Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 19:03

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 03 cze 2016, 12:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2015, 20:53
Posty: 170
Lokalizacja: Toruń
Poszukuje aktu urodzenia Michaliny Szczesnej Slesin Biskupie badz Kramsk jak i jej aktu zgonu raczej niezamezna
Za wszelkie informacje jestem wdzieczna
Pozdrawiam Sylwia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 cze 2016, 13:47 
Offline

Dołączył(a): 18 sty 2016, 13:51
Posty: 506
W 1854 r w Kramsku ślub wzięli Szymon Szczęsny i Michalina Konieczyńska.
Może to jakiś trop ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 cze 2016, 21:27 
Offline

Dołączył(a): 07 cze 2013, 22:32
Posty: 1139
Może to będzie brat szukanej Michaliny?
http://www.szukajwarchiwach.pl/54/815/0 ... HB-BQDiQqw
Miejscowość Biskupie - parafia Ślesin - rok 1879 – akt ślubu nr 22
24 sierpnia 1879r. ślubuje Wojciech Szczesny, wdowiec po zmarłej w Biskupiu żonie Franciszce, urodzony we wsi Kijowiec parafia Ostrowąż, mający lat 34, zamieszkały we wsi Biskupie par. Ślesin, syn Michała Szczesnego i Agnieszki z Kwiecińskich , robotników z Biskupia z Petronelą Orzechowską, panną lat 30.

Akta stanu cywilnego par.Ostrowąż
http://www.szukajwarchiwach.pl/54/793/0 ... bJednostki

_________________
Pozdrawiam, Danuta


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 cze 2016, 22:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2015, 20:53
Posty: 170
Lokalizacja: Toruń
Dziekuje tez mysle ze to brat,ale mam tez akt zgonu na Wojciecha ktory pozostawil dzieci Michaline,Julianne,Wladyslawa ,Wladyslaw z matki Marianny marszewskiej Lubstowek 1881 niemoge znalezc matek michaliny i Julianny
pozdrawiam Sylwia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 cze 2016, 22:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sie 2011, 02:50
Posty: 1075
Lokalizacja: Poznań
sylwia-Sz napisał(a):
Dziekuje tez mysle ze to brat,ale mam tez akt zgonu na Wojciecha ktory pozostawil dzieci Michaline,Julianne,Wladyslawa ,Wladyslaw z matki Marianny marszewskiej Lubstowek 1881 niemoge znalezc matek michaliny i Julianny
pozdrawiam Sylwia

Wojciech żył jeszcze w 1894 ponieważ w 1896 zmarł jego dwuletni syn


Dęby Szlacheckie (par. rzymsko-katolicka) - akt zgonu, rok 1896

Piotr Sześny (2 lat) , rodzice: Wojciech Szczęsny , Marianna Marszewska

Inne osoby występujące w dokumencie:
Karol Szuman - świadek
Piotr Jankowski - świadek
http://www.basia.famula.pl/

A tu ślub z Marianną:
Parafia katolicka Kramsk, wpis 22 / 1880

Wojciech Szczęsny (38 lat)
Marcjanna Marszewska (22 lat)
http://poznan-project.psnc.pl/

_________________
Pozdrawiam
Izabela
Poszukuję:Mańczak Kacper+Agnieszka Bernacik/Bernad (Komorniki, Rudnicze), Zgoła (Lusowo, Luboń), Hadyniak Tomasz + Barbara Frąszczak (Wiry), Kozłowski Szczepan+Julianna Jakubiak (Żabikowo)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 cze 2016, 22:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2015, 20:53
Posty: 170
Lokalizacja: Toruń
Dziekuje rowniez
Pozdrawiam Sylwia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 wrz 2016, 18:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2015, 20:53
Posty: 170
Lokalizacja: Toruń
Dobry wieczor wszystkim
kochani tradycyjnie prosze o pomoc moze ktos z panstwa jest w posiadaniu adresu email do proboszcza parafii Slesin woj koninskie?po dlugich nieudanych probach kontaktu telefonicznego chyba pozostaje tylko list?moze ktos z panstwa prowadzil poczte email z parafia?okazuje sie ze ksiegi urodzen malzenstw i zgonow z parafii Slesin koninskie od 1850 roku jak i te mnie interesujace a brakujace w AD Wloclawek jak i AP KOnin tj 1874 1875 sa w posiadaniu parafii taka informacje uzyskalam z AD Wloclawek stad moje zapytanie do panstwa o kontakt email?
Serdecznie pozdrawiam Sylwia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 wrz 2016, 19:15 
Offline

Dołączył(a): 07 cze 2013, 22:32
Posty: 1139
Link do strony parafii Ślesin - emaile podane jedynie do wikariuszy, tylko nie wiem czy te dane są aktualne:
http://web.diecezja.wloclawek.pl/parafi ... NTAKT.html

_________________
Pozdrawiam, Danuta


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 wrz 2016, 19:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2015, 20:53
Posty: 170
Lokalizacja: Toruń
Dziekuje serdecznie ,jeden z nich odszedl w sierpniu ale bede probowac
serdeczne dziekuje
Pozdrawiam Sylwia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sty 2017, 21:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2015, 20:53
Posty: 170
Lokalizacja: Toruń
witam wszystkich w Nowym Roku
Po dlugim oczekiwaniu ale jednak dotarłam do aktu zgonu mojego pradziadka Jakuba Szczesnego z ktorego wynika ze matką jest nie Michalina Szczesna jak podano w akcie jego ślubu a Józefa Szczesna.Mogła miec na drugie imię tak to moja teza czy sluszna?Ponadto w tym okresie żyła i Michalina z d.Konieczyńska zamężna z Szymonem Szczesnym akt ślubu 1854 Kramsk jak i jej siostra Józefa z dKonieczynska zamęzna z Ludwikiem Szczesnym rowniez ślub w Kramsku.I jakby się wszystko zgadzalo ale w aktach urodzen dzieci Szymona Szczesnego matka widnieje jako Józefa.Slesin przeszukałam niema śladu ani po rodzicach ani po akcie urodzenia Jakuba.I dlaczego na obu odnalezionych dokumentach niewpisano ojca skoro zyli?pomozcie proszę.
Pozdrawiam
Sylwia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sty 2017, 22:36 
Offline

Dołączył(a): 07 cze 2013, 22:32
Posty: 1139
Witaj Sylwio!
Przyjmując,że matką Jakuba jest nie Michalina lecz Józefa to:
1. Józefa Szczęsna o której wspominasz to urodzona 27.04.1856r. w Strumyku par. Kramsk (akt 56) córka Szymona Szczęsnego i Michaliny Konieczyńskiej nie miała na drugie imię Michalina
http://www.szukajwarchiwach.pl/54/772/0 ... NqQlYqjaFQ
2.Jeżeli w/w Józefa Szczęsna urodziła Jakuba jako panna to ojciec w żadnym dokumencie nie będzie wpisany.
A tak z ciekawości: gdzie zmarł Jakub? Może trzeba oprócz aktu urodzenia Jakuba szukać również aktu zgonu Michaliny? czy też Józefy? Szczęsnej w miejscowościach gdzie mieszkał? Może matka mieszkała przy nim?
Akta ślubów są z reguły bardziej wiarygodne niż akta zgonu, ale może być wyjątek - zależy kto zgłaszał zgon.

_________________
Pozdrawiam, Danuta


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sty 2017, 08:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2015, 20:53
Posty: 170
Lokalizacja: Toruń
Dziękuję za odpis
Jakub Szczesny akt 48/1935 Usc Wierzbinek 26.11.1935r pochowany w Broniszewie na cmentarzu przy kościele,czekam na info od proboszcza,w akcie zgonu dane :
zglaszajacy Jan Mazurek i ...Skibiszewski pewnie sasiedzi,niema wzmianki o ojcu,kowal z matki Józefy Szczesnej wiek 63 lata wiec ur okolo 1872r miejsce ur zgadza sie z aktem slubu wies Biskupie parafia Slesin,caly czas wertuje ksiegi meldunkowe Ruszkowa na genealodzy pl tam mieszkali do 1946r tam rodzil sie moj ojciec,znalazlam Dunajow ksiegi sa do 1932r i pewnie ich znajde wtedy gdy pojmę jezyk rosyjski :D rowniez poprosilam o pomoc proboszcza parafii Wąsosze tam przed slubem Jakub mieszkał .Z aktu slubu chyba wynika ze matki przy slubie niebylo zgoda jest od ojca Franciszki Dunaj to chyba oznacza ze juz nieżyla w tym czasie?albo znów blądzę?
Pozdrawiam Sylwia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sty 2017, 11:12 
Offline

Dołączył(a): 07 cze 2013, 22:32
Posty: 1139
Jakub w momencie ślubu miał 26 lat więc zgoda jego matki na ślub nie była potrzebna.Matka jego wtedy na pewno żyła , gdyby było inaczej ksiądz zapisałby w akcie ślubu "syn nieżyjącej ...."
Jeżeli akt zgonu potwierdza miejsce urodzenia Biskupie to tak być musiało tylko pytanie w którym kościele został chrzczony, czy na pewno w Ślesinie? może gdzieś w pobliskiej parafii ? a może w tym Ślesinie ksiądz niezbyt dokładnie przeszukał księgi i przeoczył jego akt urodzenia?
W jakiej miejscowości par. Broniszewa mieszkali? Ja również wertuję księgi meldunkowe Ruszkowa szukając swoich (i wcale ich tam nie widzę :( , może trafię na Szczęsnych, ale łatwiej szukać znając konkretną miejscowość.

_________________
Pozdrawiam, Danuta


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sty 2017, 21:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2015, 20:53
Posty: 170
Lokalizacja: Toruń
W Warzymowie Szczesni sa ale narazie dla mnie dalsi,Jan Franciszka,Antonina corka Zofia i wnuczka Anna po drugiej corce Antoniny Marjanny pochodzą z Ostrowęża,moj pradziadek Jakub zdązyl ożenic syna Adama z moja babcią latem 1935r a w listopadzie juz umarl wiem ze planowany byl wyjazd po slubie do Ameryki tylko ze względu na chorobęoczu babci cofnęli ich z Gdyni wrocili na Ruszkówek ale po sprawdzeniu miejscowosci urodzen rodzenstwa mojego ojca kazdy rodzony w innej Nowiny Ruszkowskie,Przewóz,itd.bylam pewna ze umarl za granicą a tym czasem Broniszewo,w marcu przy okazji wycieczki corki mam zamiar zwiedzic muzeum emigracji w Gdyni,nawiazalam kontakt z osobami ktore zamieszkuja Ruszkówek tam gdzies musi byc jakas rodzina jeszcze dziadek mial brata ktory tam pozostal moze dzieci jeszcze zyja moze jeszcze zdażę z drugiej strony cos ustalic?rok temu pisalam do osob i na stronach Sompolna Wierzbinka ludzi o nazwisku Dunaj bez odzewu.Dziękuję za przychylnośc i cierpliwosc co do mojej osoby.A Twoi to?
Znalazlam akt nr 19 Smolniki par.Lubstówek urodzona Franciszka 1879r ojciec Szymon Szczesny lat 45 matka Józefa z d.Konieczyńska lat 43 ???
Pozdrawiam Sylwia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sty 2017, 18:15 
Offline

Dołączył(a): 07 cze 2013, 22:32
Posty: 1139
Ja oczywiście szukam Nowakowskich, jest ich wielu, ale powiazań na razie nie widzę. Na razie łowię wszystkich, może ktoś się dopasuje.
Interesuje mnie w zasadzie Przewóz ale w meldunkach jest jedynie kolonia Przewóz - bez moich.
Sylwio nie wiem czy widziałaś w meldunkowych: w tomie 9 od zdj.303 do końca ksiegi są zdjęcia różnych dokumentów: potwierdzeń urodzeń, zgonów, ślubów a nawet akta znania
(w innych tomach też takowe widziałam). Może cos tam znajdziesz?.
W parafii Skulsk na szwa jest akt urodzenia Jana Szczęsnego syna niezamężnej Franciszki z Warzymowa - akt 57 z 1871r
oraz akt ślubu Franciszki Szczęsnej z Warzymowa ur. w Myśliborzu, córki Rocha i Antoniny Łabickiej – akt 31 z 1876r.
Może to też rodzina? Powodzenia życzę.

_________________
Pozdrawiam, Danuta


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lip 2017, 06:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2015, 20:53
Posty: 170
Lokalizacja: Toruń
Proszę o pomoc,Kleczew 1868 ,niejaka Michalina rodzi Franciszke ,jedyne dane o niej w akcie to zdanie cyt.,,z Michaliny już wolnej,, .urodzenie zgłasza akuszerka ,co to może oznaczać już wolna?
Dziękuję i pozdrawiam
Sylwia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lip 2017, 21:12 
Offline

Dołączył(a): 07 cze 2013, 22:32
Posty: 1139
Witaj Sylwio!
Ja odczytuję "...z Michaliny Tuź wolnej służącej, lat 23 mającej, ojca niewiadomego..."

_________________
Pozdrawiam, Danuta


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lip 2017, 22:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2015, 20:53
Posty: 170
Lokalizacja: Toruń
Roksi napisał(a):
Witaj Sylwio!
Ja odczytuję "...z Michaliny Tuź wolnej służącej, lat 23 mającej, ojca niewiadomego..."

Dziekuje pięknie i juz siedzę cicho
Pozdrawiam Sylwia


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 97 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL