Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 08:55

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 07 wrz 2018, 08:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2661
Lokalizacja: Poznan
Darek, od ulicy Dworcowej obecnie nie ma zadnego wejscia i mam watpliwosci
czy kiedykolwiek bylo, /odleglosc cmentarza od ul.Dworcowej/ to musi wyjasnic
regionalista czyli Aga, Mariusz i Krzysiu...ale blizej ulicy Dworcowej lezy cmentarz
Sw.Rocha. Jesli pogrzebnicy szli z kosciola to najpewniej szli ulica Dworcowa
przez Plac Reszki i na cmentarz Sw.Rocha.
Tam mam sporo pochowanych krewnych i odwiedzam przy kazdej okazji
a wiec sprawdze ten cmentarz i dam znac.

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 wrz 2018, 12:54 
Offline

Dołączył(a): 14 sty 2015, 14:01
Posty: 151
taka informacja jest w nekrologu, była już wdową, czyli pradziadek zmarł wcześniej
a nekrolog w całości brzmi:
Ś.p.
z Paulusów
Stanisława Siwińska
ur. w Buk, zmarła dnia 20 grudnia 1937 r. w Rakoniewicach u swojego brata.
Pogrzeb odbędzie się w Buku, w czwartek, dnia 23 bm. o godz. 3.30 od ulicy Dworcowej na cmentarz parafialny, o czym zawiadamia
strapiony
brat

będę bardzo wdzięczny za wszelkie informacje i te dobre i te złe
pozdrawiam
Darek

_________________
informacje o Kazimierzu Siwińskim ur. ok 1789 prawdopodobnie w Buk jego żonie Rozalii Cesarzewicz, oraz Zbigniewie i jego synuTadeuszu Siwińskim ur. 05.03.1917 w Berlinie,


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 wrz 2018, 20:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 lip 2009, 17:12
Posty: 705
Lokalizacja: Buk Przeźmierowo
Witam Cie Darku!
Po przeczytaniu Twojego postu ,,Pogrzeb odbędzie się w Buku, w czwartek, dnia 23 bm. o godz. 3.30 od ulicy Dworcowej na cmentarz parafialny,,domniemywam,że miejscem wyruszenia zmarłej na cmentarz przy ulicy św.Rocha (dawny wylot na Poznań) to ulica Dworcowa.Inna możliwośc to taka,iż błędnie podano lokalizację kościoła chyba,że w 1937 roku kościół przypisany był ul.Dworcowej w co wątpię.W tamtych czasach raczej zmarłego odprowadzano z domu.
Na pewno pochowana została na cm. przy ul. św.Rocha.
Teraz pytanie czy Stanisława umierając mieszkała u brata czy tylko była u niego w odwiedzinach,,,,,?
Krzysztof.

_________________
Sibilski choć obecnie Nadobnik.
http://sibilski.org/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 wrz 2018, 21:51 
Offline

Dołączył(a): 14 sty 2015, 14:01
Posty: 151
tego niestety nie wiem, przypuszczam że mieszkała po śmierci męża może odnalezienie grobu Paulusów coś wyjaśni.
Była córką Wincentego Paulusa ur w Buku i Małgorzaty Mendelskiej ur.w Wielkawieś, obydwoje zmarli w Buk ale informacji o dacie ich śmierci nie mam.
Dostałem ich zdjęcie na tle zakładu krawieckiego Paulus na rynku w Buku

pozdrawiam
Darek

_________________
informacje o Kazimierzu Siwińskim ur. ok 1789 prawdopodobnie w Buk jego żonie Rozalii Cesarzewicz, oraz Zbigniewie i jego synuTadeuszu Siwińskim ur. 05.03.1917 w Berlinie,


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 wrz 2018, 21:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 lip 2009, 17:12
Posty: 705
Lokalizacja: Buk Przeźmierowo
[quote="szu.kat"]Witam,
poszukuję miejsca pochówku osoby o nazwisku Irma (Irena) Krygicz (c. Konstantego i Idy z d. Polańskiej; ur. Lwów 1908). Według przekazów rodzinnych pod koniec życia ciężko chorowała i przebywała jako pensjonariuszka u Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Buku. Prawdopodobnie tam też zmarła (k. lat 30. XX w. lub okres 2 wojny światowej). Byłabym wdzięczna za jakiekolwiek informacje.

Pozdrawiam,
Katarzyna Szurkowska[/quote]


Kasiu!
Przepraszam,że po tak długim czasie,ale......
Jestem dwóch rozmowach telefonicznych z Siostrami Miłosierdzia z Buku.Nie wiem na ile materiały zostały przeszukane,ale Siostra z którą ostatnio rozmawiałem stwierdziła,że nie są w posiadaniu informacji o poszukiwanej przez Ciebie Pani Krygicz.
Trzeba by sprawdzic księgę zgonów na parafii aby miec 100% pewności może Hania w tym pomoże.
Myślę,że może sama napiszesz do Sióstr w Buku list z prośbą jest bardziej wiarygodny.
Pozdrawiam:
Krzysztof.

Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego á Paulo

pl. Stanisława Reszki 26, 64 - 320 Buk

tel. 61 814 03 81

_________________
Sibilski choć obecnie Nadobnik.
http://sibilski.org/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 wrz 2018, 15:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2661
Lokalizacja: Poznan
Przy okazji odwiedzin w Buku, bylam na cmentarzu Sw.Rocha, przejrzalam prawie polowe
cmentarza, nie jest taki wielki na szczescie wiec poszlo sprawnie, jesli chodzi o nazwisko
Paulus to nie wystepuje ale wystepuje jego "odmiana" /o czym pisze na Forum swego
czasu Kabat w innym temacie, uzyj opcji "szukaj"/ mianowicie jest nazwisko Polus,
zrobilam zdjecia jesli Darek chcesz to przysle, oczywiscie to pozniejsze lata,
to byli ludzie rodzeni w 1916, 1918, 1924, 1928. Nazwiska Siwinski narazie nie ma.

Nazwiska Roszak narazie nie zauwazylam, jest Roszyk Marcin 1904-1978
i Pelagia 1906-1999 w jednym grobie z Bartkowiakami.
Jest tez grob z nazwiskiem Roszkiewicz.

Co do Irmy, Ireny Krygicz to nie ma mozliwosci aby przeszukac ksiegi od okolo 1930 -
lacznie z ksiegami czasow II Wojny Swiatowej. Jezeli bylby rok zgonu to jeszcze
ale tak nie mam mozliwosci. Krzysiu dobrze radzi trzeba napisac do Sióstr do Buku.

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Ostatnio edytowano 23 wrz 2018, 08:31 przez Hania, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 wrz 2018, 19:38 
Offline

Dołączył(a): 14 sty 2015, 14:01
Posty: 151
bardzo dziękuje za pamięć,

a czy groby z lat 30 ocalały na tym cmentarzu i czy jest możliwość w biurze parafialnym ustalić numer grobu jeżeli mam dokładną date pogrzebu. /może ktoś zna numer telefonu lub adres/

dziękuje i pozdrawiam
Darek

_________________
informacje o Kazimierzu Siwińskim ur. ok 1789 prawdopodobnie w Buk jego żonie Rozalii Cesarzewicz, oraz Zbigniewie i jego synuTadeuszu Siwińskim ur. 05.03.1917 w Berlinie,


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 wrz 2018, 08:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2661
Lokalizacja: Poznan
Darek, przeczytaj post Henryka z 15 lis 2015, 21:27.
Groby stare sa zachowane choc niewiele.

Zapytaj o zmarlych pochowanych wczesniej w grobach, ktorych zdjecia zrobilam.

Tutaj masz kontakty do parafi:

mail: info@sanktuarium-buk.pl
telefon: 61 8140 141
adres - ul. Mury 30, 64-320 Buk

http://sanktuarium-buk.pl/pl/kontakt

Wladyslawa Polus 1916 - 2003
Nikodem Polus 1928 - 1997

drugi grob: Wanda Polus 1924 - 2004
Kazimierz Polus 1918 - 2016

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 wrz 2018, 11:55 
Offline

Dołączył(a): 14 sty 2015, 14:01
Posty: 151
dziękuje bardzo za namiar
sprawdziłem w BASIA i nazwisko Polus występowało w tym okresie odrębnie w Buk, Dakowy Mokre i Opalenica niż Paulus (występowanie głównie w Buk).
Napisałem do Parafii zobaczymy czy coś odpiszą.

dziękuje i pozdrawiam
Dariusz

_________________
informacje o Kazimierzu Siwińskim ur. ok 1789 prawdopodobnie w Buk jego żonie Rozalii Cesarzewicz, oraz Zbigniewie i jego synuTadeuszu Siwińskim ur. 05.03.1917 w Berlinie,


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 wrz 2018, 20:17 
Offline

Dołączył(a): 03 cze 2014, 11:57
Posty: 5188
Groby Powstańców Wielkopolskich na cmentarzach w Mieście i Gminie Buk
http://www.buk.gmina.pl/pl/groby-powsta ... e-buk.html
NOWE OZNAKOWANIE GROBÓW POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH

Po ośmiu latach akcji znakowania mogił uczestników zwycięskiego zrywu biało-czerwonymi tabliczkami przeszedł czas na zmiany. Okazją ku temu jest zbliżająca się wielkimi krokami rocznica stulecia wybuchu powstania przypadająca w 2018r. Do tego czasu na wszystkich cmentarzach na terenie gminy powinien się zakończyć montaż nowego oznakowania. Stare metalowe tabliczki ustawiane na dwa miesiące w roku mają zastąpić bardziej eleganckie, wykonane z kamienia i zamocowane na stałe przed mogiłami. Podobnie jak na poprzednich oznakowaniach znajdzie się na nich krzyż powstańczy, a także imię i nazwisko wraz z dopiskiem „Powstaniec Wielkopolski”. Będą to tabliczki imienne i w związku z tym bardzo prosimy rodziny o weryfikację spisu grobów, który można sprawdzić na stronie internetowej http://www.buk.gmina.pl lub w Urzędzie Miasta i Gminy w Buku, przy ul. Ratuszowej 1, pokój nr 3 (Budynek A, parter, wejście od strony kościoła). Z uwagi na znaczny koszt montaż zostanie rozłożony na dwa lata.

_________________
pozdrawiam Grażyna
bugakg@gmail.com

"Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim''


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 wrz 2018, 08:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2661
Lokalizacja: Poznan
Tak, zgadza sie.
W zeszlym roku nie bylo tej tabliczki ani zadnej innej tabliczki
przy grobowcu Morkowskich i Kłosińskich /oraz Kuklińskich/ , teraz juz jest.
Szkoda tylko, ze otoczenie grobowca jest zaniedbane...sam grobowiec
wymaga szybkiej i gruntownej renowacji.

Grobowiec Kuklińskich wybudowany w 1847 a wiec cala "budowla" jest
z tego roku.
Pocieszeniem jest, ze na Wszystkich Swietych bedzie ladnie jak rok temu.
Obrazek
Obrazek

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 wrz 2018, 18:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 lip 2009, 17:12
Posty: 705
Lokalizacja: Buk Przeźmierowo
Darku!
Tu masz przykład co do nazwiska Paulus.Mój pradziadek ożenił się powtórnie z wdowa,która nazwisko panieńskie nosiła Paulus ,a urodzona w Młyniewie.Jednak fakt,że w Buku to nazwisko było.
Obrazek
Krzysztof.

_________________
Sibilski choć obecnie Nadobnik.
http://sibilski.org/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 wrz 2018, 09:43 
Offline

Dołączył(a): 14 sty 2015, 14:01
Posty: 151
z tego co mi się udało ustalić to rodzicami Stanisławy z Paulusów
Siwińskiej byli:
Wnicenty Paulus ur 1824 (bliższych informacji brak) i
Małgorzata Mendelska ur. 26 lip 1826 Wielkawieś

niestety biuro parafialne na maila nie odpowiedziało
pozdrawiam

_________________
informacje o Kazimierzu Siwińskim ur. ok 1789 prawdopodobnie w Buk jego żonie Rozalii Cesarzewicz, oraz Zbigniewie i jego synuTadeuszu Siwińskim ur. 05.03.1917 w Berlinie,


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 paź 2018, 08:13 
Offline

Dołączył(a): 13 kwi 2012, 10:38
Posty: 378
poszukuję grobu Władysława Furmanowicza Powstańca Wielkopolskiego zm.9.1.1931

Będę wdzięczny za wszelkie informację

_________________
Pozdrawiam Serdecznie

Stanisław Bartoszewski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 paź 2018, 15:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5180
Źródło: Mariusz Formanowicz Drzewo Genealogiczne Powstańcy Wielkopolscy

http://www.formanowicz.pl/powstancy.htm

Autor biogramu Mariusz Formanowicz

Władysław Furmanowicz (ur. 21 czerwca 1890 w Buku, zm. 9 stycznia 1931 tamże) – szewc z Buku, powstaniec wielkopolski.
Władysław był szóstym dziecko Walentego Furmanowicza i Agnieszki z Kudlińskich1. Zgodnie z rodzinną tradycją został szewcem. W latach 1906-1909 mieszkał w Poznaniu. Przypusz-czam, że doskonalił tam swoje umiejętności zawodowe. W latach 1910-1911 jeszcze dwukrotnie meldował się w Poznaniu2.
Po wybuchu Powstanie Wielkopolskiego wstąpił do organizującej się w Buku kompanii po-wstańczej3.
Ożenił się z Marią z Białkowskich, córką Jana i Marii z Terczewskich. Ślubowali 20 listopa-da 1920 roku w Buku. Nie mam informacji na temat ich potomstwa. W 20-leciu międzywojennym Władysław Furmanowicz prowadził w Buku warsztat szewski4. Zmarł tragicznie odbierając sobie życie strzałem z pistoletu. Miało to miejsce w Buku 9 stycznia 1931 roku5. Prasa informująca o tym tragicznym zajściu, jako przyczynę zgonu podała „rozstrój nerwowy”6.

Przypisy
1 USC Buk, akt urodzenia poz. 180/1890.
2 APP, poznańska karta meldunkowa Władysława Furmanowicza.
3 A. Kowalczyk, Buk, zarys dziejów miasta, Poznań 1989, s 169, poz. 31 ; Spis Powstańców Wielkopol-skich 1918-1919 I i II Kompanii Bukowskiej [w:] Z. Kościański, E. Tomkowiak, Bukowianie w Powstaniu Wiel-kopolskim 1918-1919, Poznań-Buk 2008, s. 131, poz. 82.
4 Księga Adresowa Polski (wraz z w. m. Gdańskiem) dla handlu, rzemiosł i rolnictwa 1926/27, s. 669/2626 (Dostęp: WBC) ; Księga adresowa Polski (wraz z w. m. Gdańskiem) dla handlu, przemysłu, rzemiosł i rolnictwa 1928, s. 1383/2779 (Dostęp: WBC) ; Księga Adresowa Polski 1929, s. 1239 (Dostęp: Jewish Records Indexing) ; Księga Adresowa Polski (wraz z w. m. Gdańskiem) dla handlu, przemysłu, rzemiosł i rolnictwa 1930, s. 1367/2697 (Dostęp: WBC)
5 USC Buk, księga zmarłych poz. 1/1931.
6 „Goniec Wielkopolski” 1931.01.16 R.55 Nr12 (Dostęp: WBC).

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 paź 2018, 17:52 
Offline

Dołączył(a): 13 kwi 2012, 10:38
Posty: 378
Dzięki Danusiu

Tak to ten tylko nie ma nigdzie gdzie był pochowany

_________________
Pozdrawiam Serdecznie

Stanisław Bartoszewski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 lis 2018, 11:45 
Offline

Dołączył(a): 02 lis 2018, 14:41
Posty: 2
Na bukowskim cmentarzu pochowano trzech kolejnych moich dziadków z Dobieżyna. Wojciech (+02.05.1843), Laurenty (+02.01.1857), Michał (+1864-1867 ?) nazwiska Polak. Chciałbym wiedzieć czy pozostał po nich jakiś ślad.
Z pozdrowieniami
Jarosław


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lis 2018, 09:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2661
Lokalizacja: Poznan
Jaroslaw, napewno nie ma sladu po tak starych grobach, co moze byc jedynie to grob
z tym nazwiskiem z nowszych pochowkow, moze jacys potomkowie byli chowani tez
pozniej albo mieszkaja w Buku.
Tutaj tez prosze o zdanie kolezenstwa w bukowskim temacie.

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lis 2018, 11:04 
Offline

Dołączył(a): 02 lis 2018, 14:41
Posty: 2
Dziękuję Ci Hanno. Też tak sądzę. Ale obserwując to forum uznałem że muszę zapytać. Bo jeżeli nie Wy to kto?
Z ukłonami
J.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lis 2018, 18:13 
Offline

Dołączył(a): 21 kwi 2014, 08:11
Posty: 204
Na stronie billiongraves.com znajdują się zdjęcia zindeksowanych nagrobków. Są też trzy cmentarze w Buku:

https://billiongraves.com/cemetery/Buk-cmentarz-przy-ko%C5%9Bciele-%C5%9Bw-Krzy%C5%BCa/217907
- Total Records 963, Total Images 558

https://billiongraves.com/cemetery/Buk-II-cmentarz-parafii-%C5%9Bw-Stanis%C5%82awa-Biskupa/217906
- Total Records 2466, Total Images 1438

https://billiongraves.com/cemetery/Buk-III---Cmentarz-parafii-%C5%9Bw-Biskupa-Stanis%C5%82awa/282049
- Total Records 236, Total Images 157

Może komuś przydadzą się te informacje i znajda poszukiwany nagrobek.

Pozdrawiam!
- Leszek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lis 2018, 18:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2661
Lokalizacja: Poznan
Leszek, dziekuje, super :!:
I jest nazwisko Polak, ktorego szuka Jaroslaw :!:

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lut 2019, 21:52 
Offline

Dołączył(a): 06 lis 2015, 15:28
Posty: 4
cristovoro napisał(a):
szu.kat napisał(a):
Witam,
poszukuję miejsca pochówku osoby o nazwisku Irma (Irena) Krygicz (c. Konstantego i Idy z d. Polańskiej; ur. Lwów 1908). Według przekazów rodzinnych pod koniec życia ciężko chorowała i przebywała jako pensjonariuszka u Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Buku. Prawdopodobnie tam też zmarła (k. lat 30. XX w. lub okres 2 wojny światowej). Byłabym wdzięczna za jakiekolwiek informacje.

Pozdrawiam,
Katarzyna Szurkowska


Kasiu!
Przepraszam,że po tak długim czasie,ale......
Jestem dwóch rozmowach telefonicznych z Siostrami Miłosierdzia z Buku.Nie wiem na ile materiały zostały przeszukane,ale Siostra z którą ostatnio rozmawiałem stwierdziła,że nie są w posiadaniu informacji o poszukiwanej przez Ciebie Pani Krygicz.
Trzeba by sprawdzic księgę zgonów na parafii aby miec 100% pewności może Hania w tym pomoże.
Myślę,że może sama napiszesz do Sióstr w Buku list z prośbą jest bardziej wiarygodny.
Pozdrawiam:
Krzysztof.

Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego á Paulo

pl. Stanisława Reszki 26, 64 - 320 Buk

tel. 61 814 03 81


Krzysztofie,
dzięki za odpowiedź i podpowiedź. Przepraszam, że odzywam się po tak długiej przerwie.
Z Siostrami już wcześniej rozmawiałam i powiedziały mi to samo - nie mają szukanych przeze mnie informacji i odesłały mnie do Archiwum Państwowego w Poznaniu (tam przekazują swoje dokumenty).
Przejrzałam też księgi zarówno w parafii w Buku jak i w Archiwum Archidiecezjalnym. Również niczego nie znalazłam. Pozostał tylko USC w Buku (i nawet tam byłam), ale nie znając przynajmniej roku śmierci niczego nie zdziałam.
Nie wykluczam, że krótko przed śmiercią Irma wróciła jednak do Poznania i to tam zmarła.

Życzę wszystkiego dobrego
Kasia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lut 2019, 22:07 
Offline

Dołączył(a): 06 lis 2015, 15:28
Posty: 4
Hania napisał(a):
Przy okazji odwiedzin w Buku, bylam na cmentarzu Sw.Rocha, przejrzalam prawie polowe
cmentarza, nie jest taki wielki na szczescie wiec poszlo sprawnie, jesli chodzi o nazwisko
Paulus to nie wystepuje ale wystepuje jego "odmiana" /o czym pisze na Forum swego
czasu Kabat w innym temacie, uzyj opcji "szukaj"/ mianowicie jest nazwisko Polus,
zrobilam zdjecia jesli Darek chcesz to przysle, oczywiscie to pozniejsze lata,
to byli ludzie rodzeni w 1916, 1918, 1924, 1928. Nazwiska Siwinski narazie nie ma.

Nazwiska Roszak narazie nie zauwazylam, jest Roszyk Marcin 1904-1978
i Pelagia 1906-1999 w jednym grobie z Bartkowiakami.
Jest tez grob z nazwiskiem Roszkiewicz.

Co do Irmy, Ireny Krygicz to nie ma mozliwosci aby przeszukac ksiegi od okolo 1930 -
lacznie z ksiegami czasow II Wojny Swiatowej. Jezeli bylby rok zgonu to jeszcze
ale tak nie mam mozliwosci. Krzysiu dobrze radzi trzeba napisac do Sióstr do Buku.


Haniu,
Również Tobie dziękuję za poświęcony czas na szukanie śladów Irmy Krygicz.
Jak wspomniałam w poście do Krzysztofa, muszę znaleźć jakiś inny punkt zaczepienia.
Pozdrawiam!
Kasia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 lut 2019, 08:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2661
Lokalizacja: Poznan
Kasia, mam na wzgledzie sprawe, pamietam. Moze cos 3 glowy wymysla :wink:

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL