Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 sie 2014, 14:07

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 438 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 22  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 06 mar 2011, 23:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2011, 22:50
Posty: 46
Witam,
na powitanie, gdyż jestem tu nowy, wklejam zdjęcie Pomnika- grobowca Powstańców w Kłecku Wlkp. (klikając na zdjęcie można je powiększać aż do pełnej czytelności Nazwisk)
Obrazek

_________________
Czym różnią się historycy od Boga??? Bóg nie może sfałszować Historii!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 mar 2011, 00:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2011, 22:50
Posty: 46
Mało mamy faktów o Powstaniu na Kujawach, pow.Inowrocław. Tutaj link do Kampanii Pakoskiej>> http://www.kompaniapakoska.republika.pl/lista.htm
a to lista nazwisk:
Poczekaj Władysław 4.06.1880 + + - - d-ca kompanii
Stolpe Stanisław 18.04.1891 + + + + z-ca d-cy kompanii
Czerniak Jan - - - + + d-ca odcinka
Koczorowski Maciej - - - - + d-ca kompanii, ppor.
Baczewski Kazimierz 21.02.1896 + + + +
Baczewski Walenty 2.09.1899 + + + +
Badowski Wawrzyn 27.07.1897 + + - + sekcyjny od Lipy
Bąkowski Jan 19.01.1889 + - - -
Białasik Teodor 12.09.1898 + + + +
Białyński Leon 26.03.1896 + - - -
Biczkowski Szczepan 14.12.1894 + + + +
Blaczkowski Michał 2.09.1900 + - + +
Błaszak Kazimierz 3.03.1892 + + + +
Borkowski Władysław 24.05.1892 + + + +
Borkowski Władysław 5.05.1900 + + + +
Borkowski Wacław 28.10.1897 + + + +
Brandykowski Roman 28.02.1899 + + - -
Bykowski Ignacy 17.01.1895 + - - -
Bykowski Józef 25.02.1895 + + - -
Chmielewski Bolesław 25.10.1898 + + + +
Chojnacki Bronisław 9.10.1899 - + + +
Chojnacki Jan 22.12.1893 + - - -
Chytrowski Leon 5.02.1900 - - + +
Cichy Bronisław 3.09.1889 + + + +
Cichy Mieczysław 30.11.1899 - + + +
Ciesielski Antoni 11.01.1895 + + + + ranny,29.04.19 Jaktorowo
Cieślewicz Franciszek 16.09.1898 + + + +
Cieślewicz Jan 23.09.1881 + + + +
Ciesielski Stanisław 14.051893 + - + + d-ca taboru
Czaja Czesław 1.07.1897 - - + +
Czarnecki Stanisław 26.04.1897 + + + +
Czerwiński Ludwik 8.08.1895 + + + +
Dąbrowski Józef 5.07.1897 + + + +
Dolata Jan 30.01.1900 + + + +
Dziennik Feliks - + + - -
Dzierzgowski Michał 28.07.1893 + - - -
Dylewicz Aleksander 8.07.1895 - + + +
Dylewicz Wacław 23.08.1897 + + + +
Dzióbkowski Wincenty 11.07.1894 + - - -
Dzióbkowski Wojciech 14.04.1897 + + + +
Eisbrener Ignacy 29.07.1899 + + + +
Filipiak Ludwik 9.08.1889 - + - -
Fiutak Antoni - + + - -
Flinik Marcin 10.11.1898 + + + +
Florczyk Wincenty 7.06.1895 + + + +
Frąszczak Stanisław - - - + - poległ, 3.02.19, Elizewo
Frelichowski Wacław 7.01.1898 + + + +
Furmanek Stanisław 30.11.1900 + + + +
Gałgański Władysław 20.08.1899 + + - -
Gazdecki Stanisław 24.04.1893 + + + +
Gellert Franciszek 29.10.1896 + - - -
Gezela Antoni 9.08.1891 + + + +
Giza Michał 29.09.1899 - + + - poległ, 3.02.19. Elizewo
Giza Paweł 21.03.1887 + - + + ranny 3.02.19 Słonawy
Giza Tomasz 4.09.1895 + - + +
Giza Tomasz 4.09.1895 + - + +
Goede Czesław 14.07.1901 + - + +
Gozimirski Ludwik 6.07.1895 + + + +
Górny Edmund 30.10.1899 + + + +
Grześkowiak Feliks 17.10.1897 + + + +
Gutorski Józef + + + + sekcyjny
Hankiewicz Stanisław 24.10.1899 + + - - sekcyjny
Idziak Ignacy 22.07.1899 - - + +
Jagodziński Stanisław 27.09.1894 + + + +
Janikowski Józef 11.-3.1900 + - + +
Janowski Feliks 30.10.1897 - - + + ranny 3.02.19r.
Janowski Jan 11.11.1899 + + + +
Jastrzębski Czesław - - - +
Jaszcz Józef - - + +
Jaworski Stanisław 10.04.1889 + + - - sanitariusz
Jeszke Jan 17.02.1894 + - + + sanitariusz
Jesionowski Teodor 9.05.1900 + - + +
Jeszke Stefan 25.08.1897 + - - -
Jędrzejczak Jan - - + +
Kamasiński Franciszek 11.11.1900 + + - -
Kamasiński Szczepan 16.11.1894 + + - -
Kamiński Bolesław 3.10.1888 + - - -
Kamiński Walenty 21.02.1889 - - + - ranny, Słonawy 3.02.19r. zmarł 6.02.19r. Poznań
Kaszuba Antoni 31.05.1899 - - + +
Kaszuba Józef - - + +
Kawka Antoni 30.05.1899 + + + +
Kawka Leon 25.03.1887 + - - -
Kawka Stanisław 14.04.1894 + + + +
Kaziński Franciszek 26.10.1896 + + - -
Kijewski Stanisław 28.11.1900 - - + - poległ,3.02.19. Elizewo
Klamecki Władysław 23.12.1897 + - + +
Klawiter Józef 4.03.1899 + + + +
Kłos Ludwik 2.08.1900 + + + +
Kmieciak Ludwik 17.07.1899 + + + +
Knast Marceli - + - -
Kończal Franciszek 27.08.1894 + + + +
Korona Józef - - + +
Kostrzak Leon 2.02.1900 + - - -
Kościelak Michał 19.09.1895 + - - -
Kozłowski Franciszek 26.01.1902 - - + +
Kozłowski Jakub 25.07.1898 + + + +
Kozłowski Wacław 4.09.1890 + + + + sekcyjny
Kozłowski Walerian 19.11.1894 + + + +
Koźmiński Aleksander 20.02.1887 + - + + d-ca plutonu. poległ3.02.19. Elizewo
Koźmiński Jan 24.05.1889 + - - -
Krantz Stanisław 8.11.1893 + + + +
Krause Michał 12.08.1896 + - - -
Krzemiński Antoni - - + +
Krzeszewski Antoni 13.01.1891 + + + + sekcyjny i d-ca plutonu
Krzeszewski Jan 18.12.1900 + - + +
Kubicki Teofil 28.11.1899 - - + +
Kuflewicz Bronisław 22.01.1900 - - + +
Kuflewicz Jan 9.01.1889 - - + +
Kuflewicz Józef 5.08.1886 + - + +
Kujawski Stefan + + - - sanitariusz
Kulczewski Antoni 3.07.1857 + - - -
Lampka Jakub 4.07.1892 + + + + patrol konny
Laskowski Bronisław - - + + 3.02.19. wzięty do niewoli w Słonawach
Lemke Stanisław 24.04.1898 + + + +
Leszczyński Stanisław 10.09.1904 - - + +
Lewandowski Józef 4.10.1895 + + + +
Lewandowski Józef 5.02.1901 + - + +
LewandowskiKazimierz 9.11.1887 + - + +
LewandowskiKazimierz 16.02.1895 + + + +
Lewandowski Tomasz + - + + sekcyjny, 29.04.19. ranny w Lipie
Link Władysław 19.06.1886 + + + + patrol konny
Lusa Franciszek 16.02.1886 + - - -
Lusa Stanisław 13.03.1896 + - - -
Łuczak Polikarp 21.11.1894 + - - -
Łuczak Stefan 18.08.1900 + - - +
Maciejewski Leon 12.12.1898 + + + +
Malak Franciszek 18.11.1896 + + - - poległ 11.01.19. Łabiszyn
Marciniak Józef + + + +
Marynowski Franciszek 29.11.1902 - - + +
Mańkowski Władysław 26.10.1898 + + - -
Matuszak Franciszek - - + +
Matuszak Józef 22.02.1893 + + - -
Michalak Aleksander - - + +
Michalak Bolesław - - + +
Michalak Józef + + + +
Michalski Feliks - - + +
Michalski Jan 6.12.1894 + + + +
Michalski Stanisław 2.04.1890 - + - -
Mikołajczak Jan 22.05.1898 - - + +
Mikołajczak Leon 12.04.1900 + + + +
Mikołajczak Julian - + + +
Mikołajczak Stanisław 18.02.1901 + + + +
Miśkiewicz Kazimierz 1898 - + + +
Musielewski Andrzej 20.11.1889 + - + +
Mizgalski Stanisław - + - -
Nadolny Leon 25.03.1897 + + + + patrol konny
Nadrajkowski Michał 19.06.1890 + - - -
Nelka Franciszek 9.12.1900 + - - -
Niedbalski Jan 6.12.1898 + + + +
Nowak Jan 24.11.1895 + + + +
Nowak Józef 16.02.1900 - - + + poległ 4.05.19. Jeleń
Nowak Stanisław - - + +
Nowakowski Józef 1.01.1884 + - - -
Nowakowski Stanisław 1.01.1884 + - - -
Nowakowski Stefan 25.06.1897 + + + +
Nowicki Florian 7.04.1901 + - + +
Omiński Bolesław 16.05.1894 + + + +
Omiński Stanisław 14.08.1887 + + - -
Omiński Stefan 3.09.1889 + + - - sekcyjny
Organiszczak Leon 17.06.1897 + + + +
Pankowski Jakub 2.07.1903 + + - -
Pankowski Jan 2.06.1894 + + + +
Parucki Jan 9.12.1890 + + + + sekcyjny, ranny 3.02.19. Słonawy
Pawłowski Jan 20.08.1891 + + - - sekcyjny
Piątkowski Franciszek 30.11.1889 - - + +
Piechocki Stanisław 19.09.1895 - - + +
Piernik Sylwester 10.12.1900 + + + +
Pietrzak Stanisław 29.09.187 + + + +
Pietrzak Stefan 3.08.1900 + + + + ranny 3.02.19. Słonawy
Piński Władysław 18.11.1894 + + + +
Piwecki Józef 11.01.1898 + + - -
Piwecki Władysław 24.04.1896 + + - -
Płaszczykowski Władysław 3.08.1899 + + + +
Płaszczykowski Stanisław 5.08.1900 + + + + ranny 3.02.19. Słonawy , zmarł 14.02.19r. Poznań
Pławiński Ignacy 8.08.1897 + - + +
Płoszyński Feliks 1.05.1890 + + + +
Płoszyński Kazimierz 13.06.1899 + - - -
Płoszyński Teofil - + - -
Podlaszewski Wawrzyn 3.08.1900 + + + +
Podlawski Feliks 28.08.1900 + + + +
Popielarz Bronisław 11.04.1900 + + + +
Popielski Franciszek + + + + d-ca plutonu, ranny 29.04.19. w Lipie
Popielski Ignacy 26.06.1896 + + + + sekcyjny kulomiotu
Popławski Jan 20.06.1891 + + + + sekcyjny, poległ 4.05.19. Jeleń
Rafiński Hieronim 30.09.1901 + + + +
Robaczewski Marian - - + +
Rościszewski Kazimierz 28.02.1899 + + + +
Rościszewski Szczepan 26.12.1896 - - + +
Rozmarynowski Teofil 23.04.1899 + + + +
Ruchalski Józef 31.01.1898 + - - -
Ruchalski Kazimierz 11.09.1896 + - + +
Rudnicki Ludwik 2.08.1895 + + + + sekcyjny
Runge Antoni 9.01.1904 - - + +
Runge Dominik 30.07.1898 + + + +
Rybicki Jan 6.09.1894 + + - -
Rybicki Kazimierz 23.12.1895 + + - -
Sarnowski Jan 22.08.1878 - + - -
Sikorzyński Walerian 12.04.1899 + + + +
Siński Stanisław + + + +
Skonieczny Wincenty 5.12.1898 + + + +
Sment Roman 9.08.1898 + + + +
Smorczyński Czesław + - - +
Smorczyński Józef 17.03.1874 + - - +
Smorowski Ignacy - + - -
Sobieralski Józef 12.12.1894 + + - -
Sobieralski Stanisław 8.10.1896 + + - -
Sopoliński Józef 27.02.1876 - - + +
Soszyński Franciszek 6.09.1896 + + + +
Soszyński Jan 12.11.1896 + + + +
Soszyński Jan 2.07.1899 + + - -
Soszyński Stanisław 16.04.1895 + + + + ranny 29.04.19. w Lipie
Spychalski Antoni - - + +
Spychalski Stanisław 16.11.1889 + + + + sekcyjny
Staszak Jan 9.05.1898 - + - -
Staszewski Maksymilian - - + +
Stawicki Stefan 17.01.1902 - - + +
Stolpe Aleksander 27.12.1899 + + + +
Stolpe Antoni 7.12.1892 + - - -
Stranz Józef - - + +
Strzelewicz Jan + + + +
Światowski Franciszek 31.08.1898 + - - +
Światowy Ignacy - - + +
Szafraniak Stanisław - - + +
Szafraniak Władysław - - + +
Szczepaniak Konstanty - - + +
Szuflada Jan - - + +
Szulc Antoni - - + +
Szumacher Stanisław 7.06.1892 + + + + sekcyjny i d-ca plutonu
Szmańda Kazimierz + + - - d-ca plutonu
Szymański Feliks 16.11.1900 + + + +
Tafelski Stanisław 4.09.1897 + + + +
Tomaszewski Atoni 28.01.1901 + + + +
Tomczak Piotr 1.06.1898 + + + +
Tomczak Władysław 18.05.1894 + - - + sekcyjny, ranny 3.02.19. Słonawy
Tomczak Wojciech 4.04.1891 - - + +
Tretyn Jan 4.02.1894 + + - -
Tulibacki Antoni 25.10.1898 + + - -
Weginek Jakub 23.07.1899 - - + +
Wesołowski Franciszek - - + + poległ, 29.04.19. Lipa
Wesołowski Stanisław 8.04.1889 + - - -
Wesołowski Władysław 18.10.1893 - - + +
Wochelski Leon 24.03.1900 + - + +
Wodziński Jan 11.05.1898 + + - -
Wodziński Stanisław 19.10.1900 + + - -
Wojciechowski Stanisław 4.06.1886 + - - -
Wojcieszak Ignacy 21.01.1895 - - + +
Wolny Andrzej 19.12.1894 + + + +
Woźniak Bronisław 17.03.1901 - - + +
Woźniak Jan 18.11.1889 + - - -
Woźniak Stanisław 7.05.1900 + + - -
Woźniak Stefan 25.04.1894 - - + +
Zakaszewski Paweł - + - -
Zięciał Ignacy 2.07.1893 - - + +
Ziółkowski Feliks 5.07.1897 - - + + ranny, 29.04.19. Jaktorowo, zmarł 2.05.19r. Szpital Obr. Poznań
Żoliński Florian 24.03.1902 - - + +

_________________
Czym różnią się historycy od Boga??? Bóg nie może sfałszować Historii!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 mar 2011, 00:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2011, 22:50
Posty: 46
cd powstańców pakoskich (Pakość)>> http://www.kompaniapakoska.republika.pl/lista.htm
Członkowie Tajnej Rady Ludowej oraz obywatele,
którzy pośrednio przyczynili się do uzyskania niepodległości

ks. prob. Kurzawski Józef
Leszczyński Leon
Antczak Leon
Bańkowski Ludwik
Bąkowski Anastazy
Bąkowski Hieronim
Brzuszkiewicz Antoni
Bucholz Władysław
Białasik Michał
Ciemny Mieczysław
Cemborowski Stanisław
Dzierzgowski Kazimierz
Elsner Józef
Frelichowski Józef
Graczyk Wojciech
Jasiaczyk
Jeszke Stefan
Kamiński Bolesław
Kulczewski Zenon
Konarzewski Edmund
Kopczyński
Kostusiak Władysław
Laubitz Józef
Obiała Józef
Kulczewski Hieronim
Mikołajewski Franciszek
Mrowiński Stanisław
Mrówczyński Franciszek
Mrówczyński Stanisław
Nowakowski Adam
Pilarski Wawrzyn
Piwecki Henryk
Przybyłowski Roman
Przybylski Józef
Rościszewski Antoni
Rożnowicz Stanisław
Różański Wiktor
Rutkowski Stanisław
Sikorzyński Feliks
Siński Jan
Sment Szczepan
Soiński
Stranz Jan
Stranz Wojciech
Stroiński Ludwik
Stroiński Stanisław
Szkudłapski Franciszek
Sznajder Antoni
Szumacher Piotr
Światowski Antoni
Tokarski Leon
Tretyn Kazimierz
Tretyn Stanisław
Tadeja Jan
Wardyński Tomasz
Wesołowski Walenty
Wolfram Ignac
Wojewódzki Jan
Zieliński Feliks

Posterunki na miasto Pakość i okolice przy komendzie miasta w okresie od 4 do 8 stycznia 1919 roku
Adamski Jan
Antczak Jan
Baczkowski
Balcerek Julian
Balcerzak Szczepan
Barczyński Franciszek
Bąkowski Hieronim
Bąkowski Józef
Bąkowski Michał
Bednarek Szczepan
Bisiński Jan
Błaszak Jan
Boliński Józef
Borkowski Franciszek
Borowiak
Borucki Jan
Brzykcy Jan
Budzyński Jan
Budzyński Wojciech
Buzała Władysław
Bykowski Aleksander
Chmielewski
Chojnacki Jan
Chojnacki Kazimierz
Chytrowski Stanisław
Cieślewicz Jan
Cieślewicz Franciszek
Cyganek Antoni
Czaja Czesław
Czerwiński Ludwik
Koźmiński Jan
Koźmiński Walenty
Dolata Jan
Figas Stanisław
Flinik Wojciech
Florczyk Antoni
Frąckowiak Michał
Furmanek Leon
Furmanek Stanisław
Gellert Antoni
Goede Paweł
Górny Antoni
Górny Edmund
Grodzicki
Gulczewski Stanisław
Gurecki Konstanty
Hoffman Józef
Idziak Ignacy
Idziaszek Antoni
Janowski Marcin
Jasiński Michał
Jaskólski Stanisław
Janowski Jan
Jesionowski Wiktor
Kawka Jan
Kawka Józef
Klamecki Władysław
Klich Edmund
Klich Leon
Knast Marceli
Komasiński Franciszek
Komasiński Szczepan
Konieczka
Kończal Franciszek
Korczewski
Korona Józef
Kościelak Michał
Kowalski Wojciech
Koźmiński Aleksander
Krzeszewski Jan
Kubis Antoni
Kulczewski Bolesław
Kulig Jan
Lampka Jan
Lampka Szczepan
Lewandowski Andrzej
Lewandowski Jan
Lewandowski Jakub
Lewandowski Józef
Lisiecki Józef
Lusa Franciszek
Lusa Stanisław
Łuczak Polikarp
Łuczak Szczepan
Maciejewski
Malak Michał
Malinowski Antoni
Marynowski Franciszek
Malinowski Andrzej
Malinowski Jan
Malinowski Michał
Mańkowski Stanisław
Marynowski Jan
Marynowski Tomasz
Matuszak Franciszek
Matuszewicz Ludwik
Michalak Aleksander
Michalski Jan
Mikołajczak
Molenda Tomasz
Mroziński Franciszek
Mrówczyński Józef
Mroczyński Antoni
Musiałowski
Musielewski Andrzej
Myśkiewicz Kazimierz
Nadrajkowski Michał
Nelka Antoni
Neumann Roman
Nowakowski Józef
Nowakowski Józef
Omiński Antoni
Pawłowski Stanisław
Piątkowski Franciszek
Pinierski Jan
Piński Władysław
Pluciński
Pławiński Stanisław
Pławiński Marcin
Pławiński Ignacy
Płaszczykowski Michał
Podlaszewski Antoni
Polachowski Wawrzyn
Popielarz Wincenty
Popielski Antoni
Przybyłowski Wojciech
Popielski Andrzej
Rojewski Andrzej
Rojewski Antoni
Ruchalski Kazimierz
Ruchalski Józef
Rzeszewski Michał
Schultz Antoni
Schultz Michał
Skonieczny Marcin
Smroczyński Józef
Snopek Tomasz
Sobieralski Stanisław
Staśkiewicz Michał
Stachowski Michał
Staszewski Maksymilian
Stateczny Stanisław
Strzelewicz Jan
Strzypczyński Jan
Szczepaniak Konstanty
Szkudłabski Franciszek
Szopiński
Szuflada Franciszek
Szymański
Światowski Franciszek
Światowski Jan
Tomczak Wincenty
Tomczak Roman
Tomczak Wojciech
Tomczak Aleksander
Wardyński Tomasz
Wodziński Stanisław
Wiliński Antoni
Wojciechowski Stanisław
Wojtkowiak Michał
Wiśniewski Władysław
Winckowski Stefan
Wesołowski Stanisław
Wawrzyniak
Żoliński Roman
Żoliński Florian
Ziółkowski Jan
Zalewski Józef
Zalewski Marcin
Zieliński Józef
Zalewski Jan
Wodziński Jan

Posterunki Piechcin
Blaczkowski Jan
Blaczkowski Michał
Blaczkowski Władysław
Chmielewski Marcin
Michalski Franciszek
Michalski Władysław
Nowak Stanisław
Osiński Tomasz
Pałecki Stanisław
Rafiński Nikodem
Woźniak Józef

Posterunki Rybitwy i Broniewice
Kwiatkowski Michał
Jastrzębski Wawrzyn
Płaszczykowski Władysław
Wojdyła Wincenty

Gońcy drużyny harcerskiej imieniem „Piasta” działający przy komendzie miasta
Chytrowski Leon
Jasiński Tadeusz
Jesionowski Feliks
Kałamaja Franciszek
Koziorowski Adam
Kubicki Teofil
Leszczyński Stanisław
Łuczak Aleksander
Płaszczykowski Stanisław
Pioroński Józef
Podoracki Wacław
Rzyczkowski Kazimierz
Skonieczny Konstanty
Szulert Franciszek
Wiertel Albin
Wiertel Bronisław
Wagner Bolesław
Wojewódzki Mieczysław
Żoliński Florian

Personel szpitala oraz kuchni w Pakości
Adamska Stanisława
Borucka Marta
Chudzińska Helena z m. Stroińska
Ciegielski
Czajowa Franciszka
Elsnerówna Kazimiera z m. Mecjakowa
Frydzińska z m. Hanaszowa
Górna Aniela z m. Gajewska
Grodzicka Pelagia z m. Baczewska
Guzikowa Elżbieta
Jasińska
Kałamaja Dorota
Miśkiewiczówna Emilia z m. Heinrichowa
Mroczyńska Antonina
Niedbalska Leokadia
Płoszyńska Maria
Płoszyńska Tekla
Płoszyńska Władysława
Poczekajowa Aniela
Rozmarynowska Pelagia
Rungówna Maria z m. Wardowa
Rungówna Pelagia z m. Smentowa
Schotinówna Franciszka
Stranzówna Bronisława
Stroińska Maria
Stroińska Stanisława
Szulertówna Józefa
Szulertówna Zofia
Tokarska Helena
Tretynowa Franciszka
Tretynowa Maria
Wojcieszakowa Pelagia
Zawadzka Maria
Zielińska Małgorzata
Znaniecki Michał
Żolińska Aniela z m. Szymańska

Czerwony Krzyż i aprowizacja w Inowrocławiu
Bąkowska Maria z m. Królowa
Borucka Joanna
Bubaczówna Józefa
Czarnecka Helena z m. Nawalkowska
Grodzicka Pelagia z m.
Baczewska
Kazińska Maria z m. Kamasińska
Kazińska Wiktoria
Kleczewska Weronika
Linkówna Maria z m. Omińska
Łuczakówna Zofia
Mańkowska Kazimiera z m. Piwecka
Mańkowska Maria z m. Markiewiczówna
Matuszakówna Wiktoria
Miśkiewiczówna Emilia z m. Heinrichowa
Nowakówna Helena
Nowakowska Pelagia z m. Koterasowa
Podoracka Maria z m. Nowakowa
Schotinówna Franciszka z m. Schmidtowa
Smentówna Kazimiera z m. Podlarska
Strancówna Antonina z m. Lipczyńska
Stawicka Władysława
Szumacherówna z m. Bydałkowa
Wardyńska Władysława
Łączność i dowóz żywności do Inowrocławia
Bąkowski Anastazy
Cieślewicz Franciszek
Czaja Józef
Graczyk Aleksander
Jewasiński Czesław
Jewasiński Wojciech
Kujawiński
Lewandowski Marian
Leszczyński Leon
Lissowski Stanisław
Łuczak Józef
Malak Michał
Mikołajewski Franciszek
Mrówczyński Franciszek
Ronatowicz
Runge Antoni
Sment Szczepan
Stranz Jan
Tomczak Józef
Wojewódzki Jan

_________________
Czym różnią się historycy od Boga??? Bóg nie może sfałszować Historii!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 mar 2011, 00:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2011, 22:50
Posty: 46
Naprawdę piękna strona
http://www.kompaniapakoska.republika.pl/index.htm

_________________
Czym różnią się historycy od Boga??? Bóg nie może sfałszować Historii!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 mar 2011, 03:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 1365
Lokalizacja: Chicago
Jacku - Witam jako nowego w naszych progach i zycze wiele powodzenia i zadowolenia.
Stronka, do ktorej podajesz link byla wspominana i zalaczany byl juz link 5-krotnie tutaj chyba 3 razy i innym temacie 2 razy.
Ja takze powielilam :wink: .
Staram sie teraz, aby nie powielac, wrzucam wiec dane slowo, nazwe, nazwisko czy czesc tytulu w opcje "Szukaj", ktora znajduje sie na gorze stronki /przy opcji "Uzytkownicy"/ i wtedy wiem, czy juz ktos link czy informacje podal czy nie oraz gdzie ona sie znajduje.
Nie mniej podziekowania za kawal roboty z wypisaniem wszystkich nazwisk.
Nie zrazaj sie bron Boze bo ja sama kilkakrotnie powielilam to co inni juz zamiescili przedemna, caly czas sie uczymy.
Najwazniejsze sa checi pomocy i zaangazowanie a tego Tobie nie brakuje.

Przeszukalam troche Google i Rafinscy mieszkaja w terenie Twojego zainteresowania, sa podane numery telefonow /prywatne interesy/, jesli nie mozesz pojechac to moze zadzwon.
Znalazlam u mnie w ksiazce "Powstancy Wielkopolscy": biogramy powstancow -
Rafinskiego Maksymiliana 1893-1949 ale Jego biogram jest w tomie I-szym a ja mam III tom.
Pozdrowienia

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Frantz Thim/Timme/Thiem, urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 mar 2011, 11:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2011, 22:50
Posty: 46
Dzięki,
problem jest jednak w "szukaj". Oczywiście, że zaczynam przeglądanie forum od przeszukiwania. Po wpisaniu "rafiński" nie pokazał się ani jeden :"post", po wpisaniu "pakoska", "kampania" rezultaty prawie podobne, "pakość" pokazała się duża ilość dla mnie niepotrzebnych danych. W większości je znam. Bazy danych AAP pokazują tylko- to co pokazują!
Tak więc, zdecydowałem się na wklejenie spisów, bo- teraz wystarczy wpisać nazwisko i post się pokaże, a co za tym idzie będzie można dotrzeć do źródła informacji.
Jest także problem z takim ułożeniem tematów forum aby były jasne i przejrzyste dla wyszukującego np"powstanie wlkp" w wymianie doświadczeń :?: Ale to już sprawa admina.
Dzięki za miłe powitanie :D
Posiadam w necie utworzone całe drzewo mojego klanu Rafińskich na www.krewniacy.pl ale tam trzeba się zarejestrować i uzyskać prawo przeglądania danych.
Dalej więc poszukuję internautów którzy mają wiedzę nt Nikodem Rafiński - Pakość
( Nikodem Rafiński - Pakość - tak wpisane słowa stają się tagami, i w przypadku googlowania, ten post się wyświetli , a nie stanie się tak kiedy wpiszemy jakiś tam link )

_________________
Czym różnią się historycy od Boga??? Bóg nie może sfałszować Historii!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 mar 2011, 14:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 1365
Lokalizacja: Chicago
Jacku - ale jak wrzucisz haslo "kompaniapakoska" /tak jak jest w linku/ to wyszukiwarka znajduje od razu.

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Frantz Thim/Timme/Thiem, urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 mar 2011, 22:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:22
Posty: 1217
Lokalizacja: Strzelno
Jacku, wpisz w opcję Szukaj "Rafińska" lub "Rafińscy", to otrzymasz pozytywny wynik.

_________________
Marzena
Szukam:Zgórski,Jankowski,Musiałowski,Wojtasik,Gabryszak,Andrzejczak,Szulczewski,Woźniak,Gryger (Gregier),Kuraszkiewicz,Grzeszkiewicz (Grzeszkowiak),Leśniewicz,Walczak,Orłowski,Tarnecki,Wiśniewski (były powiat Strzelno,okolice Skulska i Wilczyna)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 mar 2011, 01:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 paź 2010, 01:54
Posty: 232
Lokalizacja: Poznań
ina napisał(a):
Remigiusz napisał(a):
casey napisał(a):
Witam.
Miklaszewski Włodzimierz, kpr. 5. komp. 1. p. rez. s. w., ur. 19.X.1897. Kostrzyn pow. Środa. Kostrzyn, zmarł z ran 26.II.1919 Paterek pow. Wy¬rzysk, poch. Kostrzyn,

Dodam tylko że Sw.P. Kpr.Włodzimierz Miklaszewski był Kawalerem Orderu Wojennego Virtuti Militari V kl./srebrnym/ Pozdrawiam Remigiusz.


Tak to prawda. To syn mojego pradziadka - Ludwika. Niestety, oprócz wniosku o nadanie orderu, nie posiadam żadnego dokumentu związanego z tym nadaniem. Mam za to kopię zdjęcia z ekshumacji, o której wspomina Remigiusz.


Ino, nie wiem znasz już to źródło : Życiorys własny i rodzinny (Miklaszewski Zygmunt) http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/docmeta ... ublication ?

_________________
Pozdrawiam
Olga T.
_____
Poszukuję: Bukowiec k. Nowego Tomyśla:Tyliński, Drzymała,Słociński, Napierała, Przybylski, Środa:Kaczmarek, Jaskóła, Szafrański (Swarzędz), Roszak (Swarzędz,Czerlejno), Biskup (Poznań, Kościan, Rogoźno), Danielewicz (Kościan)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 mar 2011, 09:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sty 2009, 21:34
Posty: 47
Lokalizacja: Żerków
Witam,
w sprawie aktu nadania można zwrócić się do Centralnego Archiwum Wojskowego - napewno przyślą. Można uzyskać od nich także tzw. kwiestionariusz osobowy z całą historią służby.

_________________
Pozdrawiam - Andrzej

http://genus.boo.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 mar 2011, 13:55 
Offline

Dołączył(a): 10 mar 2009, 13:09
Posty: 208
Mariusz napisał(a):
Michale !

Jeśli Twój pradziadek został zweryfikowany jako powstaniec wielkopolski, to zajrzyj do APP. W zespole 53/884/0/ : "Związek Powstańców Wielkopolskich w Poznaniu, Spis zweryfikowanych" powinien byc wymieniony. Możesz także zwrócić sie do CAW w Warszawie, gdzie również są takie listy.


Archiwum Państwowe w Poznaniu
Dokumentacja aktowa
Z zespołu: Związek Powstańców Wielkopolskich w Poznaniu
53/884/0/1/45

http://szukajwarchiwach.pl/53/884/0/1/4 ... i&wynik=34

Pozdrawiam.
Grzegorz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 kwi 2011, 19:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2006, 07:34
Posty: 1600
Lokalizacja: Gniezno
Murowana Goślina

PObrazek
owstańcy wielkopolscy

_________________
Ala i Leszek Kabaciński - kabat
http://www.leszekkabacinskikabat.com/
leszekkabacinski@gmail.com [color=#000000]
Piotr Springer i Anna d.Prybe Pribe-Duszno?,Linette ej y Gniezno/Kujawy
Piotr Mrówczyński i Małg.Mrówczyńska d.Dziadoszek:Mączniki,Gniezno,Kłecko.Grempka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 kwi 2011, 15:46 
Offline

Dołączył(a): 05 gru 2010, 17:12
Posty: 36
Ina. Wyjaśnienie odnośnie nadania Orderu Virtuti Militari dla Włodzimierza Milaszewskiego. Informacje podaję na podstawie trzech źródeł .1). Kawalerowie Virtuti Militari 1792-1945. Wykaz odznaczonych za czyny z lat 1863-1864, 1914-1945.Koszalin 1997. str.234 - Miklaszewski Włodzimierz kpr. nr. nadania 4770. 2). Kawalerowie Virtuti Militari 1792-1945. Tom II (1914-1921) cz.2 str.141 - zamieszczony jest rys biograficzny Włodzimierza Miklaszewskiego autorstwa B.Polaka . Nadanie nr.4770 na wniosek płk.Taczaka.
3). Kurier Poznański z 23.12.1921 nr.294 str.6. Pod poz.40 - Sw.p. sierż. Miklaszewski Włodzimierz 68 P.P. Dodam że Ordery wręczał wtedy Marszałek Józef Piłsudski podczas Pobytu w Poznaniu. Ciekaw Jestem kto z Twojej rodziny był delegowany do odbioru. Pozdrawiam Remigiusz - Narodowiec nie szowinista.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 kwi 2011, 18:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lis 2006, 10:34
Posty: 166
Lokalizacja: Górny Śląsk
Remigiuszu, niestety nie wiem kto pośmiertnie odbierał order VM . Mogę przypuszczać, że rodzice, gdyż jeszcze wtedy żyli.
Nie wiem, gdzie on jest obecnie.
Ina


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 kwi 2011, 21:37 
Offline

Dołączył(a): 05 gru 2010, 17:12
Posty: 36
Ino. Z dużym prawdopodobieństwem Order pozostał na wieku trumny podczas ponownego pochówku w r 1938. Był tam umieszczony czego dowodem jest zdjęcie które mi poprzednio przesłałaś. Jedno jest pewne. Nadanie było faktem. Na chwilę obecną opracowuję publikację o Kawalerach V.M. związanych z Ziemią Średzką i z całą pewnością będzie w tej publikacji umieszczony. Pozdrawim Remigiusz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 kwi 2011, 00:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 1262
Lokalizacja: DOMINOWO/CZARNKÓW ŚRODA Wlkp.
Obszerne kompendium informacji o Powstaniu Wielkopolskim na WBC - " Wspomnienia i pamiątki".

http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/publica ... =1&lp=2748

_________________
Pozdrawiamy Danka i Bogdan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 kwi 2011, 02:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 1365
Lokalizacja: Chicago
Udzial Powstancow Gebic kolo Mogilna w Powstaniu Wielkopolskim, spis uczestnikow oraz opis zajsc, wydarzen.
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/docmeta ... ublication

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Frantz Thim/Timme/Thiem, urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 kwi 2011, 01:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 1365
Lokalizacja: Chicago
Opracowanie biogramow Powstancow Wielkopolskich z parafii Tomice i Slupia, jest 5 czesci, w ostatniej takze ciekawe zdjecia. Autor Grazyna Sielicka.
http://www.steszew.pl/index.php?id=127&lan=pl

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Frantz Thim/Timme/Thiem, urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 maja 2011, 19:09 
Offline

Dołączył(a): 04 cze 2010, 17:56
Posty: 12
Na cmentarzu w Nowym Tomyślu znajdują się groby powstańcze. Poniżej link to tablicy z wykazem nazwisk.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d97dc8a667e65874.html

Pozdrawiam
Tomasz B.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 maja 2011, 11:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 1793
Powstańcy Wielkopolscy Ziemi Jaraczewskiej
http://www.jaraczewo.pl/page.php?id=568

galeria
http://www.jaraczewo.pl/page.php?id=600

życiorysy, zdjęcia
Antoniewicz Adam
Banaszak Józef
Banaszak Stanisław
Banaszak Wojciech
Bartkowiak Józef
Cieślak Michał
Czajka Franciszek
Czarnyszka Józef
Falkowski Walenty
Głoginski Ignacy
Geldner Stefan
Gościniak Jan
Grobelny Franciszek
Grzegorczyk Franciszek
Guban Józef
Humpa Stanisław
Hybiak Antoni
Janasiak Ludwik
Grobelny Marcin
Kurczewski Władysław
Nowaczyk Franciszek
ks. Nowak Antoni
Nowaczyk Władysław
Pachciarz Franciszek
Pawlak Józef
Pawuła Antoni
Rutowski Bronisław
Sobanski Bronisław
Staszak Kazimięrz
Suszczynski Antoni
Świejkowski Jan
Walenski Wincenty
Walter Jan
Wojtkowiak Marcin
Wolniewicz Franciszek

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 438 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 22  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL