Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 15:12

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 lip 2018, 20:01 
Offline

Dołączył(a): 28 gru 2015, 18:09
Posty: 11
Dzień dobry,
znalazłam właśnie akt ślubu moich pradziadków, ale niestety jest on po rosyjsku i to napisany takim dziwnym pochyłym pismem, więc oprócz nazwisk (Władysław Okupiński, Petronela Łajdecka) nie mogę więcej odczytać.
Zatem mam wielką prośbę o jego przetłumaczenie.
Oto link do aktu:
https://szukajwarchiwach.pl/54/820/0/6. ... /#tabSkany

za pomoc z góry bardzo dziekuję

Ala.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lip 2018, 23:58 
Offline

Dołączył(a): 15 gru 2015, 22:28
Posty: 485
100. Chlebów

Działo się w mieście Turku 3 / 15 listopada 1880 roku o godz. 4 po południu. Ogłaszamy, że w obecności świadków Andrzeja Jasiakiewicza dziadka ze strony matki nowożeńca lat 47 i Szczepana Weber lat 38 obu kolonistów z Warinki zawarto w dniu dzisiejszym religijny związek małżeński między Władysławem Okupińskim kawalerem zamieszkałym przy rodzicach kolonistach w Chlebowie, synem Józefa i Antoniny z domu Jasiakiewicz małżonków Okupińskich, urodzonym w Pęcherzewie? lat 22 i Petronelą Łajdecką panną zamieszkałą przy rodzicach w Chlebowie urodzoną w Pęcherzewie? córką Bogumiła i Katarzyny z domu Chojenkowska? małżonków Łajdeckich, kolonistów, lat 17. Ślub ten poprzedziły 3 zapowiedzi 31 października, 7 i 14 listopada nowego stylu tego roku ogłoszone w turkowskim kościele parafialnym. Pozwolenie obecnego osobiście na ślubie ojca panny młodej wyrażono słownie. Nowożeńcy oświadczyli, że zawarli między sobą umowę przedślubną w mieście Turku u notariusza kancelarii hipotecznej przy Turkowskim Sądzie Pokoju 1 / 13 tego listopada pod numerem 835. Akt niniejszy niepiśmiennym nowożeńcom i świadkom przez nas podpisany.

(-) Ks. Gruczyński Stanisław

_________________
Pozdrawiam, Ryszard.

Poszukuję aktu zgonu Melanii Józefy Kurnatowskiej z domu Bronikowska zm. 31.10.1834 r. w nieustalonym miejscu. Przed śmiercią zamieszkała w Ruszkowie pow. Koło.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lip 2018, 21:12 
Offline

Dołączył(a): 28 gru 2015, 18:09
Posty: 11
Serdecznie dziękuję za trud i poświęcony czas.
Pozdrawiam
Ala
P.S. Jak natrafię na wspomniany akt to dam znać.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 paź 2018, 21:22 
Offline

Dołączył(a): 28 gru 2015, 18:09
Posty: 11
Witam,
chciałam tylko sprostować, że дядя to po rosyjsku nie dziadek a wujek, a miejscowość to Chlewo,
pozdrawiam
amena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 paź 2018, 22:22 
Offline

Dołączył(a): 15 gru 2015, 22:28
Posty: 485
Co do "dziadka" to oczywiście moja pomyłka, bo rzeczywiście chodzi o wujka ze strony matki, no i wiek tu pasuje bo dziadek powinien być praktycznie 20 lat starszy.
Natomiast co do miejscowości to wyraźnie jest napisane Хлебовъ czyli Chlebów i moim zdaniem jest to ta wieś niedaleko Turku:
https://www.google.de/maps/place/62-700 ... 2886?hl=pl

_________________
Pozdrawiam, Ryszard.

Poszukuję aktu zgonu Melanii Józefy Kurnatowskiej z domu Bronikowska zm. 31.10.1834 r. w nieustalonym miejscu. Przed śmiercią zamieszkała w Ruszkowie pow. Koło.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 paź 2018, 09:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 16:04
Posty: 618
Lokalizacja: Turek
Ryszard Makowski napisał(a):
... wyraźnie jest napisane Хлебовъ czyli Chlebów i moim zdaniem jest to ta wieś niedaleko Turku:
https://www.google.de/maps/place/62-700 ... 2886?hl=pl

Oczywiście Ryszard ma rację. Poza tym Chlewo nie należało do parafii Turek, w której akt ten został sporządzony.

_________________
Pozdrawiam
Darek 100

Uzyskałeś darmową pomoc na naszym forum? Znalazłeś przodków w naszych projektach? Wspomóż nas, nic Cię to nie kosztuje:
https://fanimani.pl/wtggniazdo/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 paź 2018, 21:12 
Offline

Dołączył(a): 28 gru 2015, 18:09
Posty: 11
Rzeczywiście chodzi o Chlebów, w tym to ja się pomyliłam,
pozdrawiam
amena


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL