57. Gajos Wincenty- strzelec
58. Gałas Jan- trzelec
59. Glapiak Antoni- strzelec
60. Goćwiński Józef- strzelec
61. Górniczak Ludwik-strzelec
62. Goroński Józef- strzelec
63. Gulcz Władysław- strzelec
64. Grad Wawrzyniec- strzelec
65. Grzeliński Walenty-strzelec
66. Hajdasz Piotr -strzelec
67. Hałas Ignacy-strzelec
68. Hegelmann Antoni-strzelec
69. Hermeła Józef-strzelec
70. Hernes Józef- kapral
71. Jaginiak Maciej-strzelec
72. Jaklicz Jan- strzelec
73. Jankowski Józef-strzelec
74. Jankowski??- plutonowy- kartka
75. Jasiński ??- st.strzelec-kartka
76. Jęczmionka Wik??- kapral kartka
77. Jędryk Michał- strzelec
78. Jesiołowski Jan- strzelec
79. Jopek Władysław- st. strzelec
80. Jurczak Jan- strzelec
81. Kaczmarek Józef – strzelec
82. Kaczor Piotr- kapral
83. Kamiński Franciszek- strzelec
84. Kamiński Wiktor-strzelec
85. Kasprzak Marian- strzelec
86. Każmierczak Andrzej- strzelec
87. Każmierowski Wojciech- strzelec
88. Kendler Maksymilian- strzelec
89. Kleszcz Józef- strzelec
90. Klimczak Józef- strzelec
91. Klonowski Marcin- strzelec
92. Kluczyk Józef -strzelec
93. Knast Stanisław-strzelec
94. Koch Wincenty- strzelec
95. Kokociński Franciszek- strzelec
96. Kokoszka Jan-strzelec
97. Kołodziej Stanisław-strzelec
98. Koniczka Ignacy-strzelec
99. Konieczny Edward- kapral
100. Korytowski Franciszek- strzelec
101. Kościelniak Władysław- strzelec
102. Kosicki Kazimierz- strzelec
103. Kosmowski Franciszek-strzelec
104. Kowal Stanisław-strzelec
105. Kowalski Józef- strzelec
106. Kozłowski Wacław- st. strzelec
107. Krąska Stanisław- st.strzelec
108. Krause Walenty-strzelec
109. Krawczyk Stefan- kapral
110. Krenz Paweł st.strzelec
111. Kuczyński Józef- strzelec
112. Kulkiński Sylwester- strzelec
113. Kurasz Józef- st.strzelec
114. Kurczewski Michał – strzelec
115. Kurtkowiak Stanisław-strzelec
116. Kurzynoga Michał- strzelec
117. Kurzyński Antoni-strzelec
118. Kwaśnicki Ignacy-strzelec
119. Lala Franciszek- strzelec
120. Langner Leon-strzelec
121. Laszczyk Mateusz-strzelec
122. Leciak Józef-strzelec
123. Lenartowski Józef-strzelec
124. Lepkowski Kazimierz-strzelec
125. Lasiński Władysław-strzelec
126. Lewandowski Wawrzyniec- strzelec
127. Leżyński Jan- strzelec
128. Lis Ignacy- kapral
129. Ławniczyk Franciszek- strzelec
130. Łabodziński Stanisław-strzelec
131. Ławniczak Stanisław-strzelec
132. Łodyga Józef-strzelec
133. Łubiński Stanisław-strzelec
134. Łuczak Franciszek-strzelec
135. Łuczak Paweł-strzelec
136. Łuczak Stanisław-strzelec
137. Łuczak Szczepan-strzelec
138. Łukasiewicz Feliks-strzelec
139. Łysiak Leon -plutonowy
140. Mądrzak Kazimierz-strzelec
141. Majchrzycki Kazimierz-strzelec
142. Malaszkiewicz Antoni-strzelec
143. Malicki Jan- strzelec
144. Marczyński Michał- sierżant
145. Mencel Kazimierz-strzelec
146. Menesiak Kazimierz- strzelec
147. Michalak Paweł-strzelec
148. Michalski Józef-strzelec
149. Mielcarek Antoni-strzelec
150. Mikołajczyk Jan-sierżant
151. Morawiec Józef-strzelec
152. Moś Władysław- strzelec
153. Mroziński Józef-strzelec
154. Muller Franciszek-strzelec
155. Napierała Józef-strzelec
156. Napierała Stefan- stzrelec
157. Nawrot Konstanty – kapral
158. Niewiada Franciszek – strzelec
159. Nowaczyk Tomasz-plutonowy
160. Nowak Aleksander- kapral
161. Nowak Franciszek-strzelec
162. Nowak Franciszek-strzelec
163. Nowak Jan-strzelec
164. Nowak Michał- strzelec
165. Nowicki Czesław- strzelec
166. Nowicki Stanisław-strzelec
167. Ochliński Antoni- strzelec
168. Okowity Andrzej- strzelec
169. Okupniak Michał- kapral
170. Olejniczak Stanisław- strzelec
171. Olek Stanisław- strzelec
172. Olszewski Florian- kapral
173. Olszewski Florian-strzelec
174. Osiński Stanisław-strzelec
175. Ostrowicki Stanisław- strzelec
176. Palka Maciej-strzelec
177. Parysek Władysław- kapral
178. Pausz Marcin-strzelec
179. Pawela Andrzej- strzelec
180. Pawelski Józef-strzelec
181. Pietrak Franciszek -strzelec
182. Pietryga Józef-strzelec
183. Pluciak Andrzej-strzelec
184. Pogan Wawrzyniec-strzelec
185. Polak Jan-strzelec
186. Polak Wawrzyniec- strzelec
187. Polcyn Wojciech-strzelec
188. Połatyński Józef-strzelec
189. Poprawka Józef-strzelec
190. Porażewski Ludwik-strzelec
191. Prorok Antoni-strzelec
192. Przybył marian-strzelec
193. Przybył Stanisław-strzelec
194. Przybyszewski Franciszek-strzelec
195. Przydryga Wacław-strzelec
196. Ratajczak Jan-strzelec
197. Ratajczak Stanisław-st.strzelec
198. Richter Leon -strzelec
199. Rólnik Franciszek-strzelec
200. Rosiejka Tomasz -kapral
201. Rosik Wojciech-strzelec
202. Rybarczyk Stanisław- strzelec
203. Rybczyński Franciszek-strzelec
204. Rybak Franciszek-strzelec
205. Rychlewski Michał-strzelec
206. Rychlewski Bernard-strzelec
207. Rzepecki Stefan-strzelec
208. Soporowski Marcin-kapral
209. Serafiniak Ignacy-strzelec
210. Siwa Jan-strzelec
211. Skibiński Stefan- kapral
212. Skóra Michał-kapral
213. Skrzypczak Bolesław-strzelec
214. Skrzypczak Jan-kapral
215. Skrzypczak Leon- strzelec
216. Śladziński Marian-strzelec
217. Śliwa Antoni-strzelec
218. Ślotała Ignacy-strzelec
219. Słomian Stanisław- st.strzelec
220. Śmigielski Stefan-strzelec
221. Śniegocki Stanisław- trzelec
222. Soćko Piotr-strzelec
223. Sosiński Teodor- strzelec
224. Sosnowski Jan-strzelec
225. Spychalski Antoni-strzelec
226. Spychalski Stanisław- strzelec
227. Sroka Michał-strzelec
228. Sroń Michał-strzelec
229. Stachowiak Andrzej -strzelec
230. Stawny Stanisław- strzelec
231. Sternal Walenty-strzelec
232. Stołowski Stefan-strzelec
233. Surdyk Józef-strzelec
234. Szaroleta Jan-strzelec
235. Szóstek Józef -strzelec
236. Szwałek Franciszek-strzelec
237. Szłapka Konstanty-kapral
238. Szperkowski Roman- kapral
239. Szulc Stanisław- kapral
240. Szmulewicz Wincenty- strzelec
241. Szydłowski Walenty -strzelec
242. Taysner Wawrzyn-strzelec
243. Tomczak Franciszek-st.strzelec
244. Tomiak Andrzej-strzelec
245. Tórz Ludwik-strzelec
246. Trzeciak Franciszek-strzelec
247. Tulejski Teofil- strzelec
248. Tyberek Ludwik-strzelec
249. Urbański Roman-plutonowy
250. de Ville Leon- strzelec
251. Waderski Franciszek -st. trzelec
252. Walasiak Antoni-strzelec
253. Walczak Jan-strzelec
254. Walkowiak Józef-strzelec
255. Walkowiak Konrad- strzelec
256. Wawrzecki Józef-kapral
257. Wawrzyniak Franciszek -strzelec
258. Wawrzyniak Stanisław-strzelec
259. Welka Bronisław-strzelec
260. Wesołowski Antoni-st.strzelec
261. Wierzejewski Andrzej -st.strzelec
262. Wilczura Tomasz-strzelec
263. Witkowski Wojciech-strzelec
264. Włodarz Jan-kapral
265. Wojciechowski Wacław- strzelec
266. Wojciechowski Stefan-strzelec
267. Wojczak Stanisław-kapral
268. Wojdowski Stefan-strzelec
269. Wojtasz Franciszek – kapral
270. Wojtkowiak Franciszek- strzelec
271. Wojtkowiak Józef-strzelec
272. Wyrwa Zygmunt -strzelec
273. Wożniak Klemens-strzelec
274. Wożny Franciszek- strzelec
275. Wujec Teofil-strzelec
276. Zaborowski Antoni-strzelec
277. Żak Władysław- strzelec
278. Zamiara Walerian-kapral
279. Zamostny Wojciech-strzelec
280. Zatoń Stanisław- strzelec
281. Zwierski Kazimierz-strzelec
282. Zendel Jan-strzelec
283. Zieliński Antoni- st. strzelec
284. Zieliński Jan-strzelec
285. Ziołek Ludwik- strzelec
286. Zieliński Józef-strzelec
287. Ziółkowski Bolesław- strzelec
288. Zygmański Ignacy-strzelec
289. Zygmański Leon-strzelec
290. Zywiczyński Walenty-strzelec

Lista odznaczonych srebrnym krzyżem orderu wojennego „ Virtuti Militari” do 1934r

1. Bakoń Józef- podporucznik
2. Bartkowiak Franciszek- st.strzelec
3. Begoll Leonard- sierżant
4. Chotkowski Witold- podchorąży
5. Drogowski Mieczysław- podporucznik
6. Eggebrecht Teofil -sierżant
7. Franciszczak Stanisław- sierżant
8. Ganke Czesław- ś.p. Porucznik
9. Głowacki Michał- kapitan
10. Goszczyński Zdzisław- porucznik
11. Hampel Stefan- kapral
12. Grobelniak Ignacy- strzelec
13. Jakubowski Ludwik- porucznik
14. Jakubowski Franciszek-kapral
15. Jandy Stanisław- kapral
16. Kaczmarek Walenty- kapral
17. Kołodziejski Jan-kapral
18. Korwin Kossakowski Edward- kapitan
19. Król Andrzej – st. strzelec
20. Krygier Bolesław- ś.p. Podporucznik
21. Linka Andrzej- st. strzelec
22. Majchrzak Andrzej – strzelec
23. Marciniak Stefan – plutonowy
24. Matyla Walenty -porucznik
25. Moszczeński Władysław ś.p. Podporucznik
26. Nawrocki Leonard-strzelec
27. Nawrot Roman -plutonowy
28. Nowak Stanisław- plutonowy
29. Ostenda Michał-kapral
30. Otworowski stefan- podporucznik
31. Panowicz Kazimierz-kapral
32. Paszkiewicz Józef- podporucznik
33. Paszkiewicz Wilhelm- porucznik
34. Paupa Jan- sierżant
35. Pawlak Sylwester st. strzelec
36. Pieńczykowski Jan- podporucznik
37. Portala Stanisław-strzelec
38. Przybył Władysław- sierżant
39. Przybylski Szczepan-strzelec
40. Rataj Franciszek- kapitan
41. Ratajczak Józef- podporucznik
42. Sieradzon Stefan- podporucznik
43. Śniatała Kazimierz- ś.p. Podporucznik
44. Strehl Tadeusz -podporucznik
45. Stróżyk Józef- podporucznik
46. Sworek Michał-sierżant
47. Szymański Antoni- podporucznik
48. Tarnowski Jan ś.p. Porucznik
49. Tomaszewski Jan- sierżant
50. Tomczyk Józef- podporucznik
51. Urbaniak Jan-kapral
52. Urbański Jan-plutonowy
53. Wierzejewski Wincenty- podporucznik
54. Włodarczak Józef- podporucznik
55. Włodarski Fidelis – podporucznik
56. Wolnowski Stanisław- porucznik
57. Wolny Franciszek-strzelec
58. Wyrwa Bronisław -sierżant
59. Zajączkowski Mieczysław- ś.p, porucznik
60. Zamiara Walenty ś.p. Kapral
61. Zieliński Feliks – podporucznik
62. Ziemecki Antoni -plutonowy
63. Zydorczyk Franciszek- strzelec

Lista odznaczonych „ Krzyżem Walecznych” do 1934r
1. Adamczyk Antoni- st. strzelec
2. Adamski tadeusz -strzelec
3. Andrzejczak Ludwik -strzelec
4. Andrzejewski Jan-strzelec
5. Andrzejewski Feliks-strzelec
6. Andrzejewski Józef-strzelec
7. Antczak Wincenty- plutonowy
8. Antczak Wojciech – st.strzelec
9. Antoniewicz Andrzej- sierżant
10. Bajerlein Marian- podporucznik
11. Bakoń Józef- podporucznik
12. Balcerek Wincenty-strzelec
13. Banaszewski Ignacy-strzelec
14. Barański Władysław- kapral
15. Bartkowiak Michał-strzelec
16. Bączyk Ludwik-kapral
17. Bąk Józef-kapral
18. Begoll Leonard- sierżant
19. Beisert Czesław- sierżant
20. Belka Stanisław- plutonowy
21. Betrant Mieczysław- strzelec
22. Bielak Jan- kapral
23. Bielawny Sylwester- kapral
24. Biniaś Leon- kapral
25. Bittner Józef- urzędnik wojskowy
26. Błaszczak Andrzej -kapral
27. Błaszczyński Stanisław-sierżant
28. Boiński Jan-st.strzelec
29. Borda Andrzej- strzelec
30. Bosy Ignacy-kapral
31. Braziulewicz Leon- kapitan
32. Bruder Wojciech-strzelec
33. Brukwicki Zygmunt-kapral
34. Budzyński Stanisław- sierżant
35. Bułaś Józef- strzelec
36. Burdecki Wincenty- strzelec
37. Burzyński Władysław- kapral
38. Bydałek Czesław-kapitan
39. Ceglarek Antoni-strzelec
40. Chojnacki- kapral
41. Chudziński Teofil- strzelec
42. Chwirot Stefan- st, strzelec
43. Cichy Jan- kapral
44. Ciechanowski Paweł- podporucznik
45. Ciesielski Stanisław- st.strzelec
46. Cudak Edward-strzelec
47. Cukrowski Stanisław-plutonowy
48. Cwojdziński Marian- kapral
49. Cyganiak Adam-strzelec
50. Cyraniak Ignacy-strzelec
51. Czarnecki Zenon-kapral
52. Czarnecki Florian- kapral
53. Czerniak Józef-st.strzelec
54. Czubachowski Marcin- st. sierżant
55. Dąbrowski Marcin-strzelec
56. Depczyński Mieczysław- sierżant
57. Dera Wincenty -strzelec
58. Dobierzyński Edward-plutonowy
59. Dobrzański Bolesław- kapitan
60. Dominiak Andrzej- kapral
61. Domiński Bolesław- strzelec
62. Dopierała Leon-sierżant
63. Dratwiński Jan-st.strzelec
64. Drobnik Tomasz-strzelec
65. Drogowski Mieczysław-kapitan
66. Drygała Michał-strzelec
67. Dwornikowski Walenty-strzelec
68. Dyczkowski Ignacy-strzelec
69. Dziamski Józef- kapral
70. Dzięcielak Jan- sierżant
71. Dziubała Jan- st. strzelec
72. Effenberg Tadeusz-st. Strzelec
73. Eggebrecht Teofil- sierżant
74. Fabiś Władysław-strzelec
75. Fałkiewicz Czesław- strzelec
76. Fiszer Józef-strzelec
77. Fluczyński Andrzej- sierżant
78. Fiułkowski Kazimierz- st. strzelec
79. Flitta Stefan- sierżant
80. Foltynowicz M.-strzelec
81. Franciszczak Stanisław-sierżant
82. Frąckowiak Wacław- plutonowy
83. Frąckowiak Szczepan- st. strzelec
84. Frąckowiak Adam-strzelec
85. Frąckowiak Andrzej-strzelec
86. Frąszczak Szczepan- strzelec
87. Frysiak Michał-strzelec
88. Gajowiecki Mieczysław-sierżant
89. Galon Ludwik-st. strzelec
90. Gałka Józef- st.strzelec
91. Gawarecki franciszek- st. strzelec
92. Gawroński Andrzej- strzelec
93. Gierczak Konstanty- kapral
94. Głowa Wiktor- strzelec
95. Głowacki Michał- kapitan
96. Głowski Wojciech- strzelec
97. Głuchowski Władysław- podporucznik
98. Głucwa Feliks- strzelec
99. Gmerek Jan- strzelec
100. Gorączniak Roman- kapral
101. Gorowski Stanisław-strzelec
102. Goszczyński Zdzisław- podporucznik
103. Górecki Wacław- podporucznik
104. Górka Stefan- kapral
105. Grobelniak Ignacy- strzelec
106. Gruchot Piotr- kapral
107. Grus Józef-sierżant
108. Grzegorzewski Stanisław- strzelec
109. Grześkowiak Stanisław- kapral
110. Grześkowiak Antoni- sierżant
111. Gumny Józef- strzelec
112. Hampel Stefan- kapral
113. Hejducki Ludwik- plutonowy
114. Helka Andrzej – strzelec
115. Hernes Józef- kapral
116. Hoffman Stanisław- strzelec
117. Hoffmann Mieczysław- sierżant
118. Hojnacki Jan- kapral
119. Hojnacki Michał- strzelec
120. Hojnacki Kazimierz- strzelec
121. Hubner Józef- kapral
122. Idaszewski Aleksander- kapitan lekarz
123. Igła Stanisław- sierżant
124. Jaeger Jan- podchorązy
125. Jagodziński Witold- podporucznik
126. Jagsz Stefan- st. sierżant
127. Jahus Stefan- kapral
128. Jakubowski Ludwik- podporucznik
129. Jakubowski Franciszek- plutonowy
130. Jakubowski Franciszek- kapral
131. Jakubowski Franciszek- strzelec
132. Jakubowski Antoni- strzelec
133. Jakubowski Jakub- st. strzelec
134. Jakubowski Wincenty- plutonowy
135. Jałocka Wincenty- strzelec
136. Jande Stanisław- kapral
137. Janiaz Leon- strzelec
138. Janicki Czesław- sierżant
139. Jankowiak Michał- strzelec
140. Jankowiak Antoni- st.strzelec
141. Jankowski Jakub-st. Strzelec
142. Jankowski Jan- strzelec
143. Jarmuszczek Piotr-st. Strzelec
144. Jarumicz Franciszek- strzelec
145. Jasiuski jan st. strzelec
146. Jaskólski franciszek – strzelec
147. Jaskuła Jan-strzelec
148. Jaszcz Feliks- kapral
149. Jaszczak Marcin- kapral
150. Jaszuła Jan- strzelec
151. Jeneralczyk Kazimierz- kapral
152. Jerzewicz Ludwik- kapral
153. Jessa Franciszek- kapral
154. Jezierski Antoni- sierżant
155. Jeziorański Zbigniew- podporucznik
156. Jeziorański Wacław- podpułkownik
157. Jeziorowski Wincent- kapral
158. Jędrzejczak Józef- kapral
159. Jindra Czesław- plutonowy
160. Jisomann Marceli -plutonowy
161. Jóżwiak Franciszek- st. strzelec
162. Jóżwiak Augustyn – kapral
163. Jóżwiak Leon- st. strzelec
164. Justkowiak Stanisław- kapral
165. Juszczak Andrzej – strzelec
166. Kabać Antoni- strzelec
167. Kachelek Franciszek- st. strzelec
168. Kaczmarek Henryk- kapral
169. Kaczmarek Franciszek- st. strzelec
170. Kaczmarek Mieczysław- sst. Strzelec
171. Kaczmarek Michał- kapral
172. Kaczmarek Leon- kapral
173. Kaczmarek Stanisław- st. strzelec
174. Kaczmarkiewicz Stanisław- plutonowy
175. Kamieniczny Jakub – urzędnik wojskowy
176. Kapłon Mikołaj- kapral
177. Kapłoński Franciszek- sierżant
178. Karpiński Stanisław- st, strzelec
179. Kasecki Leon- kapral
180. Kasprzak Jan- st. strzelec
181. Kasprzak Julian- strzelec
182. Kasprzak Marian- st. strzelec
183. Kaus Józef- plutonowy
184. Każmierczak Antoni- kapral
185. Każmierczak Jan- kapral
186. Każmierczak Jan- kapral
187. Każmierczak Stanisław- st. strzelec
188. Kędziora Stefan – kapral
189. Kęsy Józef- kapral
190. Kłosowski Henryk- strzelec
191. Kmieć Ignacy- kapral
192. Knast Stanisław- strzelec
193. Kobusiński Ludwik- strzelec
194. Kocikowski Jan- strzelec
195. Kogut Karol- podporucznik
196. Kolanowski Teodor- strzelec
197. Koluśniewski Franciszek- strzelec
198. Kołasowski Benedykt- strzelec
199. Kołodziejski Jan- plutonowy
200. Koniczny Edward – kapral
201. Koralewski Stanisław- strzelec
202. Koralewski Edward- plutonowy
203. Kordoński Jan- kapral
204. Kosiński Mieczysław- st. strzelec
205. Kosmowski Maksymilian- sierżant
206. Kossakowski Edward- kapitan
207. Kowalak Czesław- kapral
208. Kowalek Ignacy- strzelec
209. Kowalski Leon – st. sierżant
210. Kowalski Jan st. strzelec
211. Kowalski Tadeusz- sierżant
212. Kowalski Kazimierz- st. strzelec
213. Koza Stanisław- sierżant
214. Koziczak Franciszek- st. strzelec
215. Kramer Marcin- strzelec
216. Kraski Wawrzyn- strzelec
217. Krawczyński Jan- strzelec
218. Kroll Stanisław- strzelec
219. Król Andrzej – st. strzelec
220. Krówczyński Wiktor- st. strzelec
221. Krówczyński Feliks- strzelec
222. Kryg Wincenty- kapral
223. Kryś Stanisław- strzelec
224. Krzymiński Ludwik- sierżant
225. Krzyżanek Franciszek- strzelec
226. Krzyżaniak Stefan – strzelec
227. Krzyżaniak Adam- strzelec
228. Krzyżaniak Stefan- st. sierżant
229. Krzyżaniak Antoni- kapral
230. Krzyżaniak Franciszek- strzelec
231. Kubacki Witold- kapral
232. Kubacki Stanisław- kapral
233. Kubiak Stefan- kapral
234. Kuciak Tomasz- strzelec
235. Kudlak Andrzej – st. strzelec
236. Kujawa Marian- sierżant
237. Kujawa Franciszek- kapral
238. Kujawa Franciszek- strzelec
239. Kukulak Leon – st. strzelec
240. Kuliberda Stanisław- kapral
241. Kulik Józef- sierżant
242. Kupski Michał- st. strzelec
243. Kuszczyński Władysław- strzelec
244. Kwaśniewski Stanisław- plutonowy
245. Kwaśniewski Józef- strzelec
246. Kwiatkowski Władysław- kapral
247. Kwiatkowski Mieczysław – st. strzelec
248. Lamkowski Jan – sierżant
249. Lemański Wincenty- st. strzelec
250. Lembicz Walenty- st. strzelec
251. Lewandowicz Józef- plutonowy
252. Lewicki Jan- kapral
253. Lewicki Feliks- kapral
254. Linka Andrzej – sierżant
255. Linke Wacław- plutonowy
256. Lisiak Stanisław- sierzant
257. Liszkowski Maksymilian – sierżant
258. Litwic Feliks- kapral
259. Litwiński Leonard- kapral
260. Lizak Henryk – kapral
261. Lorek Henryk- st. stzrelec
262. Lotka Jakub- strzelec
263. Lubawa Stanisław- strzelec
264. Lubryka Władysław- st. strzelec
265. Łakomy Wojciech – plutonowy
266. Łapiński Stanisław- kapral
267. Łączko Andrzej – st. strzelec
268. Łopatka Feliks – strzelec
269. Łuczak Michał – st. strzelec
270. Łuczak Józef- strzelec
271. Łuczak Jan- strzelec
272. Łukomiak Marcin- kapral
273. Maciejewski Ignacy- st. strzelec
274. Maćkowiak Ignacy- sierżant
275. Majchrzak Józef- st. strzelec
276. Majchrzak Wincenty – strzelec
277. Majchrzak Jan- strzelec
278. Majchrzycki Władysław- strzelec
279. Majorczyk Józef- strzelec
280. Malujda Stefan- strzelec
281. Małecki Czesław- strzelec
282. Mańczak Władysław- st. strzelec
283. Marciniak Władysław- sierżant
284. Marciniak Stanisław- strzelec
285. Marczewski Adam- sierżant
286. Marczowski Stefan- st. strzelec
287. Marczyński Michał- sierżant
288. Markiewicz Kazimierz- kapral
289. Matuszewski Czesław- sierżant
290. Matyla Walenty- porucznik
291. Mączkowski Antoni- st. strzelec
292. Metelski marian- sierżant
293. Michalak Wawrzyn – strzelec
294. Michałowski Franciszek- sierżant
295. Mielczarek Władysław- kapral
296. Miękicki Władysław- plutonowy
297. Migdałek Michał- st. strzelec
298. Mikołajczak Piotr-st. strzelec
299. Mikołajczak Szczepan- strzelec
300. Minikowski Antoni- porucznik
301. Moderski Tadeusz- plutonowy
302. Moszczeński Władysław- podporucznik
303. Moszyński Sylwester- kapral
304. Mrozik Walenty – strzelec
305. Musielak Antoni- kapral
306. Nafalski Franciszek – kapral
307. Nagrotek Walenty- strzelec
308. Najda Franciszek- strzelec
309. Najder Michał- st. strzelec
310. Napierała Antoni- kapral
311. Nawrot Roman – sierżant
312. Nawrot Konstanty- kapral
313. Niemiec Antoni- kapral
314. Nogaj Franciszek- st. strzelec
315. Nowacki Józef- sierżant
316. Nowacki Czesław- st. strzelec
317. Nowaczewski Jan- strzelec
318. Nowak Jan- st. strzelec
319. Nowak Stanisław- st. strzelec
320. Nowak Antoni- strzelec
321. Nowak Stanisław- sierżant
322. Nowak Leon- kapral
323. Nowakowski Wojciech- kapral
324. Nowakowski Antoni- sierżant
325. Nowicki Franciszek- kapral
326. Nowicki Antoni- st. strzelec
327. Nowicki Czesław- strzelec
328. Nowicki Ludwik- sierżant
329. Nowicki Czesław- strzelec
330. Nyczkowski Wincenty- kapral
331. Obst Andrzej- strzelec
332. Ofierzyński Mieczysław- podchorąży
333. Olejniczak Aleksander- sierżant
334. Olejniczak Szczepan- kapral
335. Orchowski Henryk- sierżant
336. Orłowski Witold- podporucznik
337. Ostenda Michał- plutonowy
338. Ostojski Adam- plutonowy
339. Ostrowicki Stanisław- strzelec
340. Osuch Stanisław- strzelec
341. Ottach Kazimierz- strzelec
342. Otworowski Stefan – podporucznik
343. Pacanowski Franciszek- kapral
344. Paluszkiewicz Tomasz- strzelec
345. Pasiciel Józef- st, strzelec
346. Paszkiewicz Gustaw- podpułkownik
347. Paszkiewicz Wilhelm- porucznik
348. Paszkiewicz Józef- podporucznik
349. Paupa Jan- sierżant
350. Pawela Franciszek- podporucznik
351. Pawlaczak Szczepan- strzelec
352. Pawlak Jan- kapral
353. Pawlak Marcin- st. strzelec
354. Pawlak Józef- strzelec
355. Pawlak Piotr – strzelec
356. Pawłowski Józef- st. strzelec
357. Pazdyka Jan- plutonowy
358. Perski Walenty- st. strzelec
359. Pialin Michał- plutonowy
360. Piątkowiak Karol- strzelec
361. Piechowiak Bolesław- strzelec
362. Piechowiak Marcin- strzelec
363. Pielucha Andrzej – st. sierżant
364. Pieńczykowski Jan- podporucznik
365. Pietrzak Antoni- st. strzelec
366. Pietrzyk Antoni- strzelec
367. Pigłowski Nikodem- strzelec
368. Pioterek Kazimierz- strzelec
369. Pluta Władysław- plutonowy
370. Pluta Wojciech- strzelec
371. Płocieniczak Franciszek- st. strzelec
372. Pniewski Jan- kapral
373. Podobiński Stanisław- st. strzelec
374. Poklewski Leon – sierżant
375. Poltyn Wojciech- strzelec
376. Poprawa Stanisław- kapral
377. Porankiewicz St.- plutonowy
378. Portala Stanisław- strzelec
379. Postala Stanisław- strzelec
380. Potocki Stanisław- strzelec
381. Pruszkowski Bolesław- st. strzelec
382. Przybecki Władysław- sierżant
383. Przybylski Szczepan- strzelec
384. Przybył Władysław- chorąży
385. Przybył Władysław- kapral
386. Przybyła Stefan- plutonowy
387. Przybyła Marian- strzelec
388. Przygodzki Franciszek- plutonowy
389. Ptak Piotr- strzelec
390. Puchalski Michał- podporucznik
391. Pufahl Roman- porucznik
392. Raczak Franciszek- strzelec
393. Radziński Stefan- st. strzelec
394. Rataj Franciszek- kapitan
395. Ratajczak Józef- podporucznik
396. Ratajczak Franciszek- strzelec
397. Ratajczak Stanisław- st. strzelec
398. Reim Stanisław- sierżant
399. Rogaliński Andrzej – st. strzelec
400. Romiński Antoni- st. strzelec
401. Rosadzki Władysław- st. strzelec
402. Rosiński Stanisław- strzelec
403. Rólnik Witold- st. strzelec
404. Różański Marian- podporucznik
405. Rurek Maksymilian- st. strzelec
406. Ruszczyński Władysław- strzelec
407. Rybakowski Walenty- st. strzelec
408. Schimber Andrzej- kapral
409. Seidel Franciszek- kapral
410. Siejak Stanisław – strzelec
411. Siemieniak Antoni- st. strzelec
412. Sieradzoń Stefan- podporucznik
413. Sierżant Józef- kapral
414. Sikorski Franciszek- sierżant
415. Siwa Alojzy- st. strzelec
416. Skajda Kazimierz- kapral
417. Skaza Teodor- st. strzelec
418. Skąpski Kazimierz- st. sierżant
419. Skiera Aleksander- strzelec
420. Skotarczyk Wincenty- st. strzelec
421. Skrobich Antoni- strzelec
422. Skrzypczak Andrzej- strzelec
423. Skrzypczak Wojciech- strzelec
424. Skrzypczak Andrzej- sierżant
425. Skrzypczyński Bronisław- kapral
426. Słabolepszy Ignacy- kapral
427. Słomian Bronisław- podchorązy
428. Słomiński Józef- plutonowy
429. Smierzchalski Antoni- strzelec
430. Sobański Piotr- sierżant
431. Sobański Jan- st. strzelec
432. Sobczak Ignacy- sierżant
433. Sobiesiński Franciszek- strzelec
434. Sobociński Zygmunt- kapral
435. Sołtysiak Stanisław- st. sierżant
436. Sołtysiak Władysław- kapral
437. Sopoćko Janusz- sierżant
438. Sopoćko Stefan- podchorąży
439. Soszyński Walenty- plutonowy
440. Sporakowski Władysław- strzelec
441. Spychalski Antoni- strzelec
442. Spychała Walenty- strzelec
443. Sroczyński Antoni- strzelec
444. Staniszewski Bolesław- sierżant
445. Stankowski Kazimierz- ks. kap.
446. Starczewski Piotr- strzelec
447. Staśkowiak Antoni- kapral
448. Staśkowiak Dezydery- st. strzelec
449. Staszak Aleksander- st. strzelec
450. Staszak Stanisław- sierżant
451. Staszak Leon – sierżant
452. Staszak Leon – sierżant
453. Stelmaszyk Władysław- strzelec
454. Stępniak Kazimierz- kapral
455. Strozyna Stanisław- kapral
456. Stróżyk Józef- porucznik
457. Stróżyk Franciszek- podporucznik
458. Stryczyński Wiktor- kapral
459. Stryczyński Wiktor- kapral
460. Stube Maksymilian- sierżant
461. Stylo Edmund- st. strzelec
462. Stysiak Wacław- kapral
463. Sulski Władysław- kapral
464. Surdyk Stanisław- kapral
465. Surdyk Jan- st. strzelec
466. Swojak Franciszek- strzelec
467. Sworek Michał – sierżant
468. Sypniewski Leonard – kapral
469. Szafrański Franciszek- strzelec
470. Szlachciak Józef- strzelec
471. Szneider Jan- kapral
472. Szpotański Walenty – strzelec
473. Szpotański Walenty – strzelec
474. Szrama Stefan- kapral
475. Szrama Stefan- strzelec
476. Szranc Józef- strzelec
477. Szulc Franciszek- kapral
478. Szuttenbach Stanisław- kapral
479. Szykowny Jan- kapral
480. Szymański Antoni- porucznik
481. Szymański Roman – sierżant
482. Szymański Marcin- st. strzelec
483. Slaziński Stanisław- sierżant
484. Śliwiński Bronisław- podchorąży
485. Śniegocki Roman- st. strzelec
486. Śródecki Andrzej- kapral
487. Świderski Stefan- strzelec
488. Świerczyński Adam- strzelec
489. Taczała Bolesław- kapral
490. Taeding Adolf- kapral
491. Talarczyk Henryk – strzelec
492. Tarczewski Raymont- strzelec
493. Tarnogrodzki Władysław- sierżant
494. Tatarski Walenty- plutonowy
495. Taysner Wawrzyn- strzelec
496. Tomaszewski Roman- kapral
497. Tomaszewski Henryk- strzelec
498. Tomczak Ignacy- strzelec
499. Tomczak Piotr- st. strzelec
500. Tomczak Franciszek – st. strzelec
501. Tomczak Wincenty- st. strzelec
502. Tomczak Wojciech- strzelec
503. Tomczyk Józef- podporucznik
504. Tomczyk II Józef- podporucznik
505. Tomiak Józef- ksiądz
506. Tych Edmund- strzelec
507. Tysiąc Walenty- st. strzelec
508. Ulbricht Jan- kapral
509. Urbaniak Roman- podchorąży
510. Urbaniak Michał- kapral
511. Urbański Stanisław- strzelec
512. Vogel Józef- sierżant
513. Wachowiak wawrzyn- strzelec
514. Waderski Franciszek- strzelec
515. Walczak Jan- strzelec
516. Waligórski – sierżant
517. Waligórski Bronisław- kapral
518. Waligórski Stanisław- strzelec
519. Waraszewski Ryszard- strzelec
520. Wawrzyniak Stanisław- strzelec
521. Wawrzyniak Jan- strzelec
522. Wawrzynowicz Henryk- strzelec
523. Wesołowski Antoni- st. strzelec
524. Węglarz Sylwester – sierżant
525. Wilczyński Antoni- st. strzelec
526. Wierzejewski Wincenty- podporucznik
527. Wikler Franciszek – st. strzelec
528. Wiśniewski Szczepan- plutonowy
529. Wiśniewski Piotr – st. strzelec
530. Witkowski Stefan – st. strzelec
531. Włodarczak Józef- strzelec
532. Włodarczak Stanisław- st. strzelec
533. Włodarczyk Michał- kapral
534. Włodarski Fidelis- porucznik
535. Włodarz Jan- kapral
536. Wojcicki Bolesław- strzelec
537. Wojciechowski Józef- strzelec
538. Wojtasz Franciszek – kapral
539. Wojtaszyk Stefan- strzelec
540. Wojtaszyk franciszek – kapral
541. Wojtkowiak Kazimierz- strzelec
542. Wojtkowiak Jan- strzelec
543. Wojtkowiak Wojciech- st. strzelec
544. Wojtkowiak Wojciech – kapral
545. Wolniewicz Piotr- st. strzelec
546. Wolny Bernard- kapral
547. Wolski Bolesław- strzelec
548. Wołdan Stanisław- strzelec
549. Wożniak Józef- plutonowy
550. Wożny Jan- plutonowy
551. Wróblewski Stanisław- strzelec
552. Wróblewski Feliks- strzelec
553. Wyrwa Bronisław- sierżant
554. Zagrodzki Mieczysław- strzelec
555. Zamiara Walerian- strzelec
556. Zbrudzewski Stanisław- st. strzelec
557. Zieliński Wincenty – st. strzelec
558. Zieliński Franciszek- strzelec
559. Ziemek Stanisław- st. strzelec
560. Zlaziński Stanisław- kapral
561. Złoczewski Edmund- st. strzelec
562. Zmieliński Andrzej – st. strzelec
563. Zmyślony Antoni- strzelec
564. Zydorczyk Franciszek- strzelec
565. Żmudzki Adam – porucznik


Pozdrawiam,
Mirosława Giera


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 gru 2018, 11:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2014, 16:15
Posty: 261
Lokalizacja: Konin
Witam.
Znalazłem na liście prawdopodobnie osobę z mojej rodziny: poległy 1919-1934 lp.79 Jopek Władysław st.strzelec.
Czy mogę gdzieś znaleźć jakieś bliższe informacje o nim. Gdzie i kiedy zginął, imiona rodziców, data urodzenia?

_________________
Pozdrawiam, Leszek.

Nazwiska:
Jopek,Głowacki,Zbierski,Owczarzak - Janowo k/Środy,par.Mączniki
Szaroleta,Przybysz - Głuszyna k/Poznania
Krzyżan,Danecki - Budzisław,par.Gościeszyn
Szymański,Krzyżan - Szlachcin
Kaczmarek,Hurysz - Żerniki,par.Opatówko


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 gru 2018, 15:52 
Offline

Dołączył(a): 17 lis 2018, 21:16
Posty: 18
Lokalizacja: LESZNO / WILKONICZKI
W swoich materiałach posiadam skan takiego oto zdjęcie. Nie znam historii tego zdjęcia.

Obrazek

_________________
Bogusław


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 gru 2018, 22:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2015, 10:43
Posty: 43
Wspaniałe zdjęcie. Ciekawe czy twarz została celowo zdrapana czy przez przypadek. W mojej rodzinie brat babci celowo zdrapywał swoją twarz ze zdjęć grupowych a w dokumentach z "b" robił "l".

Miłosz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 gru 2018, 23:14 
Offline

Dołączył(a): 17 lis 2018, 21:16
Posty: 18
Lokalizacja: LESZNO / WILKONICZKI
Swego czasu zdjęcie to zeskanowałem, gdyż na odwrocie było ołówkiem zapisane "szer. Michał Sierota". Otóż Michał to mój dziadek ze strony mamy. Nie sa mi znane dzieje mojego dziadka z okresy lat, które figurują na zdjęciu. Wiem, że zginął w październiku 1939 r. w Warszawie i na to mam postanowienie sądu z roku 1949. Próbowałem porównać zdjęcie ze ślubu mojego dziadka z lutego 1926 r. Poniżej wklejam wykadrowane zdjęcie ze zdjęcia ślubnego mojego dziadka. Nie wiem czy zdjęcie to zostało podarowane mojemu dziadkowi czy dane mu, bo sam jest na tym zdjęciu. Co do tego napisu "szer. Michał Sierota", to zapewne pisał to osoba która uczona był pisania w języku niemieckim ...duże litery M i S o tym świadczą.
Drugie zaś zdjęcie jest wykadrowane z innego zdjęcia z roku 1931, gdzie widać jego, moją babcię Elżbietę i brata mojej mamy , Walentego.
No niestety ale moje porównania nie doprowadziły mnie do znalezienia na tym zbiorowym zdjęciu osoby mojego dziadka. Może jest to jedna z tych postaci gdzie zamazano twarze ( dlaczego i kto to zrobił nie wiem ).

Obrazek Obrazek

_________________
Bogusław


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lis 2019, 10:29 
Offline

Dołączył(a): 31 sie 2017, 07:08
Posty: 9
leszekj napisał(a):
Witam.
Znalazłem na liście prawdopodobnie osobę z mojej rodziny: poległy 1919-1934 lp.79 Jopek Władysław st.strzelec.
Czy mogę gdzieś znaleźć jakieś bliższe informacje o nim. Gdzie i kiedy zginął, imiona rodziców, data urodzenia?


Władysław Jopek poległ lub zmarł z odniesionych ran 18 marca 1919 roku w trakcie pierwszego dnia walk 1. pułku strzelców wielkopolskich (55. ppp) pod Lwowem. Był żołnierzem 1. kompanii (skautowej).
W "Jednodniówce 55. poznańskiego pułku piechoty" z 19 stycznia 1927 roku czytamy, że poległ 18 marca pod Dołhomościskami (https://goo.gl/maps/aAk7r8iDXgXbGPsH8)
Wymieniony jest na Liście Strat nr 1 opublikowanej przez Dowództwo Główne w Poznaniu (zał. nr II do rozkazu nr 154 z 7 czerwca 1919) jako poległy.
Jego nazwisko pojawia się na listach strat, które znalazły się w Zarysie Historii Wojennej 55. ppp (Warszawa 1928) i książce "14 Dywizja Piechoty w wojnie i pokoju" z 1937 roku. Nic jednak poza nazwiskiem dodatkowego na nich się nie pojawia.
W opracowaniu "Lista Strat Wojska Polskiego w latach 1918-1920" (Warszawa 1934) znajduje się informacja, że Władysław Jopek zmarł z ran 18 marca 1919 r., w czołówce sanitarnej "Paderewska".

I teraz najciekawsze: w pierwszych dniach walk pomiędzy 18 a 21 marca 1919 roku 1. pułk strzelców stracił 26 żołnierzy poległych i zmarłych z ran. Do tej pory odnalazłem nekrolog tylko jednego z nich... Władysława Jopka.
Obrazek
Tu data śmierci to 19 marca - co może wskazywać, że zmarł z ran odniesionych poprzedniego dnia.
Nie mam nigdzie informacji, gdzie został pochowany. Ani on ani żaden z pozostałych 25 żołnierzy poległych w tych dniach nie spoczął na cmentarzu Orląt. W prasie poznańskiej nie pojawił się ani jeden zbiorowy nekrolog. W przeciwieństwie np do poległych miesiąc później. A tu kompletnie nic.

Może panu wiadomo coś o jego pochówku? Być może uda się wyjaśnić również historię pozostałych poległych...

Pozdrawiam
Michał Krzyżaniak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 lis 2019, 12:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2014, 16:15
Posty: 261
Lokalizacja: Konin
Witam.
Bardzo dziękuję za informacje o Władysławie Jopku.
Niestety nic nie wiem o miejscu jego pochówku.
Urodził się w Poznaniu dn.15.06.1901r.
Ojciec - Michał Jopek
Matka - Marianna Hahnenfeld
Brat - Franciszek Jopek 1900-1963, odznaczony Wielkopolskim Krzyżem Powstańczym.

_________________
Pozdrawiam, Leszek.

Nazwiska:
Jopek,Głowacki,Zbierski,Owczarzak - Janowo k/Środy,par.Mączniki
Szaroleta,Przybysz - Głuszyna k/Poznania
Krzyżan,Danecki - Budzisław,par.Gościeszyn
Szymański,Krzyżan - Szlachcin
Kaczmarek,Hurysz - Żerniki,par.Opatówko


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL