Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 kwi 2024, 11:21

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 sie 2009, 09:01 
Offline

Dołączył(a): 24 sie 2009, 08:38
Posty: 4
Może ktoś przeglądał księgi parafialne z Witkowa. Tam podobno - według ksiąg poborowych 2.04.1839 r urodził się mój pradziadek Michał. Rodzicami byli Jakub i Małgorzata. Niestety odpowiedź z archiwum archidiecezjalnego z Gniezna jest negatywna. Może ktoś ma jakiś inny pomysł. Przy okazji jest podobny problem z metryką Ojca Gabriela Świtalskiego /1838-1916/ - dominikanina, który urodził się w Ostrowiu pod Strzelnem. W Strzelnie nie udało mi się znaleźć jego aktu. Pozdrawiam
Andrzej Świtalski z Warszawy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sie 2009, 11:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:22
Posty: 1360
Lokalizacja: Strzelno
Ostrowo koło Strzelna (nie mylić z Ostrowem nad Gopłem) było i jest odrębną parafią, więc to oczywiste, że w Strzelnie nie znalazłeś tego urodzenia. Na parafii w Ostrowie księgi chrztów są od 1883 roku (przynajmniej powinny być), a więc nie te lata, które Ciebie interesują.

_________________
Marzena
Szukam:Zgórski,Jankowski,Musiałowski,Wojtasik,Gabryszak,Andrzejczak,Szulczewski,Woźniak,Gryger (Gregier),Kuraszkiewicz,Grzeszkiewicz (Grzeszkowiak),Leśniewicz,Walczak,Orłowski,Tarnecki,Wiśniewski (były powiat Strzelno,okolice Skulska i Wilczyna)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sie 2009, 13:47 
Offline

Dołączył(a): 24 sie 2009, 08:38
Posty: 4
Dzięki za informację. Pytanie, czy w interesującym mnie czasie już istniała parafia? Pozdrawiam
Andrzej


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sie 2009, 20:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:22
Posty: 1360
Lokalizacja: Strzelno
Kościół w Ostrowie być może istniał już w 1446 roku, odkąd istnieje parafia dokładnie nie wiem, ale na pewno przed XIX w.

_________________
Marzena
Szukam:Zgórski,Jankowski,Musiałowski,Wojtasik,Gabryszak,Andrzejczak,Szulczewski,Woźniak,Gryger (Gregier),Kuraszkiewicz,Grzeszkiewicz (Grzeszkowiak),Leśniewicz,Walczak,Orłowski,Tarnecki,Wiśniewski (były powiat Strzelno,okolice Skulska i Wilczyna)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sie 2009, 06:01 
Offline

Dołączył(a): 24 sie 2009, 08:38
Posty: 4
Bardzo dziękuję.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sie 2009, 08:56 
Offline

Dołączył(a): 24 sie 2009, 08:38
Posty: 4
menka napisał(a):
Kościół w Ostrowie być może istniał już w 1446 roku, odkąd istnieje parafia dokładnie nie wiem, ale na pewno przed XIX w.

Według danych na forum Korzenie parafia w Ostrowiu istniała od 1460 r. Próbuję znaleźć kontaktk telefoniczny z parafią - może Ty go masz, a bez wątpienia będzie w parafii w Strzelnie. Jeżeli można prosić o pomoc w tym względzie będę wdzięczny. Chciałbym we wrześniu wybrać się do Ostrowa, o ile są tam w parafii XIX wieczne księgi parafialne. Pozdrawiam
Andrzej z Warszawy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sie 2009, 10:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 paź 2007, 21:45
Posty: 1713
Lokalizacja: Gdańsk
Witaj,

Tu powinieneś znaleźć potrzebne informacje o parafii w Ostrowie Mogileńskim:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Parafia_Naj%C5%9Bwi%C4%99tszego_Serca_Pana_Jezusa_w_Ostrowie_Mogile%C5%84skim

_________________
Pozdrawiam
Lila Molenda

http://www.molendowie.eu
http://www.rychwiccy.eu

Szukam:
1.Skąd przybył do par. Komorniki JAN MOLENDA (*ok.1759,+29.10.1839 Kotowo) z żoną FRANCISZKĄ (*ok.1774,+1.09.1859 Sapowice)? Gdzie i kiedy wzięli ślub?
2.Gdzie urodził się ok.1806 r. ich syn, ANDRZEJ MOLENDA?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 83 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL