Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 16:06

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 wrz 2020, 12:34 
Offline

Dołączył(a): 26 gru 2018, 13:40
Posty: 93
Dzień dobry,

poszukuję aktu urodzenia Heleny Mateckiej (z męża Perkowska). Z aktu zgonu wynika, że urodziła się 24.11.1910 w Kaliszu z Ludwika i Marii Mateckich (niestety brak nazwiska panieńskiego Marii).
Przejrzałam skany z 1910 roku z dwóch parafii kaliskich: św. Michała i św.Józefa i nie ma tego aktu. Skany dla parafii św.Gotarda są tylko dla lat 1914-1915.

Czy ktoś z Państwa orientuje się, czy istnieją księgi dla parafii św.Gotarda sprzed 1914?
Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki, jak mogę odnaleźć tan akt.

Pozdrawiam
Alicja


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 wrz 2020, 08:06 
Offline

Dołączył(a): 18 lut 2016, 23:12
Posty: 985
Parafia św. Gotarda istnieje od 1914 roku. Największą parafią na terenie obecnego Kalisza była parafia Dobrzec . Należały do niej następujące miejscowości( wszystkie są obecnie dzielnicami Kalisza): Dobrzec (Wielki), Dobrzec Mały, Ogrody, Widory, Nowy Świat, Czaszki, Rypinek, Piwonice , Lis, Sulisławice, Szczypiorno, Korczak, Piekart. Poza tym z terenu obecnego Kalisza Winiary i Okręglica należały do parafii Tłokinia.
W aktach stanu cywilnego wpisuje się miejscowość wg obecnego podziału administracyjnego. W ten sposób ktoś kto urodził się np. w Szczypiornie ma akcie zgonu wpisany Kalisz, bo Szczypiorno obecnie jest częścią Kalisza.
Pozdrawiam
Janusz
PS Sprawdziłem pobieżnie Dobrzec , Tłokinię i Kalisz ew. . Nie ma. Może była ochrzczona później. Zostały jeszcze par. prawosławna i okręg bóżniczy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 wrz 2020, 18:34 
Offline

Dołączył(a): 26 gru 2018, 13:40
Posty: 93
Dziękuję serdecznie za te podpowiedzi.
Trudno, szukam dalej :)

Pozdrawiam,
Alicja


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 118 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL