Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 19 mar 2024, 09:27

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 30 kwi 2018, 11:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 gru 2010, 11:56
Posty: 304
Lokalizacja: Poznań
Witam

Serdeczna prośba o tłumaczenie aktu nr 107
https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/y7Y ... 1HNklkSCXK

aktu 67
https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/gN5 ... pHBDYS1sNn

oraz aktu nr 215
https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/cnb ... DiLOzBXIeB

z góry pięknie dziękuję

_________________
Pozdrawiam
Janina
_______________________
Szukam:
- miejsca zgonu Stanisława Filipowicza (s.Karola) - w latach pomiędzy 1845 a 1853
- miejsca urodzenia Elżbiety, Karola i Stanisława Filipowiczów - dzieci Andrzeja i Marianny (lata ok.1770-1785)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 kwi 2018, 15:14 
Offline

Dołączył(a): 15 gru 2015, 22:28
Posty: 485
Akty nr 107 i nr 215 - skany bardzo słabej jakości, praktycznie nieczytelne w tej rozdzielczości.
Akt nr 67 znajduje się w SZWA, bezpośredni link:
https://www.szukajwarchiwach.pl/62/601/0/1/3/skan/full/NidzVeeUfCbH_Rwebrdkvw

Nr 67 Suleje Jan Sulej z Julianną Nurzyńską

Działo się w mieście Łukowie 14 / 26 lipca 1871 roku o godz. 10 rano. Ogłaszamy, że w obecności świadków Andrzeja Łoniewskiego lat 34 i Franciszka Roli lat 28 drobnych szlachciców zamieszkałych we wsi Suleje zawarto w dniu dzisiejszym religijny związek małżeński między Janem Sulej kawalerem lat 21 synem nieżyjącego Andrzeja i żyjącej Małgorzaty z domu Borkowska małżonków Sulej urodzonym i zamieszkałym we wsi Suleje przy matce i Julianną Nurzyńską panną lat 20 córką żyjących Franciszka i Marianny z domu Sulej małżonków Nurzyńskich urodzoną i zamieszkałą we wsi Suleje przy rodzicach. Ślub ten poprzedziły 3 zapowiedzi: 20 i 27 czerwca i 4 lipca / 2, 9 i 16 lipca b.r. ogłoszone w łukowskim kościele parafialnym. Pozwolenie obecnych osobiście na ślubie rodziców panny młodej wyrażono słownie. Nowożeńcy oświadczyli, że nie zawarli umowy przedślubnej. Religijną ceremonię ślubną przeprowadził ks. Józef Grynwald? wikariusz parafii łukowskiej. Akt niniejszy po przeczytaniu tylko przez nas został podpisany, obecni pisać nie umieją.

(-) Ks. Leopold Kurowski

_________________
Pozdrawiam, Ryszard.

Poszukuję aktu zgonu Melanii Józefy Kurnatowskiej z domu Bronikowska zm. 31.10.1834 r. w nieustalonym miejscu. Przed śmiercią zamieszkała w Ruszkowie pow. Koło.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 kwi 2018, 15:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 gru 2010, 11:56
Posty: 304
Lokalizacja: Poznań
Witam
Bardzo dziękuję
Te dwa pierwsze są ze strony familysearch
Czy mogę przesłać na priv

_________________
Pozdrawiam
Janina
_______________________
Szukam:
- miejsca zgonu Stanisława Filipowicza (s.Karola) - w latach pomiędzy 1845 a 1853
- miejsca urodzenia Elżbiety, Karola i Stanisława Filipowiczów - dzieci Andrzeja i Marianny (lata ok.1770-1785)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 kwi 2018, 19:48 
Offline

Dołączył(a): 15 gru 2015, 22:28
Posty: 485
Przesłać na priv zawsze można z tym, że przesłane skany będą miały lepszą rozdzielczość bo inaczej to nie ma sensu.

_________________
Pozdrawiam, Ryszard.

Poszukuję aktu zgonu Melanii Józefy Kurnatowskiej z domu Bronikowska zm. 31.10.1834 r. w nieustalonym miejscu. Przed śmiercią zamieszkała w Ruszkowie pow. Koło.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 maja 2018, 10:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 gru 2010, 11:56
Posty: 304
Lokalizacja: Poznań
Witam
Mam kolejną prośbę o tłumaczenie aktu nr 8 (dokończenie na następnej stronie)
https://szukajwarchiwach.pl/35/1655/0/2 ... RWHPcla-uw

90
https://szukajwarchiwach.pl/35/1654/0/2 ... eljGrlRrOQ

i 143
https://szukajwarchiwach.pl/35/1859/0/2 ... P-NbbaFKmA

_________________
Pozdrawiam
Janina
_______________________
Szukam:
- miejsca zgonu Stanisława Filipowicza (s.Karola) - w latach pomiędzy 1845 a 1853
- miejsca urodzenia Elżbiety, Karola i Stanisława Filipowiczów - dzieci Andrzeja i Marianny (lata ok.1770-1785)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 maja 2018, 17:37 
Offline

Dołączył(a): 15 gru 2015, 22:28
Posty: 485
8. Piotrowice Stefan Brysiewicz z Janiną Romaną / dwóch imion / Sulejowską

Działo się we wsi Bychawka 27 stycznia / 9 lutego 1902 roku o godz. 1 po południu. Ogłaszamy, że w obecności świadków: Tomasza Adamiaka lat 30 i Jana Pietrzaka lat 38 obu rolników z Tuszowa zawarto w dniu dzisiejszym religijny związek małżeński między Stefanem Brysiewiczem lat 24 kawalerem młynarzem urodzonym w Niemcach? parafii Bystrzyca zamieszkałym w Piotrowicach synem nieżyjącego Stefana i żyjącej Pauliny z domu Głodkowska ślubnych małżonków Brysiewiczów i Janiną Romaną dwóch imion Sulejewską lat 21 panną urodzoną w Turkach parafii Bystrzyca zamieszkałą przy dziadku w Piotrowicach córką Stanisława i Anny z domu Janikowska młynarzy ze Skrudzy powiatu Garwolińskiego ślubnych małżonków Sulejewskich. Ślub ten poprzedziły 3 zapowiedzi ogłoszone w tutejszym kościele parafialnym w dniach: 13/26 stycznia, 20 stycznia / 2 lutego i 27 stycznia / 9 lutego b.r. Nowożeńcy oświadczyli, że nie zawarli umowy przedślubnej. Religijną ceremonię ślubną przeprowadził niżej podpisujący się Administrator. Akt niniejszy nowożeńcom i świadkom nie umiejącym pisać został przeczytany i przez nas podpisany.

Adm. Utrz. Ak. St. Cyw. Ksiądz Franciszek Chęciński



Nr 90. Turka

Działo się we wsi Bystrzycy 20 czerwca / 1 lipca 1880 roku o godz. 10 rano. Stawił się Stanisław Sulejoski młynarz we wsi Tura zamieszkały lat 25 w obecności świadków: Józefa Piekarskiego lat 24 młynarza i Andrzeja Orysiaka lat 65 rolnika obu zamieszkałych we wsi Turka i okazał dziecię płci żeńskiej oświadczając, iż urodziło się ono we wsi Turka 8 / 19 czerwca b.r. o 12 w południe z jego ślubnej małżonki Anny z domu Janikoska lat 27. Dziecięciu temu na chrzcie świętym w dniu dzisiejszym nadano imiona Janina Romana a chrzestnymi byli: Władysław Lewiński i Józefa Niżyńska w asystencji Wacława Niżyńskiego i Marii Lewińskiej. Akt niniejszy stawającemu i świadkom niepiśmiennym został przeczytany i przez nas tylko podpisany.

(-) Ksiądz Sylwester Krombach Wikariusz parafii bystrzyckiej Utrzymujący Księgi Stanu Cywilnego.



143 Brysiewicz Szczepan

Działo się w mieście Lublinie 13 / 25 kwietnia 1897 roku o godz. 4 po południu. Stawił się Kazimierz Gorajski lat 36 i Antoni Krepielicki? lat 53 służący szpitala Świętego Wincentego zamieszkali w Lublinie i oświadczyli, że 9 /21 kwietnia tego roku o północy umarł Szczepan Brysiewicz lat 54 urodzony w powiecie Nowa Aleksandria zamieszkały we wsi Niedrzwica powiatu lubelskiego syn Romana i Karoliny małżonków Brysiewicz pozostawiając po sobie owdowiałą żonę Paulinę. Po naocznym przekonaniu się o zgonie Szczepana Brysiewicza akt niniejszy został przeczytany obecnym niepiśmiennym i tylko przez nas podpisany.

(-) Ks. Jan (Majsterkiewicz?)


P.S.
Podałem mój adres e-mail ale skany do mnie nie dotarły, może jakiś błąd w adresie?

_________________
Pozdrawiam, Ryszard.

Poszukuję aktu zgonu Melanii Józefy Kurnatowskiej z domu Bronikowska zm. 31.10.1834 r. w nieustalonym miejscu. Przed śmiercią zamieszkała w Ruszkowie pow. Koło.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 maja 2018, 09:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 gru 2010, 11:56
Posty: 304
Lokalizacja: Poznań
Ślicznie dziękuję
wysłałam meil na pv
mój: jamalis@poczta.onet.pl

_________________
Pozdrawiam
Janina
_______________________
Szukam:
- miejsca zgonu Stanisława Filipowicza (s.Karola) - w latach pomiędzy 1845 a 1853
- miejsca urodzenia Elżbiety, Karola i Stanisława Filipowiczów - dzieci Andrzeja i Marianny (lata ok.1770-1785)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 maja 2018, 19:45 
Offline

Dołączył(a): 15 gru 2015, 22:28
Posty: 485
SILAM napisał(a):
Ślicznie dziękuję
wysłałam meil na pv
mój: jamalis@poczta.onet.pl


Wysłałem na pw mój adres e-mail, proszę sprawdzić wiadomości tu na forum.

_________________
Pozdrawiam, Ryszard.

Poszukuję aktu zgonu Melanii Józefy Kurnatowskiej z domu Bronikowska zm. 31.10.1834 r. w nieustalonym miejscu. Przed śmiercią zamieszkała w Ruszkowie pow. Koło.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL