Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 23:29

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 04 lip 2020, 13:03 
Offline

Dołączył(a): 24 cze 2020, 09:17
Posty: 21
Witam . Widząc sukces postu na temat rodu Mojeckich (za który dziękuę) postanowiłem napisać post o drugim rodzie z Wójcina , który został połączony z rodem Mojeckich w 1905 r małżeńtwem Pelagii Piotrowskiej z moim pradziadkiem Stanisławem Mojeckim . Chodzi mi tutaj o ród Piotrowskich . Pelagia Piotrowska była córką Jana Piotrowskiego i Marianny Piotrowskiej z d.Adamczyk (rodzina Adamczyk wywodząca się z podkruszwickich Chełmiczek). Jan Piotrowski był synem Walentego (ur 1814 - brak danych o śmierci) i Franciszki z domu Bandoch (1829-brak daty śmierci. Swoją drogą jeżeli chodzi o przodków Franciszki dotarłem az do lat 70 XVII wieku :o ). Walenty miał brata Wawrzyńca (1813-1871) . Ojcem braci był Michał Piotrowski (brak jakichkolwiek dat) i Rozalia z d.Król (też brak pozostałych danych). W połowie XIX wieku teren Wójcina zamieszkiwali jeszcze Józef Piotrowski oraz Michał , który w póżniejszych latach wyemigrował do USA . Niestety nie wiem , czy te osoby są jakoś ze mną powiązane . Nazwisko Piotrowski jest jednak bardziej popularne niż Mojecki :). Jeżeli Państwo mają jakieś dodatkowe informacje na temat rodziny Piotrowskich o których wspomniałem to proszę o informację . Dziękuję.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lip 2020, 00:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:22
Posty: 1359
Lokalizacja: Strzelno
Rozalia Piotroska lat 60 zmarła w październiku 1852 w Wójcinie, pozostawiła dwoje dzieci, akt zgonu 27/1852; [Uwaga: była też w Wójcinie Rozalia zd Kwiatkowska żona Wojciecha Pietrzaka alias Piotrowskiego]

Michał Pietroski wdowiec lat 80 zmarł w lutym 1855 w Wójcinie, akt 5/1855

W grudniu 1863 w Wójcinie zmarł Józef lat 16, syn Walentego Piotrowskiego i Rozalii Kopińskiej, może to piewsze małżeństwo Walentego?:
Parafia katolicka Cerekwica (Żnin), wpis 3 / 1833
Valentinus Piotroski (21 lat)
Rosalia Kopińska (17 lat) [źródło: PP]

Franciszka Pietroska lat 33 zmarła w styczniu 1866 w Wójcinie, pozostawiła męża Walentego i trójkę dzieci, akt zgonu 5/1866; [Uwaga: zapewne syna Jana, córkę Antoninę i syna Teofila]

Walenty Piotrowski lat 58 zmarł 14 maja 1870 w Wójcinie, pozostawił żonę Józefę i synów z pierwszego małżenstwa Michała i Józefa, oraz syna Jana, córki Teofilę i Antoninę z drugiego małżeństwa; [Uwaga: Walenty Piotrowski i Franciszka Bandoch mieli syna Teofila]

W październiku 1870 w Wójcinie pochowano martwo urodzoną dziewczynkę Ewę, z wody ochrzczoną, córkę Walentego Piotrowskiego i Józefy Szydłowskiej, czy jest możliwe że Twój Walenty miał 3 żony?

Parafia Wójcin 1871/2, ślub 23 styczeń 1871,
Adalbertus Zakrzewski juvenis ex Fridrichowo (25),
Josepha Piotrowska vidua ex Wojcin (25), [Uwaga: Józefa zd Szydłowska ur 1846 Wola Kożuszkowa, zm 1874 w Wójcinie, w następnym roku Wojciech Zakrzewski żeni się z Marianną zd Bandoch, a ich syn w 1907 żeni się z siostrą mojej prababci]

Pierwsza żona Jana, Katarzyna Pietrowska zd Socha, zmarła w październiku 1881 w Bartodziewicach, akt pogrzebu 19/1881

_________________
Marzena
Szukam:Zgórski,Jankowski,Musiałowski,Wojtasik,Gabryszak,Andrzejczak,Szulczewski,Woźniak,Gryger (Gregier),Kuraszkiewicz,Grzeszkiewicz (Grzeszkowiak),Leśniewicz,Walczak,Orłowski,Tarnecki,Wiśniewski (były powiat Strzelno,okolice Skulska i Wilczyna)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 144 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL