Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 09:19

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 cze 2018, 10:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 sie 2015, 09:53
Posty: 28
Lokalizacja: Poznań
Witam, szukam informacji na temat Stanisława Nowickiego urodzonego 26.04.1864r. w Kostrzynie i którego rodzicami byli: Wincenty Nowicki i Antonina Brandke. Stanisław ożenił się z Magdaleną Kaźmierczak w dniu 7.11.1891. Jego dzieci to: Józef, Maria, Leon, Antoni, Weronika, Helena, jedno dziecko odnotowane jako martwe i Kazimierz. Z tego co mi wiadomo pełnił funkcję strażnika w pałacu Ignacego Mielżyńskiego w Iwnie.

I tutaj mam do Was pytanie, czy macie jakiś link do spisu straży w pałacu lub pracowników, ew. inne dokumenty które mogą dotyczyć Stanisława? Przydadzą się też informacje o jego rodzicach.

Mariusz

_________________
Pozdrawiam
Mariusz Godek

Poszukuję informacji o członkach rodzin: Godek, Giecewicz, Koperski, Nowicki (rejon Kostrzyn Wlkp./Iwno), Walotka, Ławicki, Grzelak, Menzel/Mencel, Karolek/Karólak, Boruszak, Ostaszewski, Bajon, Podleski, Mielcarek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 cze 2018, 14:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2015, 12:53
Posty: 188
Lokalizacja: Bydgoszcz
Dzień dobry,
mój Probant Tomasz Nowicki ur. 1741 -zm. 1813 pochodził z m. Dachowa par. Kórnik pod Poznaniem. Rodzina Nowickich, których drzewo genealogiczne prowadzę, zamieszkiwała m. inn. w m. Dachowa, Kórnik, Kostrzyn,Strumiany, Iwno, Swarzędz, Pobiedziska, Krerowo,Środa Wlkp., (dalej Miłosław, Września, Kłecko i Gniezno) Mam w swoim drzewie, łącznie ze mną, siedmiu Stanisławów Nowickich. Jednak Stanisław Nowicki ur. 26.04.1864r. w Kostrzynie w drzewie nie występuje, ale nie wykluczam, że może być powiązany z licznymi Nowickimi występującymi już w rodowodzie (mam w drzewie liczne braki osobowe).
Proszę o kontakt na PW lub e-mail. Być może występują jakieś związki i powiązania pokrewieństwa w pokoleniach wcześniejszych (lata 1800-1850).
Pozdrawiam
Stanisław Nowicki, Bydgoszcz

Poszukuję:
Nowicki - z m. Kostrzyn/Strumiany, Miłosław, Września, Kłecko.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 54 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL