Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 27 kwi 2024, 06:52

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 03 kwi 2007, 13:43 
Offline

Dołączył(a): 02 kwi 2007, 14:12
Posty: 71
Witam i dziekuje za przyjecie mnie do Waszego Grona.
Moje korzenie siegaja Wielkopolski, chociaz obecnie mieszkam w woj. lubuskim
Probuje wykonac drzewo rodzin Luberscy z Kostrzyna, Biegemeier z Wylatowa i z Kolodziejewka oraz Szafraniakow i Piotrowskich z ok. Konar i Jutrosina. Znane mi sa dane zawarte w Projekcie Poznan, ale niestety nie wszystkie parafie zostaly juz zindeksowane.
Za wszelkie informacje o moich przodkach z gory dziekuje :D
Serdecznie pozdrawiam Halina

_________________
pozdrawiam Halina
poszukuję:
Luberscy Kostrzyn; Biegemeier i Weber: Kozielaski, Róża, Tarnowo, Jankowice, Wylatowo;
Szafraniak Konary, Babkowice; Piotrowski Góreczki, Grąbkowo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 kwi 2007, 08:31 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Witam,

Prowadziliśmy już korespondencję prywatną, więc tylko dodam (może z pożytkiem dla innych), że sam zajmuję się już dość długo poszukiwaniami w Kostrzynie (Wlkp. rzecz jasna) i okolicach. Jeśli więc ktokolwiek ma tam przodków, to proszę o kontakt.

Jeśli zaś chodzi o Luberskich, to, o ile pamiętam, występują tam już w XVIII w., tak więc możliwości poszukiwań są spore :) Jak przebrniesz przez XIX wiek, to dalej mogę pomóc.

Pozdrowienia dla dalekiej kuzynki ;-)

Maciej


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 kwi 2007, 18:26 
Offline

Dołączył(a): 02 kwi 2007, 14:12
Posty: 71
Maćku,

Dziękuję za odpowiedź, a XIX wiek będę zgłębiać w Archiwum :cry: ,
ale to dopiero podczas wakacji :D
Pozdrawiam również
Halina

_________________
pozdrawiam Halina
poszukuję:
Luberscy Kostrzyn; Biegemeier i Weber: Kozielaski, Róża, Tarnowo, Jankowice, Wylatowo;
Szafraniak Konary, Babkowice; Piotrowski Góreczki, Grąbkowo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 cze 2012, 10:44 
Offline

Dołączył(a): 28 sty 2011, 11:59
Posty: 172
Witam !
Dopiero od wczoraj dowiedziałem się ,że w mojej rodzinie występuje nazwisko Piotrowska.Antonina Misiek z d. Piotrowska ,była żoną mojego pradziadka Piotra Miśka i mieszkali w Słupi Kapitulnej powiat Rawicz.Ich syn Antoni brał ślub w 1930 roku w Jutrosinie.Może to w czymś pomoże ,a i ja odnajdę dalsze połączenia rodzinne .Pozdrawiam Wojtek!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 cze 2012, 20:24 
Offline

Dołączył(a): 02 kwi 2007, 14:12
Posty: 71
Witam!
Myślę, że nasze rodziny są spokrewnione, ponieważ mój pra pradziadek Piotrowski mieszkał również w Słupii Kapitulnej, miał na imię Antoni tak jak Pana Babcia. Mam dane pochodzące z Internetu z Poznań Projekt. Ślub Antoniego z Marianną Plewką miał miejsce w 1855roku w Słupi Kapitulnej. Obliczyłam, że mógł urodzić się w 1829 roku. Jego syn, mój pradziadek Hieronim ur. się ok. 1860 roku, ożenił się w 1888 roku z Marianną Świtała. Ślub był w Golejewku. Moja babcia Stanisława ur. w 1888 roku brała ślub w Jutrosinie w 1918 roku z Ludwikiem Szafraniakiem z Konar.
Nie wiem nic o rodzeństwie pradziadka Hieronima. Być może siostrą była Antonina Misiek :)
Pozdrawiam Halina

_________________
pozdrawiam Halina
poszukuję:
Luberscy Kostrzyn; Biegemeier i Weber: Kozielaski, Róża, Tarnowo, Jankowice, Wylatowo;
Szafraniak Konary, Babkowice; Piotrowski Góreczki, Grąbkowo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 cze 2012, 09:20 
Offline

Dołączył(a): 28 sty 2011, 11:59
Posty: 172
Witaj Halinko !
Bardzo dziękuję za odpowiedź .Mój Pradziadek Piotr ożenił się z Antoniną z d. Piotrowska.Po jej śmierci jego 2 żoną została Antonina ? Leciejewska. Myślę że w latach 1911-1913 , jak mówiła mi moja mama dziadek Antoni był w wojsku a ur się w 1891,i już wtedy miał macochę .
Więc prababcia Antonina żyła do około 1910-11 roku.Z pewnością jesteśmy spokrewnieni ,ale na razie mam tylko tyle danych o pradziadkach ze Słupi Kapitulnej, brak danych o braciach i siostrach i dat..
Pozdrawiam Wojtek !!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lis 2012, 17:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2012, 20:25
Posty: 77
Lokalizacja: POZNAŃ
:)
wojtek f napisał(a):
Witam !
Dopiero od wczoraj dowiedziałem się ,że w mojej rodzinie występuje nazwisko Piotrowska.Antonina Misiek z d. Piotrowska ,była żoną mojego pradziadka Piotra Miśka i mieszkali w Słupi Kapitulnej powiat Rawicz.Ich syn Antoni brał ślub w 1930 roku w Jutrosinie.Może to w czymś pomoże ,a i ja odnajdę dalsze połączenia rodzinne .Pozdrawiam Wojtek!

:) witam ---nie wiem ,czy tutaj mogę zamiescic wpis ale tak podał komp.[PIOTROWSKi]wczoraj znalazłam adnotację nt .tego nazwiska w mojej rodzinie i mam mętlik w głowie--,,moi ,,PIOTROWSCY raczej nie mieli dzieci[WIKTORIA i KAZIMIERZ ]a u pani [DARIA PODGÓRSKA]która ma też pradziadków o tych imionach i nazwisku widać ,ze mieli córkę .Myśle ,że to poprostu zbieżnośc ,ale jaka precyzja!!!Wiele wątków na forum to niezwykłe opowieści ,ale czy w tym wypadku jest jakaś prawidłowość?Mam jakieś poczucie,ze kiedys ktoś opowiadał w rodzinie o slubie tej,,mojej ,,pary Piotrowskich w okolicach Leszno-Rawicz.Poczekam na rozwój wypadków[na forum nie znalazłam pkt.zaczepienia]Serdecznie pozdrawiam ...Cecylia

_________________
Pozdrawiam Cecylia Stranz

moje poszukiwania:Wylatkowo, okol. Mogilna-Stranz
Gniezno-Września -Ptaszyńscy,Płóciennik
Śrem i okol.-Gałka,
Czarnków i okol.-Słowińscy,Dymek,Urban


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 112 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL