Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 29 mar 2024, 13:21

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 08 cze 2016, 18:11 
Offline

Dołączył(a): 02 lut 2016, 20:05
Posty: 39
Witam
Czy w AP Bydgoszcz można natknąć się/ odnaleźć zdjęcia swoich przodków sprzed wojny? Jak szukać?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 cze 2016, 21:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5115
Lokalizacja: Poznań
Witam,
To pytanie to raczej do AP w Bydgoszczy. Być może ktoś przekazał do AP swoje archiwum rodzinne, ale "z automatu" nie zbierają zdjęć.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 cze 2016, 20:46 
Offline

Dołączył(a): 02 lut 2016, 20:05
Posty: 39
Henryk Krzyżan napisał(a):
Witam,
To pytanie to raczej do AP w Bydgoszczy. Być może ktoś przekazał do AP swoje archiwum rodzinne, ale "z automatu" nie zbierają zdjęć.


Chodziło mi o to czy może ktoś natknął się przy kwerendzie w AP na zdjęcia swoich przodków? Nie wiem - przy dokumentach z wojny, z wojska, ze szkoły (pamiętniki, zdjęcia szkolne), z gminy, miasta, z emigracji.... Może ktoś ma jakieś doświadczenia i może natknął się na zdjęcia swoich bliskich. Czy można wystąpić z takim zapytaniem do AP? Słyszałem o takim przypadku - lecz tylko zasłyszeć, a potwierdzić ze strony wiarygodnego źródła to różnica.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 cze 2016, 05:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2011, 20:14
Posty: 204
Lokalizacja: Poznań
Witaj,

jest strona Narodowego Archiwum Cyfrowego http://www.nac.gov.pl ze zdjęciami dostępnymi online, z wyszukiwarką.

Są tam zgromadzone różne fotografie, dotyczące miast, zakładów, organizacji itd. Często są podpisy, kto jest na zdjęciu. Zakres lat szeroki.

Drugie źródło to internetowe strony wsi, miast, strony pasjonatów swoich "małych ojczyzn" ( także na facebooku). Także witryny typu " Miasto X na starej pocztówce".

Trzeba też zaglądać na forum danego regionu, często można tam znaleźć perełki.

_________________
Pozdrawiam

Katarzyna

Poszukuję : Szawelski, Jurgowski (Jórgowski), Lindner (Lintner), Karpiński, Biały, Duczmal (Pogrzybów, Ligota, Janków Zaleśny)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 cze 2016, 15:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lip 2013, 23:08
Posty: 1200
Jest coś takiego jak Biblioteka Kolekcji Prywatnych:
http://www.bikop.eu/dlibra/collectiondescription
czyli zdjęcia i obrazki nadesłane przez prywatnych kolekcjonerów.

Można (chyba) dodawać coś ze zbiorów własnych, ale, szczerze mówiąc, nie wiem jak. Trochę dziwny ten portal.

_________________
- Krystyna


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 cze 2016, 17:51 
Offline

Dołączył(a): 29 maja 2013, 13:27
Posty: 528
Można dodawać tylko należy zwrócić uwagę na to:
Cytuj:
Wszelkie prawa do publikowanych materiałów są zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie i wykorzystywanie prezentowanych materiałów (pliki graficzne oraz metadane) bez zgody przedstawicieli ICIMSS jest zabronione.

Czyli jeśli się tam coś umieści to tak jakby się przekazało prawa do tych materiałów.

Pozdrawiam
Marek Szymański


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 cze 2016, 20:07 
Offline

Dołączył(a): 10 mar 2009, 13:09
Posty: 618
Alik-Bydzia napisał(a):
Henryk Krzyżan napisał(a):
Witam,
To pytanie to raczej do AP w Bydgoszczy. Być może ktoś przekazał do AP swoje archiwum rodzinne, ale "z automatu" nie zbierają zdjęć.


Chodziło mi o to czy może ktoś natknął się przy kwerendzie w AP na zdjęcia swoich przodków? Nie wiem - przy dokumentach z wojny, z wojska, ze szkoły (pamiętniki, zdjęcia szkolne), z gminy, miasta, z emigracji.... Może ktoś ma jakieś doświadczenia i może natknął się na zdjęcia swoich bliskich. Czy można wystąpić z takim zapytaniem do AP? Słyszałem o takim przypadku - lecz tylko zasłyszeć, a potwierdzić ze strony wiarygodnego źródła to różnica.
Pozdrawiam


Witam.
W AP Bydgoszcz znalazłem oryginalne zdjęcia legitymacyjne swoich bliskich w aktach DVL z okresu okupacji. Zostały mi przekazane wraz z aktami w formie ksero. Kwerenda jest obowiązkowa i płatna. W związku z ochroną danych informacji telefonicznych nie udzielają w tym temacie.
Pozdrawiam.
Grzegorz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 cze 2016, 01:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lip 2013, 23:08
Posty: 1200
Gejtawy napisał(a):
Można dodawać tylko należy zwrócić uwagę na to:
Cytuj:
Wszelkie prawa do publikowanych materiałów są zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie i wykorzystywanie prezentowanych materiałów (pliki graficzne oraz metadane) bez zgody przedstawicieli ICIMSS jest zabronione.

Czyli jeśli się tam coś umieści to tak jakby się przekazało prawa do tych materiałów.

Pozdrawiam
Marek Szymański
Widziałam...
Nie "jakby", ale faktycznie prawa przejmują.
Ciekawe, czy płacą... he he he, na dowcip mi się zebrało :P

tysz pozdrawiam

_________________
- Krystyna


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 91 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL