Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 15:28

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 lis 2010, 23:15 
Offline

Dołączył(a): 23 lis 2010, 22:58
Posty: 45
Lokalizacja: Gniezno
Witam poszukuje przodków rodzin Urbaniak , Janiak , Olszewska(i), Szklarski(a)

z rodziny Urbaniak udało mi sie dotrzec w miare daleko a wiec


Franciszek Urbaniak ur 18 XI 1875 w Pakszynie zmarł 22 X 1915 podobno poległ na wojnie gdzie i jak nie wiem ożenił sie z Józefą Grobelną ur 17 III 1873 w Strzyżewo Czerniejewskie kiedy zmarła nie wiem szukam dalszej rodziny a wiec rodziców Franciszka Urbaniaka oraz jesli dałoby rade rodziców Józefy Grobelnej dalej

Franciszek Urbaniak miał trzech synów Jana Urbaniaka ur 17 VI 1899 w Pakszynie zm 1 VIII 1974 Gniezno z tej strony wiem wszystko aż po dziś dzień ale o dwóch pozostałych synach niestety prawie nic a wiec jest to Teodor Urbaniak ur 29 X 1909 wiem ze wyjechal do Niemiec mam nawet jakiś stary adres 3000 Hannover-Linden 91 Behusen str n 8 RFN taki adres sie gdzies zachował ozenił sie chyba z Hyldą ale nie jestem pewien 3 syn to Luis Urbaniak i tutaj nic nie wiem podobno wyjechał do Francjii

Jesli jest ktoś kto poszukuje tak jak ja tych rodzin prosze o kontakt francdt@o2.pl


25.11.2010
a wiec tak po poszukiwaniach udało mi sie odnaleść żyjaca córke Teodora oraz syna z ich relacji cała historie Teodora znam po dziś dzień faktycznie wywieziony został na roboty do Niemiec ale już nie wrócił do Polski tam ponownie bierze ślub z Bronylda ur 1924 nazwiska nie mam wzieli tylko ślub cywilny. W Polsce Teodor zostawił żone Marianne zd Galantowicz i dwójke dzieci Jadwiga zd Leśna i Marian Urbaniak oboje mieszkaja w Niechanowie k.Gniezna nadal zyją. Z tego co się dowiedziałem od Jadwigi, Teodor miał jeszcze siostre Pelagie i tutaj również poszedłem tym tropem i znalazłem rodzine Pelagi która wyszła za mąż za Adama Rurka i rodzina mieszka w Czerniejewie 14km od Gniezna i ten odłam mam również cały odszukany po dziś dzień, został mi tylko odłam ostatniego brata Teodora,Jana i Pelagi Louis/Ludwig Urbaniak brak daty urodzenia i emigracja do Francji po wojnie troszke zawęża pole do popisu wiem tylko że Jan z Polski raz był u Louis/Ludwig-a we Francji za to Teodor z Niemiec bardzo czesto się odwiedzali był również trop że piłkarz Ludovic Obraniak to własnie przodek Ludwika ale niestety jego dziadek ten który wemigrował do Francji to Zygmunt Urbaniak i pochodził z Pobiedzisk 25km od Gniezna, wiec poszukuje nadal losów Luis/Ludwig Urbaniak mam adres gdzie mieszkał i gdzie odwiedzali się bracia jest to przepisane z kartki odręcznie pisanej prawdopodobnie przez Jana Urbaniaka adres to Louis ( mówili na niego Ludwik) Urbaniak 49) rue Pasteur 59) Waziers France jesli ktoś mieszka we Francji może pomoże poznać losy ostatniego z braci pozdrawiam Szklarski Jarosław Gniezno

_________________
Szklarski Jarosław

Urbaniak,Szklarski -Gniezno i okolice


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 gru 2010, 18:09 
Offline

Dołączył(a): 23 lis 2010, 22:58
Posty: 45
Lokalizacja: Gniezno
czy ktos mogłby mi pomoc w napisaniu listu po francusku ????

_________________
Szklarski Jarosław

Urbaniak,Szklarski -Gniezno i okolice


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 maja 2012, 17:39 
Offline

Dołączył(a): 23 lis 2010, 22:58
Posty: 45
Lokalizacja: Gniezno
Jesli ktoś szuka informacji o Urbaniakach okolice Czerniejewa Pakszyna Gniezna to mam sporą wiedze na ten temat przez 2 ostatnie lata troszke metrow mikrofilmow sie przejrzalo pozdrawiam

_________________
Szklarski Jarosław

Urbaniak,Szklarski -Gniezno i okolice


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 gru 2014, 16:35 
Offline

Dołączył(a): 23 lis 2010, 22:58
Posty: 45
Lokalizacja: Gniezno
Wltieries 49 rue pasteur 59 Waziers Francja dom znalazłem na google street pokrywa sie z danymi ze zdjęć które mam w domu mam pytanie gdzie mogą być pochowani na jakim cmentarzu we Francji Ludvig Urbaniak z rodziną na wysłany adres korespondencyjny w języku francuskim wraz ze zdjęciami opisami itp nikt nie odpowiedział list został zwrócony do mnie :( może ktoś mi pomoże poznać losy jednego z braci pochowanego we Francji

szukam również miejsca pochówku lub danych innego z rodu Urbaniaków
Franciszek Urbaniak ur 18 XI 1875 w Pakszynie zmarł 22 X 1915 podobno poległ na wojnie w Wilnie gdzie szukać informacji o poległych w Wilnie ????

_________________
Szklarski Jarosław

Urbaniak,Szklarski -Gniezno i okolice


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sty 2019, 22:10 
Offline

Dołączył(a): 23 lis 2010, 22:58
Posty: 45
Lokalizacja: Gniezno
re-up

_________________
Szklarski Jarosław

Urbaniak,Szklarski -Gniezno i okolice


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sty 2019, 10:23 
Offline

Dołączył(a): 12 gru 2008, 21:36
Posty: 491
Lokalizacja: Września
Franciszek Urbaniak
urodzony w Pakszynie (Alt Pakschin) poległ w 2 połowie 1915 r. na froncie wschodnim (walki Niemen, Wilno i dalej ż do Narocza) służąc w 2. Kompanii I Batalionu Infanterie-Regiment 347, wcześniejszy Feld Bataillon Nordwest z Infanterie-Regiment Plantier
(Ostfront 1914 - 3. März 1918).
Michał


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sty 2019, 18:16 
Offline

Dołączył(a): 23 lis 2010, 22:58
Posty: 45
Lokalizacja: Gniezno
Witam dziekuje za Franciszka mozna prosic o jakies dokumenty lub linki do wydrukowania z przekazu ustnego zginoł w Wilnie mozna dotrzeć do grobu ?????

_________________
Szklarski Jarosław

Urbaniak,Szklarski -Gniezno i okolice


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 sty 2019, 01:53 
Offline

Dołączył(a): 23 lis 2010, 22:58
Posty: 45
Lokalizacja: Gniezno
Witam czy ma ktoś liste pochownych na cmentarzu wojennym na Zakrecie w Wilnie ????

_________________
Szklarski Jarosław

Urbaniak,Szklarski -Gniezno i okolice


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 83 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL