Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 17:21

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 maja 2017, 15:06 
Offline

Dołączył(a): 03 lis 2009, 11:33
Posty: 356
Witam. Poszukuję rodziców i rodzeństwa Mikołaja Serafina (ur. 7.09.1818 - 1883 Rozdrażew). Być może jego ojcem był Franciszek Serafiniak (1773-1843), ale nie mam pewności. Mikołaj miał 2 żony - Rozalia Sekuła (ur. 1820) - ślub w Rozdrażewie w 1857 i Katarzyna Hadryan (Hadryanka, ur. 1817), ślub w Benicach w 1844. Znany mi jest tylko syn z Rozalią - Walenty (ur. 1860), dlatego poszukuję też pozostałych dzieci z tego małżeństwa, jak i ze związku z Katarzyną - jeśli takowe były. Walenty miał żonę Jadwigę Zmyślony (ślub w Rozdrażewie w 1885). Najprawdopodobniej mieli 16 (12?) dzieci, wśród nich były na pewno Wiktoria i Katarzyna. pozdrawiam - Wiktor

_________________
Poszukuję osób o nazwiskach Burchardt, Muller, Podlewski, Groszkiewicz, Miński, Te(a)rczewski, Feliszkowski, Krzeszkiewicz, Nocoń, Serafin, Lepczyński ....


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 maja 2017, 19:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5115
Lokalizacja: Poznań
Witam,


Benice (par. rzymsko-katolicka) - akt urodzenia/chrztu, rok 1844

Rosalia , rodzice: Nicolaus Serafiniak, Catharina Hadryanka ,

Inne osoby występujące w dokumencie:
Lucas Serafiniak
Marianna Kostczanka
Lucas Serafiniak
http://szukajwarchiwach.pl/53/3238/0/6. ... /#tabSkany

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 maja 2017, 19:33 
Offline

Dołączył(a): 03 cze 2014, 11:57
Posty: 5188
Rodzicami Franciszka Serafiniak *1773 są: Jakub Serafin vel Owczarz *około 1743, +03.09.1813 Ustków i Ewa zd. ? - ślub w 1763
(z tego małżeństwa są trzy córki: Agnieszka *1763, Marianna *1765, Katarzyna *1774 i syn Franciszek *1773).
...
Nazwiska dzieci w/w pary:

Agnieszka- urodziła się jako Owczarzanka,
Marianna - Serafiniak
Franciszek - Serafiniak
Katarzyna - Serafin.

:)

_________________
pozdrawiam Grażyna
bugakg@gmail.com

"Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim''


Ostatnio edytowano 13 maja 2017, 20:59 przez bugakg, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 maja 2017, 19:32 
Offline

Dołączył(a): 03 lis 2009, 11:33
Posty: 356
Bardzo dziękuję za obydwa wpisy - p. Henryk trzyma rękę na pulsie, a p. Grażyna bogato i profesjonalnie odpowiedziała - wzbogaci to moje drzewo. A korzystając z okazji, chciałbym podjąć jeszcze jeden temat związany z tymi osobami. Może ktoś jest bardziej w tym oblatany. Skorzystałem z "Poznan project", gdzie znalazłem 2 wpisy tyczące się tego samego małżeństwa. Mikołaj Serafin był dwukrotnie żonaty. Dokument z pierwszego ślubu (Benice 1844) występuje jako Serafiniak. Natomiast w drugim (Rozdrażew 1857) jest jako Serafin. USC Rozdrażew przy ślubie jego podaje przy ich obydwu nazwisko Serafin. Ojciec Mikołaja - Franciszek występuje (w dokumentach od p.Grażyny) jako Serafiniak de loco Owczarz - co to znaczy? I skąd ta inna pisownia nazwiska? Występuje ona również przy żonie Franciszka - Urszuli - Kaczmarek vel Kaźmierczak. Może ktoś podpowie, o co w tym chodzi? pozdrawiam - Wiktor

_________________
Poszukuję osób o nazwiskach Burchardt, Muller, Podlewski, Groszkiewicz, Miński, Te(a)rczewski, Feliszkowski, Krzeszkiewicz, Nocoń, Serafin, Lepczyński ....


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 maja 2017, 20:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5115
Lokalizacja: Poznań
De loco - od miejsca. Np. mój przodek Wąsik de loco Przewoźny ożenił się z panną Przewoźną i przejął gospodarstwo po teściu, które nazywało się Przewoźne. Potomkowie Wąsika używali już tylko nazwiska Przewoźny.
Vel/alias - inaczej, rodzina mogło używać wymiennie dwóch nazwisk.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 maja 2017, 21:12 
Offline

Dołączył(a): 03 cze 2014, 11:57
Posty: 5188
bugakg napisał(a):
Rodzicami Franciszka Serafiniak *1773 są: Jakub Serafin vel Owczarz *około 1743, +03.09.1813 Ustków i Ewa zd. ? - ślub w 1763
(z tego małżeństwa są trzy córki: Agnieszka *1763, Marianna *1765, Katarzyna *1774 i syn Franciszek *1773).
...
Nazwiska dzieci w/w pary:

Agnieszka- urodziła się jako Owczarzanka,
Marianna - Serafiniak
Franciszek - Serafiniak
Katarzyna - Serafin.

:)


Mam nadzieję Wiktorze, że zapisałeś sobie dane, które wcześniej wypisałam.
Chciałam uzupełnić nazwiska urodzonych dzieci Jakuba Serafin vel Owczarz i Ewy, a cytując (niepotrzebnie użyłam funkcji - edytuj) i przez przypadek zapisałam. :oops:.
W ten sposób usunęło się wszystko, co wcześniej wpisałam. :(
...

Link do strony, gdzie można znaleźć dane odnośnie nazwiska Serafin-Serafiniak.:
http://gw.geneanet.org/benice
....
Pozostałe dane trzeba na nowo samemu odszukać.

_________________
pozdrawiam Grażyna
bugakg@gmail.com

"Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim''


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 maja 2017, 12:05 
Offline

Dołączył(a): 03 lis 2009, 11:33
Posty: 356
Niestety nie zdążyłem. Jestem poza domem i tylko okazjonalnie mam dostęp do internetu.

_________________
Poszukuję osób o nazwiskach Burchardt, Muller, Podlewski, Groszkiewicz, Miński, Te(a)rczewski, Feliszkowski, Krzeszkiewicz, Nocoń, Serafin, Lepczyński ....


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 152 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL