Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 19 mar 2024, 09:34

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2761 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 56  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 sie 2017, 10:20 
Offline

Dołączył(a): 20 maja 2017, 08:20
Posty: 246
Lokalizacja: Gdańsk
Witam,
Panie Łukaszu, jest błąd w PP. Znalazłem w genalogiawarchiwach.pl ten wpis https://ibb.co/bPLGGk a tam nazwisko Muller.
Przeszukam wszystkie wpisy, może znajdę pod innym.
Pozdrawiam

_________________
Pozdrawiam Krzysztof
Poszukuję informacji o osobach o nazwiskach Hejnicki / Chejnicki
oraz Stój, Zbierański, Burzyński, Muszyński.


Każda informacja na wagę złota


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sie 2017, 10:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3712
Hejnik napisał(a):
Witam,
Panie Łukaszu, jest błąd w PP. Znalazłem w genalogiawarchiwach.pl ten wpis https://ibb.co/bPLGGk a tam nazwisko Muller.
Przeszukam wszystkie wpisy, może znajdę pod innym.
Pozdrawiam


Przecież to jest akt urodzenia.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sie 2017, 11:09 
Offline

Dołączył(a): 20 maja 2017, 08:20
Posty: 246
Lokalizacja: Gdańsk
OK, mój błąd. Tylko ja nie znam niemczyzny, a akta figurowały jako "akta stanu cywilnego - pierwopisy" a oprócz tego są "Akta urodzeń" więc założyłem, że te pierwsze to śluby.

Trochę lepiej mogliby to opisać.

A może wyjaśnisz mi dlaczego mamy taki misz masz różnych informacji. Część w Project Poznan, część szukajwarchiwach, część w genealogiawarchiwach, projekt BASIA, ZOSIA, PRADZIAD... i Bóg raczy wiedzieć ile jeszcze tego jest. Dlaczego nikt nie pomyślał by to uporządkować i połączyć.

Pozdrawiam i przepraszam za zamieszanie

_________________
Pozdrawiam Krzysztof
Poszukuję informacji o osobach o nazwiskach Hejnicki / Chejnicki
oraz Stój, Zbierański, Burzyński, Muszyński.


Każda informacja na wagę złota


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sie 2017, 11:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5110
Lokalizacja: Poznań
Hejnik napisał(a):
OK, mój błąd. Tylko ja nie znam niemczyzny, a akta figurowały jako "akta stanu cywilnego - pierwopisy" a oprócz tego są "Akta urodzeń" więc założyłem, że te pierwsze to śluby.

Trochę lepiej mogliby to opisać.

A może wyjaśnisz mi dlaczego mamy taki misz masz różnych informacji. Część w Project Poznan, część szukajwarchiwach, część w genealogiawarchiwach, projekt BASIA, ZOSIA, PRADZIAD... i Bóg raczy wiedzieć ile jeszcze tego jest. Dlaczego nikt nie pomyślał by to uporządkować i połączyć.

Pozdrawiam i przepraszam za zamieszanie


Korzystasz bezpłatnie z cudzej pracy i jeszcze masz czelność krytykować "bałagan". Jeśli nie podobają się Tobie PP i BaSIA, to stwórz własną wyszukiwarkę.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sie 2017, 11:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3712
Hejnik napisał(a):
A może wyjaśnisz mi dlaczego mamy taki misz masz różnych informacji. Część w Project Poznan, część szukajwarchiwach, część w genealogiawarchiwach, projekt BASIA, ZOSIA, PRADZIAD... i Bóg raczy wiedzieć ile jeszcze tego jest. Dlaczego nikt nie pomyślał by to uporządkować i połączyć.


Poważnie pytasz i chcesz, żebym na to pytanie odpowiadał, czy retorycznie?

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sie 2017, 11:59 
Offline

Dołączył(a): 20 maja 2017, 08:20
Posty: 246
Lokalizacja: Gdańsk
Panie Henryku,
Proszę nie mylić krytyki z dociekliwością :idea: .
Jestem ciekaw dlaczego stworzono różne narzędzia poszukiwawcze.
Jestem po prostu zdziwiony, szczególnie, że z opisu na stronach szukajwarchiwach i genealogiawarchiwach wynika, że są to strony Państwowe.
Proszę mnie poprawić jeśli się mylę, ale jestem tylko amatorem na tropie.
Mówię poważnie (pewnie trochę głupie pytanie dla wtajemniczonych).

Pozdrawiam i proszę nie szukać hejterów tam gdzie ich nie ma.

P.S. Znalazłem. Dziękuję Łukaszu za informacje, że byłem w błędzie.

_________________
Pozdrawiam Krzysztof
Poszukuję informacji o osobach o nazwiskach Hejnicki / Chejnicki
oraz Stój, Zbierański, Burzyński, Muszyński.


Każda informacja na wagę złota


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sie 2017, 13:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3712
Przecież wrzucasz do jednego worka rozmaite inicjatywy i projekty.

Od biedy można by faktycznie oczekiwać spójnych działań od instytucji państwowych (archiwa plus NAC) - i faktycznie może być denerwujące to, że rozwinięta centralnie platforma Szukajwarchiwach.pl obejmuje tylko część polskich archiwów, a niektóre znalazły fundusze z innych programów i w związku z tym ich skany udostępniane są na osobnych stronach. Tutaj oczywiście chodzi głównie (ale nie tylko) o genealogiawarchiwach czyli zasoby archiwów kujawsko-pomorskiego. Nie dość, że inna strona, to jeszcze bardzo egzotyczny interfejs i dopiero po miesiącach nalegań umożliwiono ściąganie skanów.

Jednak jeśli chodzi o projekty towarzystw genealogicznych (jak BaSIA, PomGenBaza, Lubgens, Geneteka), czy osób prywatnych (Poznan Project) - to kto niby miałby to koordynować? Taka już natura ludzka, że działania tego typu kwitną wtedy, gdy pozwoli się ludziom działać zgodnie z własnym planem i pasją. Różnorodność inicjatyw jest tak naprawdę wartością pozytywną, stanowi o bogactwie efektów. Później mogą się pojawić inicjatywy koordynacyjne. Założenie, że ktoś z góry mógłby wymyślić efekt i nakazać ludziom od zera działać dla jego osiągnięcia jest nierealistyczne.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sie 2017, 13:45 
Offline

Dołączył(a): 20 maja 2017, 08:20
Posty: 246
Lokalizacja: Gdańsk
Dzięki.
Rzeczywiście, człowiek nie pomyśli.
Jeszcze raz wielkie dzięki, przy tej okazji za fantastyczny pomysł.
PP daje idealne "kotwiczki" do tego by szukać dalej. Kwestia właśnie tego "dalej" bywa momentami irytująca, gdy jeden fragment informacji jest w bazie A, a drugi (lub ten sam tylko obszerniejszy) w bazie B.
Żeby nie było, że marudzę (czy hejtuję) doceniam pracę, że jest gdzie szukać i jak wspomniałeś warto doceniać to bogactwo. Nawet ci, co tak jak ja mieszkają z dala od rodzinnego "gniazda" mogą doszukiwać się swoich korzeni.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie :)

_________________
Pozdrawiam Krzysztof
Poszukuję informacji o osobach o nazwiskach Hejnicki / Chejnicki
oraz Stój, Zbierański, Burzyński, Muszyński.


Każda informacja na wagę złota


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sie 2017, 16:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2017, 11:10
Posty: 2219
Lokalizacja: Poznań
Hejnik napisał(a):
A może wyjaśnisz mi dlaczego mamy taki misz masz różnych informacji. Część w Project Poznan, część szukajwarchiwach, część w genealogiawarchiwach, projekt BASIA, ZOSIA, PRADZIAD... i Bóg raczy wiedzieć ile jeszcze tego jest. Dlaczego nikt nie pomyślał by to uporządkować i połączyć.


Panie Krzysztofie, na Pańskim miejscu cieszyłbym się, że 'suchą nogą', bez wychodzenia z domu mam dostępną taką olbrzymią ilość informacji. I to za friko :wink: Dwadzieścia lat temu, kiedy zaczynałem 'zabawę' w poszukiwanie Przodków wysiadywało się w archiwach nad ORYGINAŁAMI ksiąg i skwapliwie przepisywało wszystko do zeszytu. Dzisiaj jak pomyślę, że miałbym wziąć do ręki XVII czy XVII-wieczny rękopis....
A poza tym wszystkim cała przyjemność polega właśnie na SZUKANIU :!: :!:

_________________
Pozdrawiam, Paweł
poszukuję: Wietrzykowski, Wyzuj, Gibowski, Sławek

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sie 2017, 20:37 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Łukasz Bielecki napisał(a):
.... Różnorodność inicjatyw jest tak naprawdę wartością pozytywną, stanowi o bogactwie efektów. Później mogą się pojawić inicjatywy koordynacyjne....


To jest wg mnie najlepsze podsumowanie tej dyskusji...
Ilekroć na forum pojawia się NOWY UŻYTKOWNIK temat się "odnawia" . Z radością witamy NOWYCH UŻYTKOWNIKÓW, chcemy się z WSZYSTKIMI dzielić naszą pracą ale i zapraszamy do współpracy... Jako, że NIC W ŻYCIU NIE JEST TAK DOSKONAŁE by zadowolić każdego spokojne i mądre rady będą mile widziane

Pozdrawiam i życzę sukcesów w poszukiwaniach

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sie 2017, 15:02 
Offline

Dołączył(a): 20 maja 2017, 08:20
Posty: 246
Lokalizacja: Gdańsk
Nie ma to jak głos doświadczenia Pani Genowefo.
No cóż jestem dzieckiem XXI wieku i myślę czasami, że jak czegoś nie ma w internecie to nie istnieje.

Przepraszam wszystkich którzy poczuli się urażeni moimi słowami.

A Panu Pawłowi chciałbym wyjątkowo podziękować, bo dzięki jego pomocy 'suchą nogą' zaczynam łapać łacinę, to bynajmniej nie tą podwórkową.

Pozdrawiam

_________________
Pozdrawiam Krzysztof
Poszukuję informacji o osobach o nazwiskach Hejnicki / Chejnicki
oraz Stój, Zbierański, Burzyński, Muszyński.


Każda informacja na wagę złota


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 sie 2017, 20:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3712
Przy dzisiejszej aktualizacji do Klubu Dziesięciu Tysięcy wchodzi Henryk Krzyżan - którego na Forum przedstawiać chyba nie trzeba, bo odkąd do nas dołączył, należy do najaktywniejszych uczestników dyskusji i wspólnych poszukiwań. Podobnie wkłada wiele serca i wysiłku w indeksowanie - bardzo serdecznie za to dziękuję!
Regionem, w którym Henryk czuje się chyba najbardziej u siebie jest obszar między Poznaniem a Szamotułami.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 sie 2017, 20:38 
Offline

Dołączył(a): 01 gru 2009, 18:03
Posty: 659
Lokalizacja: Poznań
GRATULACJE !!! a także podziękowania za poświęcony czas, pracę dla braci genealogicznej.

krysia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 sie 2017, 22:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5180
Witaj na pokładzie "dziesięciotysięcznika". :D
Gratulacje.
Pozdrawiamy
Danka i Bogdan

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sie 2017, 05:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5110
Lokalizacja: Poznań
Bardzo dziękuję :-)

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sie 2017, 09:52 
Offline

Dołączył(a): 17 lis 2016, 16:36
Posty: 87
Hejnik napisał(a):
Kwestia właśnie tego "dalej" bywa momentami irytująca, gdy jeden fragment informacji jest w bazie A, a drugi (lub ten sam tylko obszerniejszy) w bazie B.

Największą frajdę właśnie dają te poszukiwania, bo jak się posiedzi kilkadziesiąt godzin na poszukiwaniach upragnionego dokumentu i się go wreszcie znajdzie, satysfakcja jest gwarantowana.
Ja zacząłem poszukwiania przodków w październiku zeszłego roku. Niedługo minie rok, udało mi się odnowić kontakt z rodziną w USA, po 66 latach ciszy. Dostałem z ameryki zdjęcia slubne mojej babci (wciąż żyje 94 lata), z 1950 roku, których nigdy nie widziałem. Reakcja babci - nie do opisania! Coś wspaniałego. Poza tym, uporządkowałem masę powiązań rodzinnych. Ludzie, z którymi moja rodzina ma bardzo bliski kontakt okazali się 10 wodą po kisielu. Udało mi się znaleźć połączenie z moją matką chrzestną, ktorą znam całe życie, a nigdy nie wiedzieliśmy jak jesteśmy spokrewnieni. Te poszukiwania i w końcu znalezienie poszukiwanych odpowiedzi jest własnie najlepsze. Ale trzeba nad tym posiedzieć. Jakby tak wszystko było do sprawdzenia od ręki - gdzie tu frajda? Odnalazłbyś cała rodzinę w tydzień i potem co?

Henryku, gratuluje wytrwałości. Dołączam się do podziękowań, bo i sam kilka razy skorzystałem z Twoich podowiedzi/pracy, czy tu na forum, czy dzięki indeksacji.

_________________
Wiesław P. Kórnik

Szefner - Kórnik
Jaskuła - Prusinowo
Niemier - Kórnik, Bnin
Kozłowscy - Bnin, Kłecko, Gniezno, Janowiec Wielkopolski, Łopienno
Masłowscy - Szubin


Ostatnio edytowano 23 sie 2017, 12:09 przez WiesławP, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sie 2017, 18:43 
Offline

Dołączył(a): 20 maja 2017, 08:20
Posty: 246
Lokalizacja: Gdańsk
Kwestia podejścia.
Jestem matematykiem i jeśli coś robię i mam efekt i potem się okazuje, że ten efekt jest niekompletny (mógłby być lepszy) to idzie się wściec. Choć fakt sukces, szczególnie ten okupiony długimi poszukiwaniami jest satysfakcjonujący :D
Tylko właśnie o to chodzi. Mamy sukces, który potem okazuje się "zakwaszony" informacją, że to tylko część informacji, lub pełniejsze informacje są w ... lub w ogólne nie są bo dokumenty zaginęły.

Mówię tutaj bardziej o kwestii mentalnej, jako ścisłowiec potrzebuje dla własnej satysfakcji "twardej" odpowiedzi, konkretnego niepodważalnego wyniku. Dlatego cieszę się, że mam tak rzadkie nazwisko. Współczuję kolejnym "Nowakom" czy "Kowalskim" w poszukiwaniach. Swoją drogą takie drzewo, to jest praca na całe życie. Zawsze znajdzie się pytanie "kto był jego ojcem i kim była jego matka"??

Ja osobiście zacząłem w maju tego roku i poruszam się tylko po mieczu. I tak jak wspomniał Pan Wiesław to jest okazja do odnowienia lub zapoczątkowania znajomości z krewnymi o których nie miało się pojęcia. Mam już w drzewie ponad 200 osób, oprócz tego dwie gałęzie częściowo opisane osób o tym samym nazwisku, lecz bez bezpośredniego połączenia. Choć właśnie poszukuje "drogi" do jednej z nich.

Pozdrawiam i życzę wszystkim udanych poszukiwań

P. S.
Wie może ktoś co to jest Hertzberg koło Kcynia? (w Kcyni?) widać to miejsce na mapie http://hgis.cartomatic.pl/#1946405.0511 ... 25k,74,100
Byłbym wdzięczny za info lub link do źródła do poczytania ;)
Jeszcze raz pozdrawiam

_________________
Pozdrawiam Krzysztof
Poszukuję informacji o osobach o nazwiskach Hejnicki / Chejnicki
oraz Stój, Zbierański, Burzyński, Muszyński.


Każda informacja na wagę złota


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sie 2017, 19:06 
Offline

Dołączył(a): 01 gru 2009, 18:03
Posty: 659
Lokalizacja: Poznań
Czy na pewno chodzi o miejscowość ?. W kujawsko-pomorskim miał swoje posiadłości ród szlachecki v. Hertzberg np w Owidzu.

krysia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sie 2017, 19:12 
Offline

Dołączył(a): 04 maja 2008, 17:33
Posty: 409
Lokalizacja: Zielona Góra
Proszę wpisać nazwę Hertzberg w " Słowniku geograficznym Królestwa Polskiego ... "

Pozdrawiam
Marianna


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sie 2017, 19:20 
Offline

Dołączył(a): 20 maja 2017, 08:20
Posty: 246
Lokalizacja: Gdańsk
krysia napisał(a):
W kujawsko-pomorskim miał swoje posiadłości ród szlachecki v. Hertzberg np w Owidzu.


Pasowało by. O ile to to. Władysław, w akcie ślubu którego występuje ta miejscowość był robotnikiem. ALE ! ...
To jest podane jako miejscowość zamieszkania jego ojca Michała Hejnickiego, który w jednym akcie ma podany zawód robotnik, a w innym szewc. Zresztą sam Michał to taki "Jaś wędrowniczek", w akcie jego ślubu podany jest Stołężyn Chuby, potem przy jednym dziecku Nowy Panigródź, a teraz ten nieszczęsny Hertzberg. :?

Właśnie o takie sytuacjach pisałem wyżej. Niby już widziałem.. Michał = szewc, a tutaj w akcie innego syna podane jest, że robotnik :( i kto ma rację :(

A swoją drogą zawód w XIX wieku wynikał z edukacji szkolnej, czy przyuczenia tzw. "terminowe"/terminowania u mistrza?


marysia13 napisał(a):
Proszę wpisać nazwę Hertzberg w " Słowniku geograficznym Królestwa Polskiego ..."

Dziękuję Marianno.
Tylko teraz jak rozumieć "Wójtostwo kcyńskie (Hertzberg)? Tereny wójta Hertzberga? Czy nazwa własna na to konkretne wójtostwo? I co wtedy z napisem Hertzberg na mapie? http://dir.icm.edu.pl/Slownik_geograficzny/Tom_XII/61
Tak dużo pytań, a tak mało odpowiedzi.

Pozdrawiam

_________________
Pozdrawiam Krzysztof
Poszukuję informacji o osobach o nazwiskach Hejnicki / Chejnicki
oraz Stój, Zbierański, Burzyński, Muszyński.


Każda informacja na wagę złota


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sie 2017, 19:38 
Offline

Dołączył(a): 28 lut 2017, 07:45
Posty: 1742
Lokalizacja: Gdańsk
Łukasz Bielecki napisał(a):
Przy dzisiejszej aktualizacji do Klubu Dziesięciu Tysięcy wchodzi Henryk Krzyżan - którego na Forum przedstawiać chyba nie trzeba, bo odkąd do nas dołączył, należy do najaktywniejszych uczestników dyskusji i wspólnych poszukiwań. Podobnie wkłada wiele serca i wysiłku w indeksowanie - bardzo serdecznie za to dziękuję!
Regionem, w którym Henryk czuje się chyba najbardziej u siebie jest obszar między Poznaniem a Szamotułami.


Witam.

Henryku - proszę przyjmij i ode mnie gratulacje osiągnięcia "dziesięciotysięcznika". Podziękowania dla Ciebie i dla wszystkich pomagającym na tym forum.

Pozdrawiam.
Kaniewska Małgorzata


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sie 2017, 19:54 
Offline

Dołączył(a): 04 maja 2008, 17:33
Posty: 409
Lokalizacja: Zielona Góra
Hejnik napisał(a):
krysia napisał(a):
W kujawsko-pomorskim miał swoje posiadłości ród szlachecki v. Hertzberg np w Owidzu.


Pasowało by. O ile to to. Władysław, w akcie ślubu którego występuje ta miejscowość był robotnikiem. ALE ! ...
To jest podane jako miejscowość zamieszkania jego ojca Michała Hejnickiego, który w jednym akcie ma podany zawód robotnik, a w innym szewc. Zresztą sam Michał to taki "Jaś wędrowniczek", w akcie jego ślubu podany jest Stołężyn Chuby, potem przy jednym dziecku Nowy Panigródź, a teraz ten nieszczęsny Hertzberg. :?

Właśnie o takie sytuacjach pisałem wyżej. Niby już widziałem.. Michał = szewc, a tutaj w akcie innego syna podane jest, że robotnik :( i kto ma rację :(

A swoją drogą zawód w XIX wieku wynikał z edukacji szkolnej, czy przyuczenia tzw. "terminowe"/terminowania u mistrza?


marysia13 napisał(a):
Proszę wpisać nazwę Hertzberg w " Słowniku geograficznym Królestwa Polskiego ..."

Dziękuję Marianno.
Tylko teraz jak rozumieć "Wójtostwo kcyńskie (Hertzberg)? Tereny wójta Hertzberga? Czy nazwa własna na to konkretne wójtostwo? I co wtedy z napisem Hertzberg na mapie? http://dir.icm.edu.pl/Slownik_geograficzny/Tom_XII/61
Tak dużo pytań, a tak mało odpowiedzi.

Pozdrawiam





Może tu znajdzie się odpowiedź na te pytania, lub może ktoś inny podpowie wskazówki.
Tak w ogóle to najlepiej byłoby ten wątek wyciąć jako osobny z P.P.

http://kpbc.ukw.edu.pl/dlibra/plain-content?id=23428


Pozdrawiam
Marianna


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sie 2017, 20:01 
Offline

Dołączył(a): 20 maja 2017, 08:20
Posty: 246
Lokalizacja: Gdańsk
marysia13 napisał(a):
Może tu znajdzie się odpowiedź na te pytania, lub może ktoś inny podpowie wskazówki.
Tak w ogóle to najlepiej byłoby ten wątek wyciąć jako osobny z P.P.

http://kpbc.ukw.edu.pl/dlibra/plain-content?id=23428


Pozdrawiam
Marianna

Dziękuję, to mam lekturę na długie godziny :D
Mam nadzieję, że coś będzie. Na stronie Kcyni w części historia niestety nic na ten temat nie ma.

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki

_________________
Pozdrawiam Krzysztof
Poszukuję informacji o osobach o nazwiskach Hejnicki / Chejnicki
oraz Stój, Zbierański, Burzyński, Muszyński.


Każda informacja na wagę złota


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sie 2017, 11:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2013, 22:28
Posty: 672
Lokalizacja: Wrocław
W Projekcie pojawiają się dwa wpisy dla tego samego ślubu z parafii Wronczyn:

Parafia katolicka Wronczyn, wpis 2a / 1811
Franciscus Burzynski (30 lat, wdowiec)
ojciec: Franciscus, matka: Monica
Theresia Rodewald (21 lat)
ojciec: Andreas , matka: Christina

oraz:
Parafia katolicka Wronczyn, wpis 8 / 1811
Franciscus Burzynski (wdowiec)
Theresia Radewaltowna

Przy czym ja widzę tylko jeden z zapisów:
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... at=1039885

Skąd pochodzi wpis opisany jako 2a?

_________________
Piotr Lis

Burzyński i Kotecki (Kociałkowa Górka, Czerlejno)
Błażejewski (Krzywiń), Dubisz (Strzyżew, Bieżyń)
Baranowski (Jurkowo, Rąbiń), Bukowiecki (Jurkowo)
Szuleta (Wrząca i Racławice), Kurzawa (par. Goszcz i Giżyce)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sie 2017, 12:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3712
pietrzepawle napisał(a):
W Projekcie pojawiają się dwa wpisy dla tego samego ślubu z parafii Wronczyn:

Parafia katolicka Wronczyn, wpis 2a / 1811
Franciscus Burzynski (30 lat, wdowiec)
ojciec: Franciscus, matka: Monica
Theresia Rodewald (21 lat)
ojciec: Andreas , matka: Christina

oraz:
Parafia katolicka Wronczyn, wpis 8 / 1811
Franciscus Burzynski (wdowiec)
Theresia Radewaltowna

Przy czym ja widzę tylko jeden z zapisów:
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... at=1039885

Skąd pochodzi wpis opisany jako 2a?


Z duplikatów napoleońskich również posiadanych przez AAG, które w FS dostępne licząc od tego skanu:
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cat=210805

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sie 2017, 12:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2013, 22:28
Posty: 672
Lokalizacja: Wrocław
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Teraz pytanie, z jakiej parafii pochodził Franciszek Burzyński...
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cat=210805

_________________
Piotr Lis

Burzyński i Kotecki (Kociałkowa Górka, Czerlejno)
Błażejewski (Krzywiń), Dubisz (Strzyżew, Bieżyń)
Baranowski (Jurkowo, Rąbiń), Bukowiecki (Jurkowo)
Szuleta (Wrząca i Racławice), Kurzawa (par. Goszcz i Giżyce)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sie 2017, 12:36 
Offline

Dołączył(a): 20 maja 2017, 08:20
Posty: 246
Lokalizacja: Gdańsk
pietrzepawle napisał(a):
Teraz pytanie, z jakiej parafii pochodził Franciszek Burzyński...
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cat=210805

Hej, w parafii Panigródź pojawiają się Burzyńscy (moja 3x pra babcia Marianna jest z domu Burzyńska).
A w tym dokumencie ... ciężko odczytać... Stęszewo...??
Oj ja jeszcze początkujący jestem. Niech bardziej doświadczeni się wypowiedzą.

_________________
Pozdrawiam Krzysztof
Poszukuję informacji o osobach o nazwiskach Hejnicki / Chejnicki
oraz Stój, Zbierański, Burzyński, Muszyński.


Każda informacja na wagę złota


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sie 2017, 12:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2013, 22:28
Posty: 672
Lokalizacja: Wrocław
Ok, znalazłem, chodzi o Ludomy w powiecie obornickim.

_________________
Piotr Lis

Burzyński i Kotecki (Kociałkowa Górka, Czerlejno)
Błażejewski (Krzywiń), Dubisz (Strzyżew, Bieżyń)
Baranowski (Jurkowo, Rąbiń), Bukowiecki (Jurkowo)
Szuleta (Wrząca i Racławice), Kurzawa (par. Goszcz i Giżyce)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sie 2017, 19:21 
Offline

Dołączył(a): 20 maja 2017, 08:20
Posty: 246
Lokalizacja: Gdańsk
Przed chwilą przeglądałem swoje drzewo na MyHeritage i wyskakuje mi ostrzeżenie o limicie osób w drzewie.

1. Macie jaką fajną alternatywę dla MH? Może być offline, ważne by było przejrzyste. Korzystam z MH offline i jest fatalne... Duże "wizytówki" osób i brak widoku na całość drzewa. Szkoda, że produkt offline im nie wyszedł.

Pewnie znowu wyjdę na marudę :/

A tak poważnie zauważyłem, że przy osobach na PP są grafiki, które nie są identyczne. Raz całe czarne, innym razem czarna ramka z białym wypełnieniem. Jakie to ma znaczenie?

Pozdrawiam

_________________
Pozdrawiam Krzysztof
Poszukuję informacji o osobach o nazwiskach Hejnicki / Chejnicki
oraz Stój, Zbierański, Burzyński, Muszyński.


Każda informacja na wagę złota


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sie 2017, 19:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 paź 2010, 23:40
Posty: 143
Lokalizacja: Kościan
Ja się przeniosłem z MH na Geni.com. Wszyscy budują jedno drzewo, nie ma limitu osób, nie ma podkradania całych gałęzi itp.

Pozdrawiam Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sie 2017, 21:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2013, 22:28
Posty: 672
Lokalizacja: Wrocław
Tym razem parafia Dąbrówka Kościelna.
Na tych stronach znajdują się wpisy, których nie ma w PP:
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... at=1039785

I znowu: nie mogę odnaleźć następującego wpisu z tej parafii:
Parafia katolicka Dąbrówka Kościelna, wpis 11/1814
Petrus Dobersztyn (32 lat)
ojciec: Daniel Dobersztyn , matka: Anna Dorothea Fic
Veronica Łożekowna (25 lat)
ojciec: Jacobus Łożek, matka: Catharina Oliniewicz

_________________
Piotr Lis

Burzyński i Kotecki (Kociałkowa Górka, Czerlejno)
Błażejewski (Krzywiń), Dubisz (Strzyżew, Bieżyń)
Baranowski (Jurkowo, Rąbiń), Bukowiecki (Jurkowo)
Szuleta (Wrząca i Racławice), Kurzawa (par. Goszcz i Giżyce)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sie 2017, 05:01 
Offline

Dołączył(a): 15 gru 2012, 20:52
Posty: 337
hari3 napisał(a):
Ja się przeniosłem z MH na Geni.com. Wszyscy budują jedno drzewo, nie ma limitu osób, nie ma podkradania całych gałęzi itp.


Czy na pewno chodzi o Geni - tam zdaje się obowiązują podobne zasady jak na MH - każdy tworzy własne drzewo.
Gwoli ścisłości - Geni od pewnego czasu należy do MyHeritage. :)

_________________
Stanisław


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sie 2017, 06:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3712
Hejnik napisał(a):
A tak poważnie zauważyłem, że przy osobach na PP są grafiki, które nie są identyczne. Raz całe czarne, innym razem czarna ramka z białym wypełnieniem. Jakie to ma znaczenie?


Te z białym wypełnieniem to wdowcy/wdowy, w każdym razie o ile indeksujący oznaczył ich stan cywilny, bo nie zawsze tak jest.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sie 2017, 06:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3712
pietrzepawle napisał(a):
Tym razem parafia Dąbrówka Kościelna.
Na tych stronach znajdują się wpisy, których nie ma w PP:
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... at=1039785

I znowu: nie mogę odnaleźć następującego wpisu z tej parafii:
Parafia katolicka Dąbrówka Kościelna, wpis 11/1814
Petrus Dobersztyn (32 lat)
ojciec: Daniel Dobersztyn , matka: Anna Dorothea Fic
Veronica Łożekowna (25 lat)
ojciec: Jacobus Łożek, matka: Catharina Oliniewicz


Dąbrówka Kościelna to koszmar. Cały czas czekam na chętnego, który jeszcze raz przejrzy te poplątane księgi za okres 1807-1822 i wyłowi wszystkie śluby - i w jakiś sensowny sposób je oznaczy, żeby można bylo je potem odszukać :)

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sie 2017, 07:00 
Offline

Dołączył(a): 03 cze 2014, 11:57
Posty: 5188
Łukasz Bielecki napisał(a):
Przy dzisiejszej aktualizacji do Klubu Dziesięciu Tysięcy wchodzi Henryk Krzyżan - którego na Forum przedstawiać chyba nie trzeba, bo odkąd do nas dołączył, należy do najaktywniejszych uczestników dyskusji i wspólnych poszukiwań. Podobnie wkłada wiele serca i wysiłku w indeksowanie - bardzo serdecznie za to dziękuję!
Regionem, w którym Henryk czuje się chyba najbardziej u siebie jest obszar między Poznaniem a Szamotułami.

Heniu, gratuluję. :)

_________________
pozdrawiam Grażyna
bugakg@gmail.com

"Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim''


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sie 2017, 08:20 
Offline

Dołączył(a): 17 lis 2016, 16:36
Posty: 87
Hejnik napisał(a):
Przed chwilą przeglądałem swoje drzewo na MyHeritage i wyskakuje mi ostrzeżenie o limicie osób w drzewie.

1. Macie jaką fajną alternatywę dla MH?


viewtopic.php?f=12&t=11733&p=125735#p125735

_________________
Wiesław P. Kórnik

Szefner - Kórnik
Jaskuła - Prusinowo
Niemier - Kórnik, Bnin
Kozłowscy - Bnin, Kłecko, Gniezno, Janowiec Wielkopolski, Łopienno
Masłowscy - Szubin


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sie 2017, 09:33 
Offline

Dołączył(a): 20 maja 2017, 08:20
Posty: 246
Lokalizacja: Gdańsk
Dzięki Wiesiu,
ciekawa opcja to ancestry.com, ale tam trzeba podać numer karty a takie dane wolę nigdzie nie podawać.
Chyba przejdę na papier i ołówek ;)

A swoją drogą mogę prosić o wsparcie w tłumaczeniu z łaciny? viewtopic.php?f=14&t=14917#p125569

P.S. Panie Łukaszu, a są plany by PP obejmowało też małżeństwa prze 1800 rokiem? Jak czytałem kolejne posty, to tak stopniowo obszar zainteresowań się rozszerzał. Więc jest szansa włączyć się w dalszy rozwój PP, czy to już projekt zamknięty?

Pozdrawiam

_________________
Pozdrawiam Krzysztof
Poszukuję informacji o osobach o nazwiskach Hejnicki / Chejnicki
oraz Stój, Zbierański, Burzyński, Muszyński.


Każda informacja na wagę złota


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sie 2017, 09:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3712
Hejnik napisał(a):
P.S. Panie Łukaszu, a są plany by PP obejmowało też małżeństwa prze 1800 rokiem? Jak czytałem kolejne posty, to tak stopniowo obszar zainteresowań się rozszerzał. Więc jest szansa włączyć się w dalszy rozwój PP, czy to już projekt zamknięty?


Już nie zamierzam rozszerzać zakresu czasowego Projektu. Nadal pozostało - w jego zakresie - niemało do uzupełnienia, więc jak najbardziej można się włączyć.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sie 2017, 10:26 
Offline

Dołączył(a): 20 maja 2017, 08:20
Posty: 246
Lokalizacja: Gdańsk
ok,
co jest do przejrzenia? Tylko, że ja mogę wesprzeć zdalnie. Np. poprzez dokumenty dostępne na familysearch lub cokolwiek, co jest w necie.
Pozdrawiam

_________________
Pozdrawiam Krzysztof
Poszukuję informacji o osobach o nazwiskach Hejnicki / Chejnicki
oraz Stój, Zbierański, Burzyński, Muszyński.


Każda informacja na wagę złota


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sie 2017, 10:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3712
Hejnik napisał(a):
ok,
co jest do przejrzenia? Tylko, że ja mogę wesprzeć zdalnie. Np. poprzez dokumenty dostępne na familysearch lub cokolwiek, co jest w necie.
Pozdrawiam


Proszę o kontakt na maila. lucas.bielecki#gmail.com

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sie 2017, 19:27 
Offline

Dołączył(a): 17 maja 2010, 16:07
Posty: 298
Lokalizacja: Gorzów Wlkp-Landsberg
Hejnik napisał(a):
ok,
co jest do przejrzenia? Tylko, że ja mogę wesprzeć zdalnie. Np. poprzez dokumenty dostępne na familysearch lub cokolwiek, co jest w necie.
Pozdrawiam


Witam interesuje mnie Podolin w Gminie Wapno ,czy ma pan dostęp do kat urodzenia z 1800-1840?

_________________
Pozdrawiam Ewa.

Poszukuje Wójciak lub Wojciak,Gajewscy,Siwa (SCHIWA),Kluczyńscy Tańscy ,Habdanowicz, Paschke ,Stefaniak,Winke,Wollf,Krause
Biskupin,Strzelcze koło Mogilna,Gasawa i okolice ,Miescisko i okolice ,Podolin.,Łaziska. ..


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 sie 2017, 13:41 
Offline

Dołączył(a): 20 maja 2017, 08:20
Posty: 246
Lokalizacja: Gdańsk
ewa7624 napisał(a):
Witam interesuje mnie Podolin w Gminie Wapno ,czy ma pan dostęp do kat urodzenia z 1800-1840?


Nie znajdziesz informacji Podolin, chyba, że w USC? Musisz szukać po parafiach.
Bodajże Srebrna Góra i szukaj tutaj https://www.familysearch.org/search/cat ... %85growiec)%22

Pozdrawiam

PS. do Pana Henryka Krzyżana
Parafia Szubin 1883/13 pojawia się pana nazwisko u matki pana młodego (Agnes Krzyżan)

_________________
Pozdrawiam Krzysztof
Poszukuję informacji o osobach o nazwiskach Hejnicki / Chejnicki
oraz Stój, Zbierański, Burzyński, Muszyński.


Każda informacja na wagę złota


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sie 2017, 12:39 
Offline

Dołączył(a): 05 sie 2011, 13:32
Posty: 83
Witam,

proszę o likwidację z komentarzy adresu mailowego monika@archeolog.com
ADRES NIEAKTUALNY

Pozdrawiam
Monika

_________________
https://viagenerationis.wordpress.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 sie 2017, 11:05 
Offline

Dołączył(a): 20 maja 2017, 08:20
Posty: 246
Lokalizacja: Gdańsk
Witam,

znalazłem błąd/literówkę:
Tutaj jest Adalbertus Chejmicki Obrazek


a w oryginale jest Chejnicki Obrazek

Przez tą literówkę bardzo długo ten dokument mi umykał ;) ale się udało :)

Pozdrawiam

PS. Pomógłby ktoś z niemieckim? viewtopic.php?f=15&t=14918&p=125099#p126024
Z góry dziękuję

_________________
Pozdrawiam Krzysztof
Poszukuję informacji o osobach o nazwiskach Hejnicki / Chejnicki
oraz Stój, Zbierański, Burzyński, Muszyński.


Każda informacja na wagę złota


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sie 2017, 21:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3712
mtala napisał(a):
Witam,

proszę o likwidację z komentarzy adresu mailowego monika@archeolog.com
ADRES NIEAKTUALNY

Pozdrawiam
Monika


Jaki adres jest aktualny, proszę podać, to podmienię. Jak już kiedyś pisałem, komentarze pozbawione adresów email będę usuwał.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sie 2017, 21:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3712
Nowości w bazie w wakacje.

Nowe parafie: Sieradz
ewangelicka Glisno [pow. Sulęcin]; Radzicz [pow. Bydgoszcz]
USC Smolno, Szczaniec [pow. Świebodzin]; Lipki Wlk. [pow. Gorzów Wlkp.]; Trzcianka [pow. Czarnków]; Potrzebowice, Borzysko [pow. Wieleń]; Wierzchucinek, Sitowiec [pow. Bydgoszcz]; Stara Wiśniewka [pow. Złotów]

Uzupełnienia w parafiach: Psary, Miłkowice [pow. Turek]; Złotków, Kleczew [pow. Słupca]; Kramsk [pow. Konin]; Dębowo, Sadki [pow. Wyrzysk]; Dąbrówka Nowa, Solec Kujawski [pow. Bydgoszcz]; Iwanowice, Lisiec Wlk. [pow. Kalisz]; Poznań-św. Wojciech, św. Marcin; Kopanica, Siedlec [pow. Babimost]; Słupy [pow. Szubin]; Burzenin [pow. Sieradz]; Niestronno, Pakość, Gębice [pow. Mogilno]; Czarnków; Witkowo
ewangelickich; Bydgoszcz; Nieszawa; Toruń Stare Miasto
USC Wałdowo [pow. Złotów]; Huta Szklana [pow. Wieleń]; Krobia [pow. Gostyń]; Święciechowa [pow. Leszno]; Rokutów [pow. Pleszew]; Człopa [pow. Wałcz]; Skwierzyna; Sierosław [pow. Poznań]; Rogowo [pow. Żnin]; Piła [pow. Chodzież]

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 wrz 2017, 19:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5110
Lokalizacja: Poznań
Hejnik napisał(a):
ewa7624 napisał(a):
Witam interesuje mnie Podolin w Gminie Wapno ,czy ma pan dostęp do kat urodzenia z 1800-1840?


Nie znajdziesz informacji Podolin, chyba, że w USC? Musisz szukać po parafiach.
Bodajże Srebrna Góra i szukaj tutaj https://www.familysearch.org/search/cat ... %85growiec)%22

Pozdrawiam

PS. do Pana Henryka Krzyżana
Parafia Szubin 1883/13 pojawia się pana nazwisko u matki pana młodego (Agnes Krzyżan)


Serdecznie dziękuję za pamięć, dopiero dzisiaj zwrócono mi uwagę na ten wpis.
Od ponad dwóch lat znam wszystkich przodków po mieczu, szukam jedynie aktów zgonu rodzeństwa mojego pradziadka Jana.
viewtopic.php?f=12&t=7044&hilit=szymon+krzy%C5%BCan&start=50

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 wrz 2017, 16:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 maja 2016, 13:51
Posty: 166
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Prosiłabym o poprawienie danych w PP, które zindeksowałam z błędami.
Chodzi mi o wpis:

Urząd Stanu Cywilnego Topola Mała, wpis 32 / 1896
Stephan Binkowksi (ur. 1873)
ojciec: Felix Binkowksi , matka: Franziska Pichet
Viktoria Woźniak (ur. 1876) 100%
ojciec: Thomas Woźniak , matka: Regina Chwaliszewska

Literówka w nazwisku Bukowski i imię panny młodej to Weronika.

Przepraszam za kłopot :(

_________________
Pozdrawiam
Ania

Poszukuję aktu chrztu Wojciecha Marszyńskiego ur. ok. 1722 r. leśniczego z Gliśnicy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 wrz 2017, 23:43 
Offline

Dołączył(a): 05 sie 2011, 13:32
Posty: 83
Łukasz Bielecki napisał(a):
mtala napisał(a):
Witam,

proszę o likwidację z komentarzy adresu mailowego monika@archeolog.com
ADRES NIEAKTUALNY

Pozdrawiam
Monika


Jaki adres jest aktualny, proszę podać, to podmienię. Jak już kiedyś pisałem, komentarze pozbawione adresów email będę usuwał.


Dobry wieczór, aktualny adres mtroszcz@poczta.fm. Dziękuję. Pozdrawiam
Monika

_________________
https://viagenerationis.wordpress.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 wrz 2017, 18:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3712
W ostatnim czasie pojawiło się sporo ksiąg ślubów dostępnych online, które nie były dotąd indeksowane. Jeśli ktoś po przerwie miałby ochotę ponownie coś zindeksować - albo spróbować swoich sił po raz pierwszy - proszę o kontakt mailowy.

lucas.bielecki [[at]] gmail.com

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2761 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 56  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL