Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 15:15

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 lis 2017, 17:02 
Offline

Dołączył(a): 08 gru 2016, 18:26
Posty: 117
Wchodzę na forum WTG od jakiegoś roku i jest to jedyne forum, które mnie zainteresowało i to nie tylko ze względu na poszukiwania przodków ale również dlatego, że można było dowiedzieć się czegoś ciekawego. Ostatnio jednak czuję się trochę zażenowana tymi ciągłymi pretensjami wszystkich i o wszystko. Jeżeli nawet ktoś prosi o jakąś pomoc to po co komentować, że nie chce mu się czegoś poszukać samemu, lepiej po prostu nie reagować i nie odpisywać. I odwrotnie jeżeli prosisz o pomoc i ktoś nie odpowiada to trudno, znaczy to, że niema na to ochoty. Sama zostałam zrugana za coś co zrobiłam nieświadomie i od tamtej pory stwierdziłam, że nie będę się prosić, najwyżej nie będę miała kolejnej informacji w swoim drzewie. Wolnego z pracy nie wezmę aby jechać prawie trzysta kilometrów. Nie rozumiem w jakim celu to forum powstało. Nie każdy ma taką wprawę, umiejętności i dojścia jak stali forumowicze ale jeżeli jest jakiś problem żeby pomóc drugiej osobie to trudno. Uważam, że obydwie strony powinny się wstydzić. I jeżeli komuś się coś nie podoba to najlepiej tak jak ja zacząć się zastawiać czy jest sens wchodzić nadal na forum i słuchać tych kłótni. Wstyd.
Pomimo wszystko pozdrawiam wszystkich
Agnieszka Pawlaczyk z Chojny( zachodniopomorskie)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lis 2017, 23:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2537
Lokalizacja: Mnichowo
Agnieszko!
Poczytaj ten wątek i może spojrzysz na nasze forum inaczej.

viewtopic.php?p=129909#p129909

WOjtek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2017, 10:13 
Offline

Dołączył(a): 08 gru 2016, 18:26
Posty: 117
Ja również uważam, że forum WTG daje dużo dobrego, dlatego byłam nim zachwycona. Tylko ostatnio czytać można coraz więcej pretensji do siebie.
Pozdrawiam
Agnieszka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lis 2017, 23:27 
Offline

Dołączył(a): 27 lut 2010, 13:15
Posty: 1008
Pani Agnieszko

Czasy się zmieniają .Internet się zmienia .Polska też.
Sytuacja na Forach internetowych to temat na niejedną pracę naukową .
My nic na to nie poradzimy .
Pierwowzorem Forów internetowych były grupy dyskusyjne -to było onego czasu jak jeszcze nie było stron Web to lata 1988-1992.
A w mieście było jedno dwa PDI .

Taka prywatna konstatacja .
Jestem aktywnym userem na kilku Forach specjalistycznych dotyczących technologii zaawansowanych AI .
I tam jest to samo .A wydawać by się mogło,że rozprawiając o technologiach komputerowych nie można heitować i trollować .
Można .
Ostatnio jest gwiazdka na firmamencie :Fora zamknięte .
To nowa formuła .Jako odpowiedź na wszelkiej maści trollowanie i inne współczesne choroby Internetu .
Fora zamknięte to możliwość swobodnej wypowiedzi bez problemu hejtu .
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 lis 2017, 22:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2009, 18:32
Posty: 739
Lokalizacja: Nowy Tomyśl\Łagwy
A mnie coraz trudniej miło odpowiadać jeśli ktoś nie wykazuje najmniejszej inwencji w poszukiwaniach.Ot całkiem niedawno dostałam maila z pytaniem o przodków z Bukowca.Pani nie znała imion dziadków,na sugestię by najpierw popytała w rodzinie(serio tak odległość pokoleniowa nie należy do najtrudniejszych)odpowiedziała ze zdziwieniem"Ja mam pytać?A nie możesz poszukać i mi napisać?"(tak to cytat z korespondencji).Cóż nie mogłam poszukać ;)

_________________
Aga
Dyderski,Pierzyński-Opalenica,Grodzisk
Drzymała,Koza-Grodzisk,Bukowiec
Piotrowski-Granowo
Dota,Dotka-Modrze,Buk,Słupia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 gru 2017, 08:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 mar 2010, 21:25
Posty: 495
AGA KOZA napisał(a):
A mnie coraz trudniej miło odpowiadać jeśli ktoś nie wykazuje najmniejszej inwencji w poszukiwaniach.Ot całkiem niedawno dostałam maila z pytaniem o przodków z Bukowca.Pani nie znała imion dziadków,na sugestię by najpierw popytała w rodzinie(serio tak odległość pokoleniowa nie należy do najtrudniejszych)odpowiedziała ze zdziwieniem"Ja mam pytać?A nie możesz poszukać i mi napisać?"(tak to cytat z korespondencji).Cóż nie mogłam poszukać ;)


Aga ja też nie mogę w tak podobnych sytuacjach poszukać :wink:
Pomagać (jak najbardziej i z radością) a wyręczać (kogoś kto sam może z łatwością znaleźć) ot subtelna, a cała różnica.

_________________
Pozdrawiam
Olgierd


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 gru 2017, 10:34 
Offline

Dołączył(a): 27 lut 2010, 13:15
Posty: 1008
To co właśnie opisujecie to są tak zwane " signa czasów w jakich żyjemy "
Ja mam to na co dzień '
===========================================================
Kiedyś lansowano tezę : że jak w 1990 roku NASk przejął sieć akademicką i powstał Internet to on będzie ludzi zbliżał .
Stało się wręcz przeciwnie .
Ludzie zupełnie zatracili umiejętność dyskusji ,wymiany poglądów ,uogólniania czyli generalizacji .....

....ale przyszły gorsze czasy ...
...czasy smartfonów .....
Ostatnie badania wykazały ,że 3 miliony młodzieży w Polsce nie widziało komputera na oczy .....bo mają smartfony ...
...telefony mobilne ...
...i stąd wymiany zdań są zdawkowe ...
poszukaj mi
znajdź mi
Ja codziennie otrzymuję list mniej więcej takiej treści ...
znalazłam Pana wpis na stronie ....., poszukuję informacji o moich przodkach .

Podpis nickiem a nie imieniem
Okazuje się ,że mamy wspólnych przodków .
ale ani " be ani me "
na prośbę aby choć napisać skąd pochodzą z jakiego miasta --------------milczenie

...dawaj i nie chrzań ...
Bywa tak ,że mamy to samo drzewo ,tych samych przodków --"Światy równoległe " .
I tylko prośba o informację --w języku smartfona "info" .
I nara i pozdro .
Wzajemnie nie ma nic ,zero , ani do widzenia ..
Jestem przerażony co się dzieje w ostatnich latach w Polsce .

Wszystkim zainteresowanym doradzam przeczytanie dostęppnej w Internecie książki Sartoriego --" HOmo Videns"
Wiele wyjaśnia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 gru 2017, 16:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2661
Lokalizacja: Poznan
Do "nastiana" z tematu viewtopic.php?f=5&t=3162&start=250

Nastian, Prosze przestac siac strach. Nikt tutaj nie wymaga od Uzytkownikow podawania publicznie dokladnego adresu, numeru telefonu, daty urodzenia czy numeru pesel, nikt nie wymaga danych z dowodu osobistego czy innych dokumentow zawierajacych te dane. Nikt z zarzadzajacych Forum WTG nie wymaga od was przeslania jakichkolwiek kopii tych dokumentow. O jakiej kradziezy tozsamosci mowa ?????
Pytalam Adminow - niestety nie otrzymalam odpowiedz i- /choc jest ich kilku/, czy mozna cos zmienic w tej kwestii aby uzytkownicy podawali gdzie mieszkaja. Heniu Krzyzan napisal dobrze, ze nie wiemy komu pomagamy bo ta osoba moze mieszkac w Poznaniu nawet obok Archiwum /pisze Heniu/ a ja dodaje, ze ta osoba nie ma czasu ani atlasu ani ochoty aby sama czegos poszukac a wiec przychodzi na Forum i tutaj oczekuje, ze cala robote zrobia za nich dlugoletni stazem forumowicze na WTG.
Rozumiem, ze jest to Forum otwarte ale byloby grzecznie i na miejscu podac choc swoje imie lub nazwisko oraz miejscowosc. Przychodzicie tutaj po pomoc ale nie macie najmniejszej ochoty sie przedstawic. Jak to nazwac ? Sami sobie odpowiedzcie.

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 gru 2017, 20:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 wrz 2013, 07:54
Posty: 659
Lokalizacja: Koszuty / Środa / Śrem
Haniu, są na to stosowne zapisy w Regulaminie naszego Forum ;)

Cytuj:
9. Wypełniamy profil użytkownika. Przede wszystkim podajemy imię i nazwisko oraz miasto zamieszkania. Reszta informacji jest dobrowolna, chociaż zachęcamy do wypełniania także innych pól. Konta, w których nie podano pełnych danych mogą zostać zablokowane lub wykasowane przez Administratorów.

10. Podpisujemy posty chociażby imieniem. Nie jesteśmy anonimowi, jeśli ktoś chce ukrywać się tylko za nickiem, to być może trafił na złe forum.

_________________
Pozdrawiam
Wojciech

***


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 gru 2017, 21:38 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
przy wypełnianiu profilu mamy poniższą uwagę

Zauważ, że ta informacja może być widoczna dla innych użytkowników. Uważaj, gdy wstawiasz informacje prywatne. Wszystkie pola oznaczone * muszą zostać wypełnione.
a gwiazdką są oznaczone dwie ostatnie pozycje profilu
Imię i nazwisko
Skąd jesteś

Tych danych nie uwidacznia się pod Awatarem i nickiem widocznym dla każdego kto wejdzie na forum-nawet dla tych, którzy wchodzą tutaj nie zarejestrowani.
Kto jest zarejestrowany wystarczy, że zaglądnie do profilu interesującego go Użytkownika i wszystko jasne.
Póki co wymogi regulaminu są zachowane.

O ochronie danych osobowych mówić w tym wypadku to przesada- i zgadzam się w tym punkcie z Hanią. Ale też nie jest aż tak konieczne by każdy wiedział więcej niż podane jest pod nickiem-mówiąc każdy mam na myśli niezarejestrowanych tj. cały internet. przykład kto przegląda forum (ze stopki) Forum przegląda 100 użytkowników :: 3 zidentyfikowanych, 1 ukryty i 96 gości (bazuje na użytkownikach aktywnych w ciągu ostatnich 5 minut)

Jeżeli mówimy o osobach mieszkających "obok archiwum' i wykorzystujących innych, by się nie "napracować" to i tak nie pomoże to, że umieścimy pod nickiem miejsce zamieszkania, bo chyba zdajecie sobie sprawę z tego, że osoba z gruntu nieuczciwie wobec drugich postępująca i tak skłamie gdzie mieszka by wykorzystać naiwnych.

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 gru 2017, 22:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5180
Polecam

...................(usunięto)

i się nie stresujcie.
Tutaj wielka tajemnica a na innych domenach podane jak na tacy.
Wiaruchna, spokojnej nocy. :wink:

Edycja: Usunęłam reklamę firmy nie związanej z genealogią.

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Ostatnio edytowano 02 gru 2017, 01:44 przez DankaW, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 gru 2017, 22:48 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Dobranoc :)

_________________
Bożena


Ostatnio edytowano 02 gru 2017, 10:12 przez Genowefa, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 gru 2017, 22:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2661
Lokalizacja: Poznan
Osobiscie nie mam zadnego problemu z podaniem informacji pod avatarem
miejsca gdzie mieszkam. Nie ukrywam sie, jestem dumna, ze mieszkalam tam i tam
i teraz jestem dumna, ze mieszkam tu i tu,w Poznaniu.
Dlaczego mialabym ukryc nazwe mojego miasta, usunac imie i nazwisko ?

My "starzy" wiemy skad jestesmy, znamy sie dlugie lata ale czesc z nas usunela nawet z profilu swoje dane i miasto. Czy to w odwecie na tych nowych-ukrywajacych sie uzytkownikow forum ?
Skoro regulamin wymaga podania swojego imienia nazwiska i miasta w profilu, to my wszyscy powinnismy sie do tego stosowac. Znacie mnie ja pisze to co mysle i w bawelne nie owijam.
Jakos tak to wszystko nie tak sie porobilo a powinno byc wzorowo. Szkoda.

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 gru 2017, 23:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 wrz 2013, 07:54
Posty: 659
Lokalizacja: Koszuty / Środa / Śrem
Szkoda, że ten pan dezaktywował już swoje konto z powodu zmiany szczegółów, jednak nie ma to jak uciekać z tonącego okrętu... A tym bardziej wielka szkoda, bo zapomniałem uprzednio dodać punkt 14. Regulaminu, który obala jego "teorię":

Cytuj:
14. Zakładając konto na forum zgadzamy się na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 (Dz.U. z 1997, Nr 133, poz 883 z późń. zm.) w celu obsługi forum oraz działalności Towarzystwa. Dane te nie będą upubliczniane, wykorzystywane poza forum (chyba że dotyczyć to będzie działalności WTG "Gniazdo") ani udostępniane osobom trzecim.


A dla niewtajemniczonych art. 24 ustawy o ochronie danych osobowych, na którą raczył się ten pan powoływać:

Cytuj:
Art. 24. 1. W przypadku zbierania danych osobowych od osoby, której one dotyczą, administrator danych jest obowiązany poinformować tę osobę o:
1) adresie swojej siedziby i pełnej nazwie, a w przypadku gdy administratorem danych jest osoba fizyczna – o miejscu swojego zamieszkania oraz imieniu i nazwisku;
2) celu zbierania danych, a w szczególności o znanych mu w czasie udzielania informacji lub przewidywanych odbiorcach lub kategoriach odbiorców danych;
3) prawie dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania;
4) dobrowolności albo obowiązku podania danych, a jeżeli taki obowiązek istnieje, o jego podstawie prawnej.
2. Przepisu ust. 1 nie stosuje się, jeżeli:
1) przepis innej ustawy zezwala na przetwarzanie danych bez ujawniania faktycznego celu ich zbierania;
2) osoba, której dane dotyczą, posiada informacje, o których mowa w ust. 1.


Wobec tego niech ktoś mnie oświeci, w którym miejscu prawo zostało złamane...
Tym optymistycznym akcentem życzę wszystkim spokojnej nocy i miłej soboty i niedzieli :)

_________________
Pozdrawiam
Wojciech

***


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 gru 2017, 09:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2661
Lokalizacja: Poznan
Wojciechu dziekuje :!: /bo zapomnialam/, za podanie info z Regulaminu Forum WTG
Swoja droga musze napisac, ze to samo co Ty mogli napisac Moderatorzy czy Admini duzo wczesniej.
Widze, ze zadko chyba ktory z nich tutaj zaglada....juz nie bede o nic prosila bo i tak nie dostaje odpowiedzi....no wlasnie chyba dlatego, ze nikt z nich nie czyta naszych postow bo nie przypuszczam, ze jest to dzialanie zlosliwe.
A nie oczekuje naprawde aby Prezez WTG mial odpowiadac na pytanie administracyjne
zwiazane z Forum.
Moze jesli Moderatorzy nie maja czasu to zaproponuja przejecie swych obowiazkow innym Uzytkownikom. Zaznaczam, ze NIE pisze tutaj o sobie. Dziekuje za uwage.

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 gru 2017, 11:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2537
Lokalizacja: Mnichowo
Moi Drozdy !
Nie macie więcej zmartwień ? Wystarczy, że każdy poda swoję imię i nazwisko , oraz skąd jest , oraz podpisuje swoje posty. Nic więcej w regulaminie nie przewidujemy i nie potrzebujemy. i tak w 95% się dzieje.

A teraz wykorzystywanie naszej chęci pomocy. Jeżeli chcę komus pomóc to nie analizuję skąd jest, nie zastanawiam czy może czy nie może sam sobie znaleźć czegoś np w archiwum, nie zastanawiam się czy jest chromy, chory itd i to go zmusza do korzystania z pomocy. Po prostu czuję, że warto odpowiedzieć, podzielić się swoja wiedzą i czuć z tego satysfakcję wewnętrzną.
Naciągacze będą zawsze, czy zrobimy takie ograniczenia, czy inne przepisy (które i tak jak bedą chcieli to złamią).
Energia, czas przeznaczony na te jałowe dyskusje lepiej przeznaczyć na pomoc komuś, napisać ciekawą informację, podzielić się osiągnięciami, lub napisać...prośbę o pomoc.

To wszystko jest proste jak budowa cepa. :)

WOjtek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 gru 2017, 18:17 
Offline

Dołączył(a): 08 gru 2016, 18:26
Posty: 117
Panie Wojtku
Miałam więcej nie pisać na tym i żadnym Forum ale urzekł mnie Pan swoją mądrością. Oby więcej takich ludzi na świecie. Życzę dużo zdrowia i bardzo serdecznie pozdrawiam.
Agnieszka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 gru 2017, 21:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2537
Lokalizacja: Mnichowo
Agnieszko
Po pierwsze jestem Wojtek
Po drugie proszę nie pisać takich zdań, bo mnie wprowadzasz w zakłopotanie :)
Po trzecie za życzenia zdrowia dziekuję, akurat mi się przydadzą.

Więcej pewności i radości z życia życzę.

WOjtek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 mar 2018, 12:14 
Offline

Dołączył(a): 15 lip 2015, 11:19
Posty: 5
witam Pani Agnieszka ma pretensie do ludzi o zapytania itp a jak ma nie mieć skoro mnie na dzień dobry zaczeła pouczać na temat pisowni że nie da się tego czytać to proszę mi powiedzieć jak ma być miło jak ktoś od razu się wywyższa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 mar 2018, 21:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 sie 2008, 18:47
Posty: 951
Lokalizacja: Pępowo / Wrocław
Nie jesteś tu nowy,bo już trzeci rok.
Obejrzyj post nad Twoim i porównaj pisownię,sam zrozumiesz,o co chodzi.
Jeszcze polska pisownia nie zginęła.

_________________
Pozdrawiam.
Barbara


"Gdzie się człowiek ulągnie,tam ciągnie".


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL