Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 27 kwi 2024, 06:39

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Prośba o pomoc
PostNapisane: 30 lis 2012, 16:13 
Offline

Dołączył(a): 08 paź 2011, 21:34
Posty: 139
Witam.
Może Ktoś wie co się dzieje z księgami -Kobylepole.
Szukam Heleny Janiszczak ur.1855r-Kobylepole.
Prawdopodobnie wzięła tam ślub z Władysławem Rauschem w 1884r.
Poszukuje jej rodziców i rodziny.
Pozdrawiam Irena






Szukam;Szłapka,Rausch,Reichelt,Janiszczak./Poznań,Śmigiel,Krotoszyn,Kobylepole/.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 lis 2012, 17:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sie 2011, 02:50
Posty: 1075
Lokalizacja: Poznań
irena kondrzycka napisał(a):
Witam.
Może Ktoś wie co się dzieje z księgami -Kobylepole.
Szukam Heleny Janiszczak ur.1855r-Kobylepole.
Prawdopodobnie wzięła tam ślub z Władysławem Rauschem w 1884r.
Poszukuje jej rodziców i rodziny.
Pozdrawiam Irena






Szukam;Szłapka,Rausch,Reichelt,Janiszczak./Poznań,Śmigiel,Krotoszyn,Kobylepole/.

Witam
Znalzlam akt, w którym występuja oba nazwiska w okolicach Kobylegopola to zapewne rodzina:

Kleszczewo (USC) - akt małżeństwa, rok 1874

Szczepan Kujawa (24 lat) , rodzice: Gregor Kujawa , Ursula Nowak ,
Magdalena Łuczak (17 lat) , rodzice: Anton Łuczak , Antonina Januszczak
,

Inne osoby występujące w dokumencie:
Daniel Rausch - świadek
Marianna Owczarzak z d.Matuszak - świadek
co prawda naziwsko przekręcona ale w wcześniejszych aktach z Kleszczewa tej samej pary Antonina Janiszczak.
Myślę, że trzeba szukać w Kleszczewie.

_________________
Pozdrawiam
Izabela
Poszukuję:Mańczak Kacper+Agnieszka Bernacik/Bernad (Komorniki, Rudnicze), Zgoła (Lusowo, Luboń), Hadyniak Tomasz + Barbara Frąszczak (Wiry), Kozłowski Szczepan+Julianna Jakubiak (Żabikowo)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 lis 2012, 17:41 
Offline

Dołączył(a): 08 paź 2011, 21:34
Posty: 139
Witam Pani Izo. Ja juz przeszukalam cala Polske i nigdzie nie ma. To nie oni. Pozdrawiam Irena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 gru 2012, 12:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lut 2010, 11:42
Posty: 176
Lokalizacja: Poznań
Witaj Ireno!
Nawet nie podziękowałaś Izabeli (izabela06) za chęć pomocy i zainteresowanie Twoim problemem. Izabela dobrze wskazała Ci kierunek poszukiwań, Kobylepole i okoliczne parafie, wystarczy w szukajwarchiwach otworzyć Kleszczewo USC i już w pierwszym dokumencie ślubu (1874r.) masz Anton Janiszczak rodzice: Andreas Janiszczak + Małgorzata zd. Sobiegraj, ur.: Kobylepole zamiesz. Gowarzewo. Jest duże prawdopodobieństwo że Anton (śl.1874) i Twoja Helena ur.1855 mogą być rodzeństwem. Należałoby przejrzeć urodzenia z Kobylepola. Ludzie z Kobylepola należeli do parafii w Spławiu, i tam szukaj ksiąg, ale jak wolisz szukać rodziców Heleny "po całej Polsce" to już jest Twój wybór. Ludzi o tym samym nazwisku w jednej wsi i to w latach 1850-tych łączy chyba jakaś nić pokrewieństwa - a Ty zakładasz że "to nie moi".Jak zakładasz że w Kobylepolu i okolicy to nie Twoi, "w Całej Polsce" ich nie ma, to została Ci jeszcze reszta Świata.
Życzę udanych poszukiwań- Izabella


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 gru 2012, 13:42 
Offline

Dołączył(a): 08 paź 2011, 21:34
Posty: 139
Witam.Ja bardzo przepraszam Panią Izę.Wiem że chciała dla mnie dobrze.To nie miało tak znaczyć.Pani Iza mnie zna bo mamy pewne powiązania rodzinne.Nie chciałam sprawić żadnej przykrości.Ja przeszukałam już wszystko ale naprawdę to nie rodzina.Ja potrzebuję Helenę Janiszczak ur.1855r-Kobylepole,ślub z Władysławem Rauschem w 1884r.Szukam jej rodziców i rodziny.Nie wiem kiedy zmarła bo może po tej dacie bym znalazła.Pani Izabelo jeszcze raz przepraszam Panią Izę.Pozdrawiam Irena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 gru 2012, 13:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sie 2011, 02:50
Posty: 1075
Lokalizacja: Poznań
irena kondrzycka napisał(a):
Witam.Ja bardzo przepraszam Panią Izę.Wiem że chciała dla mnie dobrze.To nie miało tak znaczyć.Pani Iza mnie zna bo mamy pewne powiązania rodzinne.Nie chciałam sprawić żadnej przykrości.Ja przeszukałam już wszystko ale naprawdę to nie rodzina.Ja potrzebuję Helenę Janiszczak ur.1855r-Kobylepole,ślub z Władysławem Rauschem w 1884r.Szukam jej rodziców i rodziny.Nie wiem kiedy zmarła bo może po tej dacie bym znalazła.Pani Izabelo jeszcze raz przepraszam Panią Izę.Pozdrawiam Irena

Witam
Nie ma za co tak przepraszać :wink:
Ja jednak przypuszczam, że ślub mogli brać w okolicach Kleszczewa gdzie najczęściej występuje nazwisko Janiszczak a także Rausch i podane przeze mnie wyżej osoby mogą być spokrewnione,a to, że nie znalazła tam Pani aktu urodzenia czy innego dokumentu wcale nie musi oznaczać, że stamtąd nie pochodzi.
Przykład:
szukałam pradziadka, poprosiłam w USC Rokietnica o wydanie aktu zgonu (znałam datę ur, rodziców, dane żony, miejsce zamieszkania i miejsce pochówku) dostałam odp negatywną mimo, że jest pochowany w Cerekwicy gmina Rokietnica ale nadal nie wiem kiedy zmarł bo nie ma jego aktu zgonu.

_________________
Pozdrawiam
Izabela
Poszukuję:Mańczak Kacper+Agnieszka Bernacik/Bernad (Komorniki, Rudnicze), Zgoła (Lusowo, Luboń), Hadyniak Tomasz + Barbara Frąszczak (Wiry), Kozłowski Szczepan+Julianna Jakubiak (Żabikowo)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 130 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL