Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 29 mar 2024, 03:28

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 07 maja 2016, 14:43 
Offline

Dołączył(a): 07 sie 2014, 11:52
Posty: 58
Witam!

Bardzo proszę o przetłumaczenie aktu małżeństwa zawartego w 1804 roku we wsi Gołuchów pod Pleszewem pomiędzy Wojciechem Królikowskim (30 lat) a Marianną Nieżowską/Wężowską (20 lat).
Nr aktu 2

http://images76.fotosik.pl/575/df8883822113b9a7.jpg

Serdecznie Pozdrawiam! :D

Michał Łoziński


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 maja 2016, 10:15 
Offline

Dołączył(a): 07 sie 2014, 11:52
Posty: 58
Witam!

Przesyłam jeszcze jeden link do tego samego zdjęcia.


http://www.fotosik.pl/zdjecie/df8883822113b9a7

Pozdrawiam!

Michał


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 maja 2017, 09:07 
Offline

Dołączył(a): 05 lip 2015, 20:05
Posty: 33
Witaj
Natknąłem się na ten sam akt ślubu i zastanawiam się, czy to również nie moi krewni?
Tym samym próbuję zweryfikować informacje na temat Wojciecha Królikowskiego.

Udało mi się ustalić, że mój przodek o tym imieniu, był dwukrotnie żonaty:
1) z Anną Wytargalską (nigdzie nie pojawia się to nazwisko), ale natknąłem się na akt ślubu Wojciecha i Marianny (parafia Nowe Miasto nad Wartą - w 1800 r. odnotowany jest ślub Wojciecha ? w wieku 26 lat i Marianny ?) i osiedliła się w tej części Wielkopolski, chociaż później stopniowo zbliżała się do Pleszewa
2) z Julianną z Maciejewskich (ślub ok. 1820 r.)

... i tu ślad się kończy jeśli chodzi o imiona kolejnych przodków

Twój "Wojciech" zm. w Gołuchowie w 1827 r. w wieku 53 lat i w 1804 r. poślubił Mariannę Nieżowską, mając lat 30

Być może zbieżność imion i wieku może być przypadkowa, ale chciałbym to sprawdzić. Czy dysponujesz jakimiś bliższymi danymi o jego rodzicach (imiona, daty ur., zgonów, etc.) lub potomkach (gdzie się osiedlili)??

Utworzyłem wątek: Królikowscy - Szymanowice

Marek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 maja 2017, 15:55 
Offline

Dołączył(a): 07 sie 2014, 11:52
Posty: 58
Witaj!

Stawający w akcie małżeństwa Wojciech Królikowski i Marianna Węzowska to najwyraźniej moi przodkowie, ale nie mam 100 procentowej pewności, ponieważ na razie nie zagłębiałem się w dzieje rodu Królikowskich. Mój prapraprapradziadek Stanisław Kostka Królikowski, organista w Lenartowicach był synem Wojciecha i Marianny i urodził się ok 1804 roku w Gołuchowie. Wyżej wymienieni małżonkowie Królikowscy mogli być jego rodzicami, bo brali ślub jeszcze pod koniec stycznia 1804 roku, ale muszę to sprawdzić w akcie chrztu Stanisława. Akt zgonu Wojciecha jak i parę innych aktów z Gołuchowa dotyczących Królikowskich również znalazłem w bazie BaSIA. Jednak Wojciech Królikowski który bierze ślub z Marianną Węzowską w 1804 roku w Gołuchowie jest kawalerem i jest to w tym akcie zaznaczone w odpowiedniej rubryce, nie może być więc tożsamy z Pańskim Wojciechem. Potomkowie moich Królikowskich mieszkali w Lenartowicach koło Pleszewa i Pleszewie. Jeden Królikowski był jeszcze ekonomem gdzieś koło Słupcy, ale nie znalazłem jeszcze powiązania z nim. Oprócz tego co jest w BaSI mam parę zdjęć aktów metrykalnych które mógłbym Panu podesłać. Są to zdjęcia chrztów dzieci prapraprapradziadków Stanisława Królikowskiego i Ernestyny Esteliny vel Estery Królikowskich (w tym prapraprababci Urszuli z Królikowskich Smorawińskiej) i zdjęcia duplikatu i unikatu aktu małżeństwa 4xpradziadków Królikowskich, zdjęcie aktu małżeństwa 3xpra i zdjęcie aktu zgonu 4xprababci i dalszych potomków, ale już nie Królikowskich.

Pozdrawiam

Michał Łoziński


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lip 2017, 19:59 
Offline

Dołączył(a): 07 sie 2014, 11:52
Posty: 58
Już jakiś czas temu znalazłem akt chrztu Stanisława Kostki Królikowskiego ur. 11 listopada 1804 w Gołuchowie - był synem Wojciecha karczmarza gołuchowskiego i Marianny z Więzowskich małżonków Królikowskich.

Pozdrawiam!

Michał Łoziński


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL