Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 20:13

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 lis 2017, 23:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5180
Aż mi wstyd ponownie prosić, ale nie mam wyjścia.

Bardzo proszę o przetłumaczenie dwóch aktów małżeństw.
Pierwszy dot. syna Walentego Weychana i Petroneli Anny z domu Malli.

Wiktoryn Edward Weychana ur. w 1826 r.

http://metryki.genealodzy.pl/metryka.ph ... x=463&y=97

Drugi niestety nie wiem kogo dotyczy, ale występuje nazwisko Weychan, które wiążę z rodziną.

http://metryki.genealodzy.pl/metryka.ph ... 210&y=1222

Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lis 2017, 23:11 
Offline

Dołączył(a): 15 gru 2015, 22:28
Posty: 485
142.

Działo się w Warszawie w parafii Św. Krzyża 3 kwietnia 1886 roku o godz. 12 w południe. Ogłaszamy, że w obecności świadków Zygmunta Twarowskiego architekta i Ottona Werkentyn? studenta uniwersytetu pełnoletnich zamieszkałych w Warszawie zawarty został w dniu dzisiejszym religijny związek małżeński między Marcelim Wiktorynem Weychan kawalerem buchalterem w Warszawie pod numerem 1654 F zamieszkałym na ulicy Hożej urodzonym we wsi i parafii Biała powiatu płockiego synem Wiktoryna i Walerii z domu Osuchowska małżonków Wejchan lat dwadzieścia* cztery i Marią Józefą Stanisławą Katarzyną Weber panną pozostającą przy ciotce w Warszawie pod numerem 1574 E zamieszkałą na ulicy Jerozolimskiej urodzoną w gubernieńskim mieście Kowno córką Andrzeja i Anny z domu Rokicka małżonków Weber lat 22. Ślub ten nie poprzedziła ani jedna zapowiedź ponieważ od wszystkich 3 zapowiedzi i od „zakazanego czasu”? uzyskano dyspensę decyzją Generalnego Konsystorza Archidiecezji Warszawskiej z 1 kwietnia tego roku pod nr 1257. Nowożeńcy oświadczyli, że umowy przedślubnej nie zawarli. Religijną ceremonię ślubną przeprowadził Ksiądz Antoni Marmo miejscowy wikariusz. Akt niniejszy po przeczytaniu przez nas i nowożeńców został podpisany. * - podkreślony wyraz bez znaczenia.

(-) Ks. Antoni Marmo
(-) Marceli Weber
(-) Maryja Weber
(-) Zygmunt Twarowski
(-) Otto Werkenthin


103.

Działo się w Warszawie w parafii św. Krzyża 15 lutego 1896 roku o godz. kwadrans po siódmej wieczorem. Ogłaszamy, że w obecności świadków Emila Twarowskiego agenta Warszawsko – Wiedeńskiej Kolei i Bogusława Kassius kapitalisty pełnoletnich zamieszkałych w Warszawie zawarty został w dniu dzisiejszym religijny związek małżeński między Marcelim Grzeszkiewiczem wdowcem po Karolinie Wiktorii (dwóch imion) z domu Hersztopska zmarłej tutaj w Warszawie w 1894 roku stomatologiem w Warszawie pod numerem 1251 zamieszkałym na ulicy Nowy Świat urodzonym w Warszawie synem Konstantyna i Magdaleny z domu Kędzierska małżonków Grzeszkiewicz lat 44 i Marią Emilią (dwóch imion) Weychan panną przy matce w Warszawie pod numerem 561 zamieszkałą na ulicy Chmielnej urodzoną w mieście Kaliszu córką Adolfa i Emilii z domu Kobierzycka małżonków Wejchan lat 23. Ślub ten poprzedziły 3 zapowiedzi ogłoszone w tutejszej parafii w dniach 19 i 26 stycznia oraz 2 lutego tego roku. Nowożeńcy oświadczyli, że między nimi nie była zawarta umowa przedślubna. Religijną ceremonię ślubną przeprowadził Ksiądz Józef Wójcicki miejscowy wikariusz. Akt niniejszy po przeczytaniu przez Nas, nowożeńców i świadków został podpisany.

(-) Ks. Piotr Michalski
(-) Marceli Grzeszkiewicz
(-) Marya Weychan
(-) Bogusław Cassius
(-) Emil Twarowski

_________________
Pozdrawiam, Ryszard.

Poszukuję aktu zgonu Melanii Józefy Kurnatowskiej z domu Bronikowska zm. 31.10.1834 r. w nieustalonym miejscu. Przed śmiercią zamieszkała w Ruszkowie pow. Koło.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lis 2017, 23:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5180
Ryszardzie,
chylę czoło przed Tobą.
Te wężyki ..., jesteś niesamowity.
Bardzo, bardzo serdecznie dziękuję, to również rodzina ks. Weychana.
Ale teraz mam wiadomości, chyba nockę poświęcę na dalsze poszukiwanie powiązań.
Antoninę z Grześkiewiczów Strzałkowską razem z braćmi zamieszkałą w Kaliszu w Królestwie Polskim wymienia ks. Weychan w swoim testamencie.

Są jeszcze w testamencie inne nazwiska, jeśli trafię - pozwolisz że kolejny raz poproszę o pomoc?

Dziękuję jeszcze raz.

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lis 2017, 18:44 
Offline

Dołączył(a): 15 gru 2015, 22:28
Posty: 485
DankaW napisał(a):
Ryszardzie,
chylę czoło przed Tobą.
Te wężyki ..., jesteś niesamowity.
Bardzo, bardzo serdecznie dziękuję, to również rodzina ks. Weychana.
Ale teraz mam wiadomości, chyba nockę poświęcę na dalsze poszukiwanie powiązań.
Antoninę z Grześkiewiczów Strzałkowską razem z braćmi zamieszkałą w Kaliszu w Królestwie Polskim wymienia ks. Weychan w swoim testamencie.

Są jeszcze w testamencie inne nazwiska, jeśli trafię - pozwolisz że kolejny raz poproszę o pomoc?

Dziękuję jeszcze raz.


Dziękuję za miłe słowo, to całkiem fajna nagroda za poświęcony czas. Niestety nie mogę obiecać, że następnym razem na pewno pomogę bo właśnie z wolnym czasem bywa u mnie różnie ale myślę, że tu na forum zawsze znajdzie się ktoś kto pomoże :)

_________________
Pozdrawiam, Ryszard.

Poszukuję aktu zgonu Melanii Józefy Kurnatowskiej z domu Bronikowska zm. 31.10.1834 r. w nieustalonym miejscu. Przed śmiercią zamieszkała w Ruszkowie pow. Koło.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 67 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL