Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 16:57

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 kwi 2009, 17:03 
Offline

Dołączył(a): 26 mar 2009, 22:03
Posty: 41
Poszukuję wszelkich informacji o rodzinie Miłostan. Babcia mojej żony Magdalena Miłostan ur. 25.05.1864r. mieszkała w Pomarzankach, niedaleko Pomarzan gm. Kłecko


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 kwi 2009, 00:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2007, 20:19
Posty: 170
Lokalizacja: Kostrzyn / Czachurki k. Pobiedzisk / Poznań
Witam!

Wiem od babci, że Miłostan był swego czasu I sekretarzem PZPR (albo pełnił podobną tego typu funkcję) w Środzie Wielkopolskiej. To chyba on: http://katalog.bip.ipn.gov.pl/showDetai ... aId=19650&

Wspomniany Stanisław Miłostan urodził się w Gnieźnie, a stamtąd już blisko do Pomarzanek. Ponadto nazwisko dość rzadkie, więc nie wykluczałbym jakichś powiązań rodzinnych.

Pozdrawiam,
Kuba

_________________
Łabędzcy (Opatówko, Września, Kleszczewo, Kostrzyn), Wilkowscy (Kostrzyn, Poznań), Klimas (Iwno, Wiktorowo, Chorzałki), Wesołek (Krerowo, Mączniki, Czerlejno), Stacheccy (Kostrzyn, Pobiedziska), Nijaki, Dopiera, Dokowicz,Banach (powiat Grodzisk, Wolsztyn)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 kwi 2009, 12:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:22
Posty: 1359
Lokalizacja: Strzelno
Wielkopolanin nr 7 z dn 11.01.1917: „Ofiary lodu. W Gnieźnie podczas ślizgania się na pokrytem słabym lodem jeziorze Gawla? utonęli 17 letni ślusarz? Stefan Miłostan i uczeń pozłotniczy Stanisław Menclewski?.”
/znaki zapytania wstawiłam tam, gdzie nie jestem pewna odczytu/

_________________
Marzena
Szukam:Zgórski,Jankowski,Musiałowski,Wojtasik,Gabryszak,Andrzejczak,Szulczewski,Woźniak,Gryger (Gregier),Kuraszkiewicz,Grzeszkiewicz (Grzeszkowiak),Leśniewicz,Walczak,Orłowski,Tarnecki,Wiśniewski (były powiat Strzelno,okolice Skulska i Wilczyna)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 kwi 2009, 15:47 
Offline

Dołączył(a): 31 gru 2008, 16:15
Posty: 108
Do dziś rodzina Miłostanów mieszka w Gnieźnie na ulicy Radosnej. Dalej wystarczy książka telefoniczna.
Pozdrawiam
Barbara Bilińska
--------------------------------------------------------------------------------------
Kozubscy- Garby, Skorniak-Kosowo (Gostyń), Łykowski-Wierzbiczany, Głowski-Bojanice,
Meler- Żabno, Ręklewski-Miława, Grajek-Komorze


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 kwi 2009, 19:34 
Offline

Dołączył(a): 26 mar 2009, 22:03
Posty: 41
Na temat rodziny Miłostanów mam taką informację.
J. Dydyński w "Wiadomościach historycznych o Mieście Kłecku"pisał: "Do parafii kłeckiej należy wieś Kamieniec, która starożytnością swą XIII w sięga. Dawniej własność Bolesława Pobożnego, księcia gnieźnieńskiego, przeszła w ręce familii Miłostanów mocą przywileju donacyjnego, nadanego w Gnieźnie in die Marci Evangelistae roku 1271 przez tegoż księcia, który braciom Jakóbowi, Wojciechowi i Andrzejowi Miłostanom w nagrodę "za wierne i nader pożyteczne usługi" posiadłość swą, Kamieniec zwaną na wieczne czasy podarował. Wedle tradycyi, ktorą familia Miłostanów, dotąd w Kamieńcu jeszcze żyjąca, przechowuje, ukryli byli u siebie owi bracia, których przywilej wspomniany "woźnymi królewskimi" nazywa, księcia Bolesława podczas wojny, i tym sposobem życie ocalili..."
W w/w książce opublikowanej w roku 1858 jest załącznik w języku łacińskim stwierdzający akt nadania Kamieńca Miłostanom, który to dokument wg J. Dydyńskiego rodzina Miłostanów wówczas posiadała i ceniła jako drogą po przodkach swych "puściznę". A miejscowości Kamieniec i Pomarzanki dzieli odległość kilku kilometrów.
Być może są to nasi przodkowie.
Może ten tekst zainteresuje historyków, regionalistów i genealogów i pomoże rozwikłać historię rodziny Miłostanów.
Pozdrawiam. Jacek Molenda


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sty 2011, 03:09 
Offline

Dołączył(a): 02 sty 2011, 02:40
Posty: 1
Co do powyższej informacji, to mam ją w wersji nieco szerszej ( merytorycznie prawie bez różnicy ) jednak w innym domu, więc nie mogę przytoczyć.

Sądząc po ilości żyjących obecnie Miłostanów ( ok, 50 plus kobiety po zamążpójściu ) wszyscy oni są spokrewnieni. Także rozmieszczenie terytorialne na to wskazuje.

Mój pradziadek, Kazimierz Miłostan (ostatnie przed śmiercią miejsce zamieszkania Margonin) miał dzieci: Leona ( z I małżeństwa ) , Stanisławę, Józefa, Stefana.


Potomkowie Leona żyją/żyli m.in. w Warszawie, Chodzieży, Pile
Potomkowie Stanisławy : m.in. Międzyrzecz
Potomkowie Stefana : m.in. Grodzisk Wlkp
Potomkowie Józefa: kiedyś - Bydgoszcz, Wągrowiec; obecnie - Wrocław, Brisbane (Australia)
Co nie znaczy, że wszyscy noszą to nazwisko ( wśród potomków przeważały córki ) :)

_________________
Pozdrawiam
Barbara Papierska


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 wrz 2012, 18:20 
Offline

Dołączył(a): 18 wrz 2012, 18:13
Posty: 1
Cóż, niewiele wiem o mojej rodzinie, jedyne co to pamiętają to, ze pradziadkowi moi to Maksymilian i Józefa, zamieszkiwali wieś Wysoka koło Gorzowa Wlkp. przenieśli się tam z Poznania lub okolic.

Groby rodzinne znajdują się właśnie w parafii Wysoka. Jeśli ktoś znalazłby jakieś informacje na temat rodziny to byłabym rada także je otrzymać.

Natalia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 wrz 2012, 20:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2012, 22:11
Posty: 879
Lokalizacja: Poznań
Miłostan mieszkał też w Pobiedziskach,czy żyje tam jeszcze ktoś z potomnych - nie wiem, ale warto poszukać.

_________________
Magdalena Blumczynska
-----------------------------
Kessel,Hubert,Vietz RudalCiastowski, Lorkiewicz- Sarnowa,Szymanowo,Bojanowo,Rawicz
Czekalscy, Stacheccy - Dąbrówka Kościelna,Pobiedziska Poznań
Staniewscy - Dubin,Jutrosin, Kórnik,Poznań,Pobiedziska


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 wrz 2012, 21:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sie 2011, 02:50
Posty: 1075
Lokalizacja: Poznań
Jack napisał(a):
Poszukuję wszelkich informacji o rodzinie Miłostan. Babcia mojej żony Magdalena Miłostan ur. 25.05.1864r. mieszkała w Pomarzankach, niedaleko Pomarzan gm. Kłecko

BASIA
Kuszewo (USC) - akt małżeństwa, rok 1885

Wojciech Imała (33 lat) , rodzice: Johann Imala , Margaretha Przybysz ,
Magdalena Miłostan (21 lat)
, rodzice: Jacob Milostan , Hedwig Paczkowska ,

Inne osoby występujące w dokumencie:
Andreas Senger
Michael Miłostan


Kłecko (USC) - akt urodzenia, rok 1899
Josefa , rodzice: ? Jimala , Magdalena Milostan
,

Kłecko (USC) - akt urodzenia, rok 1900
Suzila , rodzice: Adalbert Imala , Magdalena Milostan


Kuszewo (USC) - akt małżeństwa, rok 1876

Joseph Cegielski (25 lat) , rodzice: Franz Cegielski , Katharina Cwoydzinska ,
Josepha Milostan (19 lat) , rodzice: Jacob Milostan
, Jadwiga Paczkowska ,

Inne osoby występujące w dokumencie:
Matheus Pilarski - świadek
Anton Ratajczak - świadek


Kuszewo (USC) - akt zgonu, rok 1877

Jacob Miloston (56 lat)
, rodzice: Johann Miloston , Marianna Winiecka ,
małżonek Jadwiga Paczkoska

Inne osoby występujące w dokumencie:
Marci Pilarsky
,

_________________
Pozdrawiam
Izabela
Poszukuję:Mańczak Kacper+Agnieszka Bernacik/Bernad (Komorniki, Rudnicze), Zgoła (Lusowo, Luboń), Hadyniak Tomasz + Barbara Frąszczak (Wiry), Kozłowski Szczepan+Julianna Jakubiak (Żabikowo)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sie 2015, 15:27 
Offline

Dołączył(a): 15 sie 2015, 09:13
Posty: 1
Potomkowie Leona Miłostana. Powstańca Wielkopolskiego oraz Stanisława Miłostana zamieszkują aktualnie w Pile.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lis 2020, 00:36 
Offline

Dołączył(a): 14 lis 2020, 18:54
Posty: 2
Moja babcia po mieczu jest z domu Miłostan, córka Franciszka Miłostana, ur. w 1855r. w Kamieńcu par. Kłecko, syna Adalberta Miłostana. Franciszek założył w Pobiedziskach "Fabrykę Maszyn Rolniczych" (pamiętam z dzieciństwa resztki napisu na obiekcie, dające się odczytać), zmarł w 1907 roku, we wrześniu. Jego wnuk (po mieczu) żyje do dziś w Pobiedziskach, a prawnuk jest adiunktem na wydz. Informatyki i Telekomunikacji na Poznańskim Uniwersytecie Technicznym (jakoś tak idiotycznie nazywa się teraz Politechnika Poznańska). Trochę informacji współczesnych o Miłostanach mam i drążę historię rodu (nie tylko tego, ale i Siekierskich z Brzyskorzystwi, Studzińskich z Tokarzewa i Tokarskich z Wygody Tokarskiej. Jeśli mogę coś pomóc, nie widzę przeszkód.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 137 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL