Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 14:37

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 lis 2017, 19:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2537
Lokalizacja: Mnichowo
Mam przyjemnośc poinformować i zaprosić na promocje książki naszej koleżanki Dobrosławy Guci
pt. Stypendyści Towarzystwa Naukowej Pomocy im. Karola Marcinkowskiego

Książka wydana przez WTG - Gniazdo przy współudziale Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk.

Promocja odbędzie się w Sali Posiedzeń PTPN ul. Mielżyńskiego 27/29 w Poznaniu w dniu 6 grudnia 2017.



Towarzystwo Naukowej Pomocy im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, działające nieprzerwanie od 1841 do 1939 roku, to „kluczowa organizacja poznańskiego systemu prac organicznych, niezwykle istotna w kształtowaniu polskiej klasy średniej w Poznańskiem XIX wieku, w tym tutejszej inteligencji”.
Praca, obejmuje w głównym zrębie imienny spis stypendystów TNP (ponad 5200 nazwisk). Podstawą jej opracowania były drukowane przez Dyrekcję Towarzystwa „Wykazy stypendystów”.
Praca została opatrzona „Przedsłowiem” Profesora Witolda Molika. W kolejnych rozdziałach autorka krótko przedstawiła podstawę źródłową opracowania, Towarzystwo Naukowej Pomocy i jego stypendystów, oraz szczegółowo opisała sposób opracowania bogatego materiału źródłowego. Publikacja zawiera także kilka cennych aneksów.
Zrąb główny pracy to imienny spis stypendystów TNP wywodzących się z różnych warstw społecznych, w układzie alfabetycznym, w którym zapisano miejsce jego urodzenia lub zamieszkania, lata nauki z podaniem nazwy szkoły/uczelni/mistrza zawodu, wysokość przyznanego mu przez Dyrekcję stypendium oraz dane zawarte w kolumnie „Uwagi” oryginalnych „Wykazów” przynoszące wiele cennych informacji o stypendyście, jego nauce, zmianie szkół, czy rezygnacji z dalszego pobierania stypendium.

Publikacja została wydana we współpracy z Poznańskim Towarzystwem Przyjaciół Nauk.




WOjtek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lis 2017, 23:22 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2006, 11:47
Posty: 1411
Lokalizacja: Poznań
Pozazdrościć i pogratulować takiej publikacji! Sława się solidnie nad nią napracowała!

_________________
Asiek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 lis 2017, 23:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5114
Lokalizacja: Poznań
Witam!
Przepraszam, ale dlaczego reklama tej książki trafiła na moją prywatną pocztę? Nie po to podałem na forum mój adres e-mail, żeby wysyłano mi spamy.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 lis 2017, 02:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5180
Henryk Krzyżan napisał(a):
Witam!
Przepraszam, ale dlaczego reklama tej książki trafiła na moją prywatną pocztę? Nie po to podałem na forum mój adres e-mail, żeby wysyłano mi spamy.

Heniu,
to nie spam ! :lol:
To jest zaproszenie na promocję !!!
Twój komputer przeniósł tę wiadomość do spamów, ponieważ nie masz tego adresu e-mail w kontaktach.
Pucuj buty, szykuj krawat i zamawiaj ... :P

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 lis 2017, 07:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Czy wśród informacji o kandydatach jest data i miejsce urodzenia oraz imiona rodziców, przynajmniej w jakimś istotnym odsetku?
Jeśli tak, to byłaby to pozycja nadająca się do polecenia p. Minakowskiemu i gdyby korzystał, to Wielkopolska byłaby znacznie lepiej reprezentowana w WGM.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 lis 2017, 08:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5114
Lokalizacja: Poznań
DankaW napisał(a):
Henryk Krzyżan napisał(a):
Witam!
Przepraszam, ale dlaczego reklama tej książki trafiła na moją prywatną pocztę? Nie po to podałem na forum mój adres e-mail, żeby wysyłano mi spamy.

Heniu,
to nie spam ! :lol:
To jest zaproszenie na promocję !!!
Twój komputer przeniósł tę wiadomość do spamów, ponieważ nie masz tego adresu e-mail w kontaktach.
Pucuj buty, szykuj krawat i zamawiaj ... :P


Co to jest krawat ;-)

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 lis 2017, 13:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5180
Łukasz Bielecki napisał(a):
Czy wśród informacji o kandydatach jest data i miejsce urodzenia oraz imiona rodziców, przynajmniej w jakimś istotnym odsetku?
Jeśli tak, to byłaby to pozycja nadająca się do polecenia p. Minakowskiemu i gdyby korzystał, to Wielkopolska byłaby znacznie lepiej reprezentowana w WGM.

W książce są wymienieni stypendyści z imienia i nazwiska, podane jest miejsce ich urodzenia, rok w jakim otrzymywał stypendium, rodzaj szkoły do jakiej wówczas uczęszczał, oraz wysokość stypendium, inf. czy je spłaci i takie różne inne wzmianki dot. stypendium i nauki.

Sądzę, że po wydaniu całej bazy WGM w formie książkowej, nie ma już zainteresowania mającego na celu naniesieniem korekt.
Wpisałam uzupełnienia do bazy które od ubiegłego roku do dziś nie są zaakceptowane, choć wskazałam źródła itd.
Wysłałam również multum informacji drogą meilową - cisza.
Przed wydaniem książkowym odpowiedź o naniesieniu korekty czy dopisaniu osób do bazy przychodziła dość szybko.
A jeśli chodzi o Wielkopolskę, to do korekty jest niestety sporo materiału.

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 gru 2017, 15:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2537
Lokalizacja: Mnichowo
To już pojutrze!!!
Promocja książki Sławy Guci - STYPENDYŚCI...

Serdecznie zapraszam na 17.00 do Sali Posiedzeń PTPN - Poznań ul. Mielżyńskiego 26/27

WOjtek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 gru 2017, 18:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sie 2010, 17:46
Posty: 182
Lokalizacja: Poznań
Niestety nie mogę wziąć udziału w tym spotkaniu.
Bardzo żałuję. Podobno mój 3 x paradziadek ze strony ojca - Jan Wilchelm Kasyusz (Cassius) był jednym z pomysłodawców utworzenia Towarzystwa. Natomiast mój dziadek ze strony matki - Stefan Piechocki był jego stypendystą. Opowiadał mi kiedyś jak to do Rogoźna przybyła zacna Komisja Rekrutacyjna na czele z księdzem Patronem Piotrem Wawrzyniakiem i odmówiła mu finansowania studiów technicznych. Nie było natomiast problemu ze studiami prawniczymi.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 gru 2017, 23:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2006, 10:38
Posty: 1309
Lokalizacja: Luboń
Świetna książka, doskonałe recenzje, wspaniałe spotkanie. Wybaczcie, ale nie umiem tak jak Marian czy Margola. Ja konkretna kobita jestem :) - krótko i na temat...
Sława, gratuluję wystąpienia!
(znalazłam trzech "moich", a dopiero jestem przy "Ł")
Idę dalej szukać, dobranoc :lol:

_________________
Pozdrawiam serdecznie, Basia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 gru 2017, 09:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2537
Lokalizacja: Mnichowo
Krótka relacja ze spotkania na FB - patrz zakładka po prawej, na stronie głównej.

Krótka , bo ciekawe wystąpienia Prowadzącego - prof. Przemysława Matusika, Recenzenta - prof. Witolda Molika, prowadzącego - prof. i oczywiście głownej bohaterki tego spotkania Sławy Guci.

WOjtek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 gru 2021, 21:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sie 2010, 17:46
Posty: 182
Lokalizacja: Poznań
Minęły cztery lata i książka stała się niedostępna.
Może ktoś podpowie czy i ewentualnie gdzie można ją znaleźć?

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 gru 2021, 18:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2537
Lokalizacja: Mnichowo
Do Piotra

Proszę przysłać zamówienie na adres: wutege@gmail.com

WOjtek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL