Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 29 mar 2024, 14:04

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Niezielinski
PostNapisane: 07 mar 2016, 16:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2661
Lokalizacja: Poznan
Witam, poszukuje zyjacych osob o nazwisku Niezielinski lub zyjacych osob
spokrewnionych i spowinowaconych z Niezielinskimi.
Dziekuje.

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 mar 2016, 22:40 
Offline

Dołączył(a): 19 cze 2009, 15:43
Posty: 953
Lokalizacja: Duszniki Wlkp.
Witam serdecznie. Nazwisko Niezieliński związane jest z miejscowością Konarzewo k. Poznania.

Ks. Ignacy Niezieliński 1839-1901
https://www.przewodnik-katolicki.pl/Arc ... -1839-1901

ppłk. Andrzej Kopa 1879-1956 pochowany w grobowcu na cmentarzu parafialnym. s. Michała i Eufrozyny z d. Niezielińskiej
https://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Kopa

Ślub rodziców Andrzeja Kopy:

Konarzewo (par. rzymsko-katolicka) - akt małżeństwa, rok 1870
Michael Kopa (28 lat)
Euphrosyna Niecielińska (25 lat)

Inne osoby występujące w dokumencie:
Hermann Riedt
Alexander Jordan

_________________
pozdrawiam,
Jacek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 mar 2016, 10:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sie 2007, 11:59
Posty: 439
Lokalizacja: Środa Wlkp.
Mylisz się Jacku. Niezielińscy wywodzą się z Buku, gdzie byli notowani od 1690 roku. Konarzewski proboszcz ks. Ignacy Niezieliński urodził się w Buku i też pochodzi z tej familii. Na mojej stronie przedstawiam drzewo genealogiczne tej rodziny (X pokoleń), sięgające lat współczesnych (http://www.formanowicz.pl/rody/drzewa/h_drzewo_21568.html#21585).

Niestety Hani nie mogę pomóc. Nie mam kontaktu z żyjącymi przedstawicielami rodziny Niezielińskich.

_________________
Pozdrawiam
Mariusz Formanowicz
(kontakt na e-mail: mariusz@formanowicz.pl)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 mar 2016, 22:18 
Offline

Dołączył(a): 19 cze 2009, 15:43
Posty: 953
Lokalizacja: Duszniki Wlkp.
Witaj Mariusz! Tak masz rację, źle zinterpretowałem. Miałem napisać, że "mieszkali", nie koniecznie wywodzili się. Przepraszam za pomyłkę i zwracam honor mieście Buk :)

_________________
pozdrawiam,
Jacek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 mar 2016, 19:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2661
Lokalizacja: Poznan
Dziekuje Jackowi i Mariuszowi. Bede dalej czekala moze ktos sie odezwie,
jeszcze kilka osob o tym nazwisku zyje w Polsce.

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 mar 2016, 23:11 
Offline

Dołączył(a): 10 kwi 2015, 21:02
Posty: 20
Witaj Mariuszu,
nie znam żyjących potomków Niezielińskich, których kilka laty temu też poszukiwałam. Na drzewie mojej rodziny - Filipowskich- jest Salomea Niezielińska, która wyszła za Nikodema Filipowskiego. Byłam bardzo ciekawa i otworzyłam na Twojej stronie drzewo genealogiczne rodziny Niezielińskich. Moje wiadomości na temat dzieci z tego małżeństwa pochodzą od ks. Bolesława Filipowskiego oraz badacza dziejow rodziny Adama Białobłockiego, kuzyna mojego śp.męża. Zauważyłam pewne rozbieżności, które pozwalam sobie skorygować:
Nikodem Filipowski ur. 14.09.1848 w Głuchowie pow. Koźmin, zm.20.10.1934 w Szamocinie k./Chodzieży
żona - Salomea Niezielińska ur.1850, zm. 1930, ich dzieci urodzone w Rudnikach, parafia Michorzewo, powiat Nowy Tomyśl:
1. Michalina Filipowska - 1905
2. Pelagia Filipowska 1874 - 1901
Jan Nepomucyn Pyszka
bliźnięta nr 3 i 4
3. Maria Filipowska 1878 - 1937
............... Paciorkiewicz
4. Ignacy Filipowski 1878 - 1968
Stanisława Roehr
5. Leon Filipowski - 1918
Antonina Wejmann 1883 - 1978
6. ks. Bolesław Ludwik Filipowski 1884 - 1969
7. Edward Filipowski 1879 - 1952
Kazimiera Janiak 1885 - 1948
8. Seweryna Filipowska 1880 - 1953
Piotr Gronostaj 1887 - 1961
9. Helena Filipowska 1882 - 1937
Wincenty Kozłowski
10. Czesława Filipowska 1885 - 1968
Władysław Smoczkiewicz 1867 - 1941
11. Stanisława Filipowska 1893 -1913
12. Wladysław Filipowski 1898 -
Kazimiera .........

Przez kilka lat zajęta byłam uzupelnianiem genealogii rodu Gładyszów, wiec nie miałam czasu na wypełnienie braków w rodzie Filipowskich.

Pozdrawiam
Ewa Filipowska


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 mar 2016, 18:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sie 2007, 11:59
Posty: 439
Lokalizacja: Środa Wlkp.
Ewo !

Dziękuję za Twoje informacje i podjęcie tematu. Akty urodzenia wszystkich dzieci Nikodema Filipowskiego, wydane przez właściwe miejscowo USC, są dostępne w szukajwarchiwach i zindeksowane w BaSIA. Nikodem i Salomea z Niezielińskich mieli w sumie dwanaścioro dzieci, w tych dwoje pierwszych (Marianna i Ignacy) to bliźnięta. Dwie wcześniej urodzone córki Nikodema Filipowskiego (Michalina i Pelagia) pochodziły z jego wcześniejszego związku z Marianną Nowakowską (ślub 1870). Reasumując na drzewie genealogicznym Niezielińskich (link podałem wyżej) wymieniam jedynie dzieci Nikodema urodzone z jego związku z Salomeą z Niezielińskich. Pozostałych nie uwzględniam, gdyż nie mają związku z omawianą przeze mnie rodziną. Dla zachowania przejrzystości drzewa nie wymieniam małżonków dzieci Nikodema i Salomei. Te osoby należą już do rodziny Filipowskich. Na swojej stronie nie podaję pełnych dat, a jedynie lata (urodzenia czy śmierci), a także nie podaję miejscowości, w których dana osoba przyszła na świat bądź zmarła. Zasady te określiłem na wstępie (stronie startowej) serwisu.

_________________
Pozdrawiam
Mariusz Formanowicz
(kontakt na e-mail: mariusz@formanowicz.pl)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 kwi 2016, 18:32 
Offline

Dołączył(a): 10 kwi 2015, 21:02
Posty: 20
Mariuszu,
Może zbyt gorliwie podeszłam do tematu, chociaż zdaje sobie sprawę, że te wiadomości dotyczą raczej rodziny Filipowskich, a tylko przez Salomeę i Nikodema łącza sie z Twoim drzewem. Wiele pozycji uzupełniłam już dokumentami archiwalnymi, ale to jeszcze nie wszystko. Przez ostatnie lata zajęta byłam uzupelnianiem drzewa genealogicznego rodziny Gładyszów (z której pochodzę).
Chciałam przesłać zdjęcie Salomei z braćmi i Ojcem, ale nie umiem sobie poradzic, jeżeli jesteś zainteresowany to może podaj e-maila.
Pozdrawiam Ewa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 kwi 2016, 07:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 sie 2007, 11:59
Posty: 439
Lokalizacja: Środa Wlkp.
Witaj Ewo !

Faktycznie lepiej będzie przejść na korespondencję e-mailową. Prześlę Ci pełne drzewo Niezielińskich. Co do zdjęcia, to jestem bardzo zainteresowany. Piszesz "zdjęcie Salomei z braćmi i Ojcem". Czy mam rozumieć, że masz zdjęcie Kacpra Niezielińskigo (1809-1867) - powstańca listopadowego, uczestnika Wiosny Ludów ? To byłaby niespodzianka :!:

W każdym razie pisz na: mariusz@formanowicz.pl

_________________
Pozdrawiam
Mariusz Formanowicz
(kontakt na e-mail: mariusz@formanowicz.pl)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 kwi 2016, 18:35 
Offline

Dołączył(a): 10 kwi 2015, 21:02
Posty: 20
Witaj Mariuszu,
wysyłam zdjęcia na poczte mailową.
Pozdrawiam
Ewa Filipowska


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 kwi 2016, 18:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2661
Lokalizacja: Poznan
Ewa, ja takze bylabym zainteresowana fotografia, moj przodek to Grzegorz Niezielinski. Dziekuje z gory.
annahanulka@gmail.com

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 kwi 2016, 11:27 
Offline

Dołączył(a): 10 kwi 2015, 21:02
Posty: 20
Haniu,
nie jestem biegła w genealogii Niezielińskich, mnie zainteresowała Salomea Niezielińska, która wyszła za Nikodema Filipowskiego. Mariuszowi wysłałam zdjęcie Salomei z ojcem i braćmi (Ignacy 11 lat starszy i najmłodszy Kazimierz ? oraz średni bez imienia). Zdjęcie zrobione w Żytomierzu, prawdopodobnie w 1865 ?
Pozdrawiam
Ewa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 kwi 2016, 13:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2661
Lokalizacja: Poznan
Ewa dziekuje bardzo za przeslanie zdjecia :)
Pozdrawiam.

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 kwi 2017, 14:35 
Offline

Dołączył(a): 16 kwi 2017, 06:55
Posty: 1
O rany ten watek jest bardzo stary ale licze na to ze moze ktos sie odezwie. Zupelnie przypadkiem trafilam na te strone, poniewaz szukalam/szukam informacji o mojej pra pra babce Salomei Filipowskiej z d Niezielinskiej.

Pytanie do Pani Ewy......... Czy ja rowniez moglabym otrzymac zdjecia od Pani? Jeszcze gwoli wyjasnienia moimi pra dziadkami byli Wladyslaw Filipowski I Kaziemiera Genowefa Filipowska z d Kulczynska


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 kwi 2017, 06:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2661
Lokalizacja: Poznan
Witaj Ewa, /chyba tak masz na imie ? nie podpisalas sie/,

No to masz super szczescie, ze nasz kolega Mariusz tak pieknie opracowal drzewo
Niezielinskich gdzie odnajdujesz swoich przodkow.
Ja jestem z tego samego drzewa, z rodziny Franciszka Tymkowskiego i Korduli, 1v Kujawskiej z domu Niezielinskiej, corki Tomasza Niezielinskiego a syna Grzegorza Niezielinskiego itd.
Gniazdo rodu to byl Buk. Potomkowie dalej zyja w Buku ale wiadomo juz nie o nazwisku Niezielinski a Tymkowski/a.

A jakie zdjecia Ty masz aby sie podzielic ? Ja szukam fizycznego
podobienstwa, wiem minelo wiele pokolen ale geny genami. Ja ze zdjeciami beznadziejnie ale jest swiatelko w tunelu bo kuzyn w Buku podobno ma jakies stare zdjecia :)

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 119 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL