Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 20:47

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 10 maja 2017, 16:59 
Offline

Dołączył(a): 19 lut 2014, 17:25
Posty: 66
Witam.

Bardzo proszę o pomoc w rozpoznaniu osób na poniższym zdjęciu oraz miejsca gdzie było ono wykonane.
Z góry dziękuję za pomoc.
Obrazek

Pozdrawiam WG


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 maja 2017, 14:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2661
Lokalizacja: Poznan
Wlodku, zupelnie nie kojarzysz miejsca i osob czy masz jakies skojarzenia ?
Najmniejsza informacja pomoze. Skad masz to zdjecie ? Z ktora strona rodziny zwiazane, gdzie ta rodzina sie obracala ? Wtedy mozna sie zaczac poruszac po internecie i szukac.
Ja taka droga odszyfrowalam sporo moich zdjec po Mamie, babci itd. Zaczelam od zera a dzisiaj mam wszystkie informacje. Pozniej juz nawet ciocia dopowiedziala reszte co i kto na zdjeciu. Druga sprawa jest, ze trzeba lubic "prace" detektywa, zabiera to wielokrotnie szmat czasu poszukiwan a nawet lat ale atysfakcja jest ogromna.

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 maja 2017, 18:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 cze 2012, 10:36
Posty: 368
Lokalizacja: Poznań&Kościan
Witam, wg mnie: lata 30-ste, panowie mają około i ponad 40 lat, , widać 2 duchownych i oficera rotmistrza [kapitana] kawalerii , spotkanie weteranów Powstania Wlkp.

_________________
Jarek "Yard"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 maja 2017, 09:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lis 2016, 21:04
Posty: 689
Hania napisał(a):
Wlodku, zupelnie nie kojarzysz miejsca i osob czy masz jakies skojarzenia ?
Najmniejsza informacja pomoze. Skad masz to zdjecie ? Z ktora strona rodziny zwiazane, gdzie ta rodzina sie obracala ? Wtedy mozna sie zaczac poruszac po internecie i szukac.
Ja taka droga odszyfrowalam sporo moich zdjec po Mamie, babci itd. Zaczelam od zera a dzisiaj mam wszystkie informacje. Pozniej juz nawet ciocia dopowiedziala reszte co i kto na zdjeciu. Druga sprawa jest, ze trzeba lubic "prace" detektywa, zabiera to wielokrotnie szmat czasu poszukiwan a nawet lat ale atysfakcja jest ogromna.


Witaj Haniu, to nie takie proste jak się wydaje, jeśli jesteś sam na sam ze zdjęciem i nie masz już nikogo z rodziny, kto mógłby dopomóc:) Pomimo, że jest się zarażonym od dziecka miłością do Agathy czy Conan Doyle'a i im podobnych :D Próbowałam tak z jednym zdjęciem, ba nawet je publikowałam, gdzie się dało i NIC, a poza sfotografowanymi nie ma na fotce żadnej wskazówki, nazwy zakładu fotograficznego, podpisu, itd. Zresztą takich zdjęć czekających na podpowiedź jest mnóstwo, ale im dalej są umiejscowione w czasie, to wielce prawdopodobnym jest, że odpowiedzi już nie będzie, niestety. Pozdrawiam, Danka.

"Poszukuje aktu urodzenia Franz Timme, Timm, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz" - z jakich okolic jest młynarz Franciszek? Sporo osób z tym nazwiskiem jest na stronach Family Search.

_________________
--------------------------
Pozdrawiam, Danka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 maja 2017, 14:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2661
Lokalizacja: Poznan
Danka, oczywiscie, ze nie jest proste ale jest do przeprowadzenia. Musze ze smutkiem stwierdzic, ze wszyscy naokolo powymierali, nie czerpalam informacji od nikogo w rozwiazywaniu zagadek. Ciocia pomogla w dwoch przypadkach juz po pewnym momencie "zaangazowania" w rozwiazywanie kto i co. Tak jak pisalam zabiera to wiele czasu nawet lat ale przeciez lezy sobie fotka i czeka na szczesliwy dzien. Co musze powiedziec, ze jako dziecko babcia zabierala mnie czesto w odwiedziny do rodziny za Poznaniem, chcialam czy nie chcialam siedzialam przy stole i sluchalam faktow z opowiesci starszych, zapamietywalam i jak sie okazuje bardzo wiele zapamietalam a lezalo to wszystko w nieotwieranych od dziesiatek lat szufladkach mojej pamieci. Gdyby nie te odwiedziny u rodziny, mialabym
duze problemy ze zdjeciowymi zagadkami, wieksze o tych, ktore mam. Ostatnio trafilo mi sie jak slepiej kurze ziarno, ogladalam jakis program w TV i patrze i widze, ze to jest TO !, z moich zdjec !
Myslalam, ze to w Wielkopolsce a to sie okazalo, ze w gdzies kolo Lublina. Czasami poprostu mamy szczescie ale tez trzeba miec oczy otwarte...uszy tez :)
Moze wspomne jeszcze, ze nasza kolezanka Danka i Bodziu byli tak spostrzegawczy i pokojarzyli fakty, ze kupili dla mnie fotografie mojego pradziadka na Allegro ! Ja mialam to samo zdjecie/skan ale bardzo, bardzo zniszczone.
Ona tego mojego zdjecia nigdy nie widziala, a tutaj przylecialo do mnie poczta piekne, jak nowe od fotografa zdjecie mojego przodka i do tego z pismem mojego pradziadka na rewersie ! a tego nie mialam ! To byl poprostu strzal w "10" i dzialanie Danki i Bogdana takie jakie kazdy by sobie zyczyl z naszej genealogicznej grupy.
Ale sie rozpisalam :)

Dodam, ze mysle tak jak Jarek/Yard ta wersja mi pasuje.

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 maja 2017, 21:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lis 2016, 21:04
Posty: 689
To rzeczywiście miałaś szczęście Haniu. Bardzo się cieszę. Ja w zasadzie mam prawie wszystkie zdjęcia rozszyfrowane (tylko u mnie są rodzinne zdjęcia), z wyjątkiem jednego, które mnie "dręczy":) Wydaje mi się, że coś wiem na temat, ale to może być złudne. Ty słuchałaś opowieści starszych, w przeciwieństwie do Ciebie, ja nie bardzo. Tak więc nie mam jakichkolwiek podstaw sądzić, że moja zagadka zostanie rozwiązana. Wstawiłabym nawet to zdjęcie, ale chyba nie można tutaj tego robić.
Całkowicie zgadzam się z wersją Jarka. Danka.

_________________
--------------------------
Pozdrawiam, Danka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 maja 2017, 14:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2661
Lokalizacja: Poznan
Danka, wstaw zdjecie ale najpierw wybierz sobie stronke gdzie to zdjecie zaladujesz.
Np. ja mam na pxd.pl i chwale sobie, latwe i reklamy sie nie laduja, darmowe.
Chetnie spojrze na czyjes zagadki.

Co do mojego praprapradziadka Franciszka Thiem /rozne pisownie/ to urodzil sie zapewne w Saxonii i osiadl w Grodzisku Wielkopolskim. Odnalezienie jego aktu urodzenia to bedzie CUD dlatego, ze nie mam dokladnej daty jego urodzin ani miejsca, ani imion rodzicow itd.

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 maja 2017, 19:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lis 2016, 21:04
Posty: 689
[
Co do mojego praprapradziadka Franciszka Thiem /rozne pisownie/ to urodzil sie zapewne w Saxonii i osiadl w Grodzisku Wielkopolskim. Odnalezienie jego aktu urodzenia to bedzie CUD dlatego, ze nie mam dokladnej daty jego urodzin ani miejsca, ani imion rodzicow itd.[/quote]


Ja nie znam imion rodziców mojego "Pra" i też nie mogę nic znaleźć co mogłoby mnie naprowadzić na trop, dlatego też chyba moje drzewko z tej gałęzi będzie sięgało jedynie Prapradziadka. Twój, to chociaż osiadł na miejscu, a Moich gnało w coraz to inne miejsca. Nie sposób Ich odnaleźć. Pojawiali się i znikali. Po dziesiątkach godzin spędzonych nad księgami, spasowałam. Mam gniazdo rodzinne, przerwę i teraźniejszość.
Podam Ci linka, na którym są owi "tajemniczy dżentelmeni" :D

http://www.genealogia.okiem.pl/foto2/di ... play_media

Trudno, może nie chcą być odkryci :wink: Danka.

_________________
--------------------------
Pozdrawiam, Danka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 maja 2017, 20:47 
Offline

Dołączył(a): 19 lut 2014, 17:25
Posty: 66
Witam.
Idąc za głosem Hani podaję: Zdjęcie to otrzymałem od Starszej (90-cio) letniej pani.Na odwrocie zdjęcia widnieje zapis Stefan Urbaniak Mosina Farbiarska 5.
Może to będzie jakąś podpowiedzią.

_________________________________________________________________-

Pozdrawiam WG


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 maja 2017, 06:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2011, 20:14
Posty: 204
Lokalizacja: Poznań
Witam,

panowie ze zdjęcia są dość jednolicie ubrani - niektórzy mężczyźni (na przykład po lewej) mają na kołnierzach ciemne naszywki. Panowie siedzący po prawej - identyczne płaszcze, z dwoma rzędami guzików. Może to jakaś wskazówka? Jakieś stowarzyszenie? Grupa?

_________________
Pozdrawiam

Katarzyna

Poszukuję : Szawelski, Jurgowski (Jórgowski), Lindner (Lintner), Karpiński, Biały, Duczmal (Pogrzybów, Ligota, Janków Zaleśny)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 maja 2017, 10:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2661
Lokalizacja: Poznan
Dalej podtrzymuje teze Jarka/Yarda, trzebaby poszukac w spisach Powstancow
Wielkopolskich za takim nazwiskiem, choc niekoniecznie bedzie do odnalezienia,
poniewaz mojego dziadka nie bylo w zadnym spisie. Takich niezapisanych/nieodnotowanych Powstancow napewno jest wielu.
A jesli sie uprzesz to napisz do CAW w Warszawie czy maja teczke/info na temat
tego czlowieka.

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 maja 2017, 12:18 
Offline

Dołączył(a): 12 gru 2008, 21:36
Posty: 491
Lokalizacja: Września
Jeśli ten najwyższy w ostatnim rzędzie to Piotrowski, to powstańcy z Mosiny.
Michał


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 maja 2017, 15:04 
Offline

Dołączył(a): 19 lut 2014, 17:25
Posty: 66
Witam.

Z całą pewnością nie są to Powstańcy Wielkopolscy z Mosiny .Ich zdjęcie posiadam .

_______________________________________________________________________

Pozdrawiam WG


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 maja 2017, 21:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 paź 2016, 20:47
Posty: 592
Nie wiem czy to dobry trop:

W Ewidencji członków Związku Weteranów Powstań Narodowych Rzeczypospolitej Polskiej [nr 16967 - 23302] znajduje się Stefan Urbaniak, ur.15.12.1895, miejsce zamieszkania Szelejewo [gmina Piaski, powiat gostyński].

W Piaskach istniało Koło Związku Powstańców Wielkopolskich. Może to członkowie tego koła?

Pozdrawiam,
Grzegorz

_________________
Grzegorz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lip 2017, 19:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 paź 2016, 20:47
Posty: 592
Centralną postacią na zdjęciu jest prawdopodobnie ksiądz profesor Stanisław Kozierowski.

http://www.wtg-gniazdo.org/ksieza/main.php?akcja=opis&id=671

Pozdrawiam,
Grzegorz

_________________
Grzegorz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lip 2017, 12:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 paź 2016, 20:47
Posty: 592
Rodzina księdza profesora Stanisława Kozierowskiego potwierdza jego obecność na zdjęciu, sugeruje też możliwy związek fotografii z powstaniem Uniwersytetu Polskiego w Poznaniu.

Pozdrawiam,
Grzegorz

_________________
Grzegorz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 lip 2017, 09:44 
Offline

Dołączył(a): 19 lut 2014, 17:25
Posty: 66
Witam.

Dziękuję bardzo za zainteresowanie i podowiedż.

-----------------
Pozdrawiam WG


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 109 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL